Césium - léčení rakoviny

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jezevčice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jardakov píše:Dobrý den. Mám 8.5 letého rotvajlera, kterému byl v minulém týdnu diagnostikován karcinom v nosní houbě. ...
Momentálně sleduju poněkud na dálku léčení jezevčice především chloridem cesným, ale i pomocí syrové masné diety, vitamínů, ústní HCl a bóru. Fena 13 let stará, cca 12kg, sebraná z útulku cca před 3 měsíci již s nádorem, který se mezi tím zvětšil. Léčení césiem začalo před cca 30 dny. Externí nádor před měsícem velikosti tenisáku na břiše, sedící na ploché nádorové vyvýšenině a prostupující do vnitřních orgánů s poněkud přemístěnými a zasaženými vnitřními orgány, především sleziny. I když měla být původně operována, veterinář po požádání o rentgen a jeho vyhotovení operaci zamítnul díky silným nejasnostem naznačujícím prostoupení rakoviny vnitřními orgány.

Chlorid je aplikován v režimu 7 dní na chloridu a tři dny odpočinek. Prví týden dávka 3x denně 0.33g chloridu, poté snížena na 2x denně 0.33g kvůli zvracení.

První týden - vlastník nejistý, zda se něco děje. U psice začalo i to občasné nesnášení kůry v podobě zvracení. Vnější část nádoru, původně ledová, se po třech dnech ohřála na tělesnou teplotu a možná trochu přes. Pokožka na nádoru přešla z mrtvolné barvy na silně nafialovělou.

Druhá série sedmi dní - už jsem dostal i nějaké fotky původního stavu a současného. Vnější nádor vykazoval znatelné zmenšení. Psice, která byla často dýchavičná a selhávají ji zadní nohy se poněkud vylepšila a po snížení dávky césia přestala zvracet.

Třetí série sedmi dní - vnější náror zesvětlal na barvu pokožky, opět se zmenšil, což je patrné i na novějších fotkách, má teplotu těla a psice (slovy majitele) "jen kvete". Včera, či dnes mám pocit začala čtvrtá sedmidení série césiové kůry.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. zatím to dávám sem, ale možná udělám vlákno na chlorid cesný s tím, že přeložím originální Brewerův výzkum, aspoň částečně.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Neal Deul

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kalifornsský fyzik a právník, který si nejen vyléčil svého času vlastního raka, ale pomohl stovkám dalších učinit totéž. Samozřejmě ho soudili, ale že nic lepšího nenamysleli, anžto jako právník byl schopen si dát zatra majzla, aby na něj nešlo připíchnout, že někoho sám léčil, nezbylo státnmu návladnímu nic jiného, než ho soudit pro šíření nepravdivých informací. Nevyšlo to.

Ještě před cca třemi roky byly na jeho webovkách mimo papírů A. Keith Brewera i dopisy popisující pár desítek vyléčených případů, které mu poslali jeho vděční "zákazníci", kterým césium i poskytoval. Bohužel po jeho smrti cca 2010 jeho drahá polovice všechny důležité informace z webovek stáhla, nacpala je do knihy a teď se živí jejím prodejem.


Příběh Neal Deoula


Nealovo dávkování
Mnoho z vás po mě žádá vice informací o mé osobní zkušenosti s césiovou léčbou navýšení pH.
Kolik jsem ho bral?
Co hovoří literatura?
Kde jsem ho koupil?
Jaká je má prognóza?

V prvé řadě každého žádám na základě osobní zkušenosti, aby vyhledal radu zkušeného lékaře. Jsem fyzik a právník a ne doktor. Následovná informace je má osobní zkušenost a neposkytuju ji za účelem diagnózy, léčby, nebo předpisu léků. Zapojte do léčení vašeho doktora. Čím vice zkušeností doktoři a onkologové nabydou s léčením pomocí césia, tím spíše tuto metodu zapojí do své praxe léčení rakoviny a doporučí ji svým kolegům.

Použil jsem následující protokol poté, co jsem byl diagnostikován s rakovinou prostaty. Bylo mi řečeno, abych vždy bral cesium s jídlem! Šest týdnů jsem bral tři kapsle césia po jednom gramu třikrát denně, jednu při snídani, jednu při obědě a jednu při večeři. Navíc jsem bral 4x jeden gram vitamínu C denně, gram při každém jídle a před spaním. Také jsem bral při snídani 25-30 milligramů zinku a jednu kapsli “Slo - K" draslíku podle předpisu doktora.

Snídaně
Cesium (1g kapsle)
Vitamín C (1g)
Zinek (25 - 30mg)
“slo k” draslík 1 kapsle

Oběd
Cesium (1g kapsle)
Vitamín C (1g)

Večeře
Cesium (1g kapsle)
Vitamín C (1g)

Před spaním
Vitamín C (1g)

Zdůrazňuji, že mi bylo řečeno, že cesium je třeba vždy brát po jídle a že jsem se toho bezpodmínečně držel po celou dobu mé léčby. Někteří lidé, kteří následovali césiový protocol při léčení jejich rakoviny, mi sdělili, že brali až 6g césia denně při použití podobného režimu jaký jsem nastínil výše. Také bych rád upozornil, že během léčby jsem občas zakusil mírné příznaky podobné chřipce. Také jsem se dočetl, že někteří lidé na svých protokolech césiové léčby zakusili mravenčení kolem nosu a rtů, ale já ne. Na straně opatrnosti musím čtenáře varovat, že vím, že velice vysoké dávky césia se používají na vyvolání srdeční arytmie u zvířat a že je proto vhodné konzultovat lékaře, než se dáte cestou léčení césiem. Nepředepisujte si cesium sami.

Po mém šestitýdením protokolu během následujících měsíců mé PSA testy klesly z 8.1 na současnou, stabiní úroveň 4.5. Nejposlednější krevní testy a scan kostí indikují, že jsem prostý rakoviny.

Vše, co zde sděluji, odráží mou osobní zkušenost a znalosti a nemíním ve vás vzbudit dojem, že byste mohli očekávat stejné výsledky jako já. Pro přehlednost uvádím, že jsem byl diagnozován s rakovinou prostaty v Lednu 1999. Tehdy byly mé testy PSA na 8.1. Následné biopsie potvrdily přítomnost rakovny prostaty a poukazovaly na agresivní Gleason skóre 7. Můj doktor mi doporučil okamžitou radikální operaci. Po pravdě řečeno, trval na ní natolik důrazně a s takovým sebevědomím, že mi bez mého vědomí operaci zařídil. Odmítl jsem ji. Proč?

