Autohemoterapie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pro ty experimentátory ...

Příspěvek od A(&F) »

... co mají problém odebrat si krev ze žíly (natáhnout stříkačku) jednou rukou ... což je fakt pakárna, to uznávám ... :D ...

idea: ... stříkačku (se šlauškem) vertikálně připevnit (ústím nahoru), např. izolepou nebo pomocí nějakého držáčku k něčemu, o co si opíráme ruku ... a konec pístu pomocí provázku spojit s jedním koncem prkénka tak, aby tento byl kousek nad podlahou, kdy přitom druhý konec téhož prkýnka by se dotýkal země ... zkrátka aby se natažení pístu dalo ovládalo nohou ... tím pádem máme druhou ruku volnou pro "práci" s jehlou na hadičce (a při natahování tak nebude docházet ke kvrdlání jehly v žíle) ... :idea: ... popř. modifikovat to na ovládání pístu pusou (provázek k pístu (nebo rovnou píst) stisknout mezi zuby a po úspěšném napíchnutí "píst táhnout hlavou" ... :D ) ...... to by asi fungovat mohlo, ne ??? ... ;) ...

PeS: ... jako elektronik bych spíše navrhl motorické ovládání pístu (přes převod) + spínání pomocí tlačítka na kablíku (ještě s koncákem na pístu), ale to si doma asi každej neubastlí ... :smoke: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

Majka933 píše: :ethink: Teď mě tak napadlo, že by možná bylo lepší, kdybychom se trefovaly do těch svalových cévek! Hematom by se vytvořil a my by jsme ušetřily odběr krve z žíly! :laugh: :laugh:
:laugh: Když hematom jinak, než přes AHT, tak já bych dala přednost raději cucflekům! :laugh:
Držím Ti palce, aby Tě Tvoje sestra nechtěla zachránit před Tebou samou a konečně se tady ty zkušenosti s léčebnými účinky autohemoterape rozjely!
Díky, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pro ty experimentátory ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... co mají problém odebrat si krev ze žíly (natáhnout stříkačku) jednou rukou ... což je fakt pakárna, to uznávám ... :D ...
S tím špagátem mi to právě moc nevyšlo. Je ale fakt, že jsem si to měl předem nějak odzkoušet. Se šlauchem se ale člověk skutečně dostane k tahání pístu krásně oběma rukama. Byl jsem tak soustředěný na jíné věci, že jsem to přehlídl. Akorát to bude chtít po vpíchnutí a zavedení jehly vzít leukoplast a šlaufek k ruce lípnout, ať sebou moc nemele :ethink: No, leukoplast. To co prodávaj tady moc nedrží. Dělaj to tak, aby to moc nebolelo, když se trhá od kůže. Asi spíš pásku na beztlakovou vzduchotechniku (Duct tape), nebo nějaký fikaný náramek :idea: možná zadrhávací plastikovou elektrikářskou svorku na přichycování káblů. Dala by se na ruku dát předem volná, hadičku pod ní a pak jen zadrhnout.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pro ty experimentátory ...

Příspěvek od A(&F) »

... ideální by asi bylo (možná), pokud by šlaušek ještě navíc procházel "tak akorát těsnou trubičkou" přichycenou pomocí náramku (popř.přilepenou) k ruce ... tzn. tak aby se šlauškem dalo v trubičce pohybovat pouze za použití mírné síly ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pro ty experimentátory ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... ideální by asi bylo (možná), pokud by šlaušek ještě navíc procházel "tak akorát těsnou trubičkou" ...
:D Někam se dopracujeme. Zejtra vletím do dolarovýho obchodu (vše za dolar), maj tam blbostí hrůzu. Na přidržení houbičky na stehně na Godzilu jsem tam koupil plastikovou pružnou otevřenou čelenku "C" a fajn. Něco takovýho, jenže na ruku, to zvládne. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

Jak to, že tomu chlapíkovi na tom videu to jde tak dobře :? ? V injekci nemá nic připraveno, bere ji ještě nerozbalenou. Možná, že má zvláštní druh injekční stříkačky - usuzuji tak z toho, že jehla je součástí stříkačky a není ani moc velká a silná.. Dávám to tady ještě jednou na důkladné proštudování
Slávku, držím Ti palce! :good:
Hanka.
Naposledy upravil(a) hanka dne pon 17 pro 2012 1:31, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Jak to, že tomu chlapíkovi na tom videu to jde tak dobře :? ... a není ani moc velká a silná.
Zato on je velkej a silnej :cry: a očividně ty žíly vidí a má to ďábelsky dobře nacvičený. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

..buď je to feťák, nebo doktor :) . Žíly má hodně vidět, to je fakt, možná záleží i na výšce stolu - přijde mi, jako kdyby si tu ruku dával pod nos ...S tím zrcadlem se mi to zdá být rozumnější ... ;)
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:..buď je to feťák, nebo doktor :)
Na feťáka vypadá zatraceně dobře, jestli myslíme oba jedno totéž video. S těma žílama, co jsem si všimnul, jde o typ a rozložení podkožního tuku, jak je člověk svalovej a oplácanej. Může to být sice třeba jen lapiduch, Dr. bejt nemusí, ale praxe vede k perfektnosti a zde je ji vidět. V jeho letech jsem byl taky celkem svalovej a nevypasenej, ale žíly mi nikdy moc vidět nebyly. Z někoho přímo lezou.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

