ElektroMagnetický smog - Máte zdravotní problémy ?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1224
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

ElektroMagnetický smog - Máte zdravotní problémy ?

Příspěvek od rival »

vlákno čisté - poo.

Možná, že následující článek by Vám mohl napovědět, kde může být příčina...

Vysokofrekvenční elektromagnetická pole – reálná hrozba pro lidské zdraví?

15. dubna 2008 07:00

Ing. Radomil Hradil
Autor je čtenářem serveru Ekolist.cz

„Před třemi lety nám mobilní operátor nainstaloval základnovou stanici pro mobilní telefony asi 10 metrů od našeho bytu, konkrétně od dětského pokoje. Po půl roce začaly v naší rodině zdravotní problémy. V té době jsem začala pátrat po příčině. Selským rozumem jsem došla k vysvětlení, že problém je ve vysílačích. (…)

Máme zdravotní dokumentaci dcery, která dokazuje počátek onemocnění štítné žlázy po nainstalování základnové stanice a postupné uzdravení, jakmile se z domova odstěhovala. Tento měsíc jsem po stejných problémech, co měla dcera, navštívila lékaře a po odběru krve mně byla zjištěna též porucha štítné žlázy. Mohu vás ujistit, že v naší rodině do nainstalování základnové stanice nebyly žádné zdravotní problémy.“ Tato zkušenost paní Blanky Švarcové, zveřejněná v jednom diskusním internetovém fóru, zdaleka není ojedinělá. Tento článek ukazuje, jaká zdravotní rizika jsou spojena s provozem základnových stanic pro mobilní telefony a jak zajišťují příslušné státní orgány ochranu veřejného zdraví. Nebo spíš nezajišťují... (kráceno)

Celý článek najdete zde: http://ekolist.cz/nazor.shtml?x=2089258


rival - živý člověk
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Máte zdravotní problémy ?

Příspěvek od JiMi »

Rival píše:Vysokofrekvenční elektromagnetická pole – reálná hrozba pro lidské zdraví?
Zdravím,
kdo je trochu technicky (rozuměj, abstraktně) vybaven, je mu jasné, že elektromagnetické pole musí mít nějaký vliv na veškerou hmotu, která se v něm nachází. Je úplně jedno, jestli je to živé nebo mrtvé, je to (jak píšeš jinde) hmota se svými náboji. A že EM pole s náboji interaguje velmi pěkně, víme z množství školních pokusů.

Přesto přeze všechno, povinnou školní docházkou postižená společnost vesele nosí malé soukromé mikrovlnky v kapse u kalhot (to abychom zajistili formování člověka už v genové výbavě) a v pravidelných intervalech si je přikládá k mozku, nejsložitější nám doposud známé organizované formě hmoty (to abychom zajistili formování člověků nedostatečně formovaných už od genů).
Aby toho nebylo málo a formování bylo dokonalé a důsledné (někteří omezení jedinci si odmítají ty mikrovlnky přikládat k hlavě), staví se houfně po celém obydleném území mnohonásobně výkonnější vykrývače, které pomohou s formováním i jinak neformovatelných jedinců. Ostatně proč ne, když si to sami zaplatí a nadšeně si pořizují stále nové verze ozařovačů.

Pak to dejte do souvislosti s horlivým nadšením proti radaru.... a mě se chce zase blejt, velebnosti. Většině totiž prý vadí právě to nebezpečné záření.
Jen abych nebyl zbytečně konfrontován. Proti radaru jsem jednoznačně, ale pouze z vojenských a politických důvodů. Ty technické mě nechávají v klidu.

Říkám tu svůj názor jako člověk, který je už pět let bez štítné žlázy, snad s dostatečnou elektrotechnickou abstrakcí, s velmi radikálním názorem na současnou společnost.
Nejenom že chlastáme vodu plnou ženských hormonů (nejdou odbourat a v prostředí jsou přítomny od chvíle, kdy je nějaká ženská polkne), ale až se časem dostanete na endokrynologii, podívejte se, kolik je tam chlapů. Dnes už víc jak ženských. A to do 80-tých let platilo celkem spolehlivě, že hormonálníma poruchama trpěly vesměs jen baby.
Řeknu vám, je to žalostný stav. Chlapi jsou na hormonální změny mnohem víc choulostiví než ženský. Když svou teorii někde řeknu, jsem za debila, ale mě už to může být celkem jedno. Děcka už mám, vyvádím je do světa, svůj úkol na tomto světě jsem už splnil. Kdybych byl včelí trubec, už jsem mrtvej.