V té době jsem financoval T-UP Inc., což byla firma zabývjící se i prodejem césia, které je nejzásaditěším přírodním minerálem a T-UP je velice koncentrovaný extract aloe very bohatý na minerály. Financoval jsem tu firmu, protože jsem tehdy silně věřil, stejně jako dnes, že tyto dietní doplňky jsou bezpečné a účinné. Je to má osobní zkušenost a zkušenost několika set lidí, které znám osobně.

S Kathleen jsme učnili férové a jedinné možné rozhodnutí. Musel jsem udělat to, co pro mne bylo nejlepší a tím bylo následování césiového protokolu.

Jedno slovo na straně opatrnosti --- Když se mne lidi ptají na mou zkušenost s césiem, radím jim, aby si rozhodnutí probrali se znalým lékařem, než začnou s jakoukoliv alternativní léčebnou metodou, nebo s užíváním dietních doplňků. Pokud je váš doktor negativní, najděte si lékaře s otevřenou myslí a hledejte, dokud nenajdete takového, který bude respektovat vaše právo na vaše vlastní rozhodnutí o výběru léčebného postupu.

Doufám, že vám tato informace pomůže … Neal Deul

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

A. Keith Brewer

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Očividně nukleární fyzik se spoustou zájmů včetně dopátrání se "jak na raka". Definitivně stojí za naštudování. Věděl jsem sice o metodě již pár let, ale měl jsem ji bohužel zafixovanou v paměti jako velmi drastickou a jako poslední možnost. Tentokrát jsem si ji proštudval daleko zevrubněji a zjistil, že jsem stěží mohl být vzdálenější pravdě. Jde nejspíše o vůbec nejúčinější metodu léčení rakoviny, snad kromě "zázraků", v téměř jakémkoliv stadiu, alespoň pokud je mně známo. Navíc je velice dostupná a relativně velmi lehce aplikovatelná. Informace výzkumu nejen od A. Keith Brewera najdete v příloze a můžete je brát jako dárek k uvítání jara.

S lasklavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Dodatek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pochytal jsem detailnější popis již uvedené klinické studie v příloze (s padesáti pacienty) a něco extra.

CHLORID CESNÝ - autor neuveden a organizace už dávno neexistuje

Léčba byla provedena na klinikách “Life Science Universal Medical Center Clinics" v Rockvillu, Maryland a ve Washingtonu, DC.

Kromě tří pacientů trpěli všichni metastázovanou chorobou a 47 z nich si prošlo všemi standartními terapiemi: chirurgií, ozařováním a různými chemoterapiemi. Všichni byli považováni za nevyléčitelné.

Vzhledem k jejich ubohému stavu při započetí léčby vysokým pH zemřelo 13 pacientů z první skupiny (snad 27) během prvních dvou týdnů a někteří již 2 dny po přijetí. Vzhledem k tomu, že tito lidé již vyčerpali všechny jiné možnosti léčby, nebyl tento výsledek nijak překvapivý. Ale i mezi pacienty, pro které přišla léčba příliš pozdě, bylo pitvou shledáno značné zmenšení nádorů. Navíc u všech pacientů došlo k významnému snížení bolestí už během 12 – 24 hodin. Pozoruhodné však bylo, k čemu došlo u zbytku pacientů. Opět zdůrazňuji, že všichni již vyčerpali všechny jiné možnosti a byli odsouzeni k smrti. 3 byli přijmuti ve stavu agonie a 14 trpělo následky závažných komplikací vyvolaných předešlými způsoby léčby. Žádný prý neměl šanci na přežití, avšak přes tuto příšernou prognózu polovina z nich ve skutečnosti přežila.

Ačkoliv další formální výzkum byl v USA zastaven krátce po ukončení druhé klinické studie (50), tisíce jedinců včetně autora těchto řádek se podvolilo této léčbě v boji proti rakovině. Poskytují nesmírně výrazné svědectví o její účinnosti, stejně jako velice pádné důvody pro další formální výzkum.

Léčba chloridem cesným zahrnovala další podpůrné látky a kontrolou diety. Zahrnovala i specifické látky zajišťující správnou cirkulaci a okysličování. Dávkování CsCl podle osobních protokolů se až na vyjímky pohybovalo mezi 6g - 9g denně, rozdělenými do 3 stejných denních dávek a mimo jiné spolu s emulzí vitamínu A (100000-300000 U), vitamínem C (4g-30g), zinkem (80mg-100mg), selénem (600-1200mcg) a amygdalinem (1500mg), podle osobní potřeby pacienta. Dieta pozůstávala především z celozrnné stravy, zeleniny, olejů bohatých na linoleic kyselinu (lněný olej, vlašské ořechy, soja a pšeničné klíčky) a dalších doplňků. Pro zvýšení efektivnosti léčby a zvýšení cirkulace a okysličování dostávali pacienti též chelátovací prostředek EDTA a DMSO a kombinaci vitamínu K a hořčíkových solí.

Z pacientů trpících rakovinou prsů byl nejpozoruhodnější případ ženy, která byla na počátku léčby césiem v agonii a vůbec se neočekávalo, že přežije. Terapie CsCl s podpůrnými látkami byla zavedena do žaludku nosem pro neschopnost pacientky spolupracovat. Denní dávka vydala na 30g CsCl denně, rozdělených na třikrát. Pacientka byla schopna odejít po pěti dnech léčby, avšak při pádu na zem si o málo později zlomila vaz a zemřela. Pitva zjistila, že metastázovaná rakovina jí těžce poškodila kyčelní kost, což ji stálo život, ale také prokázala, že byla téměř prostá rakovinných tkání.

Dalším nejzastoupenějším druhem rakoviny po rakovině prsů byla rakovina s neznámým primárním nádorem. Z osmi případů dva zemřely během prvních 14 dní a další dva během prvního roku, zatímco 4 žijí dodnes. U jednoho pacienta zemřelého během prvního týdne léčby byla provedena pitva a prokázala kompletní zmizení rakovinných tkání.

Ze sedmi případů rakoviny tlustého střeva zemřeli dva pacienti během prvních 2 týdnů. Jedna zemřelá pacientka před tím prodělala těžkou chemoterapii a nezbývalo moc času jí obnovit metabolismus. Původní nádor prorůstající břišní stěnu během léčení zmizel, avšak nebyla nám dovolena pitva.

