HCL- Užívání ústně-zkušenosti uživatelů

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kožní aplikace HCL

Příspěvek od Palo »

muflon píše:Jak velká (chemická) koncentrace HCL je ještě bezpečná bez ředění pro použití NA KŮŽI NEBO OTEVŘENÉ RÁNY?
Když si lehce potřeš (zlomek kapky) postižené otevřené místo desetiprocentní kyselinou chlorovodíkovou, je to příjemné asi jako vosí bodnutí ;) Ale k poleptání nedošlo (v tomto mém případě). Je otázka, jestli to, co vzniklo, by šlo považovat za poleptaninu... Asi ne...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

Ako užívam HCl ja...

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Ahojte.
Používam 3,5% HCl, mám ju od pána Zajíčka.
Denne užívam 4-6 dávok po 10-20 kvapiek (priemer je 15 kvapiek x 5 dávok = denne 75 kvapiek 3,5% HCl) vo vode, pričom 10 kvapiek miešam v 0,5dcl vody, 15 kvapiek v 2dcl (s chloridmi....chlorid meďnatý, kyselina boritá, chlorid draselný, chlorid horečnatý), a večer miešam s 20 kvapiek 3,5% HCl s 4dcl vody, spolu s chloridom zinočnatým..

Zdá sa vám na tom dávkovaní HCl niečo divné ?

Ďakujem za odpoveď, čakám akúkoľvek reakciu....

Totiž na obale na PET fľaše od 3,5% HCl je napísané, že .... 10 kvapiek niekoľko krát denne rozmiešať v 0,5dcl vody ....

Ja mám HCl nedostatok riadny, preto to riešim tak, ako to riešim.

Čo sa týka minerálov (chloridov), mám od pána Zajíčka spomínané chloridy (vymenoval som ich vyššie) + tú kyselinu boritú.... a všetky tie chloridy miešam v "rannom nápoji energie - tak som si to nazval" spolu s HCl .... pijem VŽDY slamkou.... Miešam také množstvo chloridov, aké je doporučované pánom Jardom, ale z niektorých dávam viac (napríklad chlorid horečnatý, lebo ho mám taký nedostatok (horčíka), že pitie epsomskej soli pri "játraprakšaláne" ma vôbec nepreháňalo, všetko sa vstrebalo....)

Všetko o.k. ? Mne je fajn.... akurát sa zvyknem budiť ráno s napuchnutým okolím očí (ale vôbec to nebolí), čo do dvoch hodín zmizne...... No to môže byť dielom aj vitamínu C (askorbát C), denne ho užívam 3 x 8 gramov...... Alebo to môže byť "dielom" koreňa lékorice lysej (dve čajové kopcovité lyžičky denne, prvú zapijem tým "ranným nápojom energie" - aby tá HCl v tom mala vplyv aj na lékoricu - na jej vstrebanie).

Vyjadrite sa prosím niekto k tomu.... Ďakujem.

PS : Nikde tu nevidím doporučenú dennú dávku HCl..... je tu v tom trochu riadny chaos....


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Ako užívam HCl ja...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Marek_Slovensko píše:Ahojte.
Používam 3,5% HCl, mám ju od pána Zajíčka.
Denne užívam 4-6 dávok po 10-20 kvapiek (priemer je 15 kvapiek x 5 dávok = denne 75 kvapiek 3,5% HCl) vo vode, pričom 10 kvapiek miešam v 0,5dcl vody, 15 kvapiek v 2dcl (s chloridmi....chlorid meďnatý, kyselina boritá, chlorid draselný, chlorid horečnatý), a večer miešam s 20 kvapiek 3,5% HCl s 4dcl vody, spolu s chloridom zinočnatým..
Nazdar Marek,

Kdy jsi to od Jardy dostal? Tohle dávkování vypadá dost koňské. Nicméně, Jarda se tím intenzivně zabývá, já ne. Já jdu jenom podle historických odkazů a nějakých těch pár zkušenostech svých a druhých. Pokud je to víc než 3 měsíce staré, definitivně si s ním znovu promluv. Nicméně děkuju, že jsi to sem hodil. To totiž znamená, že piješ dohromady 7.5 kapek 35% HCl (Chemické?) denně. To už jsi měl podle všech doktorů mít propálený kotel, sraženou všechnu krev a na pomníku napsáno "Nebezpečný Šílenec". Jarda Zajíček šílenec není, naopak.

