Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Milenium »

Byl bych plně za doplnění minerálů a elektrolytů používáním mořské vody, ale jak se dostat 100let nazpět pro neotrávenou?
Nebo ještě není otrávená natolik, aby její stav měl pro člověka neblahé dopady. Že by její benefity pro zdraví ještě výrazně převažovaly?
Protože si tím osobně nejsem ale vůbec jistej, tak solím Himalájskou s doplněním chloridu draselného.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Milenium píše: .... Nebo ještě není otrávená natolik, aby její stav měl pro člověka neblahé dopady. ...
JJ. Stačí pár pícnickejch pořadů financovanejch předevšímn korporátně a oblbnou kde koho. Zauvažuj člověče. Ony vyloženě přímořské populace, které z oceánů žijí, na tom jsou kromě horských ještě stále nejlíp. Proč asi?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

Takže kdyby se brala tp směs a zároveň se doplňovala hcl,bylo by to v pořádku? :ethink:


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Palo »

Bobina píše:Takže kdyby se brala tp směs a zároveň se doplňovala hcl,bylo by to v pořádku? :ethink:
To je podobná logika jako koupit si louh sodný k míchání s kyselinou chlorovodíkovou za účelem získat potravinářskou sůl.

Pořídit levnější neutrální soli a těmi solit je jednodušší, ne? :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

no a když máme od tebe nakoupenou tp.směs,tak jí mám vyhodit?


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Asi bych tady měla zmínit jeden můj krátký poznatek z doby, kdy jsem najela na Bolotova - těsně předtím, než jsem začala mít problémy z (jak jsem se domnívala) vlaštovičníkového kvasu. Občas jsem si změřila pH moči, když jsem kromě toho kvasu více solila, brala HCl a další „mňamky“ s vinným octem, které Bolotov chválí. Očekávala jsem, že moč bude po tom všem kyselá, ale světe div se! – naměřila jsem si pH metrem hodnoty i přes 8 pH, a ráno byly okolo 7 ! (obvykle jsou od 5,5 – 5,7) … Bohužel, než jsem se z toho stačila plně zaradovat, nastaly ty zmiňované bolesti v pravém nadbřišku, (kdy ani krevní testy, ani sonografické vyšetření nic nezjistily, všechno je prý výborné!), které moji pozornost samozřejmě odvedly (kromě toho vysokého tlaku a bušení v hlavě ;) ).. .Pořád před sebou z té doby v duchu vidím hodnotu 8,6 pH a to je důvod, který mě neustále vede k zamyšlení se nad tím, kdy je tělo člověka vlastně kyselé? Abych se tehdy zbavila bolestí, na které opravdu NIC nezabíralo (stejně jako před půl rokem na stehně), musela jsem přejít na zásaditou stravu a dlouho jsem na nic kyselého nesměla ani pomyslet. Tak sakra, jestliže jsem měla tak perfektní pH při braní HCl a podobně, PROČ potom vznikají ty pitomé bolesti? :bhead:
Naposledy upravil(a) hanka dne stř 18 úno 2015 16:00, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

Hani já mám tyto bolesti již 4roky a nevím proč.Ať dělám co dělám nic nepomáhá.Mudři tenkrát nic nezjistili,byla jsem na všech možných vyšetření a nic. :( Mohly by to být srůsty :ethink:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Ahoj Bobino, tak jsem během psaní příspěvku přišla na příčinu svých problémů, které byly takovou záhadou, protože nejdou běžnými vyšetřovacími metodami zjistit. Jsou jím s největší pravděpodobností „breberky“, které se dostaly do mého lymfatického systému a které mi vždycky vyprovokuje k akci HCl, která za normálních podmínek tělo odkyseluje (viz moje naměřené pH), ale breberky dovede pořádně vytočit :| . Rozhodla jsem se nechat si to potvrdit nebo vyvrátit vyšetřením na salvii (nebo oberonu) a následně se léčit antihelmintiky, případně zapperem.
Není nad to sednout si a všechno si rozebrat - rozpomenout se jak to začalo, jakým způsobem se bolest projevuje , co ji vyprovokuje, najít "společného jmenovatele" a pak si dát dohromady jedna + jedna. Zkus to udělat také tak.
:ethink: Srůsty nebo křečáky by se asi nahmataly, ne? Kde to máš? Čím bolest vyvoláváš? Projdi si jídelníček, tělesnou zátěž i psychický stav v danou chvíli.. Zkus zvýšit přísun hořčíku ( + draslíku - ten ale opatrně, jenom po troškách!!)..., jo a "teplá" masáž také dělá dobře..
Přeji Ti hodně zdaru při rozboru :lol: , Hanka.