U jednoho případu rakoviny lymfatických žláz měl pacient neobvykle zvětšené a tvrdé břicho a vážil zhruba 113kg. Jeho břicho se počalo během léčby rychle zmenšovat a pacient ztratil během 3 měsíců 54kg. Nesmírně zvětšená slezina zasahující až do pánve se zmenšila téměř na normální velikost a jeho játra, která původně dosahovala až k pupku, se zmešila na normální velikost. S tím zmizela i vodnatelnost. Pacient stále ještě žije 3 roky po přerušení experimentální léčby. Naneštěstí nepokračoval a nyní podstupuje chemoterapii. (očividně nedoléčen)

Uvedené zprávy potvrzují práci Dr. Messihy, že účinnost léčby je úměrná množství podávaného césia. Případ pacientky, která nakonec zemřela na zlomeninu krku ukazuje, že dávkování (až 30g CsCl denně) a možná i cesta aplikace, přispěly k rychlému výsledku. Je však nutné poznamenat, že césiové protokoly by neměly převýšit 20g-40g denně kvůli postranním účinkům. Autorova osobní zkušenost po akutní dávce 40g CsCl nasvědčuje, že takové dávky provází silná nevolnost a mravenčení v okolí úst coby hlavní vedlejší účinky, nejspíše díky úbytku draslíku. Obvyklá dávka podávaná klinikou jsou 2g – 3g ústně 3x denně. Po zmizení příznaků rakoviny může být dávka snížena na preventivní dávku 0.5g – 1g denně.

Klinická účinnost metabolické terapie chloridem cesným se nelépe ukázala na nedávném případě třiceti devítileté učitelky v konečné fázi primární rakoviny jater (nebyla součástí předešlé studie 50ti). Byla přivezena na nosítkách 25. Dubna 1984 a játra jí zasahovala 3cm pod úroveň pupku. Okamžitě jí byla nasazena léčba sestávající z CsCl, í-karotenu, vitamínu C, Zn, Se, Mn, Cr a draselné soli ústně, plus masivní dávky vitamínu C, K, Mg, Zn, Cn (kyainid, nejspíše laetrile), Mn, Cr, B complex, Folic kyselina, DMSO a heparin vnitrožilně. Po pěti sousledných dávkách bylo započato s chelátováním pomocí EDTA a vnitrožilní administrace podpůrných látek byla přerušena. Pacientka byla propuštěna 10. Května 1984 a vrátila se domů po svých a s úsměvem na rtech. Jaterní nádor splaskl na 5cm nad úroveň pupku. Alfafetoprotein (AFP), specifický marker pro jaterní rakovinu, vzácnou embryonální rakovinu a teratomu klesl z neobyčejně vysoké hodnoty 39000U naměřené při příjmu, v poměru k normálním 13U, na 5000U těsně před propuštěním. (Další nedoléčená?)

Autor pozoroval v jednom případě rakoviny prsů mizení metastáz už hodinu po první dávce césia. Po dvou dnech se objevilo zvrásnění pokožky v místech zmizelých druhotných nádorů.

V jiném případě rakoviny tlustého střeva s masivními metastázami a průnikem do břišní stěny, jater a dalších tkání se nádor začal zmenšovat během 24 hodin a rychle tak pokračoval až do úmrtí pacienta po čtrnácti dnech césiové léčby. (Aby ne. Odstraněné rakovinné tkáně jsou nahrazovány kmenovými buňkami a ty jsou také uváděny jako negativně ovlivněné césiem. Nejspíš chudákovi pacientovi prdlo tlusté střevo díky příliš rychlé léčbě, protže někdo minul, že je třeba dát čas také regeneraci tkání. ) Hladina kyseliny močové byla na počátku léčby na 3.5U a zvýšila se na vice než 20U, což napovídá na hromadné ničení DNA bílkovin, produkující kyselinu močovou. Proto je možné považovat zvýšenou hladinu kyseliny močové za průkaz účinnosti metody a tím předpovídat výsledek léčby. Pokud nedojde ke jejímu zvýšení, poukazuje to na neúspěšnost léčby. Toto zjištění se nám na naší klinice mnohokrát potvrzuje.

Je třeba poznamenat, že jisté charakteristiky chování (rakovinná osobnost) pacientů s rakovinou mohou narušit jakýkoliv způsob léčení, což popsal Lawrence LeShan ve své knize “Můžeš bojovat o svůj život”. Jeho studie naznačují, že pacienti s rakovinou, kteří vyhledávají léčbu chemoterapií, ozařováním a operacemi, jsou pravděpodobně motivováni skrytou touhou zemřít.

Nevím, kdo byl autorem této statě, ale jeho psané slovo jsem shledal stejně komplikovaným a matoucím jako jeho způsob léčby a divím se, že ty pacienty také necákl třikrát denně židlí po čele. Podle mne šlo definitivně o vzdělaného blbce, který aplikoval vzájemně se potírající metody stejně jako spousta jiných odborníků v oboru, aniž byl schopen chápat, co vlastně dělá. Jaký jen může být účel v nadopování a dopování pacienta kdejakým minerálem a následně i průběžně ty minerály z pacientova organizmu zase odstraňovat? V každém případě bych se držel A. Keith Brewera.

1: Pharmacol Biochem Behav 1984;21 Suppl 1:17-23
Pharmacological and toxicological investigations of cesium.
Pinsky C, Bose R.

Působení cesia, které se bohatě vyskytuje v Manitobě a které má mnoho průmyslových využití, bylo zkoumáno na hlodavcích. Ukázalo se, že cesium je málo jedovaté a navíc příznivě působí na organismus. Mohlo by být úspěšně dále zkoumáno při léčení jistých psychologických poruch a nádorových onemocnění.

Tato krátká noticka je zajímavá především tím, že opět poukazuje na poléčení nejen rakoviny, ale i psychologických zátěží. Vzpomeneme-li si na Dr. Hofera ze Saskatchewanu, který léčil a vyléčil schizofrenie a raky vysokými dávkami vitamínu C, nelze než zašpekulovat, že obsah alespoň césia v lokální stravě s tím měl něco společného. Stejně tak se lze zamyslet nad použitím javorového sirupu a uhličitanu sodného na léčení rakoviny. Ony totiž ty kanadské javory velice často rostou na ještě nezprasených a hlavně vulkanických půdách a dá se předpokládat, že pokud sirup pochází z takových mist, bude jeho účinnost hodně jiná, než pokud pochází z jiných lokalit. S tím samozřejmě úzce souvisí i obsahy zmíněných a dalších minerálů v kdejaké bylině a případně jejich koncentrace ve výtažcích, pocházejících z různých světových lokalit.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jezevčice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Psice je ke dnešku (cca 6 neděl na césiu atd) v pohodě. Měla sice nějaké škytnutí, kdy při poslední pauzičce přestala na 5 dní papat. "Chudinka" při tom i trochu ne zhubla, ale přímo zeštíhlela, anžto jí byl macek, takže pauza s dodáváním césia se natáhla ze 3 na 5 dní. Nicméně jí to očividně udělalo dobře a přitom nejedení se docela dobře ještě zdravotně připospravila. Viditelná a hmatatelná vnější část nádoru je těď podle slov vlastníka sotva třetinová. Vzhledem k neblahým zkušenostem při některých studiích s příliš rychlým postupem tohoto způsobu léčení raka jsme se usnesli, že vlastník nebude tlačit na pilu a bude dál pokračovat v předchozím stylu mírného pokroku. Držte jí palečky, už jí prej i přestaly selhávat zadní a je čím dál čipernější. :D Akorát prý nechce capat venku v dešti, ale to asi s léčením nemá moc společného.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Jezevčice

