ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

vrabco píše:Nieco so vyhrabal zo slidu na nete. ....
Dík. Ještě jsem to neměl čas projít. Pro nás toho v tom moc použitelného není, ale něco ano. Havně to, že je rozdíl ve struktuře mezi přírodní z rostlin a syntetickou a snad nějaké ty vlastnosti. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ABA ... rozpustnost ve vodě ...

Příspěvek od A(&F) »

vrabco píše:ABA při pH 8 disociuje úplně a ve vodě se rozpoušti
... až teprve poté, cos to sem napsal, mi v hlavě probleskla stránka s poznámkami z přednášek, kde to mám poznamenáno (je to napsáno dole vlevo jako předposlední bod) ... sice jsem se výše zmínil o iontových vazbách (výsledek disociace), ale tahle přímá jednoduchá odpověď mi na mysl nepřišla ... :oops: ... teééda to je ale ostuda ... :? ... zkazil jsi mi celý zbytek dne ... :D :D :D ... ;) ... dík ... :good: ...

... je(ště)2stí, že je to už tak dávno, co jsem sedával ve školních škamnách, protože takhle si to alespoň můžu zdůvodnit přirozenou demencí vlivem přibývajících roků ... :pivko:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ABA ... rozpustnost ve vodě ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... ale tahle přímá jednoduch odpověď mi nepřišla na mysl ....
Maple sirup = Javorový sirup ...... pH 5.15
http://www.foodsafety.wisc.edu/business ... ate_pH.pdf
Surová javorová míza ................pH 6.7
http://aem.asm.org/content/12/3/287.full.pdf
Surová javorová míza ................pH 6.0 až 7.3
http://aem.asm.org/content/12/3/287.full.pdf

Takže tady máme alespoň teoretickou odpověď proč s jedlou sodou. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ABA ... rozpustnost ve vodě ...

Příspěvek od A(&F) »

... jj, přesně ... takhle to už konečně dává smysl ... tam i zpátky ...... ale že by to bylo až tak jednoduchý ??? ... :ethink: ... proč si tejhle jasnej souvislosti nevšiml nikdo už dříve ? ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ABA ... rozpustnost ve vodě ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... proč si tejhle jasnej souvislosti nevšiml nikdo už dříve ? ... :| ...
Nemám obavy, že si nikdo nevšiml. Akorát, že o tom nevíme, kromě snad těch patentů "na použití".
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:
A(&F) píše:... v počátku průmyslového získávání ABA byla nejčastějším zdrojem ....
Jenom špitnu jakýsi dosavadní souhrn, kde s tímto vracíme k:

