"Oxidační Stres" a Vodík

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Trošku jsem v tom řešení s tou hořčíkovou tyčí šťáral a to řešení od Rusů může být vykutálenější než na první pohled vypadá ,pokud tam vzniká s hořčíkem hydrid vodíku tak tam naměříme nad hladinou plynný vodík těžko :oops: ,no, ale zas nemá kam uniknout.Potřebuje k tomu katalyzátor,třeba Fe,toho je v pitné kohoutí vodě dost :shock: .Ocet se jednou za čas postará asi o strukturu povrchu.Množství přiměřené potřebám vznikne asi podle kyselosti vstupní vody a plochy povrchu tyče,ale to se jen domnívám. :oops: To je velice chytré řešení.Ten hořčík je velice zajímavý materiál :baby:
Zajímavá literatura k věci: http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/ ... 78-683.pdf.
:bye:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše:Trošku jsem v tom řešení s tou hořčíkovou tyčí šťáral a to řešení od Rusů může být vykutálenější než na první pohled vypadá ...
Může a asi je. Taky už mne při tom čtení napadlo, že za použití chlorovodice by asi hořčík naducaný vodíkem uvolnil jednak skladovaný vodík a jednak vyvíjený vodík za cenu přeměny skladovacího hořčíku na chlorid hořečnatý, což přeloženo do češtiny znamená, že pilule MgH2 by byly použitelné při zapití HCl jako doplněk jak vodíku, tak MgCl2 bez jakýchkoliv vyvíječů. Už po tom hydridu koukám :D

Dík a ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše:.... Už po tom hydridu koukám :D
Průmyslově se schrastit dá, ale budou tam dost potíže s poplatky za transport. Jde o hazardní materiál. Jinak mi taky došlo, že polykat kovový hořčík a zapíjet HCl by bylo asi docela v pořádku, pokud si člověk dobře spočítá kolik, takže bez jakýchkoliv vyvíječů. Jak ho dostanu, nastrouhám ho na prach, spočítám a vyzkouším to. Připadá mi to jako to nejjednodušší, co se dá udělat na doplňování jak vodíku, tak hořčíku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od la »

Crayon sem dal 17 března pilule " Recovery with HydroFX " kde to mají nastrouhaný http://www.7point2.cz/petra-dolezelova/produkty/ když koukám na tu cenu a množství :epray: :esilenced:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

la píše:Crayon sem dal 17 března pilule ...
Dík za připomenutí :good: Tady je to za cca 46 amerických peněz plus pošta. To snad radši ten práškový hořčík. I tu jejich cenu poněkud chápu, nějak se to naučili stabilizovat, aby to neoxidovalo, ale já to samozřejmě platit nehodlám.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Jinak mi taky došlo, že polykat kovový hořčík a zapíjet HCl by bylo asi docela v pořádku, ....
... http://www.praskovekovy.cz/index.php?pa ... &Itemid=26 ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

To je fajn pro vás. Mně práškový neprojde vládními obstrukcemi ani z US a v Kanadě jsem na něj v dodtatečné čistotě a malém množství na rozdíl od pásku nenarazil. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Vodíková voda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831093/
Právě mi to poslal syn. Tihle se s tím vůbec nejebali. Vrazili tyčku hořčíku do vody a bylo to fajn. O tu vodu pomalinku rozloží aj tak. Napakovalo to vodu vodíkem dost na to, aby to podstatně vylepšilo celou partu testovaných během dvou měsíců.

Ne, že bych neměl co provádět, ale nedá mi to a přeložím aspoň tabulku nemocí z další klinické Japonské studie.
http://www.hydrogeninmywaterbottle.com/ ... earch.html
HAYASHI, Hidemitsu, M.D., Water Institute, & KAWAMURA, Munenori, M.D., Kyowa Medical Clinic, (1985-2000)

Vylepšení:
Momentální hladiny cukru a dlouhodobé (2 měsíce) hladiny HbAIC test.
Periferální cirkulace u diabetiků s gangrénou
Snížení hladiny kyseliny močové u podágry
Jaterní činnosti při jaterních onemocněních, cirhose a žloutenkách
Při léčení žalidečních vředů a prvence opakování téhož
Úprava poměru a hladiny cholesterolů, snížení vysokého krevního tlaku
Anginy pectoris, srdečních infarktóz, přecitlivělosti, kožních nemocí, astma,
Urticarie?, autoimunních nemocí, revmatismu, skleroderma, lupénka
Behcetův syndrom, Crohnova choroba, vředovitá průjmovost, Kawasakiho choroba
Zhoubných nádorů jater, rakoviny jater, metastázovaných rakovin
Všeobecné slabosti, chronické zácpy a průjmu, pooperační průjmy.
Dehydrace batolat, s bliknacím průjměm díky virózám,
Novorozenecká hyperbilirubenemie

Zkušenosti těhotných žen prokazují prakticky chybějící zvracení, lehký porod, zmírněnou žloutenku, dostatečné množství mléka, bezproblémový růst a vývoj dítěte.

S laskavým pozdravem, Slávek

Díka Vláďo. :spirit:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Vodíková voda

Příspěvek od kutil »

Slavek Krepelka píše:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831093/
Právě mi to poslal syn. Tihle se s tím vůbec nejebali. Vrazili tyčku hořčíku do vody a bylo to fajn. O tu vodu pomalinku rozloží aj tak. Napakovalo to vodu vodíkem dost na to, aby to podstatně vylepšilo celou partu testovaných během dvou měsíců.
Kucí ahóój
Kókám hořčík je skoro tak důležité jako vodík :shock:
Mám dotaz:
Když vemu tu vodu ve které mám uložené kósek té hořčíkové tyčky, možu to smíchat s tou převařenou vodou a nasytit klasicky vodíkem?
V tom odkazu je vzorec Mg + 2H2O → Mg (OH)2 + H2
Mně chybí hořčík, budu ho tímto způsobem do těla dotovat?
Já až tady na fóru zjistil že su ÚB (úplně blbé :oops: )
Slavek Krepelka píše:S laskavým pozdravem, Slávek
Díky Vláďo. :spirit:
Připojuji se a všem tu na fóru díky, díky. díky :pivko:
H.v.

