Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Bolotov

Příspěvek od kutil »

John.D. píše:...... jsem přešel na tekuté HCL :)
Lidičky ahóój,
tak jak zabralo tekuté HCl, kdy jsem se zbavil téměř všech neduhů až na bílý povlak na jazyku, tak mě kamarád doporučil tzv. Bolotovův koktejl.
To je HCl + kys.sírová + kys.dusičná v tabletách Nitroglicerinu a vše ve vínovém octě nebo v jablečném octě. Blbě sem si opsal recept a nedal to do jednoho litru vody :oops:
Vzniklý koncentrát používám cca 10 dní jako to 4% HCl vždy tak 5-6 kapek do hrnku vody a ještě to spláchni čistou vodou. Beru to cca 3x denně jak si vzpomenu.....
Bolotovův koktejl jde do důsledků buněk a podporuje jejich regeneraci až na obnovu zdravé DNA.
Objednanou knihu jsem přečet v jednom kuse do rána a kulil sem oči :shock:
Toto je to pravé ořechové co nás může v tomto nezdravém světě zachránit :hip:

Tomuto koktejlu věřím protože se mi ten povlak na jazyku (signalizující nemocnou slinivku) začíná měnit a jazyk pomalu růžoví jak má být - jupííí

Chce to enem vydržať
H.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od felda »

kutil píše:To je HCl + kys.sírová + kys.dusičná v tabletách Nitroglicerinu a vše ve vínovém octě nebo v jablečném octě. Blbě sem si opsal recept a nedal to do jednoho litru vody :oops:
jsem z toho trochu zmaten - co to je?

Edit: oprava citace - poo.


felda
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

felda píše:
kutil píše:To je HCl + kys.sírová + kys.dusičná v tabletách Nitroglicerinu a vše ve vínovém octě nebo v jablečném octě. Blbě sem si opsal recept a nedal to do jednoho litru vody :oops:
jsem z toho trochu zmaten - co to je?
Edit: oprava citace - poo.
S tebou je to těžký :cry: začíná to slovy Bolotovův koktejl .....
Pokud si nepřečteš knížku tak je to na dlouhý povídání. To co sem napsal je koktejl popsaný v zadní části knihy.
Začíná:
Do jednoho litru vody nalejeme lžíci 35% HCL, potom lžíci 98% kys.sírové a přidáme 4 tablety nitroglicerínu (obsahuje kys.dusičnou) a ještě deci vínového nebo jablečného octa.
No a já přehlídl ten litr vody :oops:
Což sem následně zjistil že není tak moc závadu, protože je mnohem jednodušší kapat pár kapek koncentrované směsi do hrnku s vodou než odměřovat mililitry ředěného roztoku....
H.v.
PS - nesehnal sem vysokou koncentraci H2SO4 tak sem tam dal 3 lžíce 35%
Po zkušenostech s HCl vím, že na přesné koncentraci směsi vůbec, ale vůbec nezáleží páč tělo si to stejně přebere :pivko:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od hanka »

kutil píše: .. začíná to slovy Bolotovův koktejl .....
Pokud si nepřečteš knížku tak je to na dlouhý povídání.
Ahoj kutile,
prosím Tě, jak se ta knížka jmenuje? Chtěla bych si ji koupit a přečíst, ale když zadám do vyhledávače "Bolotovův koktejl", tak ať dělám co dělám, písmenko "B.." mi neustále mění na "M .." - Molotovův koktejl, což je o výrobě zápalných výbušných láhví :laugh: :D .. asi se knížka jmenuje jinak ? :)
Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od cimirek »

hanka píše:....knížka jmenuje ? :)
Hanka
Řekl bych, že je to toto, na str 161:

http://www.ulozto.cz/xShrLB4M/boris-bol ... c-2008-pdf


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

cimirek píše:
Řekl bych, že
ta kniha začíná naprosto geniálně. Dík Mirku.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

cimirek píše: Řekl bych, že je to toto, na str 161:
http://www.ulozto.cz/xShrLB4M/boris-bol ... c-2008-pdf
V jednoduchosti je síla, já tu knížku koupil s poštovným za 290,- Kč :(
Ale jinak je to počtečníčko, že jo? Vůbec nelituju :pivko:
H.v.

