Biomagnetizmus - léčení magnety

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od hanka »

adam.benda píše:Říkal jsem si, jestli by se Vám někdy nehodilo spočítat, jak daleko musí být magnet od těla, abyste na tělo působili vhodnou intenzitou. ....... Někteří dodavatelé zase místo mag. indukce uvádějí přídržnou sílu magnetu. Síla by se snad taky dala do zmíněného vzorečku začlenit místo mag. indukce, ale bylo by to přinejmenším dost pracné (a nevyhnuli bychom se asi nutnosti začlenit i nějakou empirii).
Díky, Adame, to se může hodit :good: .. Nad určením přídržné síly magnetu jsem už přemýšlela :oops: (samozřejmě marně :laugh: ) .. nebylo by špatné vědět, jak určit alespoň přibližně sílu magnetu bez nutnosti nechat si ho proměřit odborníkem. Máme doma častokrát vícero různých magnetů, o kterých by bylo dobré vědět jejich přibližnou sílu kvůli jejich použití k léčení, škoda, že je to tak složité...
Hanka :)


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od poota »

hanka píše:.. škoda, že je to tak složité...
Mám pocit že jenom zdánlivě.
Především nevíš, jakou "sílu" by měl na kterou, tím myslím konkrétně tu Tvou potíž, ten magnet mít. Pak taky nevíš, jakou přesně "sílu" ten Tvůj magnet vlastně má.
Takže Ti může být úplně jedno, podle jak složitého vzorce bys měla z těchto neznámých veličin spočítat "přesnou" vzdálenost - dělej jak dělej, stejně to nakonec budeš dělat jenom podle svého pocitu co je "akorát".
A "přesně" akorát to bude tehdy, když to nebude ani moc a ani málo.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od adam.benda »

hanka píše:... nebylo by špatné vědět, jak určit alespoň přibližně sílu magnetu bez nutnosti nechat si ho proměřit odborníkem. ...
K účelu magnetoterapie by se nám spíš hodilo mít víc jasno ohledně té magnetické indukce. (Vědět třeba z katalogu, že třeba v nějaké vzdálenosti od magnetu je velikost magnetická indukce taková a taková.) Podle zmíněného vzorečku by pak snadno šly spočítat Gaussy v libovolné vzdálenosti od magnetu.

S tou přídržnou silou jsem to myslel tak, že někteří výrobci ji uvádějí namísto hodnoty magnetické indukce. A bylo by pak dost pracné odvodit nějaký postup, kterým by se dala intenzita pole v dané vzdálenosti od magnetu spočítat na základě přídržné síly. Proto jsem radši, když je v katalozích uvedena spíš ta mag. indukce.

Ale... nic není neuskutečnitelné. Jelikož v magnetoterapii stejně nepotřebujeme nějaké přesné hodnoty mag. indukce, ale jde o hodnoty s opravdu velkou tolerancí, lze odvodit postupy, díky kterým stanovíš intenzitu pole už jen na základě velikosti magnetu a základě toho, zda jde o feritový nebo neodymový magnet. Potřebujeme k tomu jen etalon (vzorový magnet), který proměříme a stanovení jiných magnetů už bude jen o porovnání velikosti zkoumaného kusu vůči velikosti etalonu. (Kromě porovnání proporcí budeme muset ještě rozlišovat, jestli jde o ferit nebo o neodym, ale to by mělo být všechno). Řekl bych, že pro potřeby magnetoterapie bude přesnost takového postupu víc než dostačující. Můžeš si pak jen změřit rozměry magnetu a pomocí několika jednoduchých výpočtů si pak lze udělat přibližnou představu o intenzitě pole v libovolné vzdálenosti od magnetu.

Výpočetní vztahy mám odvozené v šuplíku už z dřívější doby, ale museli bychom změřit nebo zjistit intenzitu pole u několika vzorových kusů magnetů. Je fakt, že taková práce by se mohla hodit pro naší činnost celkově, ne jen v rámci magnetoterapie. Je možné, že bychom to možná ani nemuseli proměřovat, pokud by existoval nějaký výrobce magnetů, který by ve své nabídce uveřejňoval dostatek technických parametrů (u každého magnetu by uvedl mag. indukci změřenou v určité vzdálenosti - například). Nebo třeba seženeme na internetu nějaké diagramy, ze kterých to půjde vyčíst také.