PS- tak sem to skouknul do konce a napadlo mě co když dám kósek hořčíku do té láhve sycené vodíkem? Dle jejich závěrů by to mělo ten vodík udržet v plném stavu 12-36 hod?
Možná si to vysvětluju blbě, ale nějaké vliv by to mět mělo....


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodíková voda

Příspěvek od Ilem »

Slavek Krepelka píše: Vylepšení: ....Momentální hladiny cukru a dlouhodobé (2 měsíce) hladiny HbAIC test.
Asi to bude složitější. Asi záleží na konkrétním jedincovi, nebo konkrétní příčině, která danou nemoc způsobila. Mám kelem sebe několik případů, kdy jednou vodíková voda na stejnou nemoc zabrala úžasně a podruhé vůbec. Osobně na sobě jsem si vyzkoušel, že s mým vysokým tlakem to nehnulo. Po 10ti dnech, kdy už mi zase vysokým tlakem začala téct krev z nosu jsem se vrátil k medikaci. :cry:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vodíková voda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše: .... Po 10ti dnech, kdy už mi zase vysokým tlakem začala téct krev z nosu jsem se vrátil k medikaci. :cry:
Ano, bude to složitější. Oni mluví až o několika měsících. Osobně bych s tím šel při braní prášků. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vodíková voda

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:... s mým vysokým tlakem to nehnulo. Po 10ti dnech, kdy už mi zase vysokým tlakem začala téct krev z nosu jsem se vrátil k medikaci.
... Ileme, nechci se vnucovat, anžto už jsem Ti to už minimálně jednou doporučil, ale už jsi vyzkoušel ten kotvičník ?? ... :D ...

... zrovna např. teď mám v péči jednu starší paní (72 let), které kotvičník během jednoho měsíce stáhl tlak ze 148/90 (při plné předepsané medikaci) na 128/80 (při snížení medikace na čtvrtinu) ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vodíková voda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kutil píše: .... Když vemu tu vodu ve které mám uložené kósek té hořčíkové tyčky, možu to smíchat s tou převařenou vodou a nasytit klasicky vodíkem? ....
Proč ne? Něco to udělá. Ono je ještě otázka při tom kterém vyvíjení, jaký to bude mít RPM :oops: ORP :D

http://www.bibra-information.co.uk/profile-404.html
U člověka může hydroxid hořečnatý poškodit oči. Podávaný ústně má nízkou toxicitu. Hlavní příznaky vysokých dávek jsou :ptrain: ale další příznaky se mohou projevit u lidí s nemocnými ledvinami, kdy je omezené vylučování hořčíku. Je málo jedovatý pro hlodavce. Ústní podávání krysám snížilo počet nádorů tlustého střeva vyprovokované známým carcinogenem.

Tradičně, magnesium nemá přesně udánu hodnotu u jedince do prvních příznaků, tedy běhavky. Je to ale dost málo, hádám tak gram. Rozdíly jsou dost veliké mezi jednotlivci a také u jednotlivce s odstupem času. Normálně se začíná na velice málo a přitlačuje se na pilu a až začnou příznaky spadne se kouda dolů. Z mé zkušenosti se tolerance pomalu zvedá, ale může to mít osobní důvody. Osobně se mi víc líbí ten mírný askorbát, řekněme 4g askorbové na litr a půl do zavařovačky, pode dno magnet, kus hořčíku do toho a ubumbávat a dolévat a případně doplňovat i C. :dknow:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodíková voda

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
A(&F) píše:Ileme, nechci se vnucovat, anžto už jsem Ti to už minimálně jednou doporučil, ale už jsi vyzkoušel ten kotvičník ?? ... :D ...
Zkouším ho pořád, asi jsem nějakej divnej případ :cry:

Edit: ... tak zkus zvýšit dávku, u kotvičníku předávkování nevadí ... občas se tomu musí pomoci "nastartováním" pomocí většího množství ... :) ... A(&F) ...


"Dum spiro spero"
Ciceron
drakten
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 11 říj 2010 19:32
Dostal: 8 poděkování

Re: "Oxidační Stres" a Vodík

Příspěvek od drakten »

Zdravím, tak jsem provedl další test. Uřízl jsem tyčku, ojel pilníkem, vložil do osmotické vody, posečkal jsem půl dne, protřepal a měřil. Vývin CO je stejný. Nemá to vliv jestli to prošlo octem nebo ne. Tato anoda (http://www.elny.cz/anoda-horcikova-22-x ... r/d-76563/) proste produkuje CO. Samozřejmě hodnoty klesají při otevření a po chvilce jsou ok, ale zase na druhou stranu, když s tím člověk zatřese tak to leze nahoru,ale ne tak moc jako když se to uleží pár hodin.
Nehodlám spekulovat jestli je to dobře nebo ne. Osobně nejsem příznivec CO.
Ta tyčka asi nebude čistý hořčík. Použil jsem 3 detektory plynů oldham a dva dragery a výsledek je stejný.
Bohužel nedokážu změřit to co je ve vodě. Takové přístroje nemám k dispozici.
Pokusím se splašit čistý hořčík a opakovat měření. Dám vědět.........


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“