PS- omlouvám se všem, ze samé radosti sem opomněl napsat název knihy :oops:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Bolotov

Příspěvek od hanka »

Zajímavá knížka, všechno, co v ní Bolotov píše, má hlavu i patu a beru to :good:...
Jenom jsem trochu na rozpacích z toho, že vlastně obrací naruby všechno to, co jsem dosud četla o nutnosti mít tělo spíše zásadité. Popírá tak práce na tohle téma - viz Kurt Tepperwein a spousta dalších, kteří léčí naopak odkyselováním těla a doporučují sodu bicarbonu .. nejlepší na tom je, že i oni dokládají úspěšnost vyléčenými lidmi ... :ethink: ...Nejvíc práce mi asi dá změnit názor na množství přijímané soli. Ale zkusím to :) .
Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kachna »

hanka píše:... jsem trochu na rozpacích z toho, že obrací naruby všechno to, co jsem dosud četla o nutnosti mít tělo spíše zásadité....
Nejsem chemik, ani odborník na tohle téma, ale myslím si, že jsme opravdu spíš překyselení. Potvrdila mi to vlastní zkušenost s mojí zkouškou, zda se umím živit pránou ;) 32. a 33. den ze mě začala jít tak silná kyselina, že mi natolik popálila hrdlo, že jsem nejedení potravy vzdala a zažila jednu z nejtěžších nocí v životě, kdy každé polknutí bylo utrpení. Pro sebe jsem si rozšifrovala, že tělo čistilo kdeco a vrhlo se i na "špeky"( teprve tehdy mi začala jít váha dolů), o kterých myslím i K.Tepperwein tvrdí, že to je obalená kyselost. Tak bacha, abyste si neublížili! Osobně bych do zvyšování kyselosti těla nešla, ale třeba ta troška soli chvilku po jídle vypadá zajímavě. ;)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Kachni, Tvoje zkušenost je opravdu poučná, díky za připomenutí.
Když už mluvíme o těch kyselinách - škoda, že Tě tehdy nenapadlo vzít si sodu bicarbonu jako první pomoc, nebyla by jsi tak popálená ...(já vím, to se mi to teď mluví, po bitvě je každý generál... ;).. )

P. S. Každopádně budu měřit pH slin i ranní moči a uvidím. Kutile, zkoušel sis měřit svoje pH? Po 10 dnech by se překyselení už asi projevilo .. :ethink:
Naposledy upravil(a) hanka dne sob 25 říj 2014 11:37, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

hanka píše:...Nejvíc práce mi asi dá změnit názor na množství přijímané soli.
Taky mě to dost překvapilo, ale je to pro mě přijatelné s tím, že používám sůl MARY, ve které je 40%soli draselné.
S tou kyselostí a zásaditostí těla je to asi hlavně o tom, kde - tedy v jakém místě to má být. Prakticky jediné místo, které má být skutečně kyselé, je žaludek. Před ním je to zásadité a za ním už zase taky. A důležité taky bude co nejdůslednější oddělení prostorů zásaditých od prostoru kyselého, aby se v okolí těch styčných průchodů neznehodnocovala ani ta zásaditost ani ta kyselost. Předpokládám, že když bude splněná tahle podmínka, tak už si tělo dokáže samo nastavit všechno "správně".
Trochu jiné poměry budou, když tahle podmínka splněná nebude - pak zřejmě tělo nemůže a nebo dokonce ani "nechce" všechno nastavit "správně". V tom případě je asi nutné se od správné výživy nějakým směrem odchýlit, aby se mohly poměry normalizovat. Je ovšem potřeba se odchýlit takovým směrem, který je opravdu potřebný, abychom všechno ještě nezhoršili.
Dost snadným vodítkem nám budou naše dosavadní návyky, kterými jsme tento stav docílili - o nich víme, že jsou špatné a tudíž správnější bude něco na "druhé straně". Prostým selským rozumem bychom předpokládali, že správný by měl být pravý opak, ale tak jednoduché to zase určitě nebude. Jestliže si například nezřízeným chlastáním zhuntujeme játra, tak kupodivu nebude nejlepší už se alkoholu ani nedotknout, ale naopak nám nejlépe pomůže alkohol dál pít, ale pozor: v minimální míře, což je právě pro alkoholika mnohem těžší, než nepít vůbec.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

