Rakovina - Prevence ...

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Rakovina - Prevence ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://play.iprima.cz/iprima/325661/all ...



Upozornění: ... kompletní seznam dalších vláken a příspěvků souvisejících s rakovinou naleznete na http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120480#p120480 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: DNA ... a vznik raka ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Ono to hraje i s tou informatikou DNA. ...... To vypadá, že celá DNA je kniha a buňka z ní dělá útržkovou literaturu, kterou nakecá vedlejším buňkám, jak podiferenciovat, tedy zmutovat ....
... viz "Luxujete rádi ... a jaký máte vysavač ??" ... je to tam hezky vysvětleno ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od poota »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak čím lepší filtr, tím menší částečky propustí, takže tím je to nebezpečnější. Podle toho by bylo nejlepší, kdyby měl vysavač výfuk vyvedený ven z budovy :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: DNA ... a vznik raka ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... Luxujete rádi ... a jaký máte vysavač ??" ... je to tam hezky vysvětleno ...
Mě to vysvětlilo, že:
Mimo téma (offtopic)
1) si mám okamžitě koupit nový a co nejkvalitnější vysavač. (HEPA filtry specificace do 0.3 mikronu)
2) že mám z uhlí přejít na elektriku, naftu, plyn, cokoliv co není lacinější, nebo na stejno?
3) že tříletý děti v domácnostech s uhelným topením jsou v průměru menší než tříleté děti v domácnostech s ústředním topením. (očividně do čtvrtého roku věku to ty ukamnované uhlím zase doženou)
4) že prach může za alergie, což je zajímavá teorie, já měl za to, že za ně může naše zhuntované zdraví alergické i na seno, pyly a kde co, s čím žijeme deseti tisíce let a s čím potíže nabývaly, a ne především naše skvělé zdravotnictví a chemický průmysl atd.
5) že ve vzduchu prach není, dokud nenapadá na zem a my ho nerozvíříme starým vysavačem.
6) Draslík, mangan, sodík, arsen, fosfor chrom jsou pro nás škodlivé. Zajímavá teorie. Ony ty prvky jako nejsou i naší součástí?
7) že se mám doma bát bydlet kvůli prachu, kdybych náhodou se nebál už ničeho jiného.
8) že organické prachy z kůže, hmyzu, bakterií a kde čeho existují až teď a že lidi dříve astmatem, alergiema a kde čím tolik netrpěli, protože neluxovali starýma vysavačema. Že to jsou věci, se kterými si poradí fungl nový vysavač, nebo mokrá hadra a my můžeme být klidní.
9) že oxidační stres mezi odborníky ještě stále frčí a stále se s ním dá vyhrožovat, i když už minimálně deset let existuje docela dobrá dokumentace, že to je ptákovina založená na daleko horších důkazech.
10) Nejhorší jsou částice pod jeden mikron
11) Infarkty a mrtvice jsou způsobené luxováním, či jiným vířením prachu. Kouření už ty škody očividně nestačí pokrejt.
12) že naši předkové žijící na udusaných hliněných podlahách s prachem do styku moc nepřišli a pro to pokud přežili epidemie, dožívali se docela slušného stáří a povětšinou bez naprostého ztopoření údů i mysli, že asi netopili uhlím a dřevem a už vůbec ne v topeništích aj bez komína a že topivo žádné kovy a fosfor atp určitě ještě neobsahovalo kldyž už by ho použili.
13) že jsme zasejřený prachem z plastiků a průmyslového znečištění (hurá, konečně něco skutečně trefného a objevného)
14) :laugh: Opět přímo do srdce problému. Už mi to dochází, co máš na mysli tím vysvětlením :jump: "může způsobit rakovinné onemocnění, které při včasné léčbě může zavinit i smrt"
Mimo téma (offtopic)
15) Kolik prachu se usadí na podlaze záleží na tom, jestli je hladká, nebo koberec a na hladké se usadí dvakrát tolik než na koberci (podle jednoho experta. Zajímavá teorie.)
16) koberec je past na prach podle jiného experta
Tak Ti :dknow:

S laskavým pozdravem, Slávek.

Edit: ... body 1. až 13. + 15. až 16. považuji v tomto vlákně kontextně za zcela "out-off-to-pičné" ... :D ... kdyžtak si to přesuň do vlákna s rakovinou, kde je zcela stejný příspěvek ... ;) ... ale jinak "vcelku" souhlas (teda až na pár drobností, např. argument "dlouhého věku" v bodu č. 12) ... :bye: ... A(&F) ...


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: DNA ... a vznik raka ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše:
Slavek Krepelka píše:Ono to hraje i s tou informatikou DNA. ...... To vypadá, že celá DNA je kniha a buňka z ní dělá útržkovou literaturu, kterou nakecá vedlejším buňkám, jak podiferenciovat, tedy zmutovat ....
... je to tam hezky vysvětleno ...
Mě to vysvětlilo, že: ..... blá, blá, blá .... blá, blá ....

