Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Pucikocour
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 02 črc 2015 7:59

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Pucikocour »

Vážení alchymisté,
možná se hloupě zeptám a možná to sem ani nepatří, ale chci se zeptat, když mám studánkovou vodu, která má normál 6 ph, ale je čerstvě načepovaná a má teplotu 6°C, tak ani po 50 minutách vaření se zdrojem na 220V nejsem schopen docílit 2 a 9 ph, maximálně dostanu 4 a 7, ale pokud je voda "odražená" a má teplotu kolem 13°C, tak po 20 minutách s výslednou teplotou 40°C mám v pohodě 2 a 9 ph. Otázka zní - proč to ze studené nejde uvařit? Proč musí být den odstátá?


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od deʒa vy »

Pucikocour píše:Otázka zní - proč to ze studené nejde uvařit? Proč musí být den odstátá?
Naštuduj si niekde niečo o plynoch vo vode, snáď ťa už potom prestanú "znervozňovať" jednoduché otázky... :bye:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vokoun »

:enaughty: ale ale když to víš tak mu máš poradit a né plácat něco o študování ;) mě tady taky hodně lidí poradilo aniž bych to musel hodiny a někdy i týdny hledat, ale to není tvoje parketa ty tady něco plácneš o vědění a děláš jak si chytrý a možná jseš na tom hůř než my hloupí :laugh: :laugh: :bad:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
vokoun píše:ale ale když to víš tak mu máš poradit a né plácat něco o študování
Vokoune hlúpím ludom sa neradí, hlúpím ludom sa ukazuje smer ponevadž oni sa už zo svojéj podstaty skrze akékolvek rady nikdy nenaučia "ryby chytať..."
vokoun píše:možná jseš na tom hůř než my hloupí
Ty si to zjavne nevieš ani predstaviť ako velmi (bytostne) si osobne prajem aby si mal i v tejto veci do botky pravdu a to doslova i do písmena. Žialbohu v tomto niet výnimky takže i na moje nešťastie aj na mňa platí to "Každému čo jeho jest..."


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Milenium »

Známý mi poslal odkaz na konvici pro výrobu zásadité ionizované vody, je "levná" a nepoužívá k výrobě el.proud a klasický postup. Neumím si představit jak to funguje, může k tomu někdo napsat něco na vysvětlenou?
http://www.puresystem.cz/e-shop/uprava- ... vane-vody/


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od A(&F) »

Milenium píše:Známý mi poslal odkaz na konvici pro výrobu zásadité ionizované vody, je "levná" a nepoužívá k výrobě el.proud a klasický postup. Neumím si představit jak to funguje,
... to zřejmě nikdo ... :D ..... byť je pravděpodobné, že pokud je výsledná voda opravdu zásaditá, tak se ta "živá voda" v tomto zařízení přeměňuje pomocí některého ze tří filtrů, v němž se pozvolna uvolňují OH- ionty (hydroxidy), čímž se pak neutralizují "kyselé ionty" v původní vodě a díky převaze OH- se pak výsledná voda "tváří" jako zásaditá ... ;) ...

... navíc, některá tam uváděná tvrzení jsou naprosto "lživý bláboly" (hodné klasických "šmejdů", co na prodejních akcích oblbují seniory), nebo alespoň hodně "přiohnutý" ... např.
... Voda je většinou v rozvodech dlouhodobě pod tlakem – molekuly vody tzv. clustery obsahují 15-20 molekul. Ionizátor z velké části tyto molekuly rozpustí a přestaví v rámci procesu ionizace na mikro clustery, které obsahují 5-6 molekul. Voda je tak “tekutější“, je více a snadněji vstřebávána do těla a plní optimálně své úkoly v organismu.
... :laugh: :laugh: :laugh: ...

... osobně to považuji za předraženou filtrační konvici s ještě více předraženými filtry, pracujícími na chemickém principu ...... 1x za 4 měsíce (spodní hranice výměny) je nutno investovat 1.440,- CZK (+ PP) do další sady filtrů (http://www.puresystem.cz/kategorie-prod ... u-konvice/ )... a to se fakt vyplatí !!! ... :evil: ...

