"Oxidační Stres" a Vodík

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

"Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tohle máte pod stromeček. Za vše nese vinu La (Láďa), který se v tom už nějakou chvíli šťourá po ruských zdrojích, vyrábí a velice úspěšně zkouší a přihrál mi to z Japonštiny v Anglině. Poděkování patří především jemu za jeho vytravalost, vynikající čuch a bystrost :hip: :good:

A že mi doktofarmo schéma oxidačního stresu a antioxidantů leží v žaludku už asi tak dva roky.

Neměl jsem do něj ale čím střelit, anžto mi chyběla podstatná munice a kanón - informace. La mi přihrál naládovanou Těžkou Barboru. Tož jem ji přeložil jak jen jsem nejlíp při svých skomných znalostech dokázal na český vagón, trochu přetřel na fialovo a tímto škubu za trhel.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Krásná práce :good:
dík a je to v češtině :oops: :smoke: :bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše:Krásná práce ...
Vskutku. Začal jsem po tom lízt.

MuDři: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8695238
Therefore, the ineffectiveness of preventive antioxidant treatments, as documented in several recent clinical trials, is surprising.

Proto je neefektivnost antioxidantů jako prevence, dokumentovaná v několika nedávných klinických studiích překvapivá.

Dívaje se na ten problém naptrosto jednoduše: Imunní dělá co může, aby raka zoxidoval. Vedlejší produkt jsou právě skupiny OH jak prokazuje ta Japonská studie a pokud není OH nějak likvidovaná, způsobuje další škody, zasírá receptory dalších, doposavaď zdravých buněk, oslabuje je, přiotráví je a ty se otočí na anaerobický cyklus taky a rak se šíří.

Koukl jsm na Wiky a celý ten kolotoč kolem oxidačního stresu je teoretický. Vylezlo to někdy kolem 1950 jako terorie a od tý doby se podle toho jelo, aniž to někdo moc zkoumal. Nicméně, po 50ti letech začínaj zjišťovat, že je to všecko nějak jinak (jako obvykle). Problém bude asi předvším s tím, že maj zjištěný, že volné OH má v těle velice krátkou životnost a proto na něj moc nehledí, moc se s ním nezabývaj a spíš se koncentrujou na kysličníky dusíku, tedy skutečné oxidanty, který v těle moc rychle nemizí a do nějaké míry jsou tělu taky k něčemu nutné, tedy k radikálnější oxidaci.

To je celý naruby. Pokud něco moc nemizí, zamená to, že to moc nereaguje a že po tom nemá moc cenu jet. OH mizí jak vzteklý a otázka je kam a co se s ním děje a co to dělá a to je zodpovězeno nejspíš právě tím zaplácáváním receptorů na buněčných a organelových blánách, mimo toho, kolik tý skupiny OH se naváže na minerály, z čehož vznikaj hydroxidy, tedy zásady, řekněme reakcí s vápníkem :shock: Bingo!. Tady by tedy bylo docela rozumný vysvětlení pro odvápňování organismu jak chronickými záněty, tak při raku.

Jinak jsem si chtěl poněkud ověřit, že si nepamatuju blbě a ža rak je hlavně o "Oxidačním stresu". Je to tam.
- Rakovinu vždy předchází chronické záněty, ať už vyvolané infekcí, radiací či inorganickou, nebo organickou otravou, nebo jejich kombinací, což je zase ten "oxidační stres" naruby s umocněnou produkcí OH, což je ve skutečnosti hydroxylový stres a ne oxidační.
- MMS je silný oxidant CLO2 a na raka a záněty hodně dobře pracuje
- Bílé krvinky, tedy většina, všecko oxidují H2O2 a je to přirozený imunní systém
- H2O2 je produkován i v buňkách a to přesně za účelem imunity a moc by mně překvapilo, pokud by to taky nebylo za účelem oxidace látek, které se jen tak lehce nedají oxidovat O2, byť i katalyticky.
- HCl v krvi dodává nutně vodík reakcí chlóru s kde čím a uvolňováním H
- HCL je nesmírně účinná na povrchové i vnitřní záněty, spáleniny i rakovinu
- HCl také velice uklidňuje popáleniny a rány pokud je použita v obkladu a podporuje hojení