S .... pozdravem, Slávek.
... hele, milý XXX .... vcelku dobrý ... jen jsi jaksi úplně totálně minul důvod, proč jsem to sem vlastně dal ... tož jsem vložil zpět plnou původní citaci ... a zvýraznil jsem Ti to tam červeně a zeleně (neb o nic jiného mi nešlo ... ;)) ...
Narušené DNA , složené ze dvou částí ....JPG
(zdroj: iPrima-Play)


PeS: ... pokud snad nevěříš na vznik rakoviny z prachu, tak je mi líto ... :dknow: ...... zavitaj někdy do průmyslově znečištěných oblastí s hodně vysokou vzdušnou prašností ... např. k nám, popř. tam co žije Hanka ...... jo, a hlavně si nezapomeň sebou vzít lejzrový ukazovátko ... dokonce ani nemusí bejt zelený ..... na mostecku totiž čáru ve vzduchu uděláš i obyčejným červeným, co se prodává za dvacku na tržnicích ... :evil: ... (vysavač vozit nemusíš, ten Ti ochotně půjčím ... :laugh: :laugh: :laugh: )

Edit: SDK
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: DNA ... a vznik raka ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: jen jsi jaksi úplně totálně minul důvod, proč jsem to sem vlastně dal ...
Moc se omlouvám za nedorozumění. Měl jsem pocit, že si děláš z té reportáže taky srandu. Nepochopil jsem souvislost mezi bakteriofágama a prachem zvířeným vysavačem. To přišlo jako off topic zase mně.

Když se podíváš na bod 13, snad si všimneš, že jsem poukázal na to, že se konečně někdo trefil aspoň jednou do černého, což bylo jedinkrát v celý tý věci, že to sedělo, kromě toho trefného uřeknutí se v bodě 14, a to, že to znečištění vzuchu prachem je skutečně veliký problém. Že je z prachu aj rak vím nějakých 41 let. On ten prach totiž tenkrát odsral rakem otec a tož jsem se popozajímal. Nenapadlo mne, že to považuješ za novinku. Tady s tím byl veliký skandál před lety s asbestem, i když to bylo poněkud pokřivené, ale ono to jde daleko dál do rudných dolů na kde co, kromě prý uhlí. Hlavně snad šlo o kutání zlata v křemenech. Tam z toho byly především těžké silikózy, ale rak na sebe nenechal dlouho čekat, pokud silikóza nezabila první.

Přeji hezký den. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: DNA ... a vznik raka ...

Příspěvek od A(&F) »

... tak ještě jednou, snad se konečně vysvětlí, proč jsem se o tom zmínil v tomto fágovým vlákně ...
Slavek Krepelka píše:To vypadá, že celá DNA je kniha a buňka z ní dělá útržkovou literaturu, kterou nakecá vedlejším buňkám, jak podiferenciovat, tedy zmutovat ....
... no, abychom to konečně rozlouskli .... z mého pohledu je v této reportáži především zajímavé popsání vlastního mechanizmu vzniku "mutace", ... to jest, že dajaký vnější vliv naruší (cutne) DNA, kterážto pak ale "sroste" s jinou nahlodanou částí, tudíž výsledně vznikne "nesmysl", jenž má nepředpokládatelný vlastnosti a dělá si "co chce" (tedy dělá přesně to, co vyplývá z jeho nového "schématického zapojení") ...... v reportáži se tom hovoří mezi 3:00 - 3:50 (p. A. Rössnerová - reparační mechanizmus / záchranná strategie našeho organismu) ...

... omlouvám se , že jsem přispěl k nedorozumění :oops: , neb jsem předpokládal (měl jsem "domněnku" :D), že Ti díky citaci dojde, na co vlastně poukazuju ....... tož jdu si pustit Duškovo "Čtyři dohody" ... :D :D ...

Edit: Souvislost mezi poškozením tkání prachovými částicemi a hibernujícími viry http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=115647#p115647 SDK


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od A(&F) »

Poota píše:Podle toho by bylo nejlepší, kdyby měl vysavač výfuk vyvedený ven z budovy
... ano, přesně tak, ... nejlepší jest systém centrálního vysávání, to se přece ví už dávno ... :) ... namísto tahání celého vysavače za sebou pouze zastrčíš hadici do otvoru ve zdi, tiše vysáváš a přitom nevíříš prach v místnosti ... :good: ... jednou za čas pak vyprázdníš centrální zásobník ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od libcosenior »

poota píše:Podle toho by bylo nejlepší, kdyby měl vysavač výfuk vyvedený ven z budovy :lol:
Úplne stačí vysávač s vodným filtrom (teda to čo sa vysaje, je vháňané do vody). Prach sa utopí a nemôže lietať po miestnosti! :ewhistle:


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od A(&F) »

libcosenior píše:Prach sa utopí a nemôže lietať po miestnosti! :ewhistle:
... bohužel, ani vysavač s mokrým filtrem nestačí, neb jeho výfukem je vířen i ten "volně ležící" prach ... :? ... vždyť si zkus během luxování posvítit červeným laserovým ukazovátkem do vzduchu a hned ho tam uvidíš ... :D ...... před lety jsem tímto způsobem slušně "odboural" vlezlé dealery "slavného" vysavače Rainbow ... :mrgreen: ... nějak jim po této demonstraci došly veškeré argumenty ... :angel: ...

