Bór - zkušenosti a diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Topolovko,

gratuluji, prosím Tě, mohla by jsi sem napsat svou formuli? Teda jako dávkování atd.? Teda pokud jsem to nepřehlídl.

Díky


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Ahoj všem,

tak nějak jsem ani včera nepsal rekapitulaci týdne. Myslím, že po tom všem asi ani není potřeba. :) Jen pro doplnění. Asi se fakt jedná o nějaké herxky. Snížil jsem dávkování na jednu kopečkovou čajovku Kys.Bor. do litru vody. Aplikoval jsem včera3x2dcl spolu s 3kapkami 10% HCL. No a odpoledne teplota 38,5°C. Takže jsem se rozhodl to zatím malinko přerušit a najel jsem na MMS pro vymlácení něčeho, co to má za vinu. Uvidím po dnešní MMS kůře, jestli to bude lepší. Jinak po snížení dávek HCLka se mi vrátila chuť k jídlu, to mohu potvrdit. Trochu asi plevelím, ale doslova žeru jak kyselina :) Váha se zatím moc nesrovnává, ale to taky nejde hopem.

Definitívně mohu potvrdit velice zajímavé účinky Boronu. U tohoto asi ještě nějaký pátek zůstanu, jen co se dám dohromady.

Boronu zdar, držte se.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od topolovka »

Přidávám sem své přibližné dávkování.
Roztok boru mám 3 vrchovaté lžičky boraxu v 1,5 litru vody. Denně vypiji asi 20ml roztoku, musím několikrát otočit lahví, borax není úplně rozpuštěný. 10ml naliji do skleničky s vodou, přidám HCL, aby to bylo mírně kyselé, vmíchám cca rovnou čaj. lžičku chloridu hořečnatého, asi 1/3 lžičky KCL a potom zapiji asi lžičku vitaminu C. Držím se těsně pod hranicí průjmu s hořčíkem a vit. C. Během dne ještě jednou opakuji.
Teď do roztoku přidám asi 30mg chloridu zinečnatého, večer pak 2mg chloridu měďnatého samostatně ve vodě. KCL přidávám i k běžnému solení.
Asi 3x týdně natřu lýtka lugolem a vezmu 100mg selenu. Jíl dávám polévkovou lžíci do skleničky vody s HCL, ale stíhám tak 3x týdně.
Ráno začínám skleničkou uriny.
To je podrobný popis formule, kterou mírně podle času a pocitů upravuji. Ostatní vitamíny jenom nárazově, víc toho pravidelně zatím prostě nestíhám. Snažila jsem se na nic nezapomenout.
Nechci dávkování hnát do extrémů, ráda bych ještě několik měsíců pokračovala, dávky mám tak, aby při nich šlo akceptovatelně fungovat a abych vnímala pomalé zlepšování.


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od John.D. »

Ahoj,

pokládám za zdvořilé předložit další hlášení. Víte, nějak jsem to prostě musel popřerušovat všechno. Dost jsem zhubnul a ještě nevychytal, kde je příčína, zárodek. Mezi tím jsem ještě k tomu všemu přestal kouřit. Takže pro tělo je to dost významných změn. Při vědomí, že řeším ještě svou práci v mezích jako že změna, či výpověď, nebo něco podobného.... prostě se musím srovnat i psychicky. Takže zatím trošku opouštím, ale spíše z časových důvodů, nebo tak něco. Těch změn je prostě teď víc a musím se s tím nějak popasovat.

Ale boron něco dělá a to mě zajímá, proto se k tomu vrátím. Navíc mám ještě docela pěknou zásobu a pár těžkostí ve stavbě těla, by to určitě ocenily :D

Díky za Vaše názory a reakce.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
rikardo
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 27 bře 2014 21:04
Bydliště: okr.Louny
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od rikardo »

Člověk by neřekl,co pro tělo znamená taková věc,jako přestat kouřit,dá se říct,že jsem stále +/- na své váze(přestal jsem kouřit v únoru 2013) a taky od té doby se mi vyrazila lupenka na rukách,ale nevím,kdybych nepřestal,jestli by to bylo stejné,to prostě nejde...bór jsem začal pít zase půl lžičky kyseliny borité na litr vody denně a uvidím,co to udělá...fleky na nohách(zřejmě petechie zmizely a nevím proč a ani nevím,proč se udělaly)... psychicky se snažím být v pohodě,ale když vidím ruce,kdy mi otékají klouby a bolí,tak to někdy nejde,ale jsem rozhodnutý,že podstoupím očistu střev a jater a uvidíme,co se stane...a zřejmě začnu brát zelený ječmen,prý má úžasné účinky,tak uvidím,mám problém s chozením na záchod,tak i tomu by to pomohlo...


Co tě nezabije,to tě posílí...
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od early123 »

topolovka píše: musím několikrát otočit lahví, borax není úplně rozpuštěný.
Nazdar,problém s rozpustnosťou boraxu som mal aj ,tak som ho skúsil rozpustiť asi 1 dl horúcej body,išlo to lepšie,potom som to dolial studenou vodou.

No ale najlepšie sa mi osvedčilo rozpustiť ho v destilovanej vode,asi v 1 dl,potom som fľačtičku občas pretrepal a asi po pol hodine sa rozpustil dokonale.