Příspěvek od pavelv »

Slavek Krepelka píše:....při poslední pauzičce přestala na 5 dní papat...
Dost by me zajimalo, jestli taky prestala bumbat. Ja ted nepapam ani nebumbam, ale nad pitim trochu uvazuju, tak me zajima, jak to delaji jezevcice :P .


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jezevčice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pavelv píše: Dost by me zajimalo, jestli taky prestala bumbat. ...
Bumbat bumbala a bumbá. Tím pádem dostávala pořád nějaké ty doplňky, ale césium veme prý jen zašité v kapsli v mase.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jezevčice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nádor už není pod chlupama vidět, i když je ještě trochu hmatatelný.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jezevčice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ačkoliv alespoň vnější nádor prakticky zmizel, na psici se evidentně začaly velice silně projevovat různé mentální změny. Z ničeho nic začala být cca před deseti dny na majitele velice nevrlá, velice vybíravá v jidle a kde co, dokonce aj majitele rafla. Těžko soudit, částečně to vypadalo jako podrážděnost a snad i celková bolestivost, částečně jako tyjátr. Nicméně majitel byvše povahy holubičí, zakoumal co změnil, a obnovil přidávání MSM do papání. Psice se během dne velice polepšila, začala být opět dost milá a všeobecně donutila majitele k nadšení. MSM se také postaralo o únavu koncem každého sedmidenního cyklu podávání césia a během třídenní přestávky. V kostce léčení pokračuje stále ke kýženému výsledku. Přihazuju to takhle telegraficky, protože to je čím jsem krmen já, ale majitel si prý drží docela podrobný záznam průběhu a co kdy psici dával a jak psinka reaguje a postupuje atd. tak jenom doufám, že se dozvíme i detaily.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Chlorid cesný

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jaký je poměr vyléčených chloridem cesným?
Napsal Webster Kehr - Nezávislý Ústav Výzkumu Rakoviny s.r.o. Březen 2014
http://www.cancertutor.com/faq_cesium_cure_rate/
Z anglického originálu přeložil Slavek D. Křepelka
Pokud někdo někdy zaslechne, že klinika používající k léčení rakoviny chlorid cesný vyléčí 50% případů, může se obávat, že je chlorid cesný nebezpečný, nebo neúčinný. Odpověď na tuto otázku je poněkud složitá a prosím vás, přečtěte si článek pozorně a nic nepřeskočte.

Chlorid cesný je často kombinován s jinými prostředky jako je DMSO, korálový vápník, peroxid vodíku, ozon atp. Chlorid cesný je mezi odborníky alternativní medicíny jednoznačně nejpopulárnějším alternativním prostředkem léčby u pacientů, kteří byli posláni domů zemřít. Zde se právě nachází jedno z tajemství porozumění statistikám.

Zaprvé prosím pochopte, že prakticky 100% pacientů, kteří požádali první o pomoc oficiální medicínu, byli již léčeni ortodoxními metodami, tedy operací, chemoterapií, interferonem a ozařováním. Avšak naprosto jiný obrázek se nám jeví u alternativní medicíny. Drtivá většina lidí, kteří se podrobují alternativním metodám, prošla ortodoxními metodami dříve, než započali s alternativními. Tento fakt vrhá alternativní medicínu do nesmírné nevýhody. Zaprvé, pacienti obracející se na alternativní medicínu teprve poté, kdy byli ortodoxní medicínou posláni domů zemřít, jsou nesmírně poškozeni. Popsat různá taková poškození napáchaná ortodoxní medicínou a označovaná za postranní účinky, by vzalo doslova 50 stránek textu. Tyto detaily se můžete dozvědět na záznamu “Rakovina mne už neděsí” (Cancer Doesn’t Scare Me Anymore) od MuDr. Loraine Day (která si rakovinu prodělala na vlastní kůži ). Zadruhé, zatímco byli takoví pacienti v opatrování ortodoxní medicíny, ztratili již spoustu času. Jde o měsíce a mnohokrát roky, ztracené jak pro lékaře alternativní medicíny, tak i pro pacienta.

Tyto skutečnosti vrhají na alternativní léčení velice špatné světlo a staví alternativní lékaře do nepředstavitelné nevýhody. Většina lidí, kteří použijí alternativní metody, byla již ortodoxní medicínou poslána domů zemřít. Ti se teprve poté rozkoukávají a eventuálně se rozhodnou se podívat na možnost využítí alternativní medicíny jen pro to, že už “nemají co ztratit”. Díky tomuto faktu a díky tomu, že odborníci alternativní léčby používají téměř univerzálně chlorid cesný na vysoce pokročilých případech pacientů s rakovinou, dochází k obrovské statistické zaujatosti u pacientů léčených chloridem cesným. Jinými slovy, chlorid cesný je téměř výlučně používán ve velice pokročilých případech rakoviny (tkzv. konečné fázi) u lidí, kteří si již prošli kompletní sérií operace(í), chemoterapie(í), ozařování a nejspíše i jinými ničivými metodami.

Dalším důvodem proč říkám, že chlorid cesný je téměž exklusivně používán odborníky alternativní léčby na pokročilých případech rakoviny je, že chlorid cesný je ordinován v komplexních kombinací prostředků léčby, protože pacient s rakovinou musí sledovat například svou hladinu draslíku a nejspíše i dalších látek a kontrolovat možné nevolnosti, záněty a podvýživu. Existuje totiž spousta jiných a účinných metod u těch, kdo si ještě neprošli standartním procesem “léčení”. Z těchto důvodů lékaři alternativy většinou nepoužívají chlorid cesný jako první volbu léčení u pacientů, kteří se první obrátili k nim, a ne k ortodoxní medicíně. Pokud však lékaři alternativní medicíny nepoužijí chlorid cesný u pacientů v konečném stadiu rakoviny, jejich výsledky jsou všeobecně ubohé. Jde o to, že statistiky mohou velice mást a zavádět.