hanka píše: ...... P. S. Každopádně budu měřit pH slin i ranní moči a uvidím. Kutile, zkoušel sis měřit svoje pH? Po 10 dnech by se překyselení už asi projevilo .. :ethink:
Hani ahojky :)
Mě se už dřív pokazil pH metr a hned tenkrát se mi do tak pečlivého sledování svého života ani moc nechtělo. Tak si teď neměřím nic a je mě lepší ;)
Já su na sebe bordelář a proto se snažím najít tu nejejdnodušší cestu (jako chlap než by pral na valše tak vymyslí pračku :laugh: )
Teho Bolotova musíte číst velice pozorně :shock:
V některých léčebných receptech doporučuje obrovské překyselení org. ale v dovětku je psáno že ihned po odeznění nemoci změnit režim stravování opačně ap.
Jsou věci kde se velice těžko hledá logika. Já měl neustálou žáhu, MuDrci do mně cpali Anacidy horem dolem že mám přebytek žal.šťav a já měl vlastně nedostatek HCl :!:
Vše se srovnalo doplněním HCl před každým jídlem tak dokonale, že v poslední době sem si bral HCl jen na velmi tučná a těžká jídla.
No a ten Bolotov ví co pustil do světa. NaCl určitě nezpůsobuje vysoký krevní tlak v tom smyslu jak nás přesvědčuje současná věda! Mě se spravil do normálu lněným semínkem.
Ale ta spirála DNA potřebuje ke svému zdravému vývinu kyseliny, které se tělu nedostávají podobně jako je to u postupného snižování vlastní tvorby HCl. No a Bolotov zjistil jak moc je důležité doplňovat např. tu kys.sírovou a jiné.
Nejsme chemici a proto nám nezbývá než tomu pánovi věřit.
Poznatek.
U nás je velmi tvrdá voda a hrnek na vaření vody je brzy zanešen vodním kamenem-sanytrem. Běžně do něj naleji HCl, zapění to a hrnek je čistý. Včera sem jej zase chtěl vyčistit tak mě napadlo vyzkoušet ten BK - bolotovův koktejl :shock:
Jeden by řek že je to směs koncentrovaných kyselin tak silná, že když si odplivnu tak udělám do podlahy díru jako ve filmu Limonádový Joe :laugh:
Opak je pravdou :roll: :shock: :roll:
V místě kde jsem kápnul BK tak vše jen více sbělelo a dál NIC :!:
Prostě ty kyseliny nemají sílu rozpustit vodní kámen s obsahem vápna .....
A včil mudrujme :ethink:

Já bych se toho experimentování nebál. Jak sem uvedl, proti logice MuDrců mě pomohlo doplňování HCl a nyní zjišťuji že mě NIC nedělá ani to braní BK, tedy neškodí mě :good:
Pokud zdravá DNA pomáhá při dělení zdravých buněk, tak ten proces uzdravení je dlouhodobý a nemůžeme očekávat zázraky ihned :!: :!: :!:
V tom vidím celý problém v nedůvěře k novým věcem které vybočují ze zažitých praktik. Za cca 7 roků se vymění všechny buňky v našem těle. V žaludku je to v řádu hodin, u kostí a zubů v řádu roků. Příroda je mocná, nic neuspěcháme. Pan Bolotov někde psal že léčení nemoci trvá tak dlouho jak vznikala, něco na tom bude :ethink:
Musíme věřit a hlavně vydržať
H.

PS- a když to momentálně škodí tak BK nebrat! Musíme se opravdu naučit nepřehlížet signály svého těla .....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kutil píše: V místě kde jsem kápnul BK tak vše jen více sbělelo a dál NIC :!:
Prostě ty kyseliny nemají sílu rozpustit vodní kámen s obsahem vápna .....A včil mudrujme :ethink:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fosfore%C4 ... enat%C3%BD Ve škole nám tloukli do hlavy, že vápník je stavební hmotou kostí. Tvrdili sice pravdu, ale ani ne polovičatou. Nikdo si neuvědomuje, že ten vápník potřebuje fosfor aby mohl vytvořit krystaly kostního apatitu, které mají nejenom formu strukturálních cihel, ale plní i fyzikální funkci polovodičů a produkují signály, podle kterých se tělo řídí a o kosti se stará úbytky a nárůsty kostí, podle námahy kostí, po celý náš život.

