Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od martin11 »

aha... :oops: :oops: :oops: skutečně přehlédl jsem. tato konstrukce z plexi je skutečně hezky udělaná :good: . pak je vše OK. živá i mrtvá v jakémkoliv množství....blahopřeji...nyní "jen" napiš jaké máš zkušenosti...s čímkoliv v této souvislosti :idea: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
ladaa6
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02 bře 2013 0:36

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od ladaa6 »

Mám dotaz ohledně ss napětí. Nebylo by lepší a vhodnější použít filtrované napětí? Totn. dát za usměrňovač vyhlazovací kondenzátory?
Mělo by to nějaký vliv?


rastooo
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pát 31 črc 2009 17:28
Dal: 2 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od rastooo »

Akí to ma vplyv neviem ale mam to aj ja, oco mi to tam primontoval, mam to od zaciatku takze nepoznam rozdiel.


Gita
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06 bře 2013 22:56

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Gita »

Dr. Masaru Emoto přijede do Prahy, pokud by to někoho zajímalo :-)


ladaa6
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 02 bře 2013 0:36

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od ladaa6 »

Co tak jako přepážku použít deskový filtr pro filtraci vína? Zkoušeli jste někdo?
http://vinarskepotreby.cz/e-shop/katego ... acni-desky


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od la »

ladaa6 píše:deskový filtr pro filtraci vína
Pokud obě poloviny nádoby vyprázdníš najednou, tak to klidně může být i silný textil,prakticky jde o to, aby se kapaliny po vypnutí el.napájení ihned nesmíchaly.
Teda ,nesmíchaly i při přelití,při vypnutí el.je jedna hladina poněkud jinde.Tak že lidově, když to vypneš nemůžeš jít na kafe, ale přelít to musíš do nádob na uskladnění ihned.
:D :bye:
PS:v tomto případě při výrobě živé a mrtvé vody,vodu dělíš na dva komponenty, ale při dělení vody(vodivé kapaliny) na více (třeba deset) dílů jde dokonce použít jen kapilární štěrbina v tom případě je laboratorní zařízení uděláno tak,že se ta el.napájená nádržka do připravených nádob najednou překlápí .Dokonce to jde udělat průtočné.Nechci kecat, ale mám dojem že podobným průtočným způsobem se čistil třeba ve vodě rozpuštěný kaolín.atd
:pivko:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od A(&F) »

... před lety (nemajíc po ruce vhodné "kampaněnty") jsem to demonstroval pomocí dvou PETek s dírami, jenž byly propojeny kusem párku ... :D :D ...... stejně tak by bylo možno použít i kus hadice vycpaný např. silným knotem (přehozený pak horem přes stěny dvou sousedících nádobek s elektrodami) ... ;) ...

... a jak "la" výše popsal použití propustných materiálů namísto diaframy (např. textilie, papír, atd.), tak ideální jest použít "tříkomorový" systém ... tzn. v tomto pořadí:

... "komora č. 1 s elektrodou" + diaframa + "komora č. 2 bez elektrody" + diaframa + "komora č. 3 s druhou elektrodou" ...

... :) ... :bye: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od martinq »

cteni_voda.rar
Zajímavé udělátko.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od martinq »

Prospekt - Doúprava vody dle Johanna Grandera, 26 MB.

Máte někdo osobní zkušenost s nějakým Grander produktem ?

http://uloz.to/xNb9TMu2/voda-rar


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
rastooo
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pát 31 črc 2009 17:28
Dal: 2 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od rastooo »

Mate niekto skúsenosti s živou vodou pri liečení rakoviny, kdesi som cital že není vhodná, ale neviem to teraz najst. Ďakujem.


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Igi »

Napadlo me pouzit jako bezpecnosti prvek pri vyrobe zive vody ze sitoveho napeti toto relatko http://www.tme.eu/cz/details/g5la-1-e-5 ... -1-e-5vdc/# . Myslite ze to je dobrej napad? Logika k tomu rele pres snimace teploty vody a infra zavory by nebyl takovej problem. Je takovehle zapinani pres rele dostatecne bezpecne?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Relátko + infra lajny ...

Příspěvek od A(&F) »

... Igi, myslím, že to zbytečně komplikuješ ... neb to řešení, které jsme tu se před časem probírali, je naprosto jednoduché, osvědčené a spolehlivé ... http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=108233#p108233 ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od lajos »

Milí soupoutníci, jsem se rozhodl že si vyrobím trochu pohádkové vody, tak že jsem sehnal celofán v narfě, vyhrabal jsem plastový válec většího průměru, silnější gumičkou jsem ho zacelofánoval a vrazil jsem to do nerezového hrnce s nerezovýma elektrodama. Dal jsem tomu 50V ale teklo jen 5mA a po šesti hodinách jsem moc nezpozoroval rozdíl hladin? Tak jsem říkal přihodíme lopatou -230V gretz můstek(i s pojistkou !), no ale teče tam jen 2,2mA a po dalších šesti hodinách možná 1,5mm rozdíl hladin-tak jsem šel na noční a uvidím ráno-že bych měl moc tlustý celofán? jestli je to celofán ale prodávají to pod tímto názvem, podvodníci, na tomto světě nejsou žádné jistoty.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: .... jestli je to celofán ale prodávají to pod tímto názvem ...
Lajošu, jestli to ve vodě během několika minut nezměkne, není to celofán. Celofán jaksi zhedvábní, anžto si nacucá vodu. Jinak tyhle americké manry nazývat cokoliv jakkoliv mne taky dlouho ničily. Smířil jsem se s tím a hold vždy zjišťuju, vo co gou.

S laskavým pozdravem. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od ceskymo »

Lajos, tak ti teda nevim, ale jeden z mych prvnich pokusu na Z+M vodu se konal taky v nerezovym hrnci, jenom abych zjistila, ze jsem prave vynalezla rychlovarnej hrnec :lol: Mozna mas nizsi napeti, nez jsem mela ja, ale varilo se to dost dobre! :evil:
Dneska mam uz lepsi sestavicku:
P1010055.JPG
P1010056.JPG
P1010057.JPG
Pokoupeno v bazarech celkem do 10 dolaru, jako diody elektrody fungujou nerez spachtle na smazeni (1 dolar/kus - dik Slavkovi za inspiraci!), zdroj je ze zasuvky a na ceste je takova vec, co jsem vykutala z autonabijecky (zřejmě je tím míněn "diodový usměrňovací blok") a co z toho proudu dela 12V. Nazev neznam, v elektrine jsem vynalezce... :mrgreen: bez ohledu na ty "nedouky" prede mnou :laugh:
Drzim ti palce, abys doma nenasel roztavenej hrnec :pivko:

Edit: ... po zralé úvaze jsem si dovolil Ti v textu upravit něco málo údajů, aby to nemátlo další případné "neAlvy" ... ;) ... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“