Zapper

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

WinstonSmith píše:Jen by mě zajímal ten koncový zesilovač a jak budete regulovat napětí.
... a co třeba tranzistor + potenciometr ... :D :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
WinstonSmith
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 30 bře 2013 13:42

Re: Zapper

Příspěvek od WinstonSmith »

Až tak jednoduché to nebude, zvláště nad 100kHz.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: frekvence ...

Příspěvek od A(&F) »

... to, že jsi při 100 kilech usmažil jeden tranzistor, to přece ještě neznamená, že to nejde ... tyhle frekvence v pohodě zvládají i NF tranzistory ... :) ...... mno, a kdybys chtěl mít dostatečnou rezervu, tak si vyber třeba tady http://www.gme.cz/vf-tranzistory/ ... zkus se podívat na mezní kmitočty i těch nejlacinějších ... :D ...
Mimo téma (offtopic)
PeS: ... sry ... na jednu stranu se tu "prezentuješ" jako profík (viz tvá slova např. "vždyť na tom zařízení vůbec nic není", "H můstek, co mi zbyl po stavbě CNC frézky", atd. ), ale evidentně ti přitom scházejí ty nejzákladnější základy ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
WinstonSmith
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 30 bře 2013 13:42

Re: Zapper

Příspěvek od WinstonSmith »

Mimo téma (offtopic)
Já nic neusmažil, simuloval jsem. Už jsem tu několikrát psal že se držím programování a logických obvodů. Analogovým obvodům jsem se vždy pokud možno vyhýbal. Při studiu informatiky člověk o tranzistorech spíše jen slyší, bastlení s arduinem mám jen jako koníčka. Ostatně proto jsem se tu ptal, protože tu jsou zase lidé, kteří ovládají analogové obvody.
Edit by offtopic ... A(&F) ...
Naposledy upravil(a) WinstonSmith dne úte 02 dub 2013 20:13, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Tranzistor + odporový dělič (potenciometr)

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Anry tě trochu nachytal, na i amatérského odborníka o tom znáš málo, stačí zadat "vlastnosti cmos obvodů" a hned druhý odkaz http://mikrokontrolery-pic.cz/zaciname/ ... vody-cmos/ tě na konci zpraví o tom, že C4000 a LVT jsou na desetinu voltu stejné log. úrovně.
Když se o něco zajímám, tak mě většinou i baví zjistit informace kolem, jak jinak na netu, jak to dělá A(&F) ale i já, než čekat, až mi další, který tě čteme a jdeme ti pomáhat, to za tebe najdeme. Za 5-10 minut vím co potřebuju nebo čekám den dva, než to někdo možná zjistí? Nepřijde ti to divné-odborníku přes logické obvody?
Zdá se ti že tě natíráme? Když tak asi po zásluze. Lepčí je být úpřímný a říct, že o tom zrovna tolik nevíš, pak naše námaha s hledáním odpovědí na tvůj problém nám nepřijde marná.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:Lepčí je být úpřímný a říct, že o tom zrovna tolik nevíš, pak naše námaha s hledáním odpovědí na tvůj problém nám nepřijde marná.
... :good: ... ano přesně tak, ... když se hned "přizná barva", tak se i rychleji a jednodušeji dohledává odpověď ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od A(&F) »

WinstonSmith píše:chtěl jsem spínat unipolární tranzistor, ale už při 100kHz nestíhal sepnout, natož aby z toho vylezl nějaký pěkný průběh. Ale je pravda, že jsem nikdy moc neměl rád počítání tranzistorů
... ok ... už jsem trochu vychladl, takže sem zkus dát schéma té simulace, kdy se nestačil sepnout tranzistor ... kouknu se na to ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
WinstonSmith
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 30 bře 2013 13:42

Re: Zapper

Příspěvek od WinstonSmith »

Opravdu se omlouvám se jestli jsem vás vytočil, až odpoledne jsem si při programování uvědomil, že na mě ty velikonoční povinnosti (na malé vesnici by vás jinak pomluvili) měly dopad i druhý den. Jsem takový typ na kterém není nic vidět, všechny změny jsou velmi pozvolné.

Zkoušel jsem tenkrát různá učebnicová zapojení ttl a cmosů, jelikož to bylo neúspěšné, tak jsem to ani neukládal. Vycházel jsem z examplů jako https://www.circuitlab.com/circuit/4247 ... nand-gate/ a z toho jsem usoudil, že prostě ty dnešní obvody běžící na vysokých frekvencích jsou značně komplikovanější (což ony jsou) a že z běžných součástek dostupných v GME prostě nic podobného nesestavím. Zkoušel jsem kolem toho dat různé rezistory, vyměnit tranzistory za darlingtony, ale bezúspěšně. Jelikož jsem měl fungující řešení, tak jsem ani dál nezkoumal, šel jsem dál cestou hotových součástek.

