Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od martin11 »

..mno, Sašo :good: , trochu lépe a fundovaněji jsi popsal, co jsem měl na mysli s vrtulníčkem....jestli na místo činu vyšlu šlapacího robota, nebo partu nadšenců s válcem je opravdu jedno....otázka je proč by to dělali....no z recese a pak se bavěj tím, že davy čuměj.... :shock:
recese vskutku impozantní ale náročná, a je zajímavé že nikdy nikdo nikoho nevidí.....šlápoty tam nejsou / slespoň dle svědků...jen uprostřed důlek od kolíčku.....neumím si představit důlek a na něm 50ti metrový provázek....no dejme tomu že ano....
....zkusme se však podívat na obrazec jinak....představme si, že chceme "někomu" "něco" zdělit.....na druhém konci Galaxie....technologii máme...jak to nějakým"primitivům" namalovat :idea: Tvůrci nerozlišují hranice, malují tam, kde je obilí....do toho se maluje nejlépe...ne do sněhu, nebo do kukuřice....do obilí....tdy v Anglii, Francii....no po celé zeměkouli...
Kurňa, to ti samí vtipálkové jezdí po světě....
....takže...pokud to není pozemský vtípek...co to je??? :devil: :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: RE: kruhy v obilí ... tak trochu jiné graffiti ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... - takto přesná GPS neexistuje (viz Martinův příspěvek) ... což je v podstatě dokonce úmyslem, aby systému GPS nebylo možno zneužít např. k teroristickým útokům ...
Ti nevím, neštudoval jsem to, ale před nějakou dobou se vojáci vykašlali na úmyslné zkreslení GPS a pustili to do světa čisté. Tady podle toho dnes farmáři i oraj pole a ani by prý nemuseli na traktoru sedět, pokud by prý někdo za ně mačkal plynový pedál. :D Tedy jde spíše o lidský dozor, než o ten pedál, na ten se dá dát elektronická "cihla".

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:....otázka je proč by to dělali....no z recese a pak se bavěj tím, že davy čuměj....
... zřejmě zcela ze stejného důvodu jako "sprejeři" ... nic za tím nehledej, zkrátka je to taková "nová forma graffiti" ... a když to místo ještě poprášíš trochou smolince, tak je pak iluze naprosto dokonalá ... :D ...
martin11 píše:...šlápoty tam nejsou / slespoň dle svědků...
... pokud si na nohy nasadíš "obilné sněžnice" :D (s ohnutými okraji), něco jako "frisbee vzhůru nohama" nebo úplně stačí obalit si "tlapky" smotky slámy, popř. když tvoříš při dlouhodobém suchu, tak žádné stopy na místě nezůstanou ...
martin11 píše:...neumím si představit kůlek a na něm 50ti metrový provázek....no dejme tomu že ano....
... ale dokážeš, Marťas, ... vždyť ten řiditelnej drak na Kadlíně měl vodicí šňůry ještě dvakrát tak delší ... :D :D ... + k tomu cca 25-ti metrovej "RGB vocas" ... :) ...
martin11 píše:no po celé zeměkouli... Kurňa, to ti samí vtipálkové jezdí po světě....
... to nejsou ti samí, jelikož takovéto aktivity si vždy najdou své "replikátory" ... ;) ...

... :bye: ... Anri - "Kadlínskej krotitel draků" ... :laugh: ...

PeS: ... ok, tedy ... taky jsme si to před pár lety vyzkoušeli (na základě reportáží v TV), ale v menším měřítku, na soukromém poli (s požehnáním majitele), přičemž dosažený výsledek byl naprosto dokonalý ... 8) ... (ne, na žádné další "akci" jsem já osobně již nebyl :angel: , ale co vím, tak někteří ze zúčastněných ano ... :pivko: ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: RE: kruhy v obilí ... tak trochu jiné graffiti ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:před nějakou dobou se vojáci vykašlali na úmyslné zkreslení GPS a pustili to do světa čisté.
... máš GPSku? ... tak ji polož na pevný bod a pozoruj neustále se měnící údaje ... popř. si na poudzdo přidělej křídu, potom nadefinuj přímou trasu definovanou dvěma body a zkus (dle GPSky) nakreslit rovnou čáru ... to už je ten provázek lepší variantou ... :D ...... před časem jsem měl možnost laborovat s mnoha druhy GPS přístrojů i mnohakanálových modulů, ale "nelítajících hodnot" jsem nikdy nedosáhl ...... pro orá(l)ní přesnost GPSystému možná stačí, ale na jízdu po silnici už ne (když tak jedině za velmi husté neproniknutelné mlhy, to se pak tolik neděsíš, kudy to vlastně jedeš :laugh: ) ... "absolutní" přesnost GPS mají pouze on-line systémy, které si však armáda ponechává pouze pro sebe, popř. je poskytuje některým vyvoleným, kdy je to však těžce zaplacená služba, kdy se dá uvažovat až v řádech cm, jinak je rozptyl v řádu metrů ...... no uvidíme, evropský Gallieo by na tom měl být prý mnohem lépe, a to i ve volné neplacené verzi ...

