HCL- Užívání ústně-zkušenosti uživatelů

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl

Příspěvek od kutil »

Batles píše:Nazdar Marku, klobouk dolů před tvou vytrvalostí.
Jen taková malá poznámka ode mne: Jsi si jistý, že doplňuješ dostatek draslíku do organismu? Není-li draslík, netvoří se HCl.
Ahoj.
Kucí ahój.
Beatles máš asi pravdu páč já navýšil spotřebu brambor a v těch je pré dost draslíku .....
Pro Marka:
Já se od přírody bráním velkým dávkám léků a s mmskama sem taky začal na homeopatických dávkách.
Tvůj problém bude skutečně v těch megadávkách a přílišném spěchu. Organismus potřebuje taky čas aby se srovnal :shock: , u mě to trvalo rok :!:
Jinak si myslím že veškeré vitamíny a minerály je lepší dodávat tělu v přirozeném stavu v potravinách a ne v tabletách.
Tolik z mých zkušeností
H.v.


lena

draslik

Příspěvek od lena »

draslik (Kalium) je take hodne obsazen v bananech, dulezity mineral take pro srdce.


Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

kutil : ale veď v potravinách je minimum minerálov a vitamínov.... nežiješ v himalájach, alebo v Bolívii v nedotknutej prírode, kde budeš mať dostatok minerálov a vitamínov z plodín a živočíchov, nakoľko je tam kvalitná nevyčerpaná pôda.... Navyše, absorpcia minerálov je závislá od HCl v žalúdku... čiže ja osobne by som bez doplňovania minerálov a vitamínov, spolu s mojou nízkou koncentráciou HCl vyťažil z potravín strašne málo.... ako drvivá väčšina ľudí. A ja chcem vyzerať v 50-tke o 15 rokov mladšie, ako bežní 50 roční muži.... :D . Samozrejme, to bude len vedľajší efekt, to u mňa nie je primárne samozrejme.


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

Re: ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Marek_Slovensko píše:Čo môže HCl neutralizovať .................. ?

Existujú rôzne doplnky výživy..... či už minerály (možno práve chloridy), bylinky.... výťažky.

Zoberme to polopate....

Predstavte si, že taký chlorid horečnatý bude neutralizovať žalúdočnú kyselinu do určitej miery (čo je pravda....).
Matematika hovorí, že čím viac chloridu horečnatého zoberiem, tým mi viac zníži koncentráciu HCl v žalúdku. To platí u každého. ALE.
Ten, kto má menší deficit horčíka v organizme, ten bude logicky brať menej chloridu horečnatého ako ten, kto ho má fatálny nedostatok (ja...). Bude ho brať menej preto, lebo ak by ho bral viac než jeho telo potrebuje, tak dostane hnačku.... čo je jasný indikátor toho, že jednorázová dávka bola stanovená pre toho konkrétneho človeka.
V súvislosti s HCl to má túto spojitosť..... zoberme si mňa. Fatálny nedostatok horčíka (dopĺňam formou chloridu horečnatého) a zároveň mierne silný nedostatok (alebo vysoký nedostatok ?) HCl v žalúdku. Čo sa bude diať ? ......Ani tých 20 kvapiek HCl v kombinácii s 13 000 /trinásť tisíc/ mg chloridu horečnatého nezabezpečí, aby mi ten chlorid horečnatý nespôsobil ešte väčšie zníženie HCl v žalúdku, ako mám teraz.....
Ostávajú mi 3 veci..... dopĺňať aj naďalej chlorid horečnatý perorálne (a zároveň dodávať 300 kvapiek 3,5% HCl do telo behom celého dňa - pozor, to nech nikto neberie ako návod, sám som to neskúšal, a ani nebudem, radšej sa dám na betain HCL), dopĺňať chlorid horečnatý asi len z 1/4 či 1/5 mojej súčasnej dennej dávky (to je tých 13 gramov chloridu horečnatého = 1,4g horčíka, pričom osobne si môžem dať za deň aj 4,5 g čistého horčíka, a nemám "prújem"...ale už je to na hranici), alebo tretia možnosť .... urobiť 3% roztok chloridu horečnatého s vodou, a vtierať do pokožky na tele ( ďakujem, nemám záujem sa 2 hodiny denne babrať takou ...ehm, nebudem hrešiť).

