Příčiny nemocí

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Příčiny nemocí

Příspěvek od Milenium »

Mnoho let jsem poměrně intenzivně hledal skutečné příčiny našich nemocí.
Jsou tu lidé, kteří zasvětili kus života boji s parazity, nebo propagují jistý druh stravování, jiní tvrdí, že za vše můžou těžké kovy, a jsou tu i hlasy o duševních příčinách.
Mam pocit, že jsem se prožil k hodnotnému závěru, který tu předkládám.

Začíná to psychickou zátěží, která je způsobena prožíváním negativních emocí.
Nepříjemné naladění naší mysli přivodí tělu stav hormonální nerovnováhy a to vede k NEdostatečnému odbourávání toxických látek z prostředí a odpadů látkové výměny. Postupně dojde k takovému stavu toxicity v těle, že prostředí přestane být dostačující pro život prospěšných mikroorganismů, je silně překyselené čímž dojde k celkové nerovnováze se silným přemnožením virů, bakterií a parazitů.


Klasický západní styl medicíny se zaměřuje pouze na zahubení pomnožených mikroorganismů pomocí chemických léčiv, která ničí i zbytky prospěšných kultur a zároveň zatěžují tělo pro něj nepřirozenými chemikáliemi.


Podle Dr.med. Dietrich Klinghardt je vhodný postup léčby ve čtyřech krocích:

1.Rovnováha organismu
Přivést do rovnováhy fyziologii pomocí vitamínů, minerálů a hormonů.

2.Detoxikace.
Chronická infekce produkuje biotoxiny, které blokují naše enzymy, které mají na starosti detoxikaci. Takže je potřeba snížit hladinu toxinů tak, aby jimi blokované enzymy mohli opět fungovat-detoxikovat.

3.Imunomodulace homeopatiky dosáhnout správné funkce imunitního systému. Ten je totiž na jedné straně potlačen (málo bílých krvinek) a na druhé jsou některé složky výrazně aktivní (zánět)

4.Usmrcení mikrobů přírodními prostředky bez farma antibiotik.(byliny a vitamíny)

Odstranění příčiny nemocí si musí každý pořešit sám, protože prožívání negativních emocí a jejich až celoživotnímu živení v sobě (zášť, nenávist, zlost, závist, strach, lítostivost...) je osobní záležitostí. Za prožívání negativních emocí vděčíme egu, je tedy dobré začít u něj, pokud chceme učinit řádnou prevenci onemocnění. Na toto téma bych doporučil knihy Moc přítomného okamžiku, a Nová země od E. Tolleho.
Zde je tedy ta prapříčina nemocí, je to stav do kterého nás zavedla moderní společnost. Je potřeba si připustit, že máme i jiné součásti naší bytosti než je hmotné tělo a právě tyto nehmatatelné záležitosti nás ovládají a řídí. Takže je třeba se zaměřit na psychickou a duševní stránku.
Ne zrovna ideální strava je výrazně minoritní faktor, to ale neznamená, že nevadí se cpát uzeninami, alkoholem, cukrem, ztuženýma rostl.tuky, pšenicí, to také rozladí vnitřní prostředí s patřičnými následky.
Paraziti a těžké kovy v těle jsou až sekundární, usazují se až v oslabeném těle.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Alice50
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 05 srp 2018 19:36

Re: Příčiny nemocí

Příspěvek od Alice50 »

Zdravím, už několik let se potýkám s častými zátěty po celém těle a doktoři nic nezjistili. Pak jsem se dočetla na http://vsestihnu.cz/media/jak-se-projevuje-prekyseleni-organismu/ , že za tím možná stojí překyselení organismu. Nikdy jsem o tom neslyšela a dost mě to zaujalo. Víte o tom něco? Opravdu jídelníček složený ze zásaditých potravin dokáže vyřešit většinu zdravotních problémů? Jsem k tomu sice dost skeptická, ale zoufalstvím se chytám stébel.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Příčiny nemocí

Příspěvek od Batles »

Alice50 píše:Zdravím, už několik let se potýkám s častými zátěty po celém těle a doktoři nic nezjistili. Pak jsem se dočetla na http://vsestihnu.cz/media/jak-se-projevuje-prekyseleni-organismu/ , že za tím možná stojí překyselení organismu. Nikdy jsem o tom neslyšela a dost mě to zaujalo. Víte o tom něco? Opravdu jídelníček složený ze zásaditých potravin dokáže vyřešit většinu zdravotních problémů? Jsem k tomu sice dost skeptická, ale zoufalstvím se chytám stébel.
Také zdravím :)
Překyselení organismu, zvláště dlouhodobé, otevírá bránu různým nemocem. Každá nemoc je souhrnem několika faktorů - poruch v těle z různých příčin, ne jen jednoho, proto nejde nějakou nemoc léčit pouze jednou věcí. Dostat organismus z kyselosti do neutrálního stavu je ale také důležitý a dobrý krok.
Jde však o to, že konkrétně záněty po celém těle, jsou důsledkem neschopnosti imunity dělat pořádek. Jsou 4 životně důležité vitamíny: E, C, A a B3. Aby tyto vitamíny plnily dobře svou funkci, tak musí být přítomny ještě další vitamíny. není to prostě jednoduché.....
Pokud některý z nich chybí, tak i když se dostanete z kyselosti, záněty budou zlobit dál - imunita potřebuje vitamíny a stavba těla, hlavně celého pobybového aparátu, zas potřebuje minerály, ty jsou zásadité (hořčík, vápník, draslík, bór, fosfor.......). Nemluvě o stopových prvcích, což jsou pro život nezbytné prvky (selen, jod atd). Ono to všechno souvisí se vším.
Chce to prostě postupovat uceleně a výsledek se musí dostavit. Čiže zásaditý jídelníček problém vyřešit nemůže. Sice se vám klidně stane, že přestane bolet v kyčli, ale celkový problém to nevyřeší - záněty po těle. Vesměs všechny záněty jsou způsobeny různými druhy znečištění, hlavně mikroorganismů a patogenů, které se v nejslabších místech těla přemnožily. Ony tam klidně žerou i naše tkáně, co zežerou tak tam také vykálí atd. To jsou zánětlivá ložiska.
Asi tak v krátkosti.
Batles


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“