další možnosti ... http://www.zive.cz/bleskovky/britsti-in ... fault.aspx ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: RE: kruhy v obilí ... tak trochu jiné graffiti ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://www.farmergps.com/index.html

Pro ty co neanglí jen fotka ze stejného zdroje, jak vypadá stopa traktoru navigovaného GPS .


Obrázek

Z té celkem vyplývá, že nepřesnost i pro civilní účely nemusí přesahovat cca 5 cm. O témže svědčí i text v testimonials, kdy se farmáři zmiňují, že je navigace presnější a spolehlivější než fyzické značky a zabraňuje překrývání osívání, postříků atd., stejně jako vymapuje kde z pole vystupují šutry a podobně. Jakých 15m přesnost? Více méně totéž je vidno na stopách zemědělské technologie na obilných polích ve snímcích čarokruhů, i když snad mnohé farmz používají ještě pozemní elektronickou navigaci.

Taky z článků vyplývá, že přesnost GPS je daná kalkulační schopností přijímače, nikoliv schopností systému jako takového. Nicméně tenhle program provozujou na běžných windowsových laptopech i s XP. :dknow:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: RE: kruhy v obilí ... tak trochu jiné graffiti ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:fotka ze stejného zdroje, jak vypadá stopa traktoru navigovaného GPS .
... až na to, že traktor dál řídí člověk a nikoliv systém GPS ... ten ho opravdu pouze naviguje .... GPS automaticky maximálně zapíná a vypíná trysky ... (jinak ta "marketingová fotka" je fakt pěkná ... :good: )
Slavek Krepelka píše:zabraňuje překrývání osívání, postříků atd.
... nezabraňuje, ale minimalizuje ho (překrývání osívání, postříků), což je však trochu rozdíl ... :ewhistle: ...

... sorry, Slávku, nechci se přetlačovat, ale o GPS toho vím poměrně hodně ... hlavně pak po praktické stránce ...... a SW korelací se dá dosáhnout zajímavého zpřesnění výsledků, ale je to vždy pouze pro danou konstelaci satelitů ... když tu samou operaci (řízenou GPSkou) zkusíš provést na druhý den, výsledek bude jiný ... ;) ...

... dobrá, opravím tedy na předchozí stránce své tvrzení že "takto přesná GPS neexistuje" ... bude to tak stačit ?? ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: RE: kruhy v obilí ... tak trochu jiné graffiti ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... ... dobrá, opravím tedy na předchozí stránce své tvrzení že "takto přesná GPS neexistuje" ... bude to tak stačit ?? . ...
Mně je to putna. Akorát že ty farmáři tvrděj, že je to GPS velice konzistentní minimálně po celou sezónu. Navíc mi skutečně tvrdíl farmář, od kterýho jsem kupoval vejce, že se ta vybavená mašina řídí sama a že jen dohlíží, pokud by něco šlo hodně zle. Hádám, kdyby třeba přijimač selhal, nebo si klekl komp, aby mu kombajn nevjel do kurníku. Ta hračka (přijímač) stojí pouhých 900 US a kompletní sestava s kompem a programem atd. 2000. Možná jde o technologii, která ještě Česko nezasáhla.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od martin11 »

:bye: ...tak jsme si prošli kurz o GPS a jeho využití v zemedělství, děkuji diskutujícím :good: jsou to info, které jsem nevěděl, hlavně o těch řízených kombajnech a postřiku atd.