No a teď mi lidičky řekněte, kdo vám za posledních cca 80 let řekl, že fosfor je pro tvorbu a údržbu kostí stejně důležitý jako vápník (a hořčík a collagen) a že byste ho do sebe měli cpat ve správné formě. Kdo vám kdy u MuDra dělal testy na obsah fosforu byť i jen v krvi? Jedinné co pochytáte jsou stížnosti na Coca Colu, že je v ní přítomna kyselina fosforečná, která nejspíše sežere i ten kotelní kámen, stejně jako vaječnou skořápku atp. nejspíše i vás. Pak nezbyde než si pochvalovat zručnost našich chirurgů a výdobytky našeho vědeckého zdravotnictví, které nám nejzuboženější části kostí na relativně krátký čas vymění za titániové protézy a balík peněz, než dojde k jejich kompletnímu kolapsu. A nemyslete si, že doktořina o tom fosforu nikdy nevěděla. Věděla velice dobře. Stačí jít do historie. Ale dnes je ohledně fosforu stejně němá jako o selénu, vit C atd.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

poota píše: .. je to pro mě přijatelné s tím, že používám sůl MARY, ve které je 40%soli draselné.
Sůl Mary pro tyhle účely asi nebude nejvhodnější. Používám ji také, ale přejdu raději na mořskou.
poota píše:.. důležité taky bude co nejdůslednější oddělení prostorů zásaditých od prostoru kyselého, aby se v okolí těch styčných průchodů neznehodnocovala ani ta zásaditost ani ta kyselost..
Také si myslím, že tohle je ze všeho nejdůležitější a pochybuji, že tuto podmínku splňuji :| . Takže především tohle budu muset svůj pylorus naučit, aby léčba měla smysl.
Při výrobě kvašené zeleniny budu postupovat svým osvědčeným způsobem - bez droždí. Věřím tomu, že kvašená zelenina tělo nepřekyseluje, ale dodává spoustu potřebných enzymů - tady problém nevidím.

Výroba Bolotovova koktejlu bude asi kapánek složitější, např. k nitroglycerinu se bez lékařského předpisu těžko dostanu, ale zkusím ho z doktora nějak vymámit... :ethink:

Každopádně si myslím, že tahle léčba stojí za vyzkoušení, takže se, kutillečku, přidávám k Tobě :hip: ... :pivko:..
Ahoooój - Hanka. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Takže ještě trochu jinak.

První si přečtěte přiložené jpg

Tolik pan Bolotov a mně nezbývá než si poopravit svůj náhled ve věcech trávení, i když nijak drasticky. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že poškození chlopně dvanáctníku není nezbytně příčinou špatného trávení. Donda do špitálové ordinace v Orangevillu po dvou dnech nejedení (předepsán byl jeden, ale dal jsem tomu dva) mi dali vybumbat bariové “mlíko”, “vylepšené" umělohmotnou jahodovou příchutí, a poslali mne počkat do postranní čekárny, aby prý ta dobrota prolezla aj do dvanáctníku. Po cca 40min mě zavolali, vzali zkušební roentgenový snímek a vysvětlili mi, že barium sedí v žaludku a nepostoupilo dále. Pak mě poslali opět do postranní čekárny. Za dalších cca 20 minut opět testovací snímek a barium furt jenom v žaludku. I bylo mi tentokrát řečeno přímo v rentgenové místnosti, abych si představil, že je řekněme díkůvzdání a že za moment se bude servírovat krocan s bramborovou kaší a brusinkama, nebo ať si představím, že se chystám k papání jakéhokoliv oblíbeného jídla. Samozřejmě jsem vyhověl a ejhle, během dalších 5min další testovací snímek již ukázal barium i ve dvanáctníku a začali mě snímkovat a otáčet pod rentgenem.

Z toho mi plyne poučení, že i v případě, že člověk nemá problém s touto klapkou, má problém s následujícím:

a) Pokud se nechá zblbnout na pravidelné stravování, vypěstuje si podmíněný reflex a žaludek v dané časy postrčí svůj obsah do dvanáctníku v naučených hodinách, ať již strávený žaludečnínmi enzymy a kyselinami, nebo ne.

b) Pokud si člověk nedá pokoj a myslí na jídlo, což se většinou odehrává když se nudí, dochází opět k posunu nestráveného jídla žaludkem do dvanáctníku.

c) Pokud mlsá průběžně přes den, opět se děje totéž.

Takže podle pana Bolotova, i když nepřímo, vděčíme svým zdravotním problémům především za to, že nám někdo už dlouhá desetiletí valí do hlav, že máme jíst aspoň pětkrát denně a pravidelně, stejně jako sami sobě, pokud si z jídla uděláme kratochvíli, namísto potřeby, která v důsledku vlastně ani neexistuje. Ve skutečnosti mě velice překvapila má sestra, která se těmito věcmi nikdy teoreticky nezabývala a uvažovala pouze na základě svých vlastních zkušeností. Vypadlo z ní, že: “Jídlo je blbý zvyk.”

S laskavým pozdravem, Slávek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“