Dajme tomu, že mám nedostatok žalúdočnej kyseliny už niekoľko rokov, ale nebol až tak akútny ako teraz - lebo som to nepociťoval. .... Za tie roky si môj organizmus nemohol vstrebávať dôležité minerály - jedine vo veľmi obmedzenom množstve, medzi nimi aj spomínaný horčík. Tak som sa ho rozhodol dopĺňať formou najľahšie vstrebateľnou, a tou je chlorid horečnatý (mimo iné beriem aj chlorid draselný, zinočnatý, meďnatý, kyselinu boritú, biely íl....). Lenže chlorid horečnatý má takú vlastnosť, že znižuje koncentráciu HCl v žalúdku.... takže - klin s klinom vyhráža.... To, čo som nemohol doplniť do tela pre nedostatok HCl vo vlastnom žalúdku z bežných potravín, to nemôžem doplniť z ľahko vstrebateľnej formy chloridu horečnatého, pretože.... ten chlorid horečnatý vytvára ešte väčší nedostatok HCl v žalúdku. Začarovaný kruh ? Hmmm....

Ďalej, milý ľudkovia....som názoru, že kým nemá človek v žalúdku optimálne množstvo kyseliny chlorovodíkovej (HCl), tak nemôže ani experimentovať s výživovými smermi..... Prečo ? Totiž, všetko mu bude tráviť zle... zo všetkého bude mať knedlík v krku.... z niečoho viac, z niečoho menej.... Napríklad taká mrkvová šťava...tá je menej náročná na potrebu HCl.... to ale neznamená, že je pre môj organizmus z minerálového, vitamínového a energetického hľadiska lepšia, ako čerstvé bio hovädzie s domácim maslom a trochou zeleniny. Zo šťavy mám v krku "hrášok", z toho mäsa s maslom mám v krku knedlík. Ale nakoľko mám fatálny nedostatok žalúdočnej kyseliny a mrkvovej šťave to na strávenie tak neprekáža, to neznamená, že bude pre mňa vhodnejšia ..... najmä, ak ma absolútne nezasýti.

Ja fungujem hlavne na tukoch a bielkovinách, no - pre nedostatok žalúdočných štiav (zo stresu, smútku, strachu, možno aj z nejakého vírusu, baktérie, kto vie...) si nemôžem dovoliť v pohode fungovať na týchto dobrotách, ktoré môj žalúdok nikdy neťažili, ale odopieral som si ich, a získal nedostatok HCl v žalúdku z najmä sacharidovej stravy (sacharidy tvorili možno 70% KCAL môjho denného príjmu... lebo som si myslel, že to tak má byť...) a zo stresu, smútku, strachu (lebo nie každý natrafí na fajn rodinu a ľudí okolo seba....).

Vaše názory na problematiku HCl ? ...... ;)
Musím napísať, že som sa mýlil................. Jarda mi napísal, že žiadne chloridy nebudú neutralizovať žalúdočné kyseliny. Je pravda, že posledné dni som bol vo veľkom strese, v hneve (na svoju nespokojnosť, nie na konkrétnych ľudí - až tak prízemný nie som)., a to mi mohlo znižovať množstvo HCl v žalúdku. Alebo možno aj fakt, že som nebral meď a zinok v pomere 1:8 či 1:10, ale 1:45.........(lebo som si to nenaštudoval).
Je možné, že mi znižovanie HCl spôsobilo aj 15 kvapiek oleja zo sibírskej jedle ..... ktoré som denne užíval (s urinou, 3x5 kvapiek, na detoxikáciu obličiek). Akoby vtedy sa mi začalo tvoriť menej kyseliny.... Ach, ťažko povedať....
Týmto príspevkom chcem povedať to, že beriem späť, že chlorid horečnatý, drasený, atď.... znižujú HCl v žalúdku.
Niečo také totiž tvrdil v tomto vlákne niekto z vás - konkrétne spomínal to, že HCl znižuje (alebo neutralizuje do určitej miery) chlorid horečnatý. Áno, je to zásada...
Pýtal som sa Jardu, citujem : "Dobrý deň, pán Jarda.