Například Dr. Donald Kelley uváděl 93% úspěšnost své metody u pacientů s rakovinou a toto není falešná, ortodoxní statistika pěti let přežití, ale statistika skutečného, kompletního vyléčení. Nicméně lidé opomínají, že Kelley nezahrnoval ve své statistice pacienty, kteří zemřeli během prvních 18 měsíců v jeho péči. Jinými slovy, když Kelley započal práci s pokročilým pacientem poslaným domů zemřít, nezahrnoval ho do svých statistik pokud nepřežil prvních 18 měsíců v jeho rukou. Podobná je i historie laetrilu. Například Dr. Philip Binzel nezahrnoval pacienty pokud v jeho péči nepřežili první rok na laetrilu. Proto je třeba si dát pozor na statistickou metodologii, na to, jak jsou jednotlivé statistiky sestavovány.

Například Gerson uváděl 50% vyléčených, avšak zahrnoval naprosto všechny své pacienty a to i v případě, že zemřeli během prvního měsíce v jeho péči. Přitom přes 90% z nich byli lidé s rakovinou, v jejím posledním stadiu (terminal cancer - konečná fáze před smrtí). Pokud porozumíme použitým statistickým kritériím, je zcela možné, že Gersonova metoda měla vyšší poměr úspěchu než Kelleyho metoda. Avšak problém s Gersonovou metodou spočíval v tom, že byla prováděna doktorem medicíny a byla velice složitá a přísná (a po domácku neproveditelná). Vzhledem k tomu, že chlorid cesný se používá především u pokročilých případů rakoviny a k tomu, že většina klinik, které ho používají, zahrnuje ve svých statistikách všechny přijaté pacienty, je 50% úspěšnost léčení chloridem cesným ve skutečnosti obdivuhodná.

Nyní předpokládejme, že existuje nějaký magický prostředek, který odstraní všechny rakovinné buňky z těla pacienta s pokročilou rakovinou během dvaceti čtyř hodin. Co si mnoho lidí neuvědomuje je fakt, že i v takovém případě by tento prostředek měl pouze snad někde kolem 60% účinnost. Proč? Protože mnoho lidí propuštěných ortodoxní medicínou nelze zachránit právě díky tomu, že jejich životně důležité orgány byly poškozeny za hranici regenerace (ať již zmrzačené, či odejmuté chirurgií, spálené radiací, či otrávené chemoterapií, nebo zachvácené metastázemi díky prodlení ). Chybí jim tolik buněk zdravých tkání, že je zachránit nelze, i kdyby byly odstraněny všechny rakovinné buňky, k čemuž se přidružuje hluboká podvýživa a další, související problémy (jako je zcela zdegradovaný imunní systém). Jinými slovy, mnoho pacientů propuštěných ortodoxní medicínou domů zemřít neodvratně zemře, i kdybyste pozabíjeli všechny rakovinné buňky v jejich těle během 24 hodin po propuštění z nemocnice.

Souhrnem mohu říct, že 50% vyléčených pacientů s pokročilou rakovinou pomocí chloridu cesného je nejlepší poměr vyléčených, o kterém jsem kdy slyšel, a je nejspolehlivější metodou léčby rakoviny ať již ortodoxními metodami, nebo alternativními, díky zahrnutí všech pacientů do statistik. Uvědomte si prosím, že z hlediska ortodoxní medicíny se úspěšnost vyléčení u těchto pacientů rovná nule, zatímco alternativní metody přišly o možnost včasného zásahu a práce s pacienty, kteří ještě nejsou poničeni ortodoxní medicínou.

Na straně druhé, pokud je chlorid cesný použit jako prostředek první volby, dříve než ortodoxní medicína člověka poškodila za hranici vyléčitelnosti, dává nemocným úžasnou šanci se vyléčit, pravděpodobně někde kolem 95%, pokud si udělají své domácí úkoly, zjistí si fakta a dodrží i dietní předpoklady léčby.

S laskavým pozdravem, Slávek.©


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Metabolismus Chloridu Cesného

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Chlorid cesný a co se s ním asi tak děje v těle?

Úvaha od Slavek D. Krepelka ©


Vypadá to, že pan A. Keith Brewer Ph.D. sice propracoval krásnou teorii založenou na práci Otto Warburga a všechna čest, avšak dle mého nejlepšího vědomí a svědomí zdaleka ne kompletní. Šťouraje se v césiu díky konkrétnímu případu jsem si dohledal pár významných vlastností této chemikále, navíc natolik podobných s vlastnostmi chloridu rubidného, že se rubidiem ani dál nezabývám. Podívaje se do Wikipedie a dalších odkazů základních vlastností jednak cesia jako kovu a jednak chloridu cesného, dopátral jsem těchto podstatných faktů z hlediska jeho vlivu na fyziologii lidského organismu:

a) Césium je silně rektivním kovem, podobně jako sodík. Rychle se na vzduchu okysličuje a s vodou bouřlivě reaguje za vzniku hydroxidu cesného (CsOH). To také znamená, že při jeho reakci s vodou se bouřlivě uvolňuje vodík, který může druhotně reagovat se vzdušným kyslíkem a hořet. Nicméně, reakce není až tak prudká, jako je reakce kovového sodíku.

b) Hydroxid cesný byl donedávna považován za nejzásaditější známou látku. Odtud také pochází velice logické závěry A. Keith Brewera. Co k této reaktivitě také přispívá je relativně slabá valence Cs=OH, díky které je cesium schopno celkem snadno tuto hydroxylovou skupinu předat dalším látkám.

c) V momentě, kdy se chlorid cesný mění ve vodě na hydroxid cesný, nám z chemické reakce uniká Cl a H a lze se celkem bezpečně domnívat, že se tyto dva prvky okamžitě slučují na chlorovodík (HCl-plyn) už proto, že chlor s vodíkem velice bouřlivě hoří.

Podíváme-li se na body (a,b,c), lze se dohádat, že kovové cesium uvolněné z reakce chloridu cesného s vodou se okamžitě mění na CsOH, tedy hydroxid cesný. Jakmile se však dostane do styku s jakoukoliv látkou, a to i na povrchu bio-patogenu, který přijme hydroxyl OH, dojde jednak ke zničení nějaké organické molekuly na povrchu bio-patogenu a popřípadě patogenu jako takového. Jenže! Kovové cesium okamžitě reaguje s něčím ....