Přesné dávkování neexistuje a proto ho nikde nenajdeš. Ono to záleží na jedinci, jak na tom je. Taky to záleží na tom, co je v kyselině všechno namíchané atd. atd.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl upřesnění...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Craft píše:Nějak se nemůžu dopátrat, jaká koncentrace HCl je vlastně vhodná k vnitřnímu užívání. Slávek uvádí 0,003%, což je údajně i koncentrace HCl v žaludku,
Prostě pokud bych to někomu ze známých doporučil, chci mít jistotu, že si nevypálí díru do žaludku nebo jinak nepřiotráví a přesto to bude mít stále znatelný léčebný efekt.
Nazdar Crafte

HCl udávám jak ji udávám právě kvůli té díře. Člověk toho snese daleko víc, jak jsi sám zjistil. Jenže jsme lidi chybující, ne každý má žaludek zdravý a podklady si protiřečí. Těch 5% je nesmysl, to se udává u šelem a podle všeho co jsem pochytal musí jít o koncentraci produkovanou žlázami, ne o koncentraci v obsahu žaludku. Navíc to bude lékařská koncentrace, takže chemická cca 5%:3=1.666. Taky v odstatě nikdo neví kolik by to u člověka být mělo. Lékařina všeobecně předpokládá, že průměr od mnoha lidí je fajn. Já si to nemyslím, protože jsme dojebaný všichni. Tak si vyber.

Proto obvykle tvrdím že jedna kapka 35% cemické do sklemice vody je ještě fajn. To je moje jaksi všeobecné pravidlo. Člověk sice snese tu kapku i v půl deci vody, ale nechci s tím mít nic společného, protože pokud má dotyčný něco s hltanem, nebo bachorkem, asi může asi být průser.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl upřesnění...

Příspěvek od kutil »

Craft píše:Nějak se nemůžu dopátrat, jaká koncentrace HCl je vlastně vhodná k vnitřnímu užívání. Slávek uvádí 0,003%, což je údajně i koncentrace HCl v žaludku .......
Nazdar Crafte,
s tou HCl terapií je to ještě horší jak s mmaskama :shock: Každý organismus reaguje jinak-grrr
Já začal dotovat jídlo kapkami do vody a to 35% zředěnou odhadem na 10% a tu 10% jen 1 nebo 2 kapky na 2 dcl vody.
Přesto že si myslím že šlo o veliké zředění tak se mi časem začínala ozývat sliznice podrážděním....
Přešel sem tedy na Betain s pepsinem, napřed celou tabletu před jídlem, pak 1/2, pak jen před obědem, pak 1/3 před obědem a najednou jsem zjistil že už Betain nepotřebuju :roll:
Vypadá to tak, že pokud tělu pomůžeme, tak si časem upraví vlastní tvorbu HCl.
S tím sledováním reakcí těla je to na levačku páč někdy sem měl kyselin málo a někdy přebytek dle toho co jsem jedl. Není nad to když si to tělo dokáže tvorbu HCl regulovat samo.....
Ale ta dotace těla HCl kem stojí za to! Chce to enem vydržať
H.


Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

Re: Ako užívam HCl ja...

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Slavek Krepelka píše:
Nazdar Marek,

Kdy jsi to od Jardy dostal? Tohle dávkování vypadá dost koňské. Nicméně, Jarda se tím intenzivně zabývá, já ne. Já jdu jenom podle historických odkazů a nějakých těch pár zkušenostech svých a druhých. Pokud je to víc než 3 měsíce staré, definitivně si s ním znovu promluv. Nicméně děkuju, že jsi to sem hodil. To totiž znamená, že piješ dohromady 7.5 kapek 35% HCl (Chemické?) denně. To už jsi měl podle všech doktorů mít propálený kotel, sraženou všechnu krev a na pomníku napsáno "Nebezpečný Šílenec". Jarda Zajíček šílenec není, naopak.