... Milenium, pokud máš zájem si pořídit zařízení pro výrobu "živé vody", tak pls vydrž ... cca v únoru započne produkce našeho "Patentního výrobníku ŽM vody", jehož základní princip byl minulý víkend poprvé veřejně odprezentován na setkání FuP v Praze u Jeffa ... bude sice stát ještě o něco více než ta "výše uvedená konvice" (cca do 4 tisíc vč. dopravy, ale možná i méně) a byť je "na elektřinu", tak jeho obsluha je naprosto jednoduchá - automatická s digitálním časovačem (obsluha stejně jednoduchá jako u "kuchyňské minutky"), atestované zdravotně nezávadné elektrody z čistého potravinářského cínu, ale hlavně nemá vůbec žádnou "diafragmu" !!! - polopropustnou přepážku, jenž by se musela čistit (jenž se může zanášet a musí se pak měnit) a tudíž je i podstatně rychlejší než všechny ostatní elektro výrobníky pracující na "klasickém principu" = zároveň tak více jak 50% úspora elektřiny ...... rovněž ani nemá žádné další opotřebovatelné části, jenž by se časem musely vyměňovat ... takže z dlouhodobého hlediska je jeho provoz zákonitě mnohem více ekonomičtější, než u Tebou výše uvedeného výrobku (nebo u těch všech ostatních klasických, pracujících na elektrickém principu) ...... zakoupení našeho "Ž+M výrobníku" tak bude navždy jedinou nutnou investicí ... :) ... (plánovaná záruka bude 10 až 20 let, uvidíme po zkouškách) ...

doplněno: ... na rozdíl o té konvice produkuje obě vody ... jak tu "živou", tak i tu "mrtvou" ... :) ...

... :bye: ... Anri ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 01 pro 2015 15:30, celkem upraveno 3 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Batles »



Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od A(&F) »

Batles píše:Já osobně půjdu do téhle:
http://craftgen.eu/eshop/index.php/ioni ... ptv-al-p27
... no, tak to já kupoval (teda pokud už bych si kupoval nějakou "čínskou komerci" bez zdravotního atestu, vyrobenou z plastu uvolňující do vody škodliviny, dovezenou přes půl světa, zanechávajíc tak za sebou další zbytečnou uhlíkovou stopu :ewhistle: ), tak bych raději šel do tohoto ... http://eshop.ionizator-vody.cz/detail_p ... ody-PTV-AL ... je to naprosto stejný výrobek, ale ještě o chlup levnější (cca o 5%) ... neb i ty tři ušetřený kila jsou rovněž peníze ...... navíc tam zdarma přidávají "Vánoční dárky" v hodnotě 590,- CZK (Kniha "Ionizovaná voda: cesta ke zdraví" + Tester pH Reagent) ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 01 pro 2015 15:38, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Peter11 »

Milenium píše:Známý mi poslal odkaz na konvici pro výrobu zásadité ionizované vody, je "levná" a nepoužívá k výrobě el.proud a klasický postup. Neumím si představit jak to funguje, může k tomu někdo napsat něco na vysvětlenou?
http://www.puresystem.cz/e-shop/uprava- ... vane-vody/
Tady jsou materiály pro výrobu filtrů a ionizátorů.
http://www.aliexpress.com/store/group/D ... 65672.html


Didi
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18 pro 2015 6:14

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Didi »

Přikládám obrázek po domácku vyrobené výrobny s vyjmenovanými komponenty. Má některé zajímavé vlastnosti. Manipulace se dvěma sklenicemi je příjemná. Průchod proudu se dá regulovat množstvím hladiny v hlavní nádrži. Hladina vody ve sklenicích zůstala po ukončení procesu vyrovnaná.... čemuž zatím nerozumím. Přidáním soli do hlavní nádrže se proud zvýšil, stejně se to chovalo, když v hlavní nádrži byla voda bez soli a do sklenic jsem sůl přidal. Tento jev nechápu. Ph ve střední nádrži je spíše do kysela ??? Pokud někdo znáte odpovědi prosím o vysvětlení. V pokusech pokračuji :D.
pokus.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


mravenec11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06 kvě 2016 4:01

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od mravenec11 »

Ahoj lidi, toto je staré fórum, ale doufám, že mi někdo odpoví.
Potřebuji do svého ionizátoru sehnat platinu. Nechci už používat nerezovou ocel.
Poradíte mi někdo, kolik stačí té platiny, ale posloužila jako elektroda? Na internetu jsme našel jen drát 0,1mm v délce 50 cm.