Skutočne netlmia tie chloridy produkciu HCl ? Ja som sa dočítal "forum.upramene.cz" že áno. Jeden muž (myslím, že Muflon, ale kľudne to mohol byť niekto iný) vraví, že začne jesť až dve hodiny od toho, ako si dá chlorid horečnatý, lebo mu to zriedi žalúdočné šťavy..
."
Jarda mi odpovedal : "Chloridy již ze samého principu nemohou tlumit její tvorbu (tvorbu HCl, pozn. MAREK_SLOVENSKO), protože jde již o produkt kyseliny chlorovodíkové, čili reakce je již ukončena a žádná další ve stejné kyselině nemůže nastat. Nevím co jste četl, ale zředí mu je tekutina kterou pije, nejde tedy o nějakou reakci, nebo dokonce neutralizaci, totéž by udělala voda."

Asi má Jarda pravdu.


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: ach, to HCl....

Příspěvek od muflon »

Marek_Slovensko píše: ...Skutočne netlmia tie chloridy produkciu HCl ? Ja som sa dočítal "forum.upramene.cz" že áno. Jeden muž (myslím, že Muflon, ale kľudne to mohol byť niekto iný) vraví, že začne jesť až dve hodiny od toho, ako si dá chlorid horečnatý, lebo mu to zriedi žalúdočné šťavy..[/b]."
Jarda mi odpovedal : "Chloridy již ze samého principu nemohou tlumit její tvorbu (tvorbu HCl, pozn. MAREK_SLOVENSKO), protože jde již o produkt kyseliny chlorovodíkové, čili reakce je již ukončena a žádná další ve stejné kyselině nemůže nastat. Nevím co jste četl, ale zředí mu je tekutina kterou pije, nejde tedy o nějakou reakci, nebo dokonce neutralizaci, totéž by udělala voda."
Asi má Jarda pravdu.
Já normálně jím půl hodiny (někdy i 20 minut) po vypití vody s chloridem magnesia... 8) :!:


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

hcl

Příspěvek od Jayo »

Nazdar.

Tak som si po dlhom case konecne zohnal HCL, a nariedil z nej 1% roztok. Co to som si precital po forach, ale je to hrozny gulas, uplne sa v tom neviem orientovat a som dost popleteny, teda hlavne co sa tyka davkovania.

Mam prakticky nulovu tvorbu HCL v zaludku, takze ju chcem doplnat po kazdom jedle, po ovoci menej, po tazsich jedlach, hlavne bielkovinovych viac.

Ked mam 1% roztok kyseliny, kolko kvapiek mam davat po priemerne tazkom jedle? Kludne aj na gramy, ci mililitre, mam doma odmerky, vsetko si navazim. Totalne ma pomylili prispevky, ktore hovorili, ze treba dosiahnut urcitu koncentraciu v zaludku, ze vraj 3 promile. V dalsom prispevku sa ale pisalo o 0,0035% koncentracii, co je 1/100 z 3 promile. Prave toto su nebezpecne hratky, niekto sa niekde sekne v cisle, a niekto to aplikuje, a nebude sa stacit cudovat. Je jedno, ze o 10 stran neskor na to niekto upozorni, ked niekto nema cas citat celu 50 stranovu diskusiu.
Ide teda o ciste mnozstvo HCL, a na koncentracii s vodou nezalezi (vsak ta by sa mala vstrebat)?

Rano nalacno pijem chlorid horecnaty v 1 litry vody, spolu s himalajskou solou a tabletkou s chelatovym zinkom 15mg. Cize, pochopil som spravne, ze do tohto roztoku je vhodne pridat trochu HCL, aby sa zvysila vstrebatelnost? Ake mnozstvo je vhodne vypit nalacno, predpokladam ze to bude menej, ako po jedle.

Bije sa nejak HCL s MMS alebo syntetickym vitaminom C? Zapocul som nieco take, ze je mozne pri aktivacii MMS pouzit rovno riedenu HCL. Je mozne na to pouzit aj 1% roztok, a kolko kvapiek v tomto pripade na 1 kvapku chloritanu?

Vopred diky, ak niekto odpovie (mam bohuzial velmi malo casu citat cele diskusie, chcelo by to vzdy aktualizovany vycuc).


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: ach, to HCl....