Zamyslím se nad tím.
poota píše:... dělej jak dělej, stejně to nakonec budeš dělat jenom podle svého pocitu co je "akorát". ...
Kdyby to vždycky bylo takhle jednoduché. ... Mám za to, že v magnetoterapii existují nějaké doporučené hodnoty magnetické indukce a člověk často při přikládání magnetů nemá hned možnost vypozorovat a vycítit, jestli to dělá správně. Předpokládám, že výsledky se někdy nedostavují okamžitě a je potřeba účinnost léčby posuzovat z dlouhodobějšího hlediska. To bych pak už ale nevěděl, které to přiložení z těch deseti ostatních bylo vlastně správné.
No jo, je mi to jasné, za každou cenu prostě nenáviděné vzorečky, jež připomínají školní vymejvárnu mozků, že...? :D I to se dá řešit. Nemusím k účelu stanovení intenzity připravovat ošklivé vzorečky, ale můžu vyhotovit i velice mírumilovné a pohledné diagramy. :-)


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od hanka »

poota píše: Především nevíš, jakou "sílu" by měl na kterou, tím myslím konkrétně tu Tvou potíž, ten magnet mít. Pak taky nevíš, jakou přesně "sílu" ten Tvůj magnet vlastně má.
Při magnetoterapii si vybíráme sílu používaných magnetů podle druhu potíží. Pro naše potřeby by stačilo vědět, jestli magnet zařadit do kategorie "silných", "středních" nebo "slabých".
Jestli máme k dispozici jenom "silné" magnety, ale k terapii potřebujeme mít např. "střední" nebo "slabý", zdá se mi užitečné umět si regulovat sílu magnetu podle Adamova doporučení (oddálit je od těla podle potřeby).

Ještě k magnetoterapii:
Porušit rovnováhu v lidském těle je velice snadné. Naštěstí je snadné rovnováhu znovu obnovit - a to je výhodou magnetoterapie. Umožňuje tělu, aby se pomalu a nenásilně nabilo znovu tím, že se budeme pravidelně vystavovat účinkům magnetického pole.
Budeme k tomu potřebovat několik magnetů o různé velikosti a síle: dva nebo čtyři silné magnety (2000 gausů) po celkovou léčbu a na některé typy léčby lokální, ale také magnety o střední intenzitě (600 gausů) pro lokální aplikaci.

Léčebné postupy při používání magnetického pole jsou buď bipolární, nebo unipolární.
Bipolární pole se doporučuje k obnovení metabolické a energetické rovnováhy, má blahodárný účinek i na biochemickou nerovnováhu kyselin a zásad, způsobenou špatnou výživou, MFDS a ostatní energetické nerovnováhy.

Unipolární pole se doporučuje používat jen zřídka, na malé ploše těla a po krátkou dobu. Po unipolární terapii by správně měla bezprostředně následovat i terapie bipolární, aby se obnovila rovnováha magnetické polarity v organizmu.

Doporučuje se, aby pacient při magnetoterapii relaxoval (psychicky i fyzicky).
Trvání léčby - od pěti minut až po dvě hodiny, jednou až čtyřikrát denně. Začít s kratšími časy, protože nevíme, jak budeme reagovat. Dávat pozor na případné varovné signály, jako je zívání, těžká hlava, pocity mravenčení a nevolnost – tyto příznaky mohou znamenat přecitlivělost na magnetické pole. Pokud se takové příznaky objeví, snižte intenzitu pole a délku expozice. Jsou-li příznaky vážné, terapii okamžitě zastavte.

Krátká doba expozice může být naprosto dostatečná, pokud se nejedná o dlouhodobý problém. Trvají-li potíže několik let, může být nezbytné léčbu opakovat mnohokrát. Pamatujme si, že magnetizmus není lék jako takový, je to jen prostředek, který urychluje léčebné procesy přirozeně probíhající v organizmu. Některé nemoci nelze magnetoterapií léčit.

Lokální léčbu volíme např. v případě řezné rány, celkovou např. v případě artritidy. Na malé ploše volíme buď unipolární nebo bipolární léčbu, na velké ploše (pro dosažení celkových účinků) volíme výhradně pole bipolární.

Podávání léků není třeba přerušovat. Dobře se doplňuje s masážemi, akupunkturou, homeopatií, shiatsu apod.
Znovu zdůrazňuji pravidelně se vracet ke kapitole „Varování“, která by nám měla pomoci vyhnout se případným komplikacím.

