Neuropatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Neuropatie

Příspěvek od Elkimek »

Ahoj, nikde jsem tu nenašel topik o nervových problémech či neuropatiích. Je zde, jak koukám spousta lidí s zajímavými znalostmi a zkušenosti a tak bych rád tot téma založil, spolu s diskuzí na můj problém. Budu moc rád za každou reakci, podnět či radu jak na to.

C-M-T má v ČR přes 4 000lidí.

V mém případě byla úctihodnými lékaři stanovena C-M-T diagnóza, ale geneticky nebyla nikdy potvrzena. Jen "pravděpodobně by se mělo jednat o ...." V rodině to nikdo nikdy neměl a nikdo nemá. Všichni chlapi z tátovi strany maj a měli lupenku, špatný játra a ledviny. Sestra má epilepsii, ale měla zatím jen jeden záchvat, ovšem generický, ten nejtežší a nejnebezpečnější. Tudíž předpokládám že v rodině nějakej bordel je. U lidí co mají C-M-T je to skoro vždy rodič-potomek, oba mají poruchu. U nás nic.

Já mám typ 2. Tudíž ve zkratce porušení nervových pouzder.

O C-M-T:
www.c-m-t.cz píše:Co je to choroba CMT (Charcot - Marie - Tooth)?



Choroba Charcot-Marie-Tooth neboli CMT je nejobvyklejší dědičná neuropatie, která postihuje zhruba čtyři tisíce Čechů. CMT je rozšířena celosvětově, vyskytuje se ve všech rasách a etnických skupinách. Přestože byla objevena již roku 1886 třemi lékaři (Jean-Marie Charcot, Pierre Marie a Howard Henry Tooth), onemocnění zůstalo pro lékaře i širokou veřejnost záhadou. U pacientů s CMT se postupně zhoršuje hybnost dolních (a posléze i horních) končetin jako následek poškození jejich periferních nervů. Svaly na končetinách slábnou, protože postižené nervy je dostatečně nestimulují. Navíc dochází i ke zhoršování funkce senzorických nervů, zprostredkovávajících vnímání bolesti, doteku, hluboké citlivosti atd. Na rozdíl od svalových dystrofií, pri nichž je postižena svalová tkáň, choroba CMT postihuje nervy, které svaly zásobují. CMT není smrtelné onemocnění a nijak nezkracuje očekávanou délku života.

Co je typické pro CMT?

Jedním z prvních znaků je obvykle vysoce klenutá noha. Při další progresi onemocnění se objevují strukturální deformity nohou. Vzniká tzv. pes cavus s kladívkovitými prsty na nohou. Poměrně časté je i přepadávání nohy a podvrtnutí kotníku. Postupující oslabování svalů vede k problémům v chůzi, běhu a udržování rovnováhy. Přepadávání nohy způsobuje zakopávání, kterému se pacienti brání tím, že při chůzi vysoko zvedají kolena. U některých pacientů se svalová slabost může objevit i na úrovni stehen.

V důsledku svalové atrofie mohou být postiženy rovněž funkce ruky, hlavně jemná motorika, například psaní. Úbytek nervového zásobení na končetinách může vést též ke ztrátě senzorických funkcí. Bývá snížena schopnost rozlišit horkou od studené, a stejně tak i schopnost rozlišovat předměty dotekem.

Stupeň postižení se může u různých pacientů velmi lišit, a to dokonce i v rámci jedné rodiny. Dítě může, ale nemusí být hůře postiženo než jeho rodič.
Co se týče mě, od malička sem jedl, ne pardon žral jen chipsy, smaženej sýr s smaženejma hranolkama, gumový medvídky a v pubertě jsem dost chlastal a kouřil, i trávu. Jen vzácně jsem dal do pusy zeleninu nebo ovoce. Poslední dva roky už je to lepší, jím míň mrtvý stravy, sem tam sním něco zeleného, vypiju šťávu ze zeleniny či ovoce. Nekouřím ani nepiju.

Co jsem zatím zkoušel/udělal:

No z testů z krve jsem zjistil pár nesrovnalostí.

1, Vitamín D3 - 3,2ng/ml - bral jsem 14 dní 100 000 IU, pak na krev, v séru zjištěno 150ng/ml což by měla být toxicita ale vůbec nic mi nebylo, naopak to srazilo CRP na 0 a jaterní testy šli ze zvýšených hodnot docela dolů. Hlavně ALT.

