Bór - zkušenosti a diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Slávku, nevím nakolik je to offtopic ale u elektrikářů se kontroluje růčo teplota běžícího motoru a pokud prsty nemusím odtrhnout ale chvilku udržím na motoru, tak má povolených 60 stupňů(kolem a kolem). Dokonce to tak dělají a uznávají i japonští odborníci. Jinak dříve jsem se koupal v 56 stupňové vodě, víc mi už nevyhovovalo. Je pravda že jsem vylézal z vany po čtyřech aby to se mnou nešvyhlo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:Slávku, ... ale u elektrikářů se kontroluje růčo teplota běžícího motoru ...
JJ. Souhlas. "Okoralejší" dlaň a suchý motor, takže kontakt nepřevádí teplo zdaleka tak dobře jako voda a řekněme jemnější pokožka hřbetu ruky. Jinak koukám, že jsem se něco buďto blbě naučil, nebo pamatoval. Tech 45°C je blbost, takže dík a omluva. Hranice je někde mezi 50°C a 65°C ale záleží velice na čase. Jinak machři nýtaři si dokonce házeli červený (cca 800°C - 850°C) nýty holýma rukama, když bouchali dohromady mosty atp. Sem tam nějaký frajer kovář předvedl, olíznutí červeného ostří meče a žehličku (250°C - 300°C) si ženy běžně zkoušely(jí) nasliněným prstíčkem, to zase 100+°C páru. :laugh: Pak se domluv.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od rikardo »

hanka píše:
rikardo píše:Tak dnes je to 14 dní co užívám bór... Ruce bolely tak,že jsem musel začít brát prášky(Ketonal retard) ....
Ahoj, zkoušel jsi na bolesti MSM? Znám pár lidí, kterým bór také nepomohl, zato velmi dobře reagovali na MSM. Nevím, jestli umí zabrat i na lupénku, ale bolest prý řeší dobře.
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... &hilit=MSM
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3270

Hanka
Na to MSM jsem už koukal a pročítal to a uvažoval jsem nad tím,ale nevím,protože podle doktorky,odběrů a rentgenů mám klouby v pořádku,ale mám zánět měkkých tkání kolem,tak by to na to asi nefungovalo.Zdá se,že bolí klouby,ale je to jak se ohýbají tak tlačí na ten zánět a bolí to.A na rukách a prstech mám ještě lupenku a ta praská a taky bolí a na nehtech je to taky dost vidět,jsou zdeformovaný...

Jinak mám kyselinu p.a a do litru studené vody dám tak 1/4 - 1/2 lžičky a chvíli to protřepu a je to rozpuštěný,během dne jí pěkně vymlasknu a je to ;) ,tak by mě zajímalo,proč se ta vaše nerozpouští...první týden,když jsem pil přímo borax tak šel úplně stejně rozpustit...

Budu v tom pokračovat a ono se to zlomí :D


Co tě nezabije,to tě posílí...
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od topolovka »

Před chvílí jsem narazila na přípravu kyseliny borité.

Příprava: V minimálním množství vody rozpustíme 46,3 g boraxu (tetraboritan disodný) a přidáme 20,3 ml koncentrované kyseliny chlorovodíkové. Směs ochladíme a odfiltrujeme vyloučené bílé krystalky kyseliny. Nejlepší je filtrování fritou, papír snáší kyselinu špatně. Kyselinu rozpustíme za horka v minimálním množství vody, ochladíme vodou a ledem a odfiltrujeme vyloučené krystalky. Produkt promyjeme etanolem a necháme vyschnout na petriho misce (ne na papíře!). Teoretický výtěžek je 30,0 g, praktický byl 13,2 g (44%).

Na2[B4O5(OH)4].8H2O + 2HCl ==> 4H3BO3 + 2NaCl + 5H2O

Vlastnosti: Bílé průsvitné šupinkovité krystalky, špatně rozpustné ve studené vodě. Zahříváním se kyselina dehydratuje na oxid boritý, případně jeho hydráty.