P.S. původní, již zbytečně rozsáhlý, příspěvek jsem nahradila tímto ... :bye:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolotov

Příspěvek od Palo »

Bobina píše:no a když máme od tebe nakoupenou tp.směs,tak jí mám vyhodit?
Můžeš do ní nalít kyselinu chlorovodíkovou (dokud reaguje) a používat výsledek - sůl k solení potravin. Lepší je si nechat trochu Tepperweinu, kdybys dala moc kyseliny...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

No Hani to je těžký úkol :D Já na to nemohu přijít,proč mne to bolí.Někdy bolí víc,někdy míň.Postupně mě bolí všechny vnitřní orgány-játra,ledviny,žaludek,žlučník...Nejvíc v pravo dole, i když už je to poslední dobou o hodně lepší.Antihelmika jsem brala,na diagnostiku chodím,vždy mám nějaké parazity a viry....S psychikou je to horší i když taky nevím proč,mám všechno co si člověk může přát,nemám žádný problém.Dlouho už beru antidepresiva/syndrom vyhoření/,hořčík taky užívám.Připadám si jako hypochondr,ale já se nedám :D Jo když beru CDS,tak mi je asi nejlíp,myslím,že jsou to střeva a celkově zažívání.Budu dělat očisty postupně.pa


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

To Bobina: budu asi trochu mimo téma, ale nešť, třeba mi to projde ;)

Mám dojem, že toho se sebou děláš dost na to, aby to mohlo dávat nějaké výraznější výsledky, které se nicméně nedostavují. Z toho vyvozuji, že by to možná chtělo ještě nějaký jiný přístup, čímž myslím v jiné rovině. Zatím se svými problémy bojuješ tak nějak "zvenku", tedy víceméně v duchu alopatické medicíny - na určitý problém nebo orgán je ten či onen postup nebo prostředek.
Každá nemoc, a obávám se že bez výjimky, má svůj původ v psychice.
Nechci Tě sebeméně zrazovat od toho, co právě děláš, ale souběžně s tím můžeš použít i autopatii. Vlákno o ní najdeš snadno, je to metoda levná, jednoduše proveditelná, nenáročná na vědomosti, s ničím se "netluče" a přitom pracuje naprosto přesně a dokonale tak nějak "vlastní vahou", čímž myslím, že se nedá ovlivňovat nutností nějaké víry nebo soustředění a ani nějakými pochybami. Osobně preferuji a mám ověřený ten nejjednodušší a nejméně komplikovaný postup, to znamená každý čtvrtrok preparát vždycky o litr víc potencovaný.
Jako další věc bych Ti doporučil podívat se na Norbekova - i kdyby nic jiného, tak určitě aspoň trochu poopraví názory na nemoc a uzdravování.
Výborné vlákno je také Mentální ozdrava.
Ten přístup ke zdravotním problémům "zvnitřku" má výhodu v tom, že nemusíš žádné léčení přerušovat. Také se nemusíš trápit s nějakými diagnózami a volbou nějakých postupů nebo léků - řečeno zjednodušeně prostě se na nemoci vykašleš, dáváš si do pořádku psychiku a nemoci tak nějak samy od sebe slábnou a mizí.
Ono to známé "v zdravém těle zdravý duch" sice platí, akorát je to "obráceně" - napřed musí být zdravý ten "duch" a potom je zdravé i to tělo. A další takovou věc, která je taky "naruby", zmiňuje Norbekov. Jsme naučeni "uvěřit až když vidíme výsledek", což je v případě uzdravování špatně. Tam je potřeba "napřed uvěřit a až potom uvidíme výsledek".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

Pooto moc děkuji :) Tak nějak to taky tuším.Začala jsem hodně číst o všem možném i nemožném a moc mě to baví.Autopatii znám,jen jsem se zatím neodhodlala.Dnes jsem dostala dalších 6 knih.Já docela dost věřím i nemožnému,to u mne není problém.Zkusím začít s tou autopatií :)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

Začni, je to rozumné, protože kromě nové lékovky k tomu už nic nepotřebuješ, pracuje to "samo" a Ty zatím můžeš čerpat informace o dalších metodách.