Pohrabaje se v regulacích EU o dovozu chemikálií jsem dospěl k přesvědčení, že jelikož chlorid cesný není hazardní látkou podle jakýchkoliv kritérií, je jeho dovoz bez problémů, tedy kromě byrokratických, to znamená, že průvodní listiny musí být kompletní a v pořádku. Zároveň mi ale nezbylo, než se prohrábnout MSDS, tedy bezpečnostními listy, které musí provázet chemikálie a domákl jsem se,

d) že pokud je chlorid cesný vystaven požáru a hasí se vodou, dochází k nebezpečně vysokému úniku chlorovodíku. Další literatura tento fakt potvrzuje a stupeň rozpadu CsCl na CsOH a HCl je závislý na teplotě roztoku. Čím vyšší je teplota, tím je rychlejší rozpad chloridu cesného.

d1) Pokud vyreaguje s vodou, vznikne nová molekula CsOH a uvolní se vodík. Tím dochází k cyklické reakci do té doby, dokud má CsOH k dispozici vodu a cokoliv, čemu může předávat svou hydroxylovou skupinu OH. Jenže zde se nám při každém cyklu také uvolňuje zmíněná molekula vodíku Cs + H2O > CsOH + H a jak jsme již měli možnost se seznámit s vodíkem ve vlákně “Oxidační stress” a vodík http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... t=hydroxyl doplňování vodíku do organismu mimo jiné odstraňuje skupinu OH s povrchů buněčných a mitochondriálních obalů přeměnou OH na vodu a obnovuje funkčnost buněčné a mitochondriální látkové výměny. To znamená, že hydroxid cesný může odstraňovat patogeny, pokud se na nich udrží předaná skupina OH, ale také očišťovat celulární obaly dodáním vodíku hydroxylovému radikálu. Aktivitu hydroxidu cesného lze z jednoho aspektu velmi vzdáleně přirovnat k aktivitě MMS2, http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... hilit=MMS2 tedy působení chlornanu sodného (Oprava-chlornanu vápenatého). U něj se však neuvolňuje nám přirozená kyselina chlorovodíková, ale kyselina chlorná, což je nebe a dudy. Přesto však při správném použití do značné miry léčí i MMS2, i když poněkud jiným principem.

d2) Pokud se však momentálně kovové cesium setká s kyslíkem, okysličí se a tělo ho spolu s jinými kysličníky vypuzuje kombinovaným vylučovacím systémem. Poločas vyplavení césia z těla je prý zhruba 55 dní. Je však třeba vzít v potaz, že degradace hydroxidu cesného nemusí být jen okysličováním, ale i navázáním na nějaké jiné molekuly atp.

Pokud se pak podíváme na bod (d), na vznik kyseliny chlorovodíkové prakticky na místě určení, tedy ve tkáních, lze se dohádat, že bude ve tkáních fungovat naprosto stejně a ještě spíše lépe, než HCl dodaná injekcemi, a působit nejen na rakovinu, ale na celou škálu onemocnění, stejně jako nám to popisují zkušenosti praktických doktorů ze začátku třicátých let v USA. http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=69625#p69625 Co se tedy týče jen těch nejzákladnějších účinků užívání chloridu cesného (a rubiditého) spojují a doplňují se v něm účinky tří velice významných a nám známých metod léčení.

1) Pomocí chloridu cesného lze do organismu dostat spoustu kyseliny chlorovodíkové přímo do krevního systému a do tkání bez injekcí, tedy ústně, protože CsCl se rozkládá při tělesné teplotě na hydroxid cesný a chlorovodík relativně pomalu. Díky tomu ho projde podstatná část žaludkem a dvanáctníkem nezměněna, aby byl CsCl ještě částečně rozložen až ve střevě a dále v krevním oběhu a tkáních. Díky tomu, že se rozkládá na jednu z nejzásaditějších a jednu z nejkyselejších látek, však zůstává směs relativně pH neutrální, i když mírně kyselá, díky vzájemnému pufrování. To ani nemluvě o faktu, že přítomnost HCl v krvi navyšuje počet a aktivitu makrofágů a další aktivity.

2) Pomocí chloridu cesného lze zrovna tak dostat do organismu spoustu velmi agresivního, ale pufrovaného hydroxidu cesného, tedy bez potíží spojených s drastickými změnami pH, vznikajících při užívání zmíněného MMS2. Hydroxid cesný pak dokáže usmrtit spoustu biopatogenů od virů přes bakterie až po plísně a alespoň jednobuněčné parasity a mnohabuněčné parasity, kteří jsou symbioticky závislí na mikroorganismech.

3) Pomocí chloridu cesného lze dodávat do těla vodík, který se jeví jako velice účinný agent očisty mitochondrických a buněčných obalů a v neposlední řadě všech pojivových tkání, včetně cévních stěn a obalů orgánů, obnovou funkcí látkové výměny.

Už mi totiž dlouho vrtalo hlavou, jak to přijde, že HCl a chlorid cesný mají společnou jednu významnou vlastnost, a to, že při jejich správném užívání dochází během pár dní k odeznění všech fyzických bolestí. Tímto jsem se konečně dopídil jak je to u césia. Jde o to, že HCl jednak neutralizuje organické jedy a tím nesmírně potlačuje imunní reakce na tyto jedy, tedy chová se vysoce protizánětlivě. Další důvod bych pak viděl v tom, že uvolňovaný vodík podporuje zdravou látkovou výměnu, takže podpoří dodávání jakékoliv výživy do tkání i odtok zplodin a výměšků, např. hormonů, a tím opět snižuje zánětlivost ať již z nedostatků, tak i přebytků minerálních i organických látek od orgánů až po mitochondrie. To ani nemluvě o schopnosti jak HCl, tak hydroxidu cesného, eliminovat patogeny a u HCl natrávit bílkoviny. Výčet je jenom přehledový, zdaleka není vyčerpávající a slouží pouze základní orientaci.

Nyní si dovolím předestřít velmi hrubý odhad množství dodání HCl pomocí chloridu cesného.

1g CsCl = CS 0.789g + Cl 0.211g. Cl 0.21058g je čistý chlorovodík = 100% HCl (plyn) vystupující z reakce

Čistě teoreticky, 100% kyselina chlorovodíková by byla jedna molecule HCl a žádná molekule vody H2O, avšak toto je u kyseliny nemožnost a počítaje se standartní koncentrací kyseliny 32% HCl jsme na 3 molekulách (dílech) vody a jedné molekule (dílu) chlorovodíku.