Tenkrát jsem dokonce zkoušel nějaký 74xx obvod s otevřeným kolektorem, takže jsem měl výstup přesně v úrovních které jsem chtěl, ale při připojení člověka do obvodu to fungovalo hůře jak ten h-most. Asi ten obvod prostě nebyl dostatečně proudově dimenzovaný. Díky této diskuzi mě možná napadlo jak tento problém částečně řešit.

Ten h-most jsem hned v začátcích použil z jiných důvodů, tenkrát jsem předpokládal že zapper bude používat střídavý průběh (aby nedocházelo k poškození tkáně "polarizací"), když jsem se dočetl že zapper generuje pouze stejnosměrnou hranu, tak jsem byl trochu překvapený. Ale stavěl jsem tenkrát zapper do 20kHz, takže mi to naprosto dokonale stačilo. Později jsem našel h-mosty které by asi zvládly i ten 1MHz, ale vyžadovaly by 12V zdroj. No a cena těch součástek byla taky poměrně vysoko.

Nyní jsem našel jedno schéma, které zvládá vysoké frekvence a zkusil jsem ho upravit https://www.circuitlab.com/circuit/nme9d2/invertor/ , asi byla chyba že jsem používal ty jejich výchozí tranzistory, ten člověk si tam nadefinoval vlastní. No ale i tak když mám tenhle pěkný základní obvod tak nefunguje při zvýšení napětí. A navíc si myslím, že ho odpálí statickou elektřinou první, kdo se k tomu přiblíží ve svetru. A jakmile to vše nějakým zázrakem zvládnu ošetřit, tak už bude střída daleko od 50%.

Ono s tou mou znalostí a neznalostí je to komplikovanější, vše na co jste odkázali většinou znám, ale mít vědomosti a mít schopnost ty vědomosti kreativně použít k vytvoření něčeho nového jsou velice odlišné úrovně. Ta první vyžaduje přečíst si knížku, ta druhá celé dny zkoušení, trénování a často i velice specifický druh myšlení vyžadující výchovu od mládí a možná i nějaké ty genetické predispozice (jako čínština, ta prý taky vyžaduje určitý gen ovlivňující sluch, ten se vyvinul za stovky let v asii, zatímco my evropani jsem se spíše naučili trávit laktózu :D). U analogových obvodů jsem již před lety vzdal pokusy přesunout se na tu druhou. Proto radši koupím hotový obvod a zapojím ho dle datasheetu, či schématu nalezeného na internetu a má přidaná hodnota se děje v procesorech a po sběrnicích. Je asi jedno jaké rady mi tu napíšete a na jaké skripta odkážete, dokud mi neukážete schéma, tak s tím moc nezmůžu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Toxoplasma gondii

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Přišlo od Martinaq- frekvence zapování. SDK
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=116978#p116978


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od martinq »

Igor píše:Je Super Ravo Zapper zly? Ma slaby alebo nekvalitny vystupny signal? Aky iny, laditelny zapper mate overeny a odporucili by ste, okrem Craftovho?
Ing. Juchelka doporučuje:
http://www.conrad.cz/usb-generator-funk ... 00.k122952

já jej mám a mohu též doporučit. Jestly pojedeš na sraz k Jeffovy, mohu předvést.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapper

Příspěvek od Daria Lori »

Nevíte někdo frekvenci na GLIOBLASTOMA MULTIFORME? Děkuji :?:
Naposledy upravil(a) Daria Lori dne úte 16 dub 2013 5:56, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Zapper

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj - tady je vybraná část seznamu CAFL.

Cancer_glioblastoma - 720, 2008, 2128, 2180, 2182, 728, 832, 800, 664, 20, 855, 543, 641, 857
Cancer_glioblastoma_tremor - 463, 466, 470
Cancer_gliomas (largest group of brain cancers) - 543, 641, 857

Frekvence jsou uvedeny v Hz.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Burian
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 27 úno 2012 22:50

Re: Zapper

Příspěvek od Burian »

Mám prosbu, sehnal jsem na internetu popis součástek na zapper 20 pro pokročilé, ale plánek zapojení a osazení plošňáku nemohu nikde najít. Jestli ho někdo máte prosím o zaslání, nebo navrhněte jiný, ale kvalitní, případný návrh můžete zaslat sem na stránku, nebo na můj mail: etp.pisek@ centrum.cz - děkuji Burian


Uživatelský avatar
Daria Lori
Starší člen
Příspěvky: 195
Registrován: úte 26 led 2010 15:17
Bydliště: Modena - Italie
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapper

Příspěvek od Daria Lori »

Díky moc - nastavím :-)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“