Kontrola chůze s náramkem

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Bárka
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28 dub 2017 9:41

Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Bárka »

Zdravím vás, přemýšlím o koupi sportovního náramku. Myslíte, že je to dobrá volba? Hodně jsem začala chodit na procházky a chtěla bych mít přehled o tom co ujdu nebo ne a porovnávat výkonnost.


tomas457
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 11 kvě 2017 12:47
Dal: 6 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od tomas457 »

Ak máš smartphone, ako vhodnú alternatívu môžeš skúsiť aplikáciu do mobilu, ktorá ťa pomocou GPS trackuje. Máš to zadarmo a nemsíš mať doma ďalší zbytočný predmet navyše.


Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Maxicek »

Mám už několik let miband 1. Sleduje kromě chůze také spánek. Ne že bych nad tím nějak seděl a zkoumal to každý den, ale je to zajímavý doplněk. Myslím, že nejvíce ho využiju jako tichý budík, když mně každý den budí vibracemi.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Bárka
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28 dub 2017 9:41

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Bárka »

Smartphone mám, ale nějak se mi těm aplikacím nechce věřit, že když ho budu mít v kabelce tak bude to měření přesné. O tom mibandu jsem taky dost přemýšlela, ale radši bych něco s dotykovým displejem, prý je to pak snadnější na používání.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Peter11 »

Bárka píše:Zdravím vás, přemýšlím o koupi sportovního náramku. Myslíte, že je to dobrá volba? Hodně jsem začala chodit na procházky a chtěla bych mít přehled o tom co ujdu nebo ne a porovnávat výkonnost.
Tady je do neděle výprodej.
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/85674 ... -onyx.html
Za necelé 3 stovky je to dobrá volba. Používám něco podobné. Někdy to ukazuje docela přesně, někdy je odchylka větší. Vše záleží na pohybu ruky na které je náramek. Aplikace v telefonu dokáže udělat přepočty na kilometry nebo na spálené kalorie.


sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od sgt. belek »

. Vše záleží na pohybu ruky na které je náramek.
Paradoxně lépe měří v kapse než na ruce. Zřejmě ruka tlumí otřesy.
K náramku jsem měl i aplikaci, ve které jsem do náramku nahrál délku kroku a biometrické údaje. Takže počítal i km a kcal. Chvíli jsem ho nosil bez pásku v kapse abych si udělal představu o počtu kroků za den. Dneska už vím, že během běžného pracovního dne nachodím málo. 4-6 tis. Kroků a potřebuju další pohyb ( inline, plavání, kolo...) a na tento doplňkový pohyb už je lepší aplikace. Dává mi víc údajů, ukazuje i tempo a motivuje k lepším výkonům.
Používám Sportstracker, ale dobré je i Endomondo. Nevyhovuje mi Epp.
Jestli náramek, tak Suunto, nebo Garmin.


.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Maxicek »

Dotykovy display či ovládaní je.naprosto zbytečné. Jediné co by se hodilo jsou hodiny. Jinak nepotřebuju mít smart watch a nabíjet je co pár dnů. Mi band nabijim tak jednou za 40 dní když mám zaple bluetooth notifikace hovorů (vibruje) pokud bych je vypl, nabijel bych tak jednou za 3 měsíce. Jinak měření na ruce je přesně až až srovnával jsem to s gps trackerem. Vždy je tam.nějaká chyba, ale myslím že pro informaci je to přesné dost. Určitě přesnější než mobil v kapse s jakoukoli aplikací co měří kroky. Měření tepu je podle mně velká zbytečnost a není přesné, pokud nemáte hrudni externí sensor. Na to je fakt dobrý garmin. Pokud chcete naramek s oled a hodinkami a dotykovým ovládáním nejlepší poměr cena výkon najdete u miband2. Nakupujte přímo v číně ušetříte dost peněz. :)


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Bárka
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28 dub 2017 9:41

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Bárka »

@Peter11 :( tak to jsem prošvihla. Dotykový displej bych určitě chtěla nevím proč by to mělo být zbytečné..??


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Peter11 »

Bárka píše:@Peter11 :( tak to jsem prošvihla. Dotykový displej bych určitě chtěla nevím proč by to mělo být zbytečné..??
Náramky + další doplňky jsou ještě skladem
https://www.gigacomputer.cz/chytre-dopl ... der]=cheap


Bárka
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28 dub 2017 9:41

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Bárka »

Díky podívám se na ně.


Bárka
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 28 dub 2017 9:41

Re: Kontrola chůze s náramkem

Příspěvek od Bárka »

@Peter11 koukala jsem, ale žádný z nich nemá dotykový displej bohužel. :(


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“