a) Jak už víme k urině, specielně žen a samic vůbec minimálně mezi prvním početím a přechodem. To nejspíš znamená, že tu bude dost u žen problém jednak s antigestama a asi s podvázáním vaječníků. U mužů po vykulení to může snad být i obráceně. To by se muselo vydolovat, jaký je vztah mezi vykulením, či přerušenám chámovodů a výskytem rakoviny. (:D Že jsem ji hnal :enaughty: když s tím na mně přišla.)
b) Jak již také zminěnému javorovému sirupu se sodou. Zde je otázkou, kde stojí náhražka javorového sirupu, jmenovitě melasal.
c) K pojídání všeho naklíčeného, ať již naklíčeného ječmene, i v pivě, a nejrůznějších naklíčených semen. Koncentrace ale budou nejspíše velice nedostatečné a spřihlédnutím k nejspíše potřebnému pH asi nevalně účinné. Zde by bylo asi zajímavé se podívat na sirup z naklíčeného ječmene.
d) Léčba syrovou bramborovou šťávou, opět s přihlédnutím k pH dohnaném sodou bikarbonou, viz vlákno Solanin a brambory. Nutno podotknout, že solanin patří mezi glykosidy a tím mezi saponiny a že vznik glykosidů má původ i v metabolismu ABA a alespoň solanin možná je catabolisován alespoň v rostlinách zpět na ABA. Jde o spekulaci odvozenou z nejedovatosti http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=104619#p104619 lilku potměchuti při kompletním dozrání jinak velice jedovatých plodů. komletní dozrání je následováno (podle literatury u všech rostlin universálně ABA) opadáním plodů a tím pádem zvýšené přítomností ABA v plodech. Se vysokým obsahem solaninu v ne zcela zralých plodech lilku potměchuti se tedy něco musí udát.
e) Autohemoterapie do jisté míry. Nejspíše ve stejných závislostech jako u moče, ale výrazně nižšší koncentrace.
f) Ještě to tu není, ale část metody Dr. Livingston, specielně požívání drcených syrových jater. Zde je praktický problém, pokud se nemýlím, v souvislosti s Dr. Kochovým výzkumem, a to v tom, že rozdrcením buněčné struktury jater, stejně jako jejich skladováním, dochází k rychlému srážení ABA v buňkách a tím k rychlému znehodnocování ABA. Nicméně, další Ruská literatura nejspíše poukáže na metody jak tomuto předejít, specielně varem, nebo mražením, možná prudkou změnou pH.
g)Jak už také podotkl Anri, karoteny jsou předchůdci tvorby ABA jak v rostlinách, tak ve zvířatech. Zde tedy je souvislost s léčbou velkým množstvím a výlučně syrovou mrkvovou šťávou léčící opět všechno (4L denně), která by si asi taky zasloužila dohnat pH jedlou sodou. Karoteny jsou také uváděny jako rozpustné v tucích, v alkoholu podstatně lépe než v petrolejových esencích, i když dvanáctník tu bude fungovat do nějaké míry jako sodovkárna. Všechny udávané rozpustnosti ve vodě jsou udávány pro čistou vodu a čisté alkloidy a v podstatě bezvýznamné ve vztahu k přírodní rozpustnosti nejen podmíněné pH, ale i látkami, jako jsou glykosidy, tedy saponiny přítomné ve vodních roztocích. Rozpustnost v oleji bude nejspíše zavádějící jako u solaninu v tom, že olej znehodnotí, či přehodnotí účinky alkaloidu.
h) Karoteny v podobě mrkvové šťávy jsou také druhou složkou léčebné a velmi úspěšné metody Dr. Livingstone (spolu s drcenými játry) ústně.
i) Léčba výtažkem z mozku, z jater, nebo obojího Dr. W.F.Kocha. Zde by mohlo hrát roli okamžité zvýšení pH plasmy z rozdrcených orgánů.
j) Veškeré léčení zeleninovými a ovocnými relativně čerstvými šťávami, s prihlédnutím k nesprávné úpravě zeleninových salátů kyselinami, jako je octová (u HCl to bude nejspíše jinak) a stejně tak k přirozené kyselosti ovocných šťáv. Zde se bude projevovat vliv v době mezi utržením buďto požitím, nebo dalším zpracováním.
k) Čert ví jak je to se Simoncinim a vyplachování, stejně jako zavlažování jak operačních ran tak vnitřku nádorů sodou bikarbonou. Doslova mi z toho čiší, že soda bicarbona asi uvolňuje ABA v buňkách, pokud dostatečně zvýší pH v tkáni.
l) Totéž se pak týká používáni chloridu cesitého a veškerého ozásadování organismu, i když zde je problém s alkalózou.
m) Hoxeyho metoda možná, to záleží, co v ní je. http://www.longwoodherbal.org/hoxsey/hoxsey.pdf Definitivně opět lopuch a http://www.earthclinic.com/Remedies/bloodroot.html
n) Esiac čaj přebraný Rene Caisse od severoamerických indiánů možná. Zde by bylo asi rozumné se podívat na kořen burdocu, což patří mezi lopuchovité. Kořen lopuchů je všeobecně používán v kožních aplikacích proti rakovinám kůže.

To by zatím stačilo. Ještě se dostaneme eventuelně k tepelnému zpracování, anžto se jeví, že ABA snes teploty nad 100°C oproti mnoha jiným složkám obsaženým v kdejaké přírodnině a že převaření roztoků ji v mnoha případech konzervuje. Zde pomůže se pořádně podívat do čurologie.

Ahoj, Slávek.