Přesné dávkování neexistuje a proto ho nikde nenajdeš. Ono to záleží na jedinci, jak na tom je. Taky to záleží na tom, co je v kyselině všechno namíchané atd. atd.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Ahoj, Slávek.

HCl (3,5% roztok) miešam s chloridmi.... vyzerá to asi takto.... dávam ho buď do zmesí chloridov (ktoré Jarda ponúka oficiálne, aj menej oficiálne), alebo ho vypijem 20 minút pred jedlom či po jedle (často aj aj - čiže aj pred jedlom aj po jedle, a jem 3-4 krát denne). Pred jedlom a po jedle si dám 0,5dcl vody s 10 kvapkami 3,5%HCl.

Večer si dávam samostatne chlorid zinočnatý (25 kvapiek = 125mg zinku), k tomu 20 kvapiek HCl (inak by mi prišlo zle z toho zinku...silná ťažoba na žalúdok).

Mimochodom, skúšam zisťovať, kde je pes zakopaný.... Stále mám totiž problémy s produkciou vlastnej HCl, a... pointa je v tom, že mi nestačí ani to množstvo HCl, ktoré beriem teraz....
Chyba môže byť aj v tom, že som akosi "zabudol" na potraviny, ktoré tvorbu HCl zvyšujú... od dnešného dňa ich teda zaraďujem (i keď škoda, že tie potraviny nemajú len funckiu zvyšovania tvorby HCl v žalúdku, ale majú aj iné vlastnosti, ktoré nie všetky mi musia vyhovovať - napríklad vplyv na určitý živel - voda, vzduch, oheň, drevo, kov, zem... a tým môžu vyviesť z rovnováhy).

Mám skúsenosť aj s betaínom HCl (zobral som 180 tabliet , pričom jedna má 324mg Betaine HCl + 5mg Pepsín). Denne som bral 6, a bolo mi fajn, na rozdiel od súčastnosti sa mi nehromadil v hrdle priesvitný hlien so slabo sladkastou chuťou.... a nemal som pocit tlaku v hrudníku (v strede), ani pocit knedlíku v krku.
Ten betain HCL som ale vyničil, a myslel si, že 3,5¨HCl bude dostačujúca náhrada (hlavne aj pre jej cenu, takú výhodnú...).

Čo mi ale "nedá pokoj" ? Takže - 1 tabletka betain HCl obsahuje 324mg betainu HCl.... vtedy som si ich denne dával 6 kusov, takže som denne prijal do žalúdka 1944mg betainu HCl.

Otázka znie... aký je rozdiel medzi betainom HCl a obyčajnou HCl ? Koľko obyčajnej HCl obsahuje 1 tabletka betainu HCl ?... či betain HCl neobsahuje ani desatinu obyčajnej HCl ?
Prečo sa toto pýtam ? Jednoduchá odpoveď...

100ml 3,5% roztoku HCl obsahuje 3500mg (dajme tomu, že 100 ml 3,5% roztoku HCl má 100g....) 100% HCl....
6 tabliet betainu HCl obsahuje 1944mg "betain HCl".

Ak by mal betain HCl takú silu (či agresivitu ?...) ako obyčajná HCl (v 3,5% koncentrácii) by mala taký istý účinok vtedy, ak by sme ju použili o množstve 55 mililitrov (!!!), a k tomu dodali ešte niekoľko mg pepsínu (ktorý tabletky betain HCl obsahujú...).