Piju vodu s boraxem a HCL. Nejspíš si ve skleničce vyrábím kyselinu boritou. :lol:


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj,
tak něco o mých zkušenostech s Boraxem, který užívám proti Candidě. Užívám zatím pouze 4 dny a navyšoval jsem takto:
1. den 500mg rozpuštěných v 1 litru vody
2. den 1000mg rozpuštěných v 1 litru vody
3. a 4. den 1500mg. rozpuštěných ve 2 litrech vody

Co při užívání vnímám hodně jsou bolesti ledvin (s ledvinami mám problém i při užívání MMS a CDS). Nevím, zda při užívání Boraxu je to způsobeno pouze jejich přetížením chemikálií, nebo jde o jejich čištění např. právě od Candidy, která se v ledvinách ráda zdržuje... Také pociťuji píchání v močovém měchýři, kde mi byly kdysi diagnostikovány časté záněty, které jsou způsobeny koloniemi Candidy.
Občas mi píchne v kloubech, nebo v kostech, ale to není nic velkýho.
Celkové pocity při užívání jsou celkem různorodé - od slabé euforie až po takovou celkovou nasranost...
Dnes zajdu pro ledvinový čaj, ať se ten bordel dobře vyplavuje a budu s Boraxem pokračovat dál...

David


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Ahoj,

tak po týdnu na boraxu, kdy jsem teda dávkoval takto. Do 1L vody 1 kopečková lžička Kyseliny Borité, rozpustit a po každém jídle, tedy 3x denně 2 dcl, spolu s vitamíny a minerály.

Krom těch cukání ve svalech ( takový teplý záškub, něco jako slabá křeč, ale ne nepříjemná ) zatím nic. Karpály se trochu sklidnily. Tento týden ještě vydržím na jedné lžičce a další týden navýším na 2 kopečkové do 1litru vody.

Uvidíme.

PS: O víkendu jsem natáhl asi vazy v rameni při stěhování, tak aspoň uvidíme, za jak dlouho se s tím popere.

Držím Vám palce.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od julietta »

hanka píše: No prostě herxka, jakou jsem v životě neměla (a že jsem jich během svých různých pokusů už zažila!). Po čtrnácti dnech trápení jsem s bórem skončila a začala se léčit pomocí MSM. Co k tomu říct? K jedné herxce se přidala další …
hani, tak taku herxku som zažila už 2x po godzilovaní. prvykrat z toho bol zapal pluc, a minuly tyzden ukrutne bolesti klbov, svalov, hlavy 3dni v kuse, opat kašel, čaje, vitaminy-nič nepomahalo. No proste katastrofa, na odstrel! Ked som bola na diacome, tak mi tam stale radila, že mam detoxikovať a mam brat nejake pripravky. No potom som si spomenula na MIRKA, tu z fora, ako si on stale vychvaloval saunu, tak som si ju doma urobila, pod plachtou a parou z hrnca som sa cela vypotila. Po 1 dni super a po 2 dni som sa vznášala. Aké jednoduché :good: :D :laugh:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od poota »

Dovolím si malý přípodotek, snad také k tématu.
Běžným postupem je, že si na nějakou potíž vybereme nějakou metodu, která se už někomu osvědčila a vyzkoušíme ji. S výsledkem někdy očekávaným a chtěným, a někdy někdo naopak s výsledkem typu "zhoršení" nebo v lepším případě silná herxka.
Při zběžném pohledu to vypadá, že zmíněná metoda nepůsobí vždycky stejně, při trochu důkladnějším že zřejmě ne na každého. Ono to vypadá, že každý z nás je chodícím komplexem různých zdravotních problémů, kterýžto komplex udržuje v chodu hlavně jeho velice přesné "vybalancování", které si trpělivě nastavuje samo naše tělo. Tuto pracně udržovanou rovnováhu svým byť dobře míněným zásahem dost hrubě narušíme - a jak se zdá, někdy k lepšímu a jindy naopak.
Zdá se, že určitou cestou by mohlo být mnohem opatrnější a jemnější nasazování podobných metod, ale tomu zase odporuje naše netrpělivost a touha po okamžitém a výrazném "zlepšení".
Přiznám se, že v tomhle směru je mi velice sympatická autopatie, a to hlavně proto, že preparátem pouze "zadáme požadovaný výsledek" a veškerou práci, nutnou k jeho dosažení, vykonává samo tělo. A to zcela podle svého, protože jen ono ví nejlíp, co s čím a jak souvisí, co je tedy potřeba vyřešit nejdřív, aby se pak mohla řešit další potíž, která blokuje přístup k další, kterou už je třeba právě to, kvůli čemu jsme proces nastartovali.
Tím nechci zatracovat jakoukoli metodu, ale jenom naznačit, že když se řídíme jenom vlastním rozumem a případně i cizími zkušenostmi, tak se sice "trefit" můžeme, ale stejně snadno a možná že ještě snadněji se také můžeme i "netrefit".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od MIRKO »