To mi říká, že oxidační aktivita organismu, popřípadě podpořená vnějšími oxidanty jako je MMS a H2O2 je sice tím jedinným, co na všechny ty problémy skutečně platí, jak na živé patogeny, tak na oxidaci a chelaci přebytků většiny kovů, kromě snad železa, ale že pokud není dostatek vodíku v nějaké formě, a tady jsme u té střevní mikroflóry, který silnou oxidační aktivitu IS dokáže kontrolovat odstraňováním hydrizací hydroxylu OH, dochází k druhotné otravě hlavně oblasti zánětu hydroxylem OH. Z toho taky čiší i ten princip odvápňování kostí právě při rakovině v kostech, které jasně není způsobeno překyselením organismu, což právě jako na požádání přiložila Kikiriska. pH 9 moči je vysoká zásaditost a asi nejpíš půjde především o hydroxid vápenatý, ale hořečnatý nebude moc pozadu.

Když se na to podívám ještě jinak, buňky s receptory zaplácanými OH budou mít problém "dýchat", protože je obsazeno a neprochází ani dost kyslíku dovnitř ani dost CO2 ven. Díky tomu se v případě, že se rovnou neudusí, budou snažit vyjít s nedostatkem kyslíku, což znamená, že přejdou na kvasný cyklus podle Warburga a nějaký čas to tak přežívají, než se udusí OH úplně a daj se do toho hnilobný mikroby, na což poukazuje i morfologie nádorů s tím, jak zevnitř vyhnivaj. To je nejočividnější u rakovin prsů. Tam ten výsledný sjarat z těch chudinek teče povětšinou ven, ne do těla.

Takže, Kikiriska, podívej se tu na ten vodík a AHT.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jednoduchý vyvíječ pro každého

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jenom na dýchání a to i s kyslíkem, ale zato fakt pro každého.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Tak tohle je dost zajímavý!Utrácel jsem za antioxidanty dost peněz protože jsem kvuli sportování v oxidačním stresu.Účinek byl skoro nulovej-něco se děje když vemu vit.D nebo velkou dávku kyseliny alfa lipoový takže to budu brát asi dál a k tomu samozřejmě vit.C ale to už vim že neni antioxidant.Vyrábět vodík nebudu ale nasadim místo těch drahejch sraček z lékárny starou dobrou HCL.
Chci se zeptat jestli je rozumný dát kůru H2O2 když beru vit.C a HCL?Nebude se to nějak tlouct?A je ta kůra vůbec vhodná když jsem v tom oxidačním stresu?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše: Chci se zeptat jestli je rozumný dát kůru H2O2 když beru vit.C a HCL?Nebude se to nějak tlouct?
Těžko říct. Teorie je věc jedna a praxe druhá. Počítám, že mluvíš o ústní H2O2. Zkusil bych to. Taky jsem se ale dopátral, že H2O2 dohromady s HCl se používý jako leptací směs, samozřejmě v úplně jiných koncentracích, nicméně na pití bych to nemíchal. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

akvarista píše:.Vyrábět vodík nebudu

No v literatuře se uvádí že tělo průměrně za den vyrobí cca 1 litr vodíku,to množství může potřebovat i větší ale musí na to mít energetické zdroje,myslím si že problém velmi snadno nastane když zdroje dochází.To H2O2 a HCL dohromady je to asi moc veliký riziko,používám to jako rychlou leptací směs na Cu.
:D


akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Dohromady bych si to nedával,beru HCL po jídle a někdy i před.Myslel jsem dát si tak 2x denně v práci,kde mám málo kyslíku a vždy mimo jídla a s odstupem-dokud bych cejtil že to něco dělá.Jsem teď furt nějakej rozhašenej tak zkoušim kde co.Skoro to začínám svádět na adrenální únavu(vyčerpané nadledvinky),některé příznaky sedí.Ale nevim z čeho to vzniklo.Jedna z mnoha možností jsou bakterie,viry a plísně tak se pokouším alespoň o likvidaci.
Připadá mi že když jsem se vloni úspěšně zbavil kandidy tak na mě snáz skočí kdejakej bacil.A nebo ta kandida svejma příznakama zakrejvala příznaky jiných šmejdů.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše: No v literatuře se uvádí že tělo průměrně za den vyrobí cca 1 litr vodíku,
Nazdar Láďo. To uváděj. Co už neuváděj je to, kolik ho padne na reakce ve střevě. To číslo 1L je podle mně naprosto bezvýznamné. Jedna věc je vzít pár vzorků a počítat a druhá je skutečnost. Už ten fakt, že dodání vodíkovou vodou v podstatně menším množství má dalekosáhlé účinky napovídá, že co ze střeva leze v podobě H2 nebude litr, tedy u nezdravých lidí a to je nás většina. Osobně bych H2O2 s klidem vyzkoušel a dopoval bych vodík. HCl ústně nedodá celkem žádný vodík. Z toho je prakticky ze všeho, alespoň na lačno, sůl a voda. Na jídlo to bude asi trochu jinak.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Aha,myslel jsem že HCL je taky zdrojem vodíku.Myslim že mi to řikal Jarda Zajíček,že když už by ta HCL nic neuměla tak dodává alespoň vodík a ten se hodí,ale řikal mi to asi před dvouma rokama kdy se toho o tom všem zas tak moc nevědělo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše:Aha,myslel jsem že HCL je taky zdrojem vodíku.
Je, ale ne vždy. To záleží na tom, s čím se potká. Podle toho z ní vypadne buďto voda, nebo vodík. Přes prázdný žaludek teoreticky nic, pokud se neprodere přes stěnu do krve a na to to moc nevypadá, i když malinko ano. Přes dvanáctník sůl a voda. Do krve určitě nějaký vodík, kolik bude záležet. Sněz cihlu zinku a zapij to HCl a vodík tě rozškubne. (Ne, že to někdo bude se zinkem, byť i v malém, zkoušet a pokud ano, budiž mu země lehká).

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od akvarista »

Tak teď jsi mě trochu vylekal.Zapíjim HCL chlorid zinečnatý,občas měďnatý,bor,jod,molybden sodný,selen a někdy i chlorid hořečnatý.Doufám že jednoho dne nevybuchnu. :shock: Asi se to vztahuje jen na kovy v pevném stavu žejo?
No a když teda vyrobim ten vodík podle videa tak to pak jako přidýchnu se vzduchem z tý zkumavky jo?Nebo ji třeba hodit zavřenou do igeliťáku tam otevřít a pak chvíli dýchat igeliťák?
Jinak zejtra jedu k Jardovi tak od něj koupim kilo laktobacilů a zkusim to prát pod tlakem a uvidíme co ty bakterie vyroběj.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

akvarista píše:Tak teď jsi mě trochu vylekal.Zapíjim HCL chlorid zinečnatý.
Na doplňky je HCl fajn. Jenoma aby si někdo nevyráběl chlorid zinečatý v žaludku z kusu zinku. Ono něco s tím dýcháním vodíku namyslíš. Ta kyslíková elektroda a se taky dá zaklopit nějakou nádobou a dýchat vodík jenom se vzduchem. Vyzkoušet. Dejchat rovnou jak se to vyvíjí. Co to budeš komplikovat? Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od kutil »

Kucí ahóój, přeji všem hezké a pohodové svátky.
La a Slávkovi chci móóc poděkovat za to co naštudovali a dali sem nezištně v plén.
Díky la piji nepravidelně vodu sycenou BP a Candie které se leta nemůžu zbavit páč su lajdák :oops:, tak pomalu mizí bez jakékoliv diety a to nyní ve svátky kdy je sladkostí neurekom :hip: Cítím se líp ale když nasadím 3x denně 2 dcl sycené vody, tak třetí-čtvrtý den mírně pobolívají ledviny. Když přeruším pití tak je klid :shock:
Nevím co to znamená, ale v každým případě se něco děje a to k lepšímu - jupííí

Chlapi díky móóóc a vydržať
H.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

kutil píše:pobolívají ledviny. Když přeruším pití tak je klid
Myslím si :oops: že to chce si hlídat ph moče jak je ráno ph 7,2 chce to přestávku, ledviny potřebujou taky chvílu kyselý prostředí,kvůli tomu aby se netvořily šutry.
:pivko: okyselovač je třeba dobrý :pivko:
:bye:
PS:Taky je možný, že už není důvod a stačí to občas podle ph po 1deci.Například když se hodně hřeší. :epray: ;) :ewhistle:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“