Ale...dajme tomu, že betain HCl je 10 krát slabší (alebo má 10 krát menej HCl ... veď predsa obsahuje HCl, nie !?) ako klasická obyčajná HCl (v 3,5% roztoku). Potom by som potreboval ako ekvivalent 6 tabletiek s obsahom 6x324mg betain HCl, použiť (ako ekvivalent) 5,5ml 3,5% roztoku HCl... čo by mohlo byť nejakých 85 kvapiek HCl denne (čo užívam teraz). ALE - NEMYSLÍM, ŽE TÝCH 85 KVAPIEK 3,5% HCL (zmiešané dokopy v 5dcl vody, popíjané počas celého dňa, BEZ dodávky iných chloridov, ktoré by to mohli neutralizovať - himalájska soľ v jedle sa nepočíta...) MÁ TAK SILNÝ ÚČINOK, AKO BETAIN HCl.

Záver k tomuto príspevku : betain HCl (taký typ, kde má jedna tabletka 324mg betaine HCl + 5mg pepsínu) v množstve 6 tabliet, má väčší účinok na žalúdočné problémy typu knedlík v krku, hlien zo žalúdka v hrdle, tupý tlak v hrudnom koši.... ako 85 kvapiek (približne 5,5ml) 3,5% roztoku HCl....

TAKŽE MOŽNO TOU KĽÚČOVOU ZLOŽKOU JE PRÁVE PEPSÍN !!! .... ktorý je obsiahnutý v tabletkách BETAIN HCl.....

Mne proste HCl samo o sebe nejak....nepomáha.... :| .....
Ale betain HCL mi pomáhal, a dostatočne na to, aby som to výrazne cítil (preto si ho o pár dní objednám, ak prežijem ten knedlík v krku).
Naposledy upravil(a) Marek_Slovensko dne pon 28 bře 2011 18:46, celkem upraveno 1 x.


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Ešte vás baví experimentovať s doplnkami výživy, detoxi kúrami, bylinkami, chloridmi.... ?
Mňa to prestáva baviť....
Ale prejdem k veci....

Zoberme si čoveka, ktorý na základe určitých psychologických predpokladov (strach (možno strach z budúcnosti...), nervozita, nespokojnosť, smútok, hnev...) stratil schopnosť produkovať dostatok žalúdočnej kyseliny HCl. Tento prípad sa týka mňa.

Posledných 6 rokov sa zaoberám výživou, skúsil som všetko, od hnusných a nezdravých sójových a ražných vločiek s minimom masla a zeleným mrazeným hráškom, cez mix makrobiotiky a vitariánstva + mäso a živočíšne produkty (kvalitné, buď bio z obchodu, alebo domáce) až po "paleo diétu" (10-20% sacharidov, 20-25% biekovín, zvyšok tuky...pričom paleo diéta je hlavne o živočíšnych produktoch a živočíšnych tukoch), s ktorou som sa nemohol zoznámiť, a po dvoch dňoch ju musel ukončiť (dnes je tretí deň).

Prečo som musel ukončiť "paleo diétu", alebo ak chcete "pravekú diétu", či možno nadznesene aj určitú variantu "Kwaszniewskeho diéty" ?
Z jediného dôvodu... k*rva, fakt z jediného.... a to je nedostatočná produkcia žalúdočných štiav (HCl, určite aj pepsín, a boh vie čo ešte... čo sa žalúdku týka).
Totiž, pri trávení biekovín a tukov je potreba nižšieho pH kyselín v žalúdku, a to sa nedá pri stave, keď človek trpí nedostatkom žalúdočnej kyseliny (HCl) dosiahnuť....
Kto vie, možno by mi pomohlo 200 kvapiek 3,5% roztoku HCl denne (to nech nikto neberie ako návod... neskúšal som to), aby sa mi vrátili kyseliny v žalúdku do tej správnej koncentrácie.... A možno by som potreboval 300 kvapiek 3,5% HCl denne na to, aby som sa mohol stravovať ako naši dááávni predkovia, a to najmä mäsom a tukom, s trochou zeleniny a trochou ovocia.