Někdo tady psal, že stačí malý plíšek platiny nebo fólie. Kde se to dá sehnat, a kolik toho stačí?
Prosím!! o odpověď!


mravenec11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06 kvě 2016 4:01

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od mravenec11 »

mravenec11 píše:Ahoj lidi, toto je staré fórum, ale doufám, že mi někdo odpoví.
Potřebuji do svého ionizátoru sehnat platinu. Nechci už používat nerezovou ocel.
Poradíte mi někdo, kolik stačí té platiny, aby posloužila jako elektroda? Jaké jsou potřebné rozměry elektrody?
Psal jsem 2 členům- jejich příspěvky jsem našel v diskusi,ale nikdo mi neodpověděl,to mě moc mrzí. Našel jsem tohle fórum a byl jsem z něho nadšený. Ale když se snažím získat informaci, která mi pomůže s léčbou hnusné nemoci, tak zatím bohužel bez odezvy.
Používal jsem nerez ocel,ale začala mi rychle korodovat,nevím proč. Už ji nebudu používat. Proto chci platinu. Ale nechci si koupit přehnaně velký kus za x tisíc nebo plíšek, který mi bude k ničemu, protože bude zbytečně malý.
Prosím!! o odpověď!


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od Peter11 »

mravenec11 píše:Ahoj lidi, toto je staré fórum, ale doufám, že mi někdo odpoví.
Potřebuji do svého ionizátoru sehnat platinu. Nechci už používat nerezovou ocel.
Poradíte mi někdo, kolik stačí té platiny, ale posloužila jako elektroda? Na internetu jsme našel jen drát 0,1mm v délce 50 cm.

Někdo tady psal, že stačí malý plíšek platiny nebo fólie. Kde se to dá sehnat, a kolik toho stačí?
Prosím!! o odpověď!
Asi by bylo vhodnější užívat vodu sycenou vodíkem. Je to živá voda bez nebezpečných příměsí z elektrod.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 49#p142649


mravenec11
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06 kvě 2016 4:01

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od mravenec11 »

Peter11 píše:
mravenec11 píše:Ahoj lidi, toto je staré fórum, ale doufám, že mi někdo odpoví.
Potřebuji do svého ionizátoru sehnat platinu. Nechci už používat nerezovou ocel.
Poradíte mi někdo, kolik stačí té platiny, ale posloužila jako elektroda? Na internetu jsme našel jen drát 0,1mm v délce 50 cm.

Někdo tady psal, že stačí malý plíšek platiny nebo fólie. Kde se to dá sehnat, a kolik toho stačí?
Prosím!! o odpověď!
Asi by bylo vhodnější užívat vodu sycenou vodíkem. Je to živá voda bez nebezpečných příměsí z elektrod.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 49#p142649

Děkuji za radu. Ale opravdu chci zůstat u platiny. Tedy aspoň jsem četl, že z platiny by se nic nemělo vylučovat, že je nejbezpečnější. Jestli to tak není, tak mě prosím někdo opravte.Chtěl bych si vyrobit klasický ionizátor vody.


indiga
Stálý člen
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 30 zář 2010 8:35
Bydliště: Nové Zámky
Dal: 23 poděkování

Re: stavba ionizeru pro zdraví

Příspěvek od indiga »

:idea: Pleteš si ionizér a výrobník živé a mrtvé vody - přesunul jsem to do správného vlákna - poo.[/quote]

Ahojte som úplný amatér a snažím sa trošku porozumieť. Vyrobiť si takéto zariadenie síce nedokážem, ale pozerala som že sa dajú už aj nejaké kúpiť. Len nerozumiem, asi na str.10 alebo 11 bola veta "Pleteš si ionizér a výrobník živé a mrtvé vody".
Ionizér nie je ionizátor? :ethink: Je ionizátor vody to isté čo výrobník živej a mŕtvej vody?
Ďakujem indiga


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“