Jeden gram 32% HCl kyseliny obsahuje:
Cl - 0.392g
H - 0.078g
O – 0.530g

To znamená, že bajvoko 1g chloridu cesného nám dá půl gramu kyseliny chlorovodíkové při chemické koncentraci 32%, což je zhruba půl mililitru. Násobeno objemově 1:1500 Ferguson dostaneme 750ml (3/4 litru) této koncentrace z jednoho gramu chloridu cesného, zatímco 10ml HCl 1:1500 Ferguson je standartní denní dávka injekcemi. To znamená, že chloridem cesným se při jednom gramu denně dostane do krve a tkání 75x více standartní IV koncentrace 1:1500 než stříkačkou do žíly, minus ztráty v zažívacím traktu, které nejsou dost dobře přesně odhadnutelné. I kdyby však byly 90%, stále dostaneme do krve orálně 75ml 1:1500 HCl, tedy 7.5x vice než běžná dávka.

No a kdyby se někdo obával, že mu po takovém množství kyseliny ztuhne krev v žilách, což je obvyklý MuDrologický argument proti použití HCl do žíly, zde je odpověď
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=96358#p96358 Současná medicína
IV 0.1N = 0.952% medical concentrace
až jeden litr během 4-6 hodin
celková dávka 8.2ml slovy osum celých dva mililitrů 37% HCl = teoreticky 164 metrických kapek, ale prakticky je to víc.
Nejvyšší koncentrace infúze IV 0.2N = 1.832% medical concentrace
Přepočítáno na 1:1500 Fergusona jde o zhruba 25 litrů 1:1500 Ferguson během 4 hodin do krve.

No a jak Ti praktičtí doktoři tvrdili: "Jedinné co je lepší než HCl je víc HCl".

Z důvodu přeměny CsCl ve vodě na hydroxid a HCl není dobré skladovat roztok césia delší dobu a je rozumnější si ho míchat možná maximálně na dva týdny dopředu a definitivně roztok skladovat v lednici. Zatímco čerstvý roztok je více méně na pH7, po nějaké době jde do kysela díky větší aciditě HCl než je zásaditost CsOH z rozpadajícího se CsCl.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mahatma

Re: Césium - léčení rakoviny

Příspěvek od mahatma »

Slávku, ďakujem, asi si na to prišiel...


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Chlorid cesný

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj Slávku, v bodě d1 píšeš:
Slavek Krepelka píše: Aktivitu hydroxidu cesného lze z jednoho aspektu velmi vzdáleně přirovnat k aktivitě MMS2, http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... hilit=MMS2 tedy působení chlornanu sodného
Správně se jedná o chlornan vápenatý, určitě se jedná o přehlédnutí, ale ať to nikoho nezmátne.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Chlorid cesný

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Bardioc píše: .... Správně se jedná o chlornan vápenatý, určitě se jedná o přehlédnutí, ale ať to nikoho nezmátne.
Do prčic, já to měl taky v hlavě jako vápenatý, ale vlezl jsem pro sichr ke Gewovi a asi se upsal a já tu veš chytil od něj. Moc se omlouvám a opravil jsem to. Nicméně, v principu to nehraje moc roli.

Dík, s laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

2 Psice

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jelikož se mi stále nedaří vydolovat od vlastníka uvedené jezevčice jeho detailnější záznamy, včetně celého léčebného protokolu, dávám sem rekapitulaci jak jen si to pamatuju, včetně další psice pod jeho částečným dohledem.

Jezevčice


Cca 14 Leden 2014, Jezevčice, odhadem 12 let, cca 12kg, sebraná z útulku s již s patrným vnějším nádorem na pravé straně břicha. Majitel si nastudovává léčbu chloridem césným a další literaturu.

Cca 14 Březen 2014 započata léčba chloridem cesným, ale i pomocí syrové masné diety, vitamínů, ústní HCl a bóru. Externí nádor nyní velikosti tenisáku na pravé straně břicha, sedící na ploché nádorové vyvýšenině a prostupující do vnitřních orgánů s poněkud přemístěnými a zasaženými vnitřními orgány, především sleziny. I když měla být původně operována, veterinář po požádání o rentgen a jeho vyhotovení operaci zamítnul díky silným nejasnostem naznačujícím celkové prostoupení rakoviny břišní dutinou. Odhadem je nádorem zasaženo 10-20% tělesné váhy.

Chlorid je aplikován v režimu 7 dní na chloridu cesném a tři dny bez. První týden dávka 3x denně 0.33g chloridu, poté snížena na 2x denně 0.33g kvůli zvracení. Vnější část nádoru, původně ledová, se po třech dnech ohřála na tělesnou teplotu a možná trochu přes. Pokožka na nádoru přešla z mrtvolné barvy na silně nafialovělou. Krevní test u veterináře tři dny po započetí kůry vykazuje nulový obsah kyseliny močové v krvi s tím, že psici byl podáván jakýsi přípravek na snížení kyseliny močové, jejíž silné zvýšení majitel očekával díky literatuře, která uvádí, že rozpad nádoru a tím bílkovin její zvýšení vyvolá. Navrhl jsem okamžitě vyloučit přípravek z diety a bylo tak učiněno.

24 Březen 2014, Druhá série sedmi dní, vnější nádor vykazuje znatelné zmenšení. Psice, která byla často dýchavičná a selhávají ji zadní nohy se poněkud vylepšila a po snížení dávky césia přestala zvracet.

3 Duben 2014, Třetí série sedmi dní, vnější nádor zesvětlal na barvu pokožky a dále se zmenšil, což je patrné i na novějších fotkách, má teplotu těla a psice (slovy majitele) "jen kvete". Další krevní test stále vykazuje kyselinu močovou na nule. Obsah draslíku se snižuje na polovinu běžné normy i když je dodáván.

13 Duben 2014 začala čtvrtá sedmidení série césiové kůry. Projevují se občasné nevolnosti a hlavně průjmy, které vždy počínají koncem prvníhop dne až začátkem druhého dne třídenního periodického vysazení césia. Navrhuji s přerušováním podávání chloridu cesného přestat a místo toho snížit dávky césia. Majitel pokračuje dávkováním 2 x 0.33g denně a s režimem 7/3, důvěřujíc ojedinělému zdroji informací nepocházející od K.Brewera.

29 Duben 2014 je relativně v pohodě i když při poslední pauze přestala na 5 dní papat a pauza bez chloridu cesného se natáhla na pět dní. Psice při tom zhubla, ale měla z čeho, anžto byla při těle. Očividně jí to udělalo dobře i přes dvoudení průjem. Viditelná a hmatatelná vnější část nádoru je nyní sotva třetinová. Momentálně jí přestaly selhávat zadní nohy a je čím dál čipernější.

11 Květen 2014, Nádor už není pod chlupama vidět, i když je ještě trochu hmatatelný. Vyjádření veterináře potvrzuje, že i vnitřní nádor se podstatně zmenšil a orgány se vrátily kam patří.

21 Květen 2014, Vnější nádor prakticky zmizel, ale evidentně se nyní projevuje podrážděnost a útočnost na majitele, psice dokonce aj majitele rafla. Také začíná silná vybíravost v jídle.

31 Květen 2014, Obnoveno přidávání MSM do papání. Psice se během dne velice polepšila, začala být opět dost milá a všeobecně donutila majitele k nadšení. MSM také momentálně odstranilo únavu koncem každého sedmidenního cyklu podávání césia a během třídenní přestávky.

Cca 10 Červen 2014, majitel byl nucen na 3 dny odjet a svěřil psici veterinářské klinice. Při předání vypadala relativně v pořádku. Při vyzvednutí byla malátná a dotazování vyjevilo, že psice začala být opět agresivní a byly jí píchány uklidňovací prostředky. Také byl veterinářem psici podán draslík do žíly na žádost majitele, na vyrovnání jeho hladiny na “normu”. Samozřejmě také nebyla po dobu “úschovy” na césiu. Majitel ji musel domů odnést. Celý večer kňučela, trpěla krvavými průjmy a ve 4 ráno skonala. Majitel se také zmiňuje o selhání ledvin, ale původ této informace mi není znám.


Psice č.2


Informace je ještě podstatně kusejší, ale snad přeci jen poněkud representativní.

Cca 1 Září 2014, rasa mi není známa, cca 13 let, váhu neznám, nádor pod levou stranou horní čelistí a zasažena je i kost čelisti, která se bortí. Dále je velmi patrný nádor v koutku levého oka. Veterinář doporučuje psa utratit jakožto neléčitelného a nevyléčitelného. Majitelka odmítá navzdory rodině a počíná s léčbou chloridem cesným a dalšími podpůrnými prostředky (nemám informaci jakými). Dávky chloridu cesného byly oproti dávkám jezevčice na mé trvání sníženy na 60% a na mé doporučení bylo zavedeno podávání mumia pro regeneraci tkání. Krevní test 3 dny po započetí léčby césiem opět vykazuje nulový obsah kyseliny močové v krvi, tentokrát bez přidávání jakéhokoliv přípravku na její snížení.

Cca 16. Října 2014, prvních pět týdnů nebyla majitelkou zaznamemána žádná pozorovatelná změna u nádorů, avšak psice se také nehoršila.

Cca 25. Října 2014 Náhle se začíná zmenšovat nádor na oku viz foto. Nicméně sice je stále na desetidenním režimu, 7 dní cesium a tři dny pauza, bez negativních projevů.

16 Listopadu 2014, nádor v oku je téměř pryč a mizí i nádor pod čelistí. Psice je velice čiperná.

Cca 20 Listopadu 2014 zmizely viditelné nádory a tvrdne kost čelisti. Psice tahá majitelku až na 4 hodinové procházky a podle všech vnějších znaků se těší vynikajícímu zdraví, nicméně, je stále na césiu.

Osobně zde vidím několik zajímavostí které mi stojí za úvahu.

a) Příliš vysoké dávky chloridu cesného sice rychle odstraňují nádorové masy, avšak tělo není schopno dostatečně rychle regenerovat zdravé tkáně, alespoň bez dodávání mumia. To se u jezevčice v konci projevilo krvavým průjmem, který indikuje protržení střeva.

b) Režim vynechávání podávání chloridu cesného mi přijde poněkud nebezpečný alespoň v případech, kdy je rakovinou zasažena rozsáhlá oblast těla. S přihlédnutím k aktivitě kyseliny chlorovodíkové se mi jeví, že zatímco její působení v době vynechání CsCl mizí, pokračuje aktivita cyklu hydroxidu cesného. Přestává zde minimálně odstraňování organických jedů z rozpadu rakovinných tkání stejně jako její aktivita trávení bílkovin za pomoci HCl a zvyšuje se zátěž na ledviny a játra. Toto se však zatím neprojevilo u psa s relativně malým zasažením rakovinou. Z toho taky nejspíše vyplývá, že období vynechávání dodávání chloridu cesného může způsobit selhání ledvin a popřípadě jater, pokud jsou příliš zatíženy rozpadem rakovinných tkání bez pomoci vznikající HCl.

c) Zmizení kyseliny močové z krve po nasazení chloridu cesného naznačuje, že její obsah v krvi není dán rozpadem bílkovin, jak tvrdí odborná literatura, ale že je regulován potřebou těla buďto nahradit nedostatek vitaminu C, nebo doplnit jeho aktivitu aktivitou kyseliny močové, podobnou aktivitě (okysličování a redukci-odkysličování) vitaminu C. Pokud tato potřeba klesne díky dodávání chloridu cesného, tělo kyselinu močovou z krevního oběhu evidentně vyřazuje až na nulu jako nepotřebnou.

d) Podobně se asi děje i s hladinou dralsíku v krvi. A.K.Brewer uvádí, že cesium vytěsňuje draslík ze tkání a upozorňuje, že příliš mnoho césia může způsobit neúnosné snížení hladiny draslíku v krvi a ve tkáních natolik, že dojde ke komplikacím a popřípadě k úmrtí. Nicméně, tento process by neměl snížit hladinu draslíku v krvi, ale naopak ji zvýšit, což se stejně jako u kyseliny močové neděje. Vzhledem k tomu, že norma hladiny draslíku je převzata od relativně zdravých jedinců a nebere v potaz stav nemocnosti a hlavně momentální náhradu draslíku césiem, lze se domnívat, že snížení hladiny draslíku v krvi při tomto způsobu léčby je opět výsledkem autonomní regulace těla a jeho zvýšeným vylučováním. Na straně druhé, jeho extra dodávání se nejeví jako škodlivé a “sichr je sichr”, i když poněkud zatěžuje práci ledvin a nejspíše i jater.

Celkově mi přijde, že specielně u hodně vážných případů je sice rozumné řekněme první týden dodávat chlorid cesný v dávce doporučené A.K.Brewerem, tedy 4-6g denně na 75kg váhy, ale poté přejít na dávky podstatně nižší, někde kolem 2-3g denně na 75kg váhy a navíc definitivně doplňovat mumiem. Co se týče dalších doplňků, výběr možností je velice široký. Mělo by se však přihlédnout k tomu, že příliš mnoho “dobrého” je jednak velice náročné na zpracování tělem a to specielně v období, kdy není tělo zdaleka v pořádku, a jednak matoucí, a že čím víc doplňků a prostředků, tím je horší kontrola, co se s čím popere. Považuji za naprosto nesmyslné házet po rakovině vším možným vyjma kuchyňských dřezů.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“