Totiž, tieto dva dni počas "paleo diéty", keď som pocítil nedostatok HCl ešte väčšmi ako iné dni (lebo bielkoviny a tuky vo väčšom či veľkom množstve potrebujú viac HCl, ako sacharidy a menší podiel bielkovín a tukov).
Sranda je ale to, že počas týchto dvoch dní som zjedol každý deň 600g mäsa - bio hovädzie (spolu 130g bielkovín a 110g tuku z mäsa za jeden deň) a k tomu 300g bio kravského masla.... plus k tomu 1,3 litra zeleninových štiav a jednu veľkú porciu vareného zeleru k mäsu (v jednom jedle, ku ďalším som nedával varenú zeleninu), aj tak som bol hladný AKO VLK.... ALE, aj keď som mal pocit knedlíka v krku...........a zjedol vyše 400g NASÝTENÝCH tukov za deň ( za dva dni dva krát toľko), necíti som ani najmenšiu ťažobu na žalúdku.... Jedinú ťažobu som cítil z toho, že sa mi tvorí nedostatočné množstvo HCl.
Takže u mňa by nebol najmenší problém stravovať sa štýlom "PALEO DIÉTA" a tak môcť úplne vyradiť z jedálničku obilniny a netrpieť zároveň stratou energie (lebo ja by som len na zelenine, ovocí a troške obinín + troche orechov...zomrel....).... U mňa je problém nedostatok HCl.

Zlatí moji, musí to byť PSYCHIKA.... pozrite, každé ráno už dva roky si dávam stredný prúd uriny (perorálne) asi 2dcl.... vitamín C asi 3 gramy denne, rybí olej (omega 3, vitamín A, D) každý deň 10ml (!).... žiadne sladkosti 5 rokov, žiadny chlieb (posledné tri roky to bol len kváskový bio ražný celozrný chlieb) už pol roka.
Každý týžden 1 urinový klystír. 2 mesiace robenia derivačného kúpeľa každý deň za sebou..... 3 mesiace olejová kúra (olej v ústach) dennodenne..... 2 krát týždenne minerálne kúpele vo vode, ktorá tečie do vane cez filter... Nepoužívam žiadnu chemickú kozmetiku už 3 roky (ani krém, ani pastu, ani dezodorant, ani šampón.....všetko len prírodné, bez gramu chémie).
Pijem 2 hodiny po jedle už 5 ROKOV. Pred jedlom pijem 30-45 minút už 5 ROKOV.
Skutočne dostatočne prežúvam už 5 ROKOV.

A vidíte, zlatí moji (neberte to v zlom), aj tak mám neskutočné problémy s trávením - hovienko zo mňa ide normáne, pekné, bez zápachu, "jednoliate", bez nejakých prvkov niečoho nestráveného.... Ale - pritom mi tak zle trávi v žalúdku.... To si fakt neviem vysvetliť....
Alebo viem ? Všetko je vecou psychiky ? ..... žeby toto bola tá pravda ?


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Čo môže HCl neutralizovať .................. ?

Existujú rôzne doplnky výživy..... či už minerály (možno práve chloridy), bylinky.... výťažky.

Zoberme to polopate....

Predstavte si, že taký chlorid horečnatý bude neutralizovať žalúdočnú kyselinu do určitej miery (čo je pravda....).
Matematika hovorí, že čím viac chloridu horečnatého zoberiem, tým mi viac zníži koncentráciu HCl v žalúdku. To platí u každého. ALE.
Ten, kto má menší deficit horčíka v organizme, ten bude logicky brať menej chloridu horečnatého ako ten, kto ho má fatálny nedostatok (ja...). Bude ho brať menej preto, lebo ak by ho bral viac než jeho telo potrebuje, tak dostane hnačku.... čo je jasný indikátor toho, že jednorázová dávka bola stanovená pre toho konkrétneho človeka.
V súvislosti s HCl to má túto spojitosť..... zoberme si mňa. Fatálny nedostatok horčíka (dopĺňam formou chloridu horečnatého) a zároveň mierne silný nedostatok (alebo vysoký nedostatok ?) HCl v žalúdku. Čo sa bude diať ? ......Ani tých 20 kvapiek HCl v kombinácii s 13 000 /trinásť tisíc/ mg chloridu horečnatého nezabezpečí, aby mi ten chlorid horečnatý nespôsobil ešte väčšie zníženie HCl v žalúdku, ako mám teraz.....
Ostávajú mi 3 veci..... dopĺňať aj naďalej chlorid horečnatý perorálne (a zároveň dodávať 300 kvapiek 3,5% HCl do telo behom celého dňa - pozor, to nech nikto neberie ako návod, sám som to neskúšal, a ani nebudem, radšej sa dám na betain HCL), dopĺňať chlorid horečnatý asi len z 1/4 či 1/5 mojej súčasnej dennej dávky (to je tých 13 gramov chloridu horečnatého = 1,4g horčíka, pričom osobne si môžem dať za deň aj 4,5 g čistého horčíka, a nemám "prújem"...ale už je to na hranici), alebo tretia možnosť .... urobiť 3% roztok chloridu horečnatého s vodou, a vtierať do pokožky na tele ( ďakujem, nemám záujem sa 2 hodiny denne babrať takou ...ehm, nebudem hrešiť).