2, Měl jsem dost přestřelenou kys. močovou 466umol/l a ureu 9,2nmol/l. Následovalo odkyselení po dobu asi 14 dní, hodnoty šli na relativní normál.

3, Homocystein jsem měl současně s těmito prvními testy 8 ale o měsíc později 12,6.

4, Deficit hořčíku, kterej rovnám delší dobu MgCl2 - super věc, odeznělo mi spousta symptomů a problémů.

5 Měď pod ref. hodnotou, zinek taky nic moc. 3 měsíce jsem užíval Cu i Zn formou chloridů, stav jsem ještě nezjištoval.

6 Nechal jsem si zjistil i selen, taky nic moc 0,74 - beru 200mcg denně.

7 Po nějakym samostudiu jsem přiřadil gamma tokoferoly 300IU denně + 100IU ostatní tokoferoly.

8 Beru b100 complex kde je od každého B 100 mcg/mg, 400mg kys. listové, inositol, biotin i PABA.

9 Při supplementaci D3 jsem měl k2 200mcg, bylo mi řečeno že to je málo, tak teď dodatečně beru K complex kde je 2200mcg K complexu.

10 Zkoušel jsem liposomatický vitamín C, glutathion a pár dalších antioxidantů což provázely problémy a tak jsem přestal. Teď, díky Slávkovi a akvaristovi vím co a jak.

No, nevím co ještě dalšího bych dodal. Pokud dělám někde chybu, budu rád za kritiku a za případné rady ještě víc :)

děkuju,

Michal


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Neuropatie

Příspěvek od julietta »

Neviem, či ti poradím, ale napíšem niečo .
Myslim si, že za neuropatiou sa skryvaju prave paraziti, infekcia. Veľa ich dedíme po rodičoch a predošlych generaciach. Vidim to na sebe, v kutikoch očí mavam biely sekret ako otec.
Mam slabosť v nohach ako mama a jej bratovi diagnostikovali neuropatiu, čiže u neho to najviac prepuklo, lebo na zdravu stravu prave nie je. Mama sa stravuje uz 10rokov skor vegetariansky a stara sa o seba, takže to má u nej iný priebeh, aj ked tiez dost pomalšie chodí. U mna to je si myslím na hranici, nervova sustava je ohrozená, niekedy v noci mam chvenie svalov pozdlž chrbtice a skaču mi nohy. preto sa musim tiez inak stravovať ako "bežní " ludia :roll: Dcera má slabe tuky a obcas sa jej trasu. Musim na nu tiez dozerať . tak neviem ako to este bude dalej.
Paraziti ma mama aj ja a tipujem, že aj dcera.
Som anemicka, mam nizky feritín a vapnik. inak ostatné vraj ok.

Začali sme s citronovou kurou, zatial lepšie znášame vyssie teploty ako inokedy.


Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Neuropatie

Příspěvek od Elkimek »

No, parazity jsem ještě nezkoušel ale chystám se, tak snad to bude mít nějakej effekt. :)

Já má spíš takovou analogii, že axon ke své funkci něco potřebuje, nějaké věci a určité prostředí. To samé myelin. Takže musím určitým způsobem tohle tělu poskytnout.

Každopádně děkuju za reakci.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Neuropatie

Příspěvek od hanka »

Elkimek píše:Ahoj, nikde jsem tu nenašel topik o nervových problémech či neuropatiích. Je zde, jak koukám spousta lidí s zajímavými znalostmi a zkušenosti a tak bych rád tot téma založil, spolu s diskuzí na můj problém. Budu moc rád za každou reakci, podnět či radu jak na to...
Ahoj Michale,
zkoušel jsi na neuropatii MDM terapii? Četla jsem o této terapii a zdá se, že na problémy s neuropatií pomáhá :ethink: .. Tady se sice o neuropatii píše v souvislosti s diabetem, ale domnívám se, že ať k neuropatii došlo z jakékoliv příčiny, projevy budou stejné. Zkus se na to kouknout http://www.mdmcentrum.com/klient/caste-dotazy-c65.htm

:lol: Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Elkimek
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: pát 14 čer 2013 22:00
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Neuropatie

Příspěvek od Elkimek »

Ahoj Hanko,

děkuju moc, podívám se na to.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“