Bakteriofágy místo ATB

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

vokoun píše: :) co ti brání v praxi :ethink: strach, odpor a nebo něco jiného :bye:
"Moc psů - zajícova smrt."
Ti psi jsou nápady, kterých je tím víc, čím je Drontova hlava prázdnější. Ta moje je tak prázdná, že by dokázala uštvat několik lidí a já mám k dispozici jenom jedno tělo, kterému se navíc už ani moc rychle mrskat nechce. Něco tedy stíhám osobně a na ten zbytek naivně doufám, že se aspoň někdo chytí a pustí se do toho místo aby si jenom počkal na výsledek.
Takže i já se Tě zeptám:
"Co zrovna Tobě brání v praxi?" :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od vokoun »

:D no já na férvku odpovím že se toho bojím :evil: abych si do těch střev nenatáhnul ještě větší bordel než tam mám :bye:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

Tak mám dojem, že to tu zřejmě nebylo vysvětleno dost srozumitelně :(
Takže raději "znova na trať".
Cílem tohoto vlákna je obnovit, tentokrát v domácích podmínkách, produkci bakteriofágů, kteréžto milé tvorečky farmaloby zavrhla ve prospěch ziskutvornějších antibiotik.
Samozřejmě by bylo možné použít nijak neupravovanou dostatečně "špinavou" vodu přesně tak, jak se tomu děje na březích Gangy - ovšem tento způsob přece jenom v sobě skrývá jistou míru rizika mutací s nepředvídatelnými výsledky.
Abychom se tomu vyhnuli, chceme své bakteriofágy dostat naprosto bezpečné, tedy nemutující. Takoví mají tu výhodu, že při dostatku pro ně vhodných bakterií se jejich ničením náruživě množí. Pokud nenajdou žádnou vhodnou bakterii, tak nedělají nic a zrovna tak nedělají nic po zlikvidování poslední vhodné bakterie. Pokud by Tě snad znervózňovalo, že v sobě máš několik bakteriofágů, kteří se jen třesou na to, až se objeví nějaká chutná bakterie, můžeš je "po použití" zlikvidovat pomocí MMS.
V celém tomhle "ozdravném" procesu nikde nenalézám žádný "bordel", který by se někam nějak "natahoval".
Jak bezpečnost tak i účinnost získaného spektra bakteriofágů je možné ověřit na vzorku bakterií vlastním zrakem, pokud ho ozbrojíme, nejlépe tedy mikroskopem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Šikovná miminka

Příspěvek od Vlčice »

V kontextu s bakteriogágy, makrofágy a dalšími "bakteriožrouty" stačí pozorovat mimina.
Strčí do pusy všechno, co se jim podaří uchopit. Žužlají, olizují a maminky nestačí dezinfikovat hračky.
Později mimino začne lézt. V normálním prostředí spolyká nalezené drobečky, prošmejdí kouty, kde se tolik neuklízí, tu smlsne mrtvého pavouka, o kousek dál třeba olíže lopatku na smetí. Nejšťastnější je lezoucí drobeček vypuštěný do trávy.
Ochutnává hlínu, sedmikrásky a když se zadaří, v jeho ručičce a následně v ústech se ocitne hovínko od psa nebo slepičinec.
Ochutnávací reflex miminek je přírodou naprogramovaný pud pro získávání imunity. Miminkům žádné spolykané bakterie neuškodí,
naopak vyěstují celoživotní imunitu. Uzpůsobením k trávení mléka je kyselina v jejich žaloudcích koncentrovanější než v pozdějších stádiích vývoje. Pokud úzkostlivě čistotní rodiče všechno dezinfikují a nedají svému dítěti šanci dotknout se země promeškají jedinečné období pro vytvoření obranyschopnosti svého milovaného drobečka. V pozdějším životě už nikdy takovou šanci nedostane :cry:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

A s tím souvisí i používání úklidových prostředků, kterými má být "vaše domácnost nejen čistá, ale dezinfikovaná" ;)
http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-le ... erm=link_1

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... ovšem tento způsob přece jenom v sobě skrývá jistou míru rizika mutací s nepředvídatelnými výsledky.
Abychom se tomu vyhnuli, ...
uděláme vše pro to, abychom si ani náhodou nedoplnili právě ty bakterie, které ty bakteriofágy tvoří přímo v :ptrain: a o které nás starostlivá péče našich madvědů připravila. Mně ta informace náhodných mutacích bakteriofágů přijde díky povaze bakteriofágů, tedy v podstatě organických a "neživých" krystalů, které se samy nemnoží, jako zatraceně nepravděpodobná a hraničící s nemožností. Navíc ta informace o jejich nebezpečných mutacích přichází od madvědů, kterým je mi zatěžko věřit i pozdrav. Pokud si vezmu, že bakteriofágy jsou velice specificky cílené na nějaký další organismus, v tomto případě navíc na organismus říše jednobuněčných bakterií, je celkem nasnadě, že i kdyby nějaký ten cancourek DNA zvaný bakteriofág měl zmutovat byvše zasažen šípem ultrafialového (UF) světla, stěží se trefí do lidské buňky a stejně tak si stěží podrží svou schopnost cílení. Taky mi není jasné, proč by měl bakteriofág zásah UF přežít, když jeho dvojčata, viry, UF světlo docela spolehlivě ničí.