Hanka :pivko:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od poota »

adam.benda píše:.. prostě nenáviděné vzorečky, jež připomínají školní vymejvárnu mozků, že...?
Né tak úplně!
Ony ty vzorečky jsou moc fajn, když věc zjednoduší tím, že se to dá spočítat přesně a předem.
Jenom jsou k tomu potřeba údaje v určité třídě přesnosti. Za jejími hranicemi už je správnému výsledku bližší, a taky rychlejší a pohodlnější, prostý odhad.
Naprosto "přesné" výsledky z nepřesných dat dokáže vykouzlit statistika, ovšem mám pocit že ta její "přesnost" je jenom součástí jejího image. Například Winston Churchill s oblibou říkal, že věří jenom těm statistikám, které si sám zfalšoval.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Určení pole magnetu jen podle proporcí

Příspěvek od adam.benda »

adam.benda píše:... Je možné, že bychom to možná ani nemuseli proměřovat, pokud by existoval nějaký výrobce magnetů, který by ve své nabídce uveřejňoval dostatek technických parametrů (u každého magnetu by uvedl mag. indukci změřenou v určité vzdálenosti - například). ...
Nebudeme muset proměřovat nic - vypadá to, že jsem potřebné "etalonové" hodnoty sehnal. Bude to trochu práce, tak to nebude hned, ale pokusím se něco vypracovat. (Tedy nějaký pokud možno co nejjednodušší způsob, jak určit intenzitu pole pouze na základě rozměrů daného magnetu.)


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Vztah pro oddálení magnetu

Příspěvek od adam.benda »

poota píše:... Jenom jsou k tomu potřeba údaje v určité třídě přesnosti. Za jejími hranicemi už je správnému výsledku bližší, a taky rychlejší a pohodlnější, prostý odhad. ...
Souhlasím s Tebou. :good:
Myslím, že ohledně této naší záležitosti snad dokážu přinést něco, co dostatečně předčí nutnost "subjektivního" odhadu...


zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

léčení magnety

Příspěvek od zina47 »

Mám osteoporózu a trpím bolestmi v zádech i kloubech - někdy musím chodit až v předklonu, jak mě bolí v křížích. Před třema týdny jsem si začala přikládat magnety severním pólem k nejvíce bolestivým místům. Napřed na hodinku, postupně jsem jsem čas prodlužovala. Bolesti se zmírňovaly, ale ne na dlouho. Jednou jsem si je přilepila na více místech na celou noc. Ráno jsem se probudila bez výraznějších bolestí a tam kde jsem měla magnety to nebolelo vůbec :jump: :) . Vydrželo to dva dny a v dalších dnech se bolesti pomalu vracely. Dále jsem už ale magnety nepřikládala, protože kromě magnetoterapie jsem začala brát bór a teď jsem nevěděla co mi zabírá - jestli magnety, nebo bór. Bolesti se znovu vracejí a já uvažuji o pokračování v magnetoterapii současně s užíváním bóru. Trochu mi vadí, že při zlepšení nebudu najisto vědět, co z těch dvou věcí mi pomáhá.
Jestli zkouší přikládání magnetů ještě někdo jiný, byla bych moc ráda kdyby napsal s jakými výsledky - mně by to moc pomohlo orientovat se v mých výsledcích.
Těším se na jakoukoliv zprávu. Zina.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: léčení magnety

Příspěvek od Slavek Krepelka »

zina47 píše:Mám osteoporózu a trpím bolestmi v zádech i kloubech ...
Zkusil bych magnetický náramek. Pouze dva magnety přes zápěstí v přitažlivé konfuguraci. To jest jeden magnet na straně hřbetu ruky jihem k ruce a druhý na straně dlaně severem k ruce. Ony způsobí asi víc věcí, ale rozhodně zlepší smáčivost krve a rozpouštění minerálních usazenin v těle. Čistí celý krevní systém a podporuje to látkovou výměnu ve tkáních. Je dobré to mít na ruce pořád. Jinak vidím jako daleko méně důležité študovat, co pomáhá, jako to, aby to pomohlo. V tomto případě bych si ale typnul, že efekt bóru a magnetů půjde velice ruku v ruce.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: léčení magnety

Příspěvek od zina47 »

Slavek Krepelka píše: Zkusil bych magnetický náramek.
Děkuji za radu, náramek si určitě vyrobím. A také jsem ráda, že vidíš pozitivní efekt v tom, když oba způsoby skloubím dohromady. Mně se to sloučení líbilo také, ale nebyla jsem si jistá. Zina.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Stanovení intezity pole kolem magnetů