Dajme tomu, že mám nedostatok žalúdočnej kyseliny už niekoľko rokov, ale nebol až tak akútny ako teraz - lebo som to nepociťoval. .... Za tie roky si môj organizmus nemohol vstrebávať dôležité minerály - jedine vo veľmi obmedzenom množstve, medzi nimi aj spomínaný horčík. Tak som sa ho rozhodol dopĺňať formou najľahšie vstrebateľnou, a tou je chlorid horečnatý (mimo iné beriem aj chlorid draselný, zinočnatý, meďnatý, kyselinu boritú, biely íl....). Lenže chlorid horečnatý má takú vlastnosť, že znižuje koncentráciu HCl v žalúdku.... takže - klin s klinom vyhráža.... To, čo som nemohol doplniť do tela pre nedostatok HCl vo vlastnom žalúdku z bežných potravín, to nemôžem doplniť z ľahko vstrebateľnej formy chloridu horečnatého, pretože.... ten chlorid horečnatý vytvára ešte väčší nedostatok HCl v žalúdku. Začarovaný kruh ? Hmmm....

Ďalej, milý ľudkovia....som názoru, že kým nemá človek v žalúdku optimálne množstvo kyseliny chlorovodíkovej (HCl), tak nemôže ani experimentovať s výživovými smermi..... Prečo ? Totiž, všetko mu bude tráviť zle... zo všetkého bude mať knedlík v krku.... z niečoho viac, z niečoho menej.... Napríklad taká mrkvová šťava...tá je menej náročná na potrebu HCl.... to ale neznamená, že je pre môj organizmus z minerálového, vitamínového a energetického hľadiska lepšia, ako čerstvé bio hovädzie s domácim maslom a trochou zeleniny. Zo šťavy mám v krku "hrášok", z toho mäsa s maslom mám v krku knedlík. Ale nakoľko mám fatálny nedostatok žalúdočnej kyseliny a mrkvovej šťave to na strávenie tak neprekáža, to neznamená, že bude pre mňa vhodnejšia ..... najmä, ak ma absolútne nezasýti.

Ja fungujem hlavne na tukoch a bielkovinách, no - pre nedostatok žalúdočných štiav (zo stresu, smútku, strachu, možno aj z nejakého vírusu, baktérie, kto vie...) si nemôžem dovoliť v pohode fungovať na týchto dobrotách, ktoré môj žalúdok nikdy neťažili, ale odopieral som si ich, a získal nedostatok HCl v žalúdku z najmä sacharidovej stravy (sacharidy tvorili možno 70% KCAL môjho denného príjmu... lebo som si myslel, že to tak má byť...) a zo stresu, smútku, strachu (lebo nie každý natrafí na fajn rodinu a ľudí okolo seba....).

Vaše názory na problematiku HCl ? ...... ;)


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

HCl

Příspěvek od Batles »

Nazdar Marku, klobouk dolů před tvou vytrvalostí.
Jen taková malá poznámka ode mne: Jsi si jistý, že doplňuješ dostatek draslíku do organismu? Není-li draslík, netvoří se HCl.
Ahoj.


Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

HCl a draslík

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Batles : Ahoj Batles. Hmmm... čo myslíš, je 8g chloridu draselného denne dostatočná dávka ? :D A to spolu s HCl (s 10-timi kvapkami) v jednej dávke - čiže by malo fakt dobre vstrebať (možno mne by trebalo 100 kvapiek, aby to dobre vstrebalo... :D )


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: HCl a draslík

Příspěvek od Batles »

Ahoj Marku, ty bereš KCl a HCL dohromady? Jestli se nemýlím, tak KCl v roztoku je silně zásaditý a HCl silně kyselý. Není v tom ten problém?
Kdybych já bral 8 gramů KCl denně, tak bych asi chcípnul :D (to je asi 4 gramy čistého draslíku, nebo ne?)
To musíš vážit aspoň 100 kilo, nebo se ty minerály spolu nekamarádí a vzájemně se požírají :D


Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

Batles : Batles, ja si dávam 5g chloridu draselného ráno, a 5g choridu draselného večer (to je dokopy asi 5,5g draslíka denne). HCl si ale dávam aj hocikedy cez deň, čistú, len s vodou.
Ale - dnes som si nedal žiadne chloridy (horečnatý, draselný, meďnatý, zinočnatý, kyselinu boritú), 5 dní si dám od nich pauzu.
Dnes som si nedal žiadne chloridy, lebo v tom množstve v ktorom ich beriem, ich začínam upodozrievať z toho, že mi znižujú žalúdočnú kyselinu (HCl).

Možno by bolo riešením rozrobiť všetko (aj s choridom zinočnatým, aj keď sa má brať oddelene...ale nie je to zas podmienka... on sa bije so železom pokiaľ viem, a to ako dopnok stravy neberiem) toto, všetky tieto chloridy a kys. boritú v 1 litry vody, pridať 20-40 kvapiek HCL (nebude 40 veľa na túto zmes ? Nechcem, aby to neutralizovalo nejaký chlorid...), a popíjať celý deň, každú hodinu po glgu....so slamkou (i keď takých 25 kvapiek 3,5% HCl by sa v litri vody stratilo - nemalo by leptať zuby ani po dlhodobom takomto pití bez slamky - si myslím).

Neviem ešte, v každom prípade dnes som nemal žiadny chlorid, užíval som len HCL (3,5%), asi 80 kvapiek...ale stále si sem-tam grgnem z takým blbým pocitom knedlíka v hrdle... takže takých 5 dní pauza od chloridov (him. soľ ponechám...), a potom skúsim takto.... trýzniť sa hnusnou chuťou 1 litra nápoja vytvoreného zo zmesy chloridov a HCl.... bude to "brrrrrrrrrr".... :?

Vážim 74kg, štíhla, ale vyšportovaná postava.


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: ach, to HCl....

Příspěvek od ito »

Ahoj Marek

Myslim si ze mozno je problem prave v tych megadavkach.Mozno tu kyselinu treba dodat len minimalne.
Moj problem s tvorbou HCL spolahlivo vyriesila formulka od Guya.
A to je oproti tvojim davkam iba homeopatikum.

Ito


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ach, to HCl....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Ito, dík,

Marek, ryješ záhon buldozerem.

Ten Betain je sice taky kyselina chlorovodíková, ale navázaná na ten betain. Ono se to v žaludku poněkud pomalu uvolňuje. To co piješ jako kyselinu je nejspíš příliš. Žádné hleny by se Ti po tom určitě dělat neměly, naopak. Propálíš si kotel a budeš si na někoho druhého stěžovat. Taky to máš pít určitě na prázdný žaludek, pokud neřešíš jenom pálené žáhy, nebo nějaké to nadýmání.

S těma solema je to trochu jinak. Ono je dost zatěžko ochlorovat chlorid. Kdyby v tom byl ještě nějaký jiný prvek, pak ano. U MMS je to v podstatě chlorid sodná se dvěma kyslíkama navrch. Tam je to něco jiného, protože HCl je schopna v tomto případě vytěsnit skupinu ClO2, která má slabší vazbu. Tohle u chloridu neplatí. Jedině se snad dá uděla z chloridu hyperchlorid, ale o tom jsem ještě nic neslyšel.