Poznámka: engliš slovo mad = šílený a termín "madvěd" je samovolnou zdvořilostí jisté Kachny. Moc se mi líbí a přijal jsem ho za oficiání.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

Předesílám, že moje informace jsou jenom zprostředkované a nikoli výsledek mého vlastního výzkumu.
Mutace, o které jsem se zmiňoval, pochází údajně z toho, že tzv. temperovaní bakteriofázi nemají svoji DNA či spíše RNA "dostatečně kompletní", jak je tomu bakteriofágů virulentních (to jsou ti naši přátelé). Právě díky tomu se v napadené bakterii nereplikují, ale navazují si na svoji RNA část řetězce napadené bakterie. Což má dva následky - potomci dotyčného bakteriofága mají jiné vlastnosti než on, ale stejně jako on nejsou schopni narušit plášť hostitelské bakterie, takže v něm zůstávají uvězněni až do doby, než je ten plášť narušen zvenčí buď mechanicky a nebo UV zářením. Pak se vydají hledat další vhodné bakterie a proces se včetně změny části RNA opakuje s tím, že tentokrát se vlastnosti potomků opět nepředvídatelně změní.
Mohlo by nám být celkem lhostejné, jak si bakteriofázi vesele mutují, ale nějakým blíže mi neznámým způsobem dochází současně i k mutacím napadaných bakterií, takže jejich další generace mají následně také více či méně pozměněné vlastnosti. K tomu předpokládám, že zřejmě dochází spíš k výměně části řetězce mezi fágem a bakterií, a také že každá napadená bakterie asi není zcela zničena, takže má možnost dalšího množení a nebo alespoň předání informace o své změněné RNA.
Nebezpečné se mi zdají právě ty zmutované bakterie, i když je možné, že jejich nebezpečnost přeceňuji. Taky je docela možné, že bakterie mutují i ze zcela jiných příčin a třeba právě z nich daleko více a častěji než díky temperovaným bakteriofágům.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od vokoun »

:? no já si nemyslím že je to tak jednoduché :ethink: krev má taky různé skupiny a lidé jsou řazeni podle předků a podle způsobu života :ethink: údajně jsme řazeni do skupin lovci, zemědělci, zběrači a tu čtvrtou už jsem zapomněl :ethink: lovci potřebujou hlavně bílkoviny zběrači ovoce, semena atd. a když se jim do střev míchají jiné fekálie :ptrain: tak jim to nemusí dělat zrovna dobře asi jako s tou krví :ethink:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že sis zapomněl přečíst v jakém jsi vlákně, protože to co píšeš je nejspíš o transplantaci střevní mikroflóry - a to je tu dost mimo téma.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od vokoun »

;) Jsem já to matěj máš pravdu :bhead:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od hanka »

Správně dávkovaná špína může i léčit
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/18661 ... lecit.html

O prospěšnosti mikrobů v našich tělech píšeme i zde
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 733#p59733


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bakteriofágy místo ATB

Příspěvek od poota »

Ad vokoun:
Jsem rád, tím se mi vysvětlily Tvoje pro mě zpočátku dost nepochopitelné námitky proti bakteriofágům, které považuji za daleko účinnější a bezpečnější než antibiotika, navíc bez vedlejších nežádoucích účinků. Další výhodou bakteriofágů je to, že je není nutné brát v delší dobu v nějakých intervalech - teoreticky by měla stačit jediná aplikace, protože během procesu léčení, tedy během likvidování bakterií se "léčebný prostředek" bakteriofágy sám rozmnožuje a tedy vyrábí. Aby těch výhod nebylo málo, tak je tady ještě to, že na bakteriofágy si nemohou bakterie vypěstovat imunitu jako to dokážou při "nedobrání antibiotik".
Zatím mi není jasné, co se stane, až bakteriofágy spotřebují poslední pro ně vhodnou bakterii. Nejedná se o "živé" organizmy, takže pro ně nejsou bakterie potravou bez které by "umřely hladem" - bakterie jsou pro ně jenom prostředkem k replikaci, který když schází, tak k replikaci prostě jenom nedochází a počet bakteriofágů zůstává stejný. Nějaká část bakteriofágů bude zřejmě normálními cestami z našeho organizmu postupně vyloučena, což je předpoklad zajímavý pro urinoterapii a transplantaci stolice.
Nějaká část bakteriofágů však zřejmě v organizmu zůstane usídlena trvale a bude záležet na tom, jaký postoj k nim zaujme náš imunitní systém. Pokud je bude považovat za spojence, tak si jich nebude všímat a budou moci nerušeně čekat na případnou další infekci neboli možnost replikace - naše imunita tím bude jaksi zdvojena, bakteriofágy budou začleněny mezi jednotky naší obrany.
Druhou možností je to, že se k nim bude imunitní systém chovat stejně jako k ostatním virům, takže si na ně "vytvoří obranu", kterou je postupně zlikviduje a jejich vzorek si uloží do některého svého virária neboli mandlí či slepého střeva - bakteriofágy by v tomhle případě byly brány jako nezákonný prostředek, kterému je umožněna naše obrana jenom proto, že na určitý čas získal převahu, ale časem bude postupně likvidován.
Osobně přisuzuji našemu imunitnímu systému vysokou míru inteligence. A když je schopen rozeznat, která bakterie je hodná a která zlá, tak nejspíš stejně rozlišuje i vhodnost virů podle jejich činnosti, takže vzorky bakteriofágů si bude dávat do přihrádky "Neničit, pomáhá".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“