Příspěvek od adam.benda »

adam.benda píše:... lze odvodit postupy, díky kterým stanovíš intenzitu pole už jen na základě velikosti magnetu ... Zamyslím se nad tím. ...
Jak jsem slíbil, podíval jsem se podrobně na zoubek tomu, jestli by nešlo určit intenzitu pole (magnetickou indukci) pouze dle rozměrů magnetu. Výsledky mě samotného trochu zaskočily, ale pak to má alespoň ten správný náboj, když nějakou prací pro ostatní se člověk sám něčemu přiučí. Pro některé se budu opakovat, protože se chystám sdělit totéž, co ve vlákně Magnetismus - Teorie, ale bylo by fér to uvést i právě tam, kde jsem učinil určitý závazek...

Vypracoval jsem tedy ty vztahy, které by mohly sloužit k určení intenzity pole jen na základě rozměrů magnetu. Myslel jsem si, jak pomocí nich vyhotovím nějaké tabulky nebo diagramy, kde by si každý mohl zjistit přibližnou intenzitu pole jen podle toho, že si daný magnet přeměří (a podle toho, jestli je to ferit nebo neodym). K mému překvapení jsem nakonec tabulky a diagramy mohl nechat být, protože celou tuhle věc můžu nakonec podat mnohem jednodušším způsobem.

Co se týče samotné magnetické indukce ve zvolené vzdálenosti od magnetu, tak záleží velmi málo na tom, jaký má magnet rozměry. S rostoucí velikostí magnetu rostou Gaussy jen velmi mírně. Tak třeba, když vezmu magnetickou indukci ve vzdálenosti 1 mm od běžného neodymu:

válcový neodym
průměr 10 mm, délka 10 mm ... 1512 Gaussů
průměr 50 mm, délka 60 mm ... 1546 Gaussů

Takže i když je magnet několikanásobně větší, mag. indukce vzroste jen velmi málo.

Větší průměr magnetu (myšleno větší průměr pólu) dovede zprostředkovat danou hodnotu magnetické indukce mnohem plošnějším způsobem (a pak může být mnohem větší i přídržná, resp. odtrhovací síla magnetu), ale na samotné hodnotě intenzity pole v daném místě to nic nemění. Je možné, že v magnetoterapii je důležité, jak velký pól magnet má, to ale pak musí souviset spíš s tím, jak moc rozsáhlé to pole má být, než aby šlo o intenzitu pole.

Pochopitelně záleží i na způsobu výroby magnetu, ale orientačně můžeme brát, že běžné neodymy mívají 1 mm od pólu magnetickou indukci zhruba 1520 Gaussů, u feritových magnetů to může být zhruba 500 Gaussů. Pro zjištění magnetické indukce v jiné vzdálenosti od magnetu můžete použít ten jednoduchý vztah, který jsem v tomto vlákně uvedl, nebo můžete použít diagram, který jsem přiložil do vlákna Magnetismus - Teorie ... 132. příspěvek. Diagram přímo uvádí magnetickou indukci v různé vzdálenosti od feritu/neodymu. Indukce je tam vyjádřena v mT (militesly), ty se na Gaussy převedou vynásobením deseti. (Gs = mT x 10)

Hezký den vám všem přeje
Adam


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od adam.benda »

Před několika dny jsem celé toho vlákno přečetl a chtěl bych hance veřejně vyjádřit poklonu a +1 K, že otevřela a rozpracovala toto téma, které je nejenom velmi praktické pro neinvazivní a nechemickou cestu léčení, ale zároveň ovlivňuje celý obor magnetismu, zasahuje míru poznání magnetického pole a otevírá v tomto oboru další a další otázky. Z vědeckého hlediska totiž v tuto chvíli nejsem schopen vysvětlit, jak může v působení na organismy existovat rozdíl mezi severním a jižním pólem magnetu. A to i s ohledem na to, že jde vlastně o rozdílnost směru magnetického toku. Celkově by se dalo různě teoretizovat o tom, že magnetické pole (bez ohledu na póly) může sehrát svou roli i v biologii, ale jakmile experimenty a praxe přinášejí ten fakt, že hraje roli i rozdílnost pólů, jsem naprosto šokován. Upozorňuje to na další oblast magnetismu, která není dostatečně pochopena a tudíž možná nejsou ani dostatečně pochopeny potenciální možnosti, které taková oblast může skrývat.