Laskavě se dovolím vrátit k "agrosprejerství". V případě výše zmíněné České akce tudíž policie udělala správně a obvinila neznámého pachatele z poškozování cizí věci. farmář uvedl škodu 20 000.-/ zpráva z tisku/

Dobře, když budu dále uvažovat, že to udělal velmi zručný ftipálek, či organizovaná skupina, tak museli postupovat podle nějakého plánu. zauvažujte, jak dlouho by vám trvalo vyměřit jen ty cípy-špičky hvězdice, aby to bylo alespoň na pohled přesné. Další postup malby-válení obilí...udělat 8 soustředných kruhů vyměřit ty hvězdice udupat -položit stébla a nepolámat je-nepošlapat - položit stejnoměrně!!! viz foto... a to prosím vše potmě beze světel a potichu. na ploše cca 250m2. Opravdu bych ty frajery pozval na :pivko: aby mě ukázali, jak to zorganizovali :idea: ....jo měli na to asi 5 hodin tmy :devil: :eliar: m11 :D

doplněno v 14.29 2.72014
...Já jsem ale debil..... http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/za ... position-6
...no na tu firmu se tedy podívám...a jsem zvědav, kterak to bude hodnotit naše policie, která to již vyšetřuje.... :bhead:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Agrosymboly ...

Příspěvek od A(&F) »

- v noci: ... přestože existuje "noční vidění" (za pár korun), tak se to opravdu nedělá potmě a ve zcela absolutním tichu ... je to zbytečný = proč si komplikovat život? ... stačí být kousek stranou od civilizace a nikdo si Tě ani nevšimne ... ani ve dne ani v noci, kdy si k "tvorbě" budeš svítit halogeny napájenými z bublající elektrocentrály ...
- zaměření cípů: ... sranda, stačí jen provázek napůl, způsob je stejný, jako když kreslíš tech. výkresy ... na poli bych si vypomohl aj laserem ... třeba tím zeleným (co jsem měl na rozhledně), kde je vidět nejen bod v místě dopadu, ale celá dráha paprsku ... dnes se dají 500mW koupit za cca tři stováky ...
- rychlost: ... záleží jak širokou máš přítlačnou desku, která samozřejmě může být tažena více lidmi, výslednej speed potom odpovídá rychlosti pomalejší chůze ...... jak dlouho trvá obejití kruhu o průměru 50 m ??? ... :ethink: ...
- pokud chceš, mohu Tě na pár lidí zkontaktovat, ale rozhodně to nebude "jen za :pivko: " ...
- dnes se tak profesionálně tvoří i reklamy na objednávku ...
Obrázek Obrázek

... hele, Marťas, fakt za tím nehledej žádný "tajemno" ... ;) ...

... mmch, nejvíce agrosymbolů bylo zaznamenáno v Anglii (asi protože tam mají "Stounhenč" :laugh: ) ... no a Česká republika je na hezkém 2. místě ... :) ...

... :bye: ... Anri ...

PeS: ... ještě jednou si prohlídni fotky z Boskovic ... i přes jejich malé rozlišení je na obrazci znatelná spousta chyb ...... ty nejbrutálnější jsou:
- na cca třetí hodině jsou na dost velké ploše stébla učesána chaoticky jinak ...
- levá čára cípu na šesté hodině je jasně hrbolatá (není to absolutní přímka), což je vidět v porovnání s kolejemi od kol traktoru ... tudíž pohledové zkreslení ani optika za to nemohou ...
...... mno, asi to byli "nějací začínající amatérští mimozemšťani" ... :D ...

(doplněno: ... ááá, koukám že jsi mezitím "učinil objev" ... takže je již vše jasné ... :D :D ... alespoň v tomto případě) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od martin11 »

..asi jo... :bhead: :baby: :dknow: :color: = karkulka červená / blbá/ :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:jsem zvědav, kterak to bude hodnotit naše policie, která to již vyšetřuje....
... no coby, ... jednoduše to odloží, protože v parodii našeho "právního systému" se policii může bez postihu tvrdit i "nepravda", popř. "zamlčovat důležitá fakta" ... :? ... což je fakt potvrzený právníkem ...

... předpokládám, že nikomu ani neuloží finanční postih za "neoprávněné zneužití služeb PČR" ... protože to by totiž byla diskriminace ... :ewhistle: ... majitel stáhne obvinění "na neznámého pachatele" a bude to navždy smeteno ze stolu ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od martin11 »

Ufologové máte o zábavu postaráno....

http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/uf ... position-2


:pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od Vlčice »

O mimozemském původu kruhů v obilí nepochybuji.
Technické provedení může být vysvětleno prouděním elektronů (-) skrze šablonu do oblasti geopatogenní (energii vstřebávací zóny) vybraného pole z optimální výšky.
Je o z mojí hlavy, nejsem odborník, tak prosím, opatrně na mě :color:

Vlčice


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Geopatogenní zóny (příspěvek Magické kruhy !!!)

Příspěvek od poota »

Souhlasím s Vlčicí - kdyby byl původ pozemský, tak by to byly nejspíš reklamy na prací prostředky nebo jiné zbytečnosti.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“