Ještě k té vodě s hormonama. Ve vedlejší dědině je starý kaolinový lom, zatopený spodní vodou. Jaká to čistá křišťálová voděnka... I byla vysazena generace raka potočního (takovej ten obyč).
A japato velebnosti, že se ten rak nerozmnožuje ? Po osmi letech už by měla být z velké části dokonaná generační změna.
No když oni se všichni samovolně (jistojistě ne dobrovolně) změnili na samičky a nějak se nám nechtějí lesbicky pářit.
Ano, rak je v tomto ohledu geneticky vybaven (může měnit pohlaví), ale oběma směry, podle potřeby populace. Ta křišťálově čistá voda (jeho životní prostředí) mu ale zavelela DO SAMÍC TEĎ a hotovo vymalované.

Naše životní prostředí je taky jiné. Nezdá se vám, že se z diskuzí kolem homosexuálů dělá naprostá samozřejmost ? Vždyť je to přece úplně normální. Mě to nepřijde normální. V případě raků se jim do toho lesbickýho kroužku snažíme tlačit nové zástupce silnějšího pohlaví. V případě lidí je to normální.

Trochu jsem odbočil od hrozby vysokofrekvenčních EM polí. Ale zas tak moc ne. Chtěl jsem říct. NEUNIKNEME. Je to společenská objednávka tupých mas a jako jejich součást poneseme všechny důsledky.

Jak často říkám, nedá se chcát proti větru.
Kdyby to bylo v přírodě normální (sdílení informací v libovolné vzdálenosti a čase, stejně jako nezávazný a neřízený sex), příroda a evoluce by toho dosáhly taky, pokud by to bylo ku prospěchu věci. To přenášení informací vyžaduje strašný kvanta energie, včetně jejího vlivu na živostní prostředí a nás v něm. Ten nezávazný sex, když přestává plnit reprodukční roli, nám bude časem odepřen (znemožněn) úplně. Příroda to tak zařídí. To je evoluce. Dvě tři generace a bez zkumavek ani rána. Ale to MY už si budeme pěkně tlít.....

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Čím ďalej, tým viac som presvedčený, že Nibiru sme si zaslúžili..... :|


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1224
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Je řeč o tomto ?

Příspěvek od rival »

Estrogeny – ženské hormony ve vltavské a pitné vodě v Praze
Tomáš Pačes, Oddělení geochemie životního prostředí, Česká geologická služba, Praha

Jakost povrchových a podzemních vod je ohrožována mnoha chemikáliemi, které člověk vyrábí. V posledních letech vzrůstá zájem o znečištění látkami s farmaceutického průmyslu. nebezpečí takových látek spočívá v tom, že se ve vodách vyskytují v nesmírně malém množství, řádově v jednotkách až desítkách nanogramů v litru vody (0,00000000n g/l). Přes tato malá množství mohou mít při dlouhodobém výskytu negativní vliv na životní prostředí, na organismy a v konečném důsledku na člověka. Skupina látek, která je potenciálně nebezpečná jsou látky označované EDC (podle anglického enbdocrine disrupting compounds) neboli látky, které mohou narušit činnost žláz, které vyměšují do krve nutné chemikálie pro životní funkce. Významnou skupinou látek tohoto typu jsou ženské hormony - estrogeny, které se dostávají z lidského těla do kanalizačních sítí a z nich se netěsnostmi dostávají do podzemních a později i do povrchových vod. kromě toho ta část estrogenů, která odteče do čističek, se sice zachytává v čistírenských kalech, ale přesto jejich malá část opět uniká do vodních toků. Kromě lidských hormonů se do vod dostávají i hormony zvířat a látky, které mají podobné chemické vlastnosti jako hormony. Čistírenské kaly se často různým způsobem využívají, na přiklad v zemědělství. Co se pak s estrogeny děje není přesně známo. Má se za to, že se estrogeny váží na jílovité částice a na svrchní, organickou vrstvu půd. Ale zda je možné, aby se za určitých podmínek z těchto částic estrogeny uvolnily do vody, která pak zásobuje nádrže podzemní vody, není přesně známo. Otázkou zůstává, zda malé koncentrace těchto látek nemohou projít i úpravnami pro pitné vody.

Zájem o tento problém je v odborných kruzích stále živý, jak svědčí řada mezinárodních publikací. Je to proto, že účinek přirozených i syntetických estrogenů, které se v prostředí nacházejí, mohou narušovat účinek vnitřních hormonů, mohou ovlivnit syntézu a látkovou výměnu vnitřních hormonů a receptorů těchto hormonů (Sato et al., 1994, Sonnenschine a Sato, 1998). V devadesátých letech řada vědců vyslovila podezření že estrogeny v prostředí se mohou stát vnějšími činiteli některých chorob, například testikulární rakoviny a rakoviny prsu. Tyto otázky se v dnešní době zkoumají ( Olson et al., 2007, Miyamoto et al., 2006, Mantovani, 2006 a další).