Ještě bych dodal k té sauně...někdy z ní taky lezu skoro po čtyřech, ale tělo a intuice mi říká ,,vydržat,,.Většinou hned po ní, ale někdy třeba až na druhý den se po ní cítím skvěle...a herxky netřeba se bát...téměř vždy znamená, že ona metoda funguje.A dokonce i u alopatických léků bývá odkaz na případné zhoršení problémů při začátku léčby.A při boru jsem měl herxku už 2x/za 14. dní/...a zmizela mi na koleně něco jako lupénka, co jsem tam měl už od dětství...Boru zdar a Slávkovi zvlášt. :D


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Mirko,

prosím Tě, jak ten Bor bereš? Zajimalo by mě dávkování, asi ne jenom mě.

Díky


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od MIRKO »

Psal jsem to o kousek výš...1g kys. borité do 1L vody+ cca 20kapek 3,5 Hcl.To celé vypiju za 1. den po cca 1dcl.Večer když mám v 1L láhvi asi 1dcl, přidám zase 1g+20. kapek a nechám rozpustit a teprve doliju studenou vodou...opravdu se ve studené vodě kys. boritá trochu hůře rozpouští.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Salem
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 27 zář 2012 7:34

Re: Dávkování

Příspěvek od Salem »

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, jak je možné tuto látku (bor) získat. Moje mamka trpí artrózou a na biorezonanci ji paní zjistila, že to je problém boreliozy, kterou má v kloubech. Tak jsem si říkala, že bychom ten bor mohly zkusit, zda by se ji neulevilo, protože klouby ji velmi boli. Děkuji za radu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dávkování

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Salem píše:Hezký den, chtěla jsem se zeptat, ....
V tomhle vlákně těch odpovědí najdeš spoustu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Ahoj všem,

tak po 14-ti dnech používání Kys.Borité zatím jen malé úspěchy.

Natáhnutý ramenní vaz se zhojil za cca 3 dny - dobrý výkon.
Přestaly teplé křeče ve svalech na nohách

Dneska přejdu na 2 lžičky Kys.Borité do 1L vody spolu s HCLkem. Uvidíme co to bude dělat.

Držím Vám palce


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od rikardo »

Ahoj,dnes je to měsíc co beru bór.Začal jsem na 1/4 lžičce a nyní beru 1/2 lžičky kyseliny borité v 1 litru vody a denně vypiju.Abych pravdu řekl,jsem na tom více méně stejně ať s bolestí rukou nebo lupenkou.Všiml jsem si,že mi přestaly padat vlasy a to dost významně,jinak nic zvláštního.Ale zatím jsem rozhodnutý vytrvat a pokračovat.Určitě nejde vše hned,tak že minimálně 3 měsíce vydržím a pak uvidím.
Má sestra měla boule na prstech(vysrážená kyselina močová) hodně dlouho a dělané karpály a bere několikrát denně polévkovou lžíci roztoku z 1 lžičky rozpuštěné v 1/2 litru vody a říká,že jí ruce bolí méně a boule se ztrácejí.Tak aspoň nějaký výsledek :)
Jestli dobře počítám,tak 1/2 lžičky kyseliny( 2,5 g) je asi 440 miligramů bóru.
Podle článku z boraxové teorie " Nejnižší oficiální absolutně bezpečná denní dávka bóru (nikoliv boraxu) byla ustanovena na 9.6 mg/kg/day, což se rovná zhruba 100mg boraxu na kilo váhy denně, což se rovná zhruba 7.5g boraxu na 75kg osobu denně."
Což při mé váze 85 kg vychází asi na 850 mg bóru denně.Jestli jsem to,ale dobře přečetl,tak se jedná o bezpečnou dávku vzhledem k neplodnosti.Pak je tam pár řádků,kdy je tam dost údajů ohledně všemožných testů na krysách a různých např.náhodných umrtí.A zřejmě je tam třeba v jednom řádku zamotána váha v boraxu a taky v bóru a není nějak upřesněné.
Jak jste na tom vy?Máte odzkoušenou nějakou vyšší dávku,která neublíží a není po ní špatně?Jinak se cítím v pohodě a žádné vedlejší účinky nebo nějaké špatné stavy nemám.
Tak se držte a přeju ať vám to pomůže. ;)


Co tě nezabije,to tě posílí...
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“