Takže pokud se cpeš chloridem draselným spolu s kyselinou, žádná chemická neutralizace se nekoná. Co se ale koná, je poněkud vybalancovanější celková pH roztoku. Co se ale taky podle mých a i několika druhých lidí děje je to, že s malým množstvím HCl v roztoku se alespoň velká spousta jinak neorganických minerálů krásně vstřebává, tedy tráví. Ale všeho dobrého pomálu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Marek_Slovensko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03 led 2011 22:33
Bydliště: Košice

ach, to HCl....

Příspěvek od Marek_Slovensko »

to ito : Hmmm.... neviem čo mám na to povedať, skúšam.... teraz zaradím z každého rožku trošku.... zázvor, kurkuma, čierne korenie, chilli, červená repa, B3, Betaine HCl ...(betain a B3 mi dôjdu až o týždeň, z českého Swansonu, bohu dík, že je tá možnosť, u nás na Slovensku by som sa nedoplatil...10 krát drahšie je to u nás :!: )

Skúsim robiť aj rôzne cviky na brušnú dutinu (odjakživa dýcham bránicou - v tom teda úspech na tvorbu HCl hľadať nebudem, takže skúsim nejaké masáže brucha a podobne, naštudujem)
Údajne tvorbu HCl znižujú obilniny, najmä v kombinácii s tukom (obilniny vyraďujem z jedálničku). Budem jesť ráno ovocie so škoricou a trochou cesnaku. Počas dňa popíjať zázvorový čaj (no nebudem to preháňať), do jedla si dám čierne korenie (vraj zvyšuje vstrebateľnosť kurkumínu 20 krát, takže bude mať vplyv aj na zvýšené vstrebávanie rôznych prvkov potravy, cez mikroelementy po makroelementy). Moje ďalšie chody bude tvoriť mäso či vajíčka, so zeleninou a tukom (domáce maslo, bio maslo, olivový olej, ak sa podarí, tak domáca slanina). A budem popíjať HCl v roztoku.... skúsim ako je v návode - pred každým a po každom jedle 20 minút rozpustiť 10 kvapiek 3,5% HCl v 0,5dcl vody.
Jarda mi odpísal na mail (fórum zdravi-az.cz je momentálne v prestavbe...), citujem : "...To není nijak omezeno, zdravý žaludek si tvoří v průběhu dne cca 1,5-3 litry HCl v koncentraci 0,3%, což je koncentrace 10 kapek na 0,5 dcl vody a kolik várek dáte to je na vás, ale zase bych to nepřeháněl jak je u vás zvykem, ono všeho moc škodí. Pak žaludek paradoxně kyselinu sám tvořit nechce a to ho vlastně odnaučujete to co ho chcete naučit.....Jinak ty chloridy (horečnatý, draselný, zinočnatý, meďnatý, kyselina boritá, pozn. MAREK_SLOVENSKO) tvorbu kyseliny rozhodně netlumí a lékořice také ne, naopak jde o podporu jejím tvorby, to si o tom něco nastudujte.

Jarda"

Tak ja tomu nerozumiem....veď taký chlorid horečnatýý je silne zásaditý..... čiže neutralizuje (podľa toho, koľko ho použijem a na aký žalúdok - či na žalúdok kde je dostatok HCl, alebo veľmi málo HCl) v žalúdku HCl do určitej miery (individuálne u každého jedinca).... Hmmm... Niekto tu písal, že keď si dá chlorid horečnatý, tak začne jesť až o 2 hodiny, lebo mu to neutralizuje HCl v žalúdku...tak kde je pravda ? Preboha.... :roll:


Staň sa osvieteným. Ak budeš mať len jedno "JA", tak ním si... pokiaľ si nemyslíš, že si Napoleon, alebo iná známa osobnosť... :D
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“