Držím Ti palce - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

hanka píše:......Není nad to sednout si a všechno si rozebrat - rozpomenout se jak to začalo, jakým způsobem se bolest projevuje , co ji vyprovokuje, najít "společného jmenovatele" a pak si dát dohromady jedna + jedna. Zkus to udělat také tak....
Lidičky ahóój,
dlóho sem tady nebyl tak musím podat zprávu ;)
Hani, jak sem čet fórum, tak si myslím že moc tlačíš na pilu. Já mám i k bolotovovi podobný odpor jako ke všem lékům a beru doslova homeopatické dávky a to eště jen když si vzpomenu :oops: Prostě je to něco jiného než běžná strava ale na rozdíl od léků bolotov není umělá chemie a proto je mě bližšší ....
Nedám na něj dopustit :hip:
Tu slinivku sem BK dostal do normálu ale pořád se občas zbéčí a jazyk zbělá, tozn. že je pořád načatá-grr. Tak sem si na ni našel že úžasně regeneruje slinivku lihová tinktura z lékořice. Tak sem naložil lékořici do 60% lihu. Bere se to taky po kapkách, ale až 8 týdnů :shock: , začal sem tento týden :oops:
Jinak zjišťuji:
zhoustly mě vlasy
musím se častěji holit
na rukou mě již visela kůže, svaly v háji zeleném - již nevisí a průběžně se mě doplňuje svalová hmota ?
Jak byly ty chřipky, celá rodina marod akorát já se ženou trochu nesví, ale bez horečky a ATB (MMS)
Škoda že sem si tenkrát nesepsal co vše mě bolí atd... nějak si nemohu vzpomět co by mě nyní vadilo. V každém případě již neberu žádné léky - jupííí
Je pravdou že místo nich piji pravidelně HCl, občas BK a MMS - toť vše :pivko:
Hani má pravdu že psychika dělá moc! Já si vsugeroval že mě bolotov a to co dělám uzdravuje a ono to fakt funguje....
Jináče sem si objednal Hlaváček jarní a v létě si udělám ten jeho zákvas na čištění žil...
Prostě jedu dál a všem doporučuji vydržať (zkoušet různé varianty dle odezvy těla, já zatím beru jen BK)
H.v.
PS- i já mám doma Toopweina ap., ale je to podobná léčba jako s anacidy-grrr
Jak píše Bolotov, kyselý se musí léčit kyselým ;)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

Ještě něco málo na doplnění.....
Pokud si přečtete Bolotova o zažívání, tak velice prospěšné jsou různé kvasinky. Proto dělá ty fermenty z bylinek, které pak působí na různé naše orgány.
ALE !
Základem je dát si do pořádku zažívací systém.
Mně se osvědčilo obyčejné nakládané, tedy kysané zelí :shock:
Na straně 30 píše doslova:
Otázka kvašení rostlin je nejdůležitější otázkou zdravého způsobu života .....
Tak sem si uvědomil, že jsem za posledních 5 roků opravdu upravil náš životní styl a vaříme více jídel ze zeleniny a místo okurek s konzervanty si děláme zelné saláty z kysaného zelí.....
Vyhýbám se průmyslovým uzeninám a dělám si své uzené masko enem sůl a česnek. Pořídil sem slepice a vím že je krmím bez ATB! Z tuků upřednostňuji vepřové sádlo atd.....
Prostě jím vše kromě hmyzu. Mediálně propagované šváby, kobylky,červy apod. opravdu nemusím :laugh:
Tímto bych chtěl upozornit abyste se přednostně zaměřili na ozdravění svého zažívání a do fermentů šli až následně podle toho kde bota tlačí ......

Přeji všem hodně pevného zdraví
H.v.

PS- HCl terapie je základ pro "bolotova" (HCl také odbourává odumřelé buňky).


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“