Pekný deň všetkým


topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od topolovka »

Od pokusů s rozpouštěním boraxu v horké vodě jsem upustila, když jsem našla, že zahříváním se kyselina boritá dehydratuje na oxid boritý, případně jeho hydráty. Tu destilku vyzkouším, minule jsem ji nějak nemohla najít.
Ve skleničce se pak rychle rozpouští po přidání HCL.


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od ceskymo »

Nevite nekdo (Slavku :) ) kterak vyrobit borovou vodu z boraxu? Pamatuju, ze ji na nas babicka pouzivala, hlavne na oci, a tak me napadlo, ze by mohla odpomoct od ruznych bleberek v ocich...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ceskymo píše:Nevite nekdo (Slavku :) ) kterak vyrobit borovou vodu z boraxu? ....
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_borit%C3%A1 Z Boraxu to bude proces, ale z kyseliny borité tak, že člověk umotá nasycený roztok borité za pokojové teploty a ten pak zředí 33 vody : 1díl nasyceného roztoku.

S laskavým pozdravem, Slávek. :bye:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:kterak vyrobit borovou vodu z boraxu?
ahoj c-eskym[ačk]o ... :) ...

... není to zas tak moc složitý ... a základní suroviny jsou sehnatelné v každé lepší drogerii (nebo v "Borax Lake" :angel: ) ...
... a to dle rovnice Na2[B4O5(OH)4].8H2O + 2HCl = 4H3BO3 + 2NaCl + 5H2O ...

... takže 9 hmotnostních dílů teraboritanu se rozpustí v minimálním množství vody a k tomu se velice opatrně přimíchá chlorovodice, 4 objemový díly (ve stejném řádu jako bylo použito u těch hmotnostních dílů u boraxu, tzn. g:ml, kg:litry, atd.) ... po ukončení reakce a vychladnutí (lehké chlazení možno) pak ještě odfiltrovat vzniklé krystalky H3BO3 a jemně je promejt ethanolem ... a to je celý ...

... ale !! ... i přestože seš holka šikovná, tak pokud nemáš zkušenosti s prací se žíravinama, tak se do toho prosím sama raději nepouštěj ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

PeS: ... pokud bys do toho přeci jenom šla (jak Tě znám, tak to riskneš :mrgreen: ), pročež asi doma nemáš ochranný štít, použij namísto něj nějaké uzavřené brýle (např. potápěčské :D) + igeliťák (ale zase se v tom proboha neudus :laugh: :laugh: ) ... při práci měj na rukou rukavice ... nádoby používej pouze skleněné ... z domácích prostředků na odfiltrování krystalků kyseliny možno použít nějaký porézní kámen (filtrační nebo brusný) ... :ewhistle: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od milnem »

Tak domácí přípravu bych tedy neriskovala vzhledem k tomu,že jde o oči.3%kyselina boritá se dá koupit v lékárně a myslím,že nebude nijak drahá.Zkusila bych to nejdříve takto.M.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od A(&F) »

... no ona to zas až "taková trága" není ... ;) ... (stupeň nebezpečnosti bych zhruba přirovnal přípravě směsi na leptání tišťáků, HCl + H2O2, obojí ve víc jak 30% koncentraci, kdy si k tomu nikdo z bastlířů většinou také nebere žádné ochranné prostředky, teda krom oblečení s dírama od předchozího leptání :D), ... ale pokud radím laikovi, tak to vždy raději přeženu ... ;) ... přece jenom, jsou to kyseliny, a pokud člověk není opatrný, tak to opravdu může bejt vo oči ... 8) ...

... tady je videonávod ...

[youtube][/youtube]

... :bye: .. Anri ...

--------------------
PeS: ... ... mmch, víte že většina sloučenin bóru barví plamen krásně do zelena ?? ... :) ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od LenkaX »

ahoj, poprosím o radu.Jsme 4 odvážní zvědavci co si chceme koupit bud kyselinu boritou nebo Borax.
Našla jsem to na Vámi doporučené stránce.Nevím co je lepší , co byste mi doporučili ? mají tam obě formy.Co se lépe třeba dávkuje ?
http://www.fichema.cz/borax/398-tetrabo ... 09046.html
Moc děkuji ušetří mi to čas.Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
topolovka
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: úte 04 zář 2012 10:54
Dal: 38 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od topolovka »

Beru už 5 měsíců Borax s HCL, protože jsem ho měla zrovna doma. Jinak bych si nejspíš pořídila rovnou kyselinu boritou.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Bór - zkušenosti a diskuze

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj všem
asi týden beru 3x denně 1 kávovou lžičku slabého roztoku kyseliny borité a vody .(v 1 l vdy jsem rozpustila rovnou káv.lžičku kyseliny).Mám 2 otázky.
1)četla jsem o účincích boru ale není mi jasné proč někteří u toho doplnuji všemožné minerály.Jakoby bor spouštěl detox, ale měla jsem zato že hlavně upravuje vápníkové hospodářství a harmonizuje hormon.činnost.
Braní HCl chápu, pokud kys. boritá reaguje s Hcl žaludku, docházelo by k úbytkům trávící kyseliny a poklesu imunity. Proto nemají někteří chut k jídlu a hubnou.
2)v poslední době se mi při v chůzi projevila dušnost.Pořád mě něco dráždí na kašel když jdu třeba do práce .Mohlo by to nějak souviset s odlečovací reakcí a reakcí těla na bor ? Má někdo obdobnou zkušenost ? Díky Lenka
Naposledy upravil(a) LenkaX dne čtv 14 srp 2014 7:28, celkem upraveno 1 x.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“