... mno, možná by šlo použít kombinaci rotačního sacího nástavce s "vodno-filtračním vysavačem", běžícího na minimální výkon ... :ethink: ... popř. vzduch z výfuku vysavače hnát zpět k ústí sacího nástavce (nejlépe do nějaké krabice, jenž by překryla vysávaný prostor) ... ... ale ještě by se ten vzduch musel po cestě chladit, aby se neuvařil motor luxu ... :laugh: :laugh: ...


PeS: ... stejně je však divný, že ještě nikdo "nevynalezl" vysavač pracující pouze na elektrostatickém principu (pouze se občas uplatňují elstat. filtry na výstupu), přičemž elektrostatické čističky vzduchu a odlučovače prachu se používají už dávno ... stačil by pak mnohem nižší elektrický příkon a vysavač by přitom byl zcela tichý ... :dknow: ...

... "vysavač" z plastové krabičky ...
Obrázek
( zdroj: ... http://www.fyzikahrou.cz/fyzika/jednodu ... mi-i-jinak )

doplněno: ... omlouvám se za své předchozí trvzení, jelikož "elstat principu" používá např. tento typ: ... http://www.robzone.cz/roboticke-vysavac ... roomy-gold ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... bohužel, ani vysavač s mokrým filtrem nestačí, ....
Hoši, ani mokrý filtr prach dokonale neřeší. Měl jsem to zařízení vyrobené na šmirglovací začišťování sádrové směsi na zdech (neptejte se :bhead: to je zdejší stavební technika sádrodesek). Odsávání pracovalo bez ztráty květinky. Za vysavačem jsem měl 20L kýbl s vodou, v kýblu hadici v molitanové kapse, abych vzduch z hadice rozbil na bublinky. To vše samozřejmě za filtrama ve vysavači. Pochytalo to tedy hodně, ale zdaleka ne všechno. To by snad musel být barel a ještě vodu nějak točit, aby se v ní bublinky musely točit taky. Chvíli jsem to foukal ven a skončil jsem tím, že jsem se naučil začišťování mokrou houbou.

Jinak mi ale uniká, co má víření prachu vysavačem společného s "Jednoduchým léčením rakoviny". Vlákno Prevence rakoviny by bylo mnohem vhodnější.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Luxujete rádi ??? ... (Prima / Reportéři)

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:To by snad musel být barel a ještě vodu nějak točit, aby se v ní bublinky musely točit taky.
... možná by stačil i docela malý cyklónový mokrý odlučovač ... ;) ...
Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Jinak mi ale uniká, co má víření prachu vysavačem společného s "Jednoduchým léčením rakoviny". Vlákno Prevence rakoviny by bylo mnohem vhodnější.
... určitě bylo ... tak ho založ !!! ... :D :D ...
Máš ho mít. SDK

Edit: ... :good: ... A(&F) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Melatonin ... (Prima / Reportéři )

Příspěvek od A(&F) »

... o souvislostech nedostatku melatoninu k onkologickým onemocněním jsem se tu před časem již zmiňoval, ale bylo to v jiném vlákně ( http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 2A#p111077 ) ...... takže ještě jednou ... v následující reportáži je to poměrně hezky shrnuto ... http://play.iprima.cz/iprima/332183/all ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní rakovinou prsu ...

Příspěvek od A(&F) »

... příspěvek z vlákna "Jednoduchá léčba rakoviny", který obsahově patří i sem ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=117283#p117283 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Rakovina - Prevence ...

Příspěvek od ceskymo »

Afiku, chapu, ze mas osobni duvody k nelasce vuci prachu, ale prach jako takovej neni nic tak hroznyho. Ziju v pousti a i pres (neprehaneny) luxovani bys mel videt, co se deje, kdyz udelam pruvan! Tady snad ani nema cenu si lamat hlavu s filtry na vysavaci (mam hepa, ale stejne je to na prd) :D Jenze - tohle je prach cistej, a uz moje babicka rozlisovala jakoukoli spinu na cistou a spinavou. Takze jsme jako deti vesele prekusovali zizaly, v polivce na zahrade jedli zaroven i kousky hliny a cokoli zelenyho, co tam spadlo, dychali prach v dreveny chate, kde jsme spali - a byli jsme vetsinou zdravi. Za "spinavou spinu" moje babicka povazovala cokoli z chemikalii, smogu, atd.
Spis si myslim, ze k propuknuti raka se toho musi sejit vic: kvalita prostredi (vzduch, voda, jidlo), dusevni pohoda ci nepohoda vcetne pristupu sama k sobe, zaneseny ci vycisteny organismus a to vsechno na jedne velike zakladne - vic nebo min odolnych genech po nasich predcich.
Myslim si, ze v Cechach je jeden velkej prusvih ta zamorenost skoro vseho; denni konzumace te "spinave spiny" muze byt uplne klidne prave tim impulsem, ktery vsechno spusti....?


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“