Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od Palo »

V poslední době mě často trápí komáři v našem bytě. Minulý rok jsem zakoupil odpařovače, které fungují naprosto bezvadně, jen tedy cena se mi zdá poněkud nevhodná. V jednom popisu se píše, že jeden tento přípravek obsahuje :

- esenciální olej
- výtažek z citrónové trávy a levandule

http://www.eshopbaby.cz/katalog/elektri ... icco-p4816

Pak další přípravky údajně obsahují DEET:

http://www.lekarna.cz/off-repelent-klis-hmyz-spr-100ml/

Samozřejmě se nabízí i jiné odpuzovače či killery, jako je například zvukový odpuzovač nebo zářivkový zabíječ. Zvuku se docela bojím (prostě mám rád klid) a zabíječe mám, ten je ovšem poněkud na komáry nefunguje docela.

Byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil, z čeho smíchat a kde sehnat či udělat podomácku za dobrý poměr cena/výkon směs pro odpuzení hmyzu, která by byla pokud možno přírodní a nesmradlavá. Jsem ochoten se při případném nezdaru obrátit i na chemii, pokud bude neškodná.
Mám v úmyslu doplňovat již zakoupené prázdné plastové flaštičky.

Poradíte, pomůžete? Máte někdo zkušenosti?

Mimojiné mám i doma synka, na kterého jdou komáři tak jako na mě a je pro mě pohled na pobodaného synka poměrně nešťastný...

---

Proti komárům tu na fóru už zazněly názory, jako že na komáří bodnutí je dobré místo minutu zahřívat cigaretou, pak že na komáří bodnutí je dobré MMS (vlasní zjištění), no pak i dále, že jako odpuzování slouží dobře kvasnicová pomazánka (užito vnitřně)...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:V poslední době mě často trápí komáři v našem bytě. Minulý rok jsem zakoupil odpařovače, které fungují naprosto bezvadně, jen tedy cena se mi zdá poněkud nevhodná. V jednom popisu se píše, že jeden tento přípravek obsahuje :

- esenciální olej
- výtažek z citrónové trávy a levandule

http://www.eshopbaby.cz/katalog/elektri ... icco-p4816

Pak další přípravky údajně obsahují DEET:

http://www.lekarna.cz/off-repelent-klis-hmyz-spr-100ml/

Samozřejmě se nabízí i jiné odpuzovače či killery, jako je například zvukový odpuzovač nebo zářivkový zabíječ. Zvuku se docela bojím (prostě mám rád klid) a zabíječe mám, ten je ovšem poněkud na komáry nefunguje docela.

Byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil, z čeho smíchat a kde sehnat či udělat podomácku za dobrý poměr cena/výkon směs pro odpuzení hmyzu, která by byla pokud možno přírodní a nesmradlavá. Jsem ochoten se při případném nezdaru obrátit i na chemii, pokud bude neškodná.
Mám v úmyslu doplňovat již zakoupené prázdné plastové flaštičky.

Poradíte, pomůžete? Máte někdo zkušenosti?

Mimojiné mám i doma synka, na kterého jdou komáři tak jako na mě a je pro mě pohled na pobodaného synka poměrně nešťastný...

---

Proti komárům tu na fóru už zazněly názory, jako že na komáří bodnutí je dobré místo minutu zahřívat cigaretou, pak že na komáří bodnutí je dobré MMS (vlasní zjištění), no pak i dále, že jako odpuzování slouží dobře kvasnicová pomazánka (užito vnitřně)...

S tou cigaretou to funguje i na jiný hmyz, co by normálně hodně oteklo je v normě.
Jinak proti komárům.
Levadnule je skvělá, taktéž bezový květ zavěšený v místnosti. A nebo na ně použít fintu. V místnosti kde se spí zhasnout a ve vedlejší rozsvítit a otevřít dveře, komáři se tam přestěhují a je klid.
Jinak eukalyptový, levandulový olej do aromalampy. Ještě tuším vratičový květ odhání hmyz, musel bych se podívat. Starší knihy uvádí Pyrethrum, je to v latině tak snad máří list.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Komáři a jiná havěť

Příspěvek od jvj56 »

Já bych to řešil sítěmi do oken a dveří.
Jinak taky pomáhá nadbytek vitamínu B v těle.
Potvory to cítí a nebodou, ale lítaj v bytě.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od Ilem »

NAVAR píše: V místnosti kde se spí zhasnout a ve vedlejší rozsvítit a otevřít dveře, komáři se tam přestěhují a je klid.
Máme nějaký vadný komáry. Jdou po čuchu a na světlo kašlou. Ale jinak dobrý.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od poota »

NAVAR píše:...Starší knihy uvádí Pyrethrum, je to v latině tak snad máří list.
Řimbaba neboli kopretina obecná, případně velkolistá a mnoho dalších, patří k chryzantémám
http://www.avicenna.cz/item/pyrethrum-p ... aba-obecna
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Hmm...

Příspěvek od pepe »

I keď je fakt že feromóny a tóny ,,robia" v téjto veci tiež svoje (samce neznášajú ,,samcov" a samičky ,,samičky") , prestovšetko u ,,gravidných" samičiek komárov (samček je ,,vegán") pri ,,vyhladávaní bufetu" je to z večéj časti len o jeho teplote . Všetko čo má teplotu v rozmedzí od 30 do 40 st.C je prene ,,svetlo na konci tunela". Vďaka tomu aj v téj največej tme polahky nájdu každý kúsok nezakritéj časti vášho tela . ,,Hlad" (v tomto konkrétnom prípade to nie je len o hlade) ako každý ,,zlý Pán" dokáže ,,tlačíť " a tým donútiť ,,bufeťáčky" prekonavať pre ,,kus žvanca" aj nemožné (,,pachy", ,,zvuky") . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
veronika-vankova
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30 bře 2016 10:16

Re: Hmm...

Příspěvek od veronika-vankova »

pepe píše:I keď je fakt že feromóny a tóny ,,robia" v téjto veci tiež svoje (samce neznášajú ,,samcov" a samičky ,,samičky") , prestovšetko u ,,gravidných" samičiek komárov (samček je ,,vegán") pri ,,vyhladávaní bufetu" je to z večéj časti len o jeho teplote . Všetko čo má teplotu v rozmedzí od 30 do 40 st.C je prene ,,svetlo na konci tunela". Vďaka tomu aj v téj največej tme polahky nájdu každý kúsok nezakritéj časti vášho tela . ,,Hlad" (v tomto konkrétnom prípade to nie je len o hlade) ako každý ,,zlý Pán" dokáže ,,tlačíť " a tým donútiť ,,bufeťáčky" prekonavať pre ,,kus žvanca" aj nemožné (,,pachy", ,,zvuky") . Pepe
Levadnule je skvělá, taktéž bezový květ zavěšený v místnosti. A nebo na ně použít fintu. V místnosti kde se spí zhasnout a ve vedlejší rozsvítit a otevřít dveře, komáři se tam přestěhují a je klid.


Míca
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 15 lis 2016 12:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od Míca »

Sice to teď není aktuální, ale pomohl mi roztok z třezalky, je to takový přírodní repelent.


VendelinKubelka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: stř 13 zář 2017 23:24

Re: Boj s bodavým hmyzem - komáři apod.

Příspěvek od VendelinKubelka »

Letos jsme kombinoval hojnou konzumaci pangaminu a esenciální oleje. A když nějaký i přes to začal bzučet, zapálil jsem mu levandulovou svíčku.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“