Přidáno:
o) Mumio http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=93787#p93787 Podle kohosi :roll: vypreparovaná hovínka svištů :ptrain: Jde o pozůstatky organického rozpadu především horské vegetace za danných podmínek. Jeskyně? Běžné krasy jsou exclusivní vápencům a dolomitům. Žuly, ruly, křídy, sádrovce, sůl, atd, jsou velice vzácné pseudokrasy. (Belánské Tatry atd. by stály za průzkum). Takže relativně vysoké pH včetně neutralizace CO2 ze vzduchu a z tlení rostlin vápníkovým CaCO3 na hydroxidy a u dolomitů i hořčíkovým MgCO3 na hydroxidy, i když zdaleka ne tak výrazným. Výsledek je masa humic acids = humusových kyselin neurčitého složení (jednak díky podmínkám lokalit a jednak díky velice komplikované změti struktur těchto "kyselin" ve vzorcích. Dá se předpokládat, že vysoký obsah karbonátů, hlavně pak vysintrovaného vápníku CaCO3, konzervuje směs i po vyschnutí a dovoluje :lol: její kompletní rozpustnost ve vodě. Podporuje až zapříčiňuje regeneraci, definitivně protirakovinné, léčivé na fšecko ve velmi malých dávkách a množství. Umělá výroba určitě možná za pomoci drceného vápence v kompostu.

Přidáno 23.1.2012:
p) Včelí mateřská kašička, která funguje jaksi obráceně, tedy nejspíše díky nepřítomnosti ABA a slouží k regeneraci tkání v kosmetickém průmyslu. Jde o produkt pylů a kdo ví čeho v každé dělnici a očividně slouží královně velice podobně, jako slouží plodu savců plodová voda.

P.S. Abych se neopakoval, budu zde seznam doplňovat


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:A tatííí, proč je ta modrá švestka červená? Protože je eště zelená!
... http://www.prostezdravi.cz/papriky-zdra ... #more-1023 ...

... :bye: ... Anri ... (a proto jezte i všechno zelené ... ale raději až zralé ... ;) ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... ale raději až zralé ... ;) ) ...
Mezi námi, ten lutein ze žlutých paprik, ale spíš asi v akutním případě doplňkový, umí při poranění očí, alespoň sítnice, divy. Vím o chlapíkovi, kterému se cosi na sítnici vyvrbilo a začal velice rychle ztrácet vizi v jednom oku, anžto se mu udělal hnědý flek před jedním okem. Do očního doktora na operaci se dostal po třech dnech, co to začalo, na laserovou operaci, kdy mu ten ?vřed? sice spálili a zastavili další růst, ale flek samozřejmě zůstával. Takhle asi 14 dní, až mu nějaký další felčar poradil se cpát právě doplňkovým luteinem. Po pár dnech se flek začal zmenšovat (zabíral mu prý tak 85-90% vize v oku) a po dalším měsíci všechno fajn.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

ABA ... a pyl ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pyl.
Vypadá to, že zde se nachází zdroj látky, která včelí dělnice zarazí ve vývoji oproti královně, krmené mateří kačičkou. Dělníce při zpracování pylu a nektaru nejspíše odstraňují z pylů právě ABA. Každá včela je krmena kašičkou, ale jenom krátkou dobu a pak jde na med, akorát královna dostává jenom kašičku až do dospělosti a válí se v ní, dokud nevypadne z plástve. Ví někdo, co cpou včely trubcům? Z toho by mi vyplývalo, že pyly budou velice bohaté na ABA. Vzhledem k tomu, že pyly dokáží přežít v přírodě staletí dormantní a eventuelně fungovat, opět se mi jeví, že právě ABT je za jejich přežívání zodpovědné. Nejlíp by se dal sbírat z vodních hladin, kde se často na jaře zachytává a vítr to pak nažene někam a někdy je z toho hotová kaše.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ABA ... a pyl ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:včela je krmena kašičkou ale jenom krátkou dobu a pak jde na med, akorát královna dostává jenom kašičku až do dospělosti a válí se v ní, dokud nevypadne z plástve. Ví někdo, co cpou včely trubcům?
... ona je tam ještě další souvislost ... pokud se má narodit královna, tak dělnice buňku zvětší a vystaví nad ni nástavbu, tuším se tomu říká "matečník" ... svou roli v tom hraje chemické složení mateří kašičky, ale je to dáno i tou velikostí "královské buňky", princezna tak může dorůst velikosti a mohou se jí plně vyvinout pohlavní orgány, které jsou jinak u dělnic zakrnělé ***) ...... co se týče trubců, tak ti se na rozdíl od samiček narodí z neoplodněného vajíčka ... :shock: ...

oplodněné vajíčko = dělnice nebo královna (dle velikosti buňky a stravy)
neoplodněné vajíčko = trubec

... čím jsou však trubci krmeni, to fakt nevím ... zkusím napsat "Peroxidovi", je včelař, tak by to možná mohl vědět ... :D ...