Je to feťák na počátku "kariéry" :D . Mám kamarádku, které nejen že nejsou vidět žíly, ale nejde jí ani nahmatat tep :shock: :) ! Nevím, kde má ty žíly schované, přitom není nijak silná. Na odběrech krve trpí, vrátí se vždycky celá rozpíchaná - sestra jí už brala krev dokonce z cévy na krku, protože jinde to nešlo.
Ahoj, Hanka :lol:

P.S:: Jeho výkon schválně zlehčuji, aby jsme vedle něj nevypadali jako bábovky, ale teď vážně. Zdání dovede hodně klamat – kdyby byl tak zdravý, jak vypadá, nemusel by si dělat autohemoterapii. Je vidět, že pro zdraví dělá maximum, to se musí uznat, a v praktikování AHT je zkušený – kdoví, proč to dělá, možná by s námi rád měnil, co my víme … ;)


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od poota »

Na tomhle videu to jde taky docela dobře.


Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Asi se všichni díváme na stejné video! Na figurantovi je vidět, že odběr a píchnutí má nacvičeno. Žíla mu jde vidět i na snímku, je pravák, má odběrovou stříkačku, tak mu to jde! A píchá si malé množství krve do ramene. :jump: Ale mně se žíly na levačce hrají na schovku, samopíchnutí do stahna nebo ramene by mě mohlo zabít, protože jsem posera, a k hýžďovému svalu kvůli onemocnění páteře nedosáhnu! :bhead: Vidím to pro sebe černě!!! Budu muset dojíždět! :bye: :bye: :bye: Majka


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od hanka »

Majka933 píše: má odběrovou stříkačku, tak mu to jde! ... samopíchnutí do stahna nebo ramene by mě mohlo zabít, protože jsem posera ...
Vpich do žíly se mi tentokrát podařil moc dobře :) , ale to je tak všechno. Pístem ve stříkačce jsem takřka nehla, jednou rukou to fakt nejde - asi to bude tou nevhodnou stříkačkou. (V lékárně jsem sice řekla, že chci stříkačky i jehly jak na odběry, tak na injekce do svalu - zřejmě tomu sami moc nerozumí)... Ale uvažuji, jestli ta námaha vůbec bude stát za to, protože do svalu to prostě nedokážu dát, i to video vypínám ještě před aplikací do svalu .. :oops: :D
Pohrávám si s myšlenkou, dostat nabranou krev do sebe pomocí DMSO - navíc by to mělo tu výhodu, že ji dostanu přímo do konkrétního místa :ethink:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:... Pístem ve stříkačce jsem takřka nehla, jednou rukou to fakt nejde - asi to bude tou nevhodnou stříkačkou.
Nevím jak ta Tvoje, ale ty plastikové, co mám já, jdou těžko utrhnout ode dna. Když v nich trochu kapaliny je a píst není na doraz, není to tak velký problém.
hanka píše: ... protože do svalu to prostě nedokážu dát, i to video vypínám ještě před aplikací do svalu .. :oops: :D
Pravda, do začátku jsem píchal do sedínky pomocí zrcadla. Teď už ne. Dělám to hmatem a citem. Prostředníček prvním kloubem od zápěstí do pasu a ukazovat dolů. Konec prstu mi říká, jak moc mám jít s jehlou dolů. Pak na tloušťku dvou prstů od škvíry. Jehlu píchám dost pomalu, protože někdy se trefím dost blízko nervu a je to citlivé. Pokud se mi to stane, vytáhnu a píchnu dibec vedle. Taky se dá před zrcadlem jenom jehla narychtovat kam půjde a dál to brát zase jeom citem. Ta krev nebolí.
hanka píše: Pohrávám si s myšlenkou, dostat nabranou krev do sebe pomocí DMSO
Na Vlákno Síra - MSM jsem přihodil o co u DMSO více méně jde. Maximálně Ti do těla dopraví z krve nějakou tu sůl a plasmu. Vše ostatní v krvi je moc veliké, aby to DMSO dokázalo do těla dostat. Už i u molekul záleží na jejich velikosti a čím větší, tím hůř. Například u insulinu tvrděj, že toho DMSO do těla moc nedostate.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Majka933
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08 říj 2010 21:03
Bydliště: Dubňany
Dal: 42 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Autohemoterapie

Příspěvek od Majka933 »

Slávku! Jestli můžu poradit, tak si každou půlku hýždě rozděl na kvadranty a píchej se do horního zevního kvadrantu. Nemusíš nic měřit, místa a masa je tam dost, je tam nejmenší nervové zásobení(nebolí to tak) a nehrozí nebezpečí, že si nabodneš sedací nerv! :bye: :bye: :bye: Majka


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“