Příspěvek od Jayo »

Marek_Slovensko píše: Zlatí moji, musí to byť PSYCHIKA.... pozrite, každé ráno už dva roky si dávam stredný prúd uriny (perorálne) asi 2dcl.... vitamín C asi 3 gramy denne, rybí olej (omega 3, vitamín A, D) každý deň 10ml (!).... žiadne sladkosti 5 rokov, žiadny chlieb (posledné tri roky to bol len kváskový bio ražný celozrný chlieb) už pol roka.
Každý týžden 1 urinový klystír. 2 mesiace robenia derivačného kúpeľa každý deň za sebou..... 3 mesiace olejová kúra (olej v ústach) dennodenne..... 2 krát týždenne minerálne kúpele vo vode, ktorá tečie do vane cez filter... Nepoužívam žiadnu chemickú kozmetiku už 3 roky (ani krém, ani pastu, ani dezodorant, ani šampón.....všetko len prírodné, bez gramu chémie).
Pijem 2 hodiny po jedle už 5 ROKOV. Pred jedlom pijem 30-45 minút už 5 ROKOV.
Skutočne dostatočne prežúvam už 5 ROKOV.

A vidíte, zlatí moji (neberte to v zlom), aj tak mám neskutočné problémy s trávením - hovienko zo mňa ide normáne, pekné, bez zápachu, "jednoliate", bez nejakých prvkov niečoho nestráveného.... Ale - pritom mi tak zle trávi v žalúdku.... To si fakt neviem vysvetliť....
Alebo viem ? Všetko je vecou psychiky ? ..... žeby toto bola tá pravda ?
Z mojich skusenosti, a i krk by som na to dal, ze PSYCHIKA je nad vsetkym tym materialnym blbnutim s tabletkami. Tiez mi to trvalo dlho pochopit a este dlhsie realizovat a uverit tomu ,ale je to tak. K psychike radim aj emocie. Emocie su akoby take vlny, ktore udieraju kazdu chvilu do organov. Ak tam udieraju vlny tsunami, nepomoze ani dokonale nadavkovane vitaminy, dostatok vody, proste absolutne nic. Pre materialisticke ego, hltajuce modernu vedu, je to nezdolatelna predstava, ktoru vacsinou vstrebava a travi niekolko rokov, dokonca niekedy aj niekolko ludskych zivotov.
Ak niekto neveri, ze je to psychika, ktora je dolezitejsia, tak casom uveri, to som si isty. :-) Chce to len cas (a niekedy aj niekolko ludskych zivotov).
Z vlastnej skusenosti... uz niekolko krat som si vsimol, ze po uvedomeni si niecoho, a ukludneni sa, mi prislo take zvlastne uvolnenie do brucha, a v momente niekolkych sekund mi zacalo tak dobre travit, ze som to uplne citil... zaludok, pecen, vsetko zacalo pracovat, skvrkave zvuky a lodzgave zvuky sa pustili, a zaludok si zacal potravu akoby s radostou pohadzovat. Je to v psychike, na to vezmite jed.
Vlastne, cele je to o tom, ze kym doriesite psychiku, toto blbnutie s vitaminmi a spol, mozete mat uz doriesene. Zase nieje pravda, ze staci mat iba psychiku, a nic ine netreba. Je potreba aj to materialne, len je to v tom poradi, ze psychika ma vacsiu vaha, materialno mensiu, doplnkovu... teda, ak funguej psychika, materialnom sa to da este vylepsit.
Ja to teda riesim tak, ze riesim oboje, aj psychiku aj blbnutie s vitaminmi. Pritom som si ale vedomy, ktore z tych dvoch ma vacsi vplyv. Napriklad : Nebudem 3 roky kazdy den citat knihu o vitaminoch, ale... 2,5 roka budem meditovat, snazit sa porozumiet svojmu zivotu a sebe samemu a pol roka budem citat knihu o vitaminoch. Keby som to robil 3 roky, odpalim si psychiku, a vitaminy mi uz nepomozu.


Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Ladik »

Dobrý den. Tak jsem si chtšl trochu vylepšit svůj zdravotní stav dodáváním HCl.Při testu jsem ji měl málo.Ale místo zlepšení jsem se dopracoval téměř k infarktu,krevní tlak 240 na 180.Co s tím? Tlusté střevo si čistím klystýry.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Palo »

Můžete upřesnit, co a jak jste užíval?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Ladik »

Dobrý den.Asi měsíc jsem bral HCl 3.5% chem.koncentraci, 9+1ze35% Vždy5-8 kapek do sklenice s vodou před jídlem,chuťˇcitronové vody tedyžádná velká síla.Ale mám 2 tablety na hypertenzi.Možná k tomu přispěl i životní styl přes vánoce,témčř žádná pohybová aktivita.Není zde někde na foru pojednání o TK? Rád bych se zbavil závislosti na tabletách


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Palo »

Tu hypertenzi mohou způsobovat cizopasníci nebo přebytek sodíku v organizmu ze soli. Je celkem možné, že doplnění HCl způsobilo vyloučení prášků (které imunita považuje za nežádoucí látky) a tím pádem došlo k tomu, co popisujete. Doporučil bych solit směsí sodná sůl + draselná sůl a následně zajít si na diagnostiku (zejm. Salvia, kde mají i cizopasnické vzorky k testování). Následně provést odpovídající kroky k vyřešení zdrav. problému.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Ladik »

Dobry den.děkuji za odpovědˇNa salvii chodím v Liberci,měl jsem 2x albendazol nyní preparáty Joalis.Podle salvie mám:babesioza,améby, askarie,enterobius,toxokaroza,chlamidie,mykozy,Cmv,eb-virus,hpvpapilomaviry.To je celá Zoo.Zkoušei jsem i pelyněk s hřebíčkem ale nastaly příšernáé svědivé ekzémy.Jsem silný alergik už dlouho.Ještě zkusím plasmu RPZ 14.Nemáte názor na zapper z www.zappatta.cz


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od NAVAR »

Ladik píše:Dobrý den.Asi měsíc jsem bral HCl 3.5% chem.koncentraci, 9+1ze35% Vždy5-8 kapek do sklenice s vodou před jídlem,chuťˇcitronové vody tedyžádná velká síla.Ale mám 2 tablety na hypertenzi.Možná k tomu přispěl i životní styl přes vánoce,témčř žádná pohybová aktivita.Není zde někde na foru pojednání o TK? Rád bych se zbavil závislosti na tabletách

Předpokládám že TK je myšlena tachykardie.
Chlorid draselný by mohl být nápomocen jak píše Palo.
Vzpomínám si že kdosi si padadoxně vysoký tlak vyléčil bezovým sirupem. Paradoxně proto že bez tlak zvyšuje avšak po delší době normalizuje. Ten člověk pak přestal užívat léky.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Palo »

Ladik píše:Dobry den.děkuji za odpovědˇNa salvii chodím v Liberci,měl jsem 2x albendazol nyní preparáty Joalis.Podle salvie mám:babesioza,améby, askarie,enterobius,toxokaroza,chlamidie,mykozy,Cmv,eb-virus,hpvpapilomaviry.To je celá Zoo.Zkoušei jsem i pelyněk s hřebíčkem ale nastaly příšernáé svědivé ekzémy.Jsem silný alergik už dlouho.Ještě zkusím plasmu RPZ 14.Nemáte názor na zapper z http://www.zappatta.cz
O tomto zaperu nic nevím, snad by mohlo znát někdo jiný.
Dle mého názoru ty ekzémy po hřebíčku jsou způsobeny zvýšeným množstvím toxinů z umrlých breberek. Osobně bych užíval takové množství hřebíčku (decentně s HCl), kdy se ekzémy moc neukazují / neobjevují. Postupně pak navyšovat... Ten hřebíček je celkem silák, když pobije větší množství potvůrek, může se to jako ekzém projevit - tělo se snaží nadměrné množství toxinů hnát nejkratší možnou cestou ven - kůží. Pokud nevznikne velké množství toxinů, neměl by být s kůží problém a postupem času by mělo být možné množství hřebíčku navyšovat.
Hřebíček bych z počátku s pelyňkem nekombinoval, nejprve užívat zvlášť, pak až bude obojí bezpečné, pak lze vzít dohromady.

Bude to běh na dlouhou trať, zlepšení bych odhadl až tak za měsíc...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Ladik
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 25 zář 2010 11:30
Bydliště: Nemojov
Dostal: 1 poděkování

Re: Žaludeční trávicí kyselina

Příspěvek od Ladik »

Dobrý večer,to co píšete o hrebíčku je velmi pravděpodobná vzhledem i k vytestovaným podkožním parazitům.Jdu do toho ale pomalu. přece jen pelyněk je silný alargen.Děkuji za informace a přeji dobrou noc.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“