Čhi kung - cvičení pro zdraví

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od siva01 »

Znáte čchi kung ( psáno také qi qong ) ? Je to cvičení pro práci s životní energií. Cvičenci se doopravdy dožívají vysokého věku ve zdraví.

[youtube][/youtube]

Je to jedna z aplikací taoismu. Stejně jako tchai ťi.

Cvičíte ? Znáte někoho kdo cvičí ? Chcete cvičit ?


Jsem fanda východních filosofií, zejména taoismu, zenu a tantry. Zajímám se také o alternativní kulturu a různá hnutí.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od milnem »

Ahoj,snažím se ho cvičit už čtvrtý rok,bohužel podle knihy,nebo knih,což není ideální.Cvičím ho mírně,spíše pro zdravotní účinky,bez cvičitele si na další pokroky netroufám.Ale i tak mně velmi vyhovuje a už si život bez něj nedovedu představit.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od sisa »

Není to toto? http://www.kosmas.cz/knihy/157387/omlaz ... ch-cisaru/
O svátcích se to plánuji naučit.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od milnem »

Ne,je to tahle kniha:
http://www.levneknihy.cz/cchi-kung-cest ... /d-110897/,
a taky
http://knihy.abz.cz/prodej/otevreni-ene ... aseho-tela
http://knihy.abz.cz/prodej/revolucni-cv ... votni-sily

Autoři tvrdí a já po svých malých zkušenostech jim dávám za pravdu,že učení je velmi dlouhodobé -to jen na poznámku o Tvém očekávání,že se naučíš cvičit přes vánoce.Např.Bruce Francis rozděluje jeden cvik na několik postupných pohybů a každý z nich doporučuje cvičit nejméně 21 dnů aby jej mozek přijal.
Také přínos cviků se teprve časem "rozbaluje".Navíc během doby dochází k hlubšímu chápání pohybů,prostě čas nenahradíš ani neurychlíš.
Ale už od začátku,nebo,téměř od začátku je možné vnímat příznivé působení cvičení.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od sisa »

V tom případě mluvíme každý o nečem jiném. :-)


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od milnem »

Taky si myslím,cchikungu je velmi mnoho směrů a velmi mnoho stylů se během doby vyvinulo.Držím se první knihy,kterou jsem uvedla a postupně doplňuji někdy poměrně dost zásadní drobnosti v provedení cviku v knihách na které narazím.Pořád se učím.Jen nevěřím na cchikung "rychlokvašku" z jednoho prostého důvodu-teprve během doby se člověku rozvine vnímání toho co se děje v těle.Rychle se naučíš jen vnější pohyby (pokud vůbec dobře)-ale tak to je,každý jednou začíná.Jen je dobře vědět jak na tom člověk s úrovní cvičení je.Držím palce.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čhi kung - cvičení pro zdraví

Příspěvek od laik »

Zdravím tak já si "náhodně" včera odkliknul nějaké cvičení čchi kung na youtube

(před mnoha lety jsem o něčem takovém uvažoval, konkrétně jsem narážel na různé zmínky právě o čchi kungu), včera také narazil v knihkupectví na dvd tai-čchi a i na obdobné knihy a teď koukám a vzniklo tady nové vláknou.... hmmmm
Každopádně lidé čtoucí zde různá vlákna o různých způsobech léčby by určitě neměli zapomenout na to, že náprava proudění toku energie v těle i pomocí tohoto cvičení či dalo by se říci této filosofie, by měla zásadní vliv na jejich uzdravovací procesy..... jedinej problém je v tom že to není hned a většinou člověk je tvor netrpělivej a očekávájící rychlé výsledky......
a tak tedy budu moc rád když se tu více rozepíšete, neboť asi už nazrál i můj čas....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“