Odhadujeme, že produkce estrogenů ženskou populací v Praze je 2,1 g/den. Při průměrné rychlosti přítoku odpadních vod do centrální pražské čističky na Císařském ostrově 4,5 krychlových metrů za sekundu by toto produkované množství estrogenů zvýšilo jejich koncentraci v odpadních vodách na 50 ng/l. Z toho důvodu jsme provedli studii výskytu estrogenů ve Vltavě a jejich přítocích v Praze. Analyzovali jsme také vodu, která do pražské vodovodní sítě je dotována z podolské vodárny, z Káraného a ze Želivky (Morteani et al. 2004 a 2006).

Analyzovány byly tyto estrogeny: 17-beta-estradiol, estriol, estron, 17-alfa-ethinylestradiol, mestranol a norethisterone. V připojené tabulce jsou uvedeny součty všech těchto estrogenů ve vodě Vltavy a v jejich přítocích uspořádané od jihu k severu, tedy po proudu Vltavy tekoucí do Prahy a z Prahy vytékající po vyčištění odpadních vod.



V některých tocích byly celkové koncentrace estrogenů na úrovni detekčních limitů, nebo pod nimi (detekční limity jednotlivých estrogenů jsou 1 ng/l). Ale v řadě případů byla celková koncentrace zvýšená.

Do Prahy přitéká Vltava prakticky neznečištěná. To ovšem neznamená, že je její voda neznečistěná po celém toku na jih od Prahy. Estrogeny se totiž zachycují na částečkách říčního sedimentu a také se rozkládají, takže pokud ve větších městech byla jejich hladina zvýšena, je pravděpodobné, že po proudu vody jejich koncentrace klesala.

Z Berounky už do Vltavy přitéká voda se zvýšeným obsahem estrogenu. Také některými potoky, které protékají sídlišti a vesnicemi, estrogeny do Vltavy přitékají. Zajímavé je, že v Kunratickém potoce pod Tomayerovou nemocnicí jsme žádné estrogeny v potoce nezjistili. Směsnou vodu ve Vltavě jsme pak analyzovaly u Veslařského ostrova. Zde byla koncentrace estrogenu 3,8 ng/l. je zajímavé, že upravená voda v Podolské vodárně měla také podobný obsah estrogenů (2,6 ng/l). Dále se do Vltavy vlévá Botič, Brusnice a Rokytka. Všechny tyto potoky přispívají malým množství estrogenů do Vltavy. Zajímavé je srovnání obsahu estrogenů v kalech čističky v Uhřiněvsi, která vypouští vodu do Dubečského potoka, který vtéká do Rokytky a ta do Vltavy. Z čistička vypouští kal s obsahem 345 ng/l. Asle již v Kyjském rybníku na Rokytce byl obsah pouze 3 ng/l a Rokytka při ústí do Vltavy obsahovala pouze 1,8 ng/l.

Z Prahy vtéká kanalizací do centrální čističky na Císařském ostrově v Troji odpadová vody s koncentraci estrogenů 466 ng/l. Po vyčištění ale stále ve vodě zůstává velká koncetrace, která byla u tří výpustí 72 až 100 ng/l. I další malé místní čističky v Dolních Chabrech a v Sedlci přispívají vysokými koncentracemi estrogenů od 78 do 291 ng/l. Tyto vody se však ve Vltavě velmi zředí a estrogeny se jednak adsorbují na říční sediment a jednak se rozkládají. proto u ve Vltavě v Roztokách byla koncentrace velmi malá 1,3 a v Kralupech 3,4 ng/l.

Do vodovodní sítě v Praze přichází významné množství vody z přehrady na Želivce a z vodárny v Káraném. V želivském vodovodu jsme po vyčištění změřili také malé množství estrogenů, 2,3 ng/l, zatímco ve vodě z Káraného jsme žádný estrogen nezjistili.

Na závěr je nutné dodat, že šlo o jediný cyklus odběrů vzorků vod a že nevíme, jak tyto koncentrace kolísají v čase. Rovněž se náš výzkum netýkal zdravotních a hygienických problémů, které mohou ve spojitosti se zvýšenými koncentracemi syntetických a přirozených estrogenů v podzemních, povrchových a pitných vodách vyskytnout.

Literatura

Mantovani A. (2006) Risk assessment of endocrine disrupters – the role of toxicological srudies. In: Living in a chemical world: Framing the future in light of the past Annals of the New York Academy of Sciences 1076, 239-252, Blackwell Publishing, ISSN 0077-8923.
Miyamoto T,., et al. (2006) Estrogen up-regulates mismatch repair activity in normal and malignant endo metrical glandular cells. Endocrinology 147, 4863-4870.
Mortