Mrtvé zuby!!!

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od MIRKO »

Ve svém příspěvku o mé roztroušené skleroze a detoxikaci /15.5.2014 ve vlákně paraziti/ jsem opomněl jednu velmi významnou okolnost:

Vliv mrtvých zubů na mnohá velice závažná, většinou autoimunitní onemocnění.


O této problematice již ve svém článku ,,Vyhýbejte se umrtvování zubů jako moru,, psal nejméně 2x WM magazín.Tato problematika je v tomto článku poměrně obsáhle rozebrána, včetně několika studií a několika odkazů většinou z USA a Kanady.Poprvé jsem tento článek četl přibližně před 3. roky.Od té doby ve mně vrtal červ pochybností, jelikož jsem do února
2. mrtvé zuby /s vytaženým nerv. kořenem/ vlastnil.Probíral jsem toto téma z mým zubařem...mimochodem výnikajícím kamarádem a zároveň skvělým zubařem s vynikajícím renomé a velice přístupným alternativní medicíně.Ten mne od extrakce těchto zubů lehce odrazoval.Někdy začátkem února mne jeden z těchto zubů začal trochu zlobit/trochu se uštípil/.To byl impuls k tomu, že jsem se rozhodl jsi je nechat vytrhnout...a na jednom z nich byly zřetelné známky autoimunity!!!.Tělo proti němu bojovalo a kořen napůl zlikvidovalo.I tak šel velmi špatně ven, ale jsem přesvědčen, že to bylo správné rozhodnutí a tyto mrtvé zuby jsou jednou z mnohých příčin těžkých nemocí.Dnes bych se snažil za každou cenu zanícený zub zachránit /pomocí MMS/ a v žádném případě bych jsi nenechal odstranit nerv...to radši nechat vytrhnout celý zub.Kromě toho, že tělo začne tento zub považovat za cízí předmět a snaží se ho zlikvidovat, se díky absenci prokrvení nedostane imunitní systém na případný boj s patogeny, které se pak pod tím zubem namnoží...a při skousnutí se tlakem dostávají do krevního oběhu, kde je sice již imunita dostihne, ale není schopna ložisko problému zničit.Důsledky mého rozhodnutí nejsem samozřejmě zcela objektivně posoudit, ale má intuice mi říká, že rozhodně není proč litovat.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od Slavek Krepelka »

MIRKO píše: ... Vliv mrtvých zubů na mnohá velice závažná, většinou autoimunitní onemocnění. ... jelikož jsem do února
2. mrtvé zuby /s vytaženým nerv. kořenem/ vlastnil. .... jsem se rozhodl jsi je nechat vytrhnout...a na jednom z nich byly zřetelné známky autoimunity!!!.Tělo proti němu bojovalo a kořen napůl zlikvidovalo. ....
Promiň Mirko, ale jaksi mi není jasné, jak mohl autoimunní systém likvidovat kořen, který tam údajně nebyl.

Jinak u mne je to s těma zubama jako se vším. Mám jeden mrtvý, který mi chtěl zubatý (podle mne relativně vynikající) vyrvat. Toho času jsem ještě ani nevěděl že je mrtvý a nebyly s ním potíže. Zjistil to elektrikou, že je necitlivý. Vyhrožoval mi, že pokud si ho nenechám vyrvat, do půl roku mi upadně shnilá čelist a že jde o horní, tak asi i s hlavou. Odstranění kořene ani nenavrhnul.

:bad: Nenechal jsem se vystrašit a zub si nechal, anžto fungoval. Akorát že od toho okamžiku začal dost zlobit, sem tam se nad ním udělal pytel a začal bolet (jak to mrtvý zub dokáže je mimo mě). Domlouval jsem mu chvíli MMS, pak chloridem hořečnatým, který fungoval o hodně líp, pak HCl, která fungovala ještě líp. Jenže pak mne tento způsob dohadování přestal bavit a rozhodl jsem se, že zub prostě otravovat nebude. ... Přestal a dokonce zmizelo i něco, čemu zubatý říkal polyp nad tím zubem, takový malý jako výrůstek na dásní, který natékal když zub ještě zlobil. Tímto přetahuju předpověď odborníka o nějakých 6 let. O další zub jsem konečně přišel tak nějak napůl před snad třema rokama, anžto byl jiným zubatým dříve velice vyhlodaný a ulomil se. To mi pro změnu začala :evil: vyhrožovat žena, že mi upadne huba a že opět horní, tak i s hlavou. Vy :ptrain: jsem se na to a ačkoliv pahýl chvíli taky otravoval, takže opět HCl koupele, pokud, opět jsem mu během pár měsíců domluvil a od té doby mám v pusině mrtvý pahejl a zatím fajn3 roky. Takže dva takový kousky v puse, oba bez vyndaného kořene, jeden plně funkční a druhý jaksi napůl.

Takže mi nezbývá, než doporučit čistít zuby a starat se o ně jinak než dle doporučení expertů a hlavně neplnit :evil: přání doktorům a nenechat sebou škubat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od MIRKO »

Možná jsem se špatně vyjádřil...ten zub je mrtvý, protože je vytažen nerv z kořenového kanálku.Ten kanálek potom zubaři vyčistí a zaplní a to gutaperčou, či jiným materiálem.Bohužel málokdy se stane, že tam nezůstane nějaký nevyplněný prostor...zde samozřejmě platí přímá úměra...čím lepší zubař,tím lepší práce.Ale,ten zub napadený IS byl udělán skvěle, narozdíl od toho druhého, který spravoval nějaký zubař fušer /už jsi nepamatuju, kdo mi ty zuby léčil/.Jakmile je nerv vytažen, zub strácí výživu,ochranu imunitního systému a stává se pro tělo cizím předmětem.Taky většinou ztmavne, jelikož není obnovována a chráněna zubní sklovina.Můj imunitní systém tedy napadl kořen mrtvého zubu, kořen tam byl,nebyl tam nerv. :epray:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od lajos »

Asi jsem pařez ale v x zubech nemám nerv a jsou obroušeny jako dajakům a na to nalepeno můstek kov a porcelán nahoře i dole, špičkový zubař, špičková cena s přípravou dost přes sto papírů. Dříve jsem jabko krájel nožem, kousnout do něho jsem se neopovážil.
Dnes bych mohl kousnout psa a dost by kvičel, mám to asi 5 let a perfektní. To že se zuby ošetřej, spojej-se upevní celý chrup a pak lépe zvládají vše i bývalý slabší zuby. Že je jich dost bez nervů, mi vůbec nic nedělá.


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od MIRKO »

Ale já netvrdím, že mrtvý zub znamená pro každého hned problémy.Je to jen jeden z mnoha rizikových faktorů, který může třeba v důsledku přetížení IS znamenat na jiném místě vznik jiného, na první problém nesouvisejícího problému.Doporučuji jsi
přečíst onen článek ve WM magazínu.Já jsi dávám dohromady mnoho střípků ohledně mé RS již několik let, a tento se mi prostě potvrdil...mrtvý zub byl prostě napaden autoimunitou, jinak bych to tu nepsal. :!:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Mrtvé zuby!!!

Příspěvek od lajos »

Jsem ti nic nezpochybnil, jen sem napsal své zkušenosti-máš pravdu, WM články o tom jsem nečetl


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“