zina47
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01 bře 2014 20:05
Dal: 19 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od zina47 »

Já jsem hance vděčná za otevření tohoto tématu z osobních důvodů. Přesvědčuji se na vlastním těle že to co Hanka píše funguje :good: Zjistila jsem přitom že síla magnetů je hodně důležitá. Abych ulevila svým bolestem pomáhají mi silné magnety. Osvědčilo se mi každé ráno než vylezu z postele na půl hodiny přiložit magnety, hlavně na kříže a okolní klouby. Je to paráda když pak můžu normálně vstát a jít! :jump:
Škoda že tady teď Hanka není aby popsala jak vyrobit zmagnetizovanou vodu (jak o ní předtím psala). Chtěla bych její pití přidat k přikládání magnetů, věřím že také pomáhá.

Slávku, magnetický náramek jsem vyrobila, ještě jednou děkuji za radu. Nedrží mi dobře na jednom místě, klouže okolo zápěstí, tak jsem si magnetky přilepila na místo leukoplastí a je to :) Mám je přilepeny dva dny a drží pořád i když se s nimi meju. Potom jednoduše vyměním náplast.
Zina


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od hanka »

adam.benda píše:Před několika dny jsem celé toho vlákno přečetl
Děkuji za ocenění mé práce, Adame, uznání od odborníka těší dvojnásob :oops: :lol: . Jsem ráda, že moje práce k něčemu je, dosud to vypadlo spíše tak, že otevření tohoto tématu byla ode mne, jakožto od laika (či jako od ženy?) spíše opovážlivost. Někdo magnetoterapii chápe čistě jako záležitost odborníků (nejen) přes magnety, proto si myslí, že ten, kdo o magnetech píše, musí nutně také vědět a vysvětlit důvody a mechanizmus toho, jak a proč to funguje právě tak a ne jinak.. Jako laika mě naštěstí otázky kolem magnetizmu nemusí trápit, mohu se s důvěrou spolehnout na to, co prozkoumali a vyzkoušeli jiní a stavět na jejich zkušenostech. Praxe ukáže, jestli mají pravdu.
Zatím se ukazuje, že mají… Zkouším magnetoterapii na sobě a příležitostně i na lidech v mém okolí, kteří mají problémy ať už s klouby nebo (a to většinou) při zraněních po úrazech, o které není při pracích na domě a na zahradě nouze. Všem bez výjimky magnety pomáhají od bolesti a když se přiloží krátce po úrazu, nekonají se ani otoky a záněty a zdá se, že i hojení je rychlejší.

Nemohu ale říct, že by nebyly vůbec žádné problémy - mám jeden, který mě pořádně rozčiluje, ale s tím asi nic neudělám – neodymové magnety! Ráda je používám, protože skvěle fungují, jsou lehké a vynikající na přikládání, jenom manipulace s nimi mi pije krev - NEJDOU OD SEBE ODLEPIT :( !!! Jsou na sobě pevně naštosované a při oddělování od sebe se častokrát raději ulomí a ani ty úlomky nejdou odlepit… :bhead: . Asi bych je měla skladovat jinak, ale nemám tušení jak.
Až na tu manipulaci s neodymovými magnety mám ale s magnetoterapií jenom dobré zkušenosti. Teď se ještě těším na vysazování zeleniny, pod pár sazeniček rajčat, paprik a okurek dám magnety také – ověřím si, jestli autoři knížky mají pravdu i v tomto.
Přeji hodně zdraví a úspěchů :lol: - Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Biomagnetizmus - léčení magnety

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... ale s tím asi nic neudělám – neodymové magnety! Ráda je používám, protože skvěle fungují, ... - NEJDOU OD SEBE ODLEPIT :(
Nazdar Hanko. Vem si 5vteřinové lepidlo a nalep si na každý magnet aspoň z jedné strany nějaký vhodný, tlustší knoflík. Aj si tím můžeš označit polaritu. Pak je můžeš i seštosovat a půjdou podstatně snadněji rozdělit. Jinak je můžeš skladovat separátně v nějaké plastikové vzorkovnici, třeba od háčků na ryby, nebo nalepené na lednici. Pokud je plech dost tenký, drží na něm podstatně méně než samy na sobě. Jinak třeba taky na nějakém tenkém plechovém víčku od bonboniéry a podobně.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“