PeS: ... tyto informace jsem před lety získal během setkání s bratrancem potenciální tchýně, kterýžto je vášnivý včelař (mmch, jsou to prapotomci jednoho ze slavných vynálezců "ruchadla", jenom se neví, kterého z nich :lol: ) ..... z jeho velmi zajímavého téměř hodinového vyprávění o životě včel mi tehdá v paměti nejvíce utkvělo, že pokud se trubec nespáří s královnou, tak zemře v hrozných bolestech, jelikož ho roztrhá tlak v něm neustále vznikajícího spermatu ... :evil: :evil: :evil: ... chůděra malej ... auu ... :( ... ( :laugh: ) ...
... mmch, i když se trubec spáří, tak stejně nemá vyhráno, jelikož ho dříve nebo později včely vyhodí z úlu, aby ho nemuseli živit ...... mérchy jedny nevděčný ...

doplněno: ... ***), tento mechanismus zaručuje, že pokud královna nenadále zemře, mohou dělnice z již nakladeného oplodněného vája nebo larvičky vychovat novou královnu, takže roj nezanikne ... :idea: ... moc chytře to příroda vymyslela !!! ... :good: ... ( http://www.vcelistraz.cz/news/matecnik/ )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Včely - matečník ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... tak dělnice nad buňku vystaví nástavbu, tuším se tomu říká "matečník" ...
Já na to samozřejmě koukal na netu a podle fotky byl matečník celý zvětšený. Vyrubaly včeličky v plástvi prostor sedmi normálních buněk, takže zbyla jedna veliká, jaksi šestihraná buňka kterou pak samozřejmě zase nějak asi pouzavřou, než se vejce vylíhne? Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Včely - matečník ...

Příspěvek od A(&F) »

... na tomto videu je krásně vidět, jak se dělnice starají o matečníky ...

[youtube][/youtube]

... a tady, jak už se matka klube ven z matečníku ...

[youtube][/youtube]

... a ještě docela zajímavý info k trubcům: ... "Pokud včelstvo osiří, a nedokáže si odchovat matku, dojde k vzájemnému krmení dělnic mateří kašičkou. Tím dojde k aktivaci jejich vaječníků a takovým včelám pak říkáme trubčice. Vzhledem k tomu, že nejsou schopny se spářit s trubcem, kladou vajíčka neoplodněná, ze kterých se líhnou pouze trubci. Takové včelstvo je odsouzené k zániku, neboť tyto trubčice již nepřijmou žádnou matku. Existují sice postupy, kterými lze někdy takové včelstvo zachránit přidáním matky, ale zkušení včelaři to nedělají, neboť věková struktura těchto včelstev je vysoká a takto zachráněné včelstvo stejně zaostává. Včelaři se snaží k tomuto stavu nenechat dojít, a pokud k němu přece jen dojde, pak taková včelstva raději likvidují.
Trubčí larvy v dělničích buňkách dorůstají větších rozměrů, do buněk se nevejdou, a proto včely tyto buňky protahují. Po zavíčkování jsou tyto buňky nevzhledné a říká se jim hrboplod.

Trubec je včelí sameček. Měří 15-17 mm a váží okolo 220 mg. Na rozdíl od dělnic a matky nemá žihadlo. Trubci se líhnou z neoplozených vajíček, která matka naklade do trubčích buněk, odlišujících se od dělničích svou velikostí. Trubčí buňky jsou větší než dělničí a na 1dm2 trubčích buněk jich připadá 270. Trubci žijí zpravidla jen v letním období a jejich počet postupně klesá. Ve včelstvu jich může být několik set až pár tisíc, ale nejčastější množství je okolo 500 trubců. Včelaři, kteří chovají matky, záměrně ve včelstvech odchovávají větší množství trubců, aby zvýšili pravděpodobnost oplodnění matky trubci s kvalitnějšími genetickými vlastnostmi. Na konci léta dělnice z úlu trubce vyženou z důvodu přerušení snůšky v důsledku déle trvajícího nepříznivého počasí. V zimě se tedy trubci v úlech nacházejí jen ve výjimečných případech.

(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%8Dela_medonosn%C3%A1 , kde je i fotka "pohled do matečníku, na dně rané stádium larvy v mateří kašičce" )
(další info např. zde http://vcelky.blogspot.cz/2005/02/trubci.html )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: ABA ... a pyl ...

Příspěvek od peroxid »

A(&F) píše: ... čím jsou však trubci krmeni, to fakt nevím ...
...že pokud se trubec nespáří s královnou, tak zemře v hrozných bolestech, jelikož ho roztrhá tlak v něm neustále vznikajícího spermatu ...
Po pročtení vlákna a dostudování dalších zdrojů zpřesňuji.
Ad 1 Co je mi známo, tak ve stádiu plodu podobně jako dělničí plod, tzn. že mateří kašičkou jen přibližně tři dny. Po vylíhnutí jsou mladí trubci dokrmováni (krmeni?) m. k. a mělo by to stimulovat jejich pohlavní rozvoj. Starší trubci zřejmě dostávají kašičku jen příležitostně, při nadbytku, dle situace v úlu.
Ad 2 To by muselo být v úlech explozí... Spářit se s matkou je na snubním proletu dáno totiž jen několika trubcům, kteří po spáření hynou. Jak trubci řeší popisovaný přetlak je mi neznámo. Najít trubčí shromaždiště není totiž nic snadného.
Množství různých kyselin v pylech odvisí od druhu pylu. Nějakou dobu probíhá v tomto směru množství výzkumů, zaměřených zejména na zdr. stav včel. Pokud najdu něco k věci, tak to sem hodím. Další slibná látka, která má přímý vliv na délku života včely, je tzv. vitalogenin.
Včely rouskovaný (ty balíčky co mají napakovány na nohách) pyl ukládají do buňek a hlavou ho pěchují, jak my zelí do hrnce. Protože ho před uložením enzymaticky obohatí, proběhne v buňkách proces jakéhosi kvašení, pomocí kterého se pyl stává stravitelnějším a hodnotnějším pro výživu.
Když se tady řeší mateří kašička, tak si vzpomínám, že její užívání je snad kontraindikováno s některými druhy rakoviny (asi těmi, které souvisejí s hladinou pohlavních hormonů).


Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: ABA ... nejen pro léčbu rakoviny ...

Příspěvek od peroxid »

Ještě zajímavé video k oplození včelí matky.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Egyptský těhotenský test ... doplnění ...

Příspěvek od A(&F) »

... jak to vypadá, ten "Egyptský těhotenský test" šel ještě dál ... :) ...

... Už starověcí učenci se snažili najít způsob, jak určit pohlaví plodu před porodem. Důkaz o tom podává staroegyptský papyrus z doby faraóna Ramsese II.. Uvádí se v něm, že pohlaví plodu, který se vyvíjí v děloze, se dá určit tímto způsobem: Stačí prý zalévat močí těhotné ženy obilná zrna ječmene a pšenice. Klíčí-li rychleji ječmen, narodí se děvče. A pokud pšenice, tak potom kluk.

Badatelé našeho století přezkoušeli správnost tohoto sdělení. A tak J. Menger podal v roce 1933 zajímavou zprávu o výsledcích výzkumů. Aby dosáhl nezkreslených závěrů, vložil zrna ječmene a pšenice odděleně do pokusných nádobek a přiváděl k nim stejnoměrná množství zředěné moči těhotných žen. Když totiž předtím použil moči nezředěné, klíčila obilná zrna buď příliš pomalu, nebo někdy neklíčila vůbec.

Délku vzrostlých klíčků podrobil přesnému měření. Zjistil, že u 80 % případů mohl podle délky klíčků předpovědět, zda se vyšetřované ženě narodí chlapec či děvče. Ve 20 % případů však byly výsledky chybné.

Někteří biologové se pokusili vypátrat, proč moč jednou urychluje klíčení pšeničného, jindy ječného zrna. Dospěli k názoru, že moč těhotných žen obsahuje látky podobné hormonům, které se liší podle toho, vyvíjí-li se v děloze zárodek mužského nebo ženského pohlaví.
....
(zdroj: http://www.nasedetatko.com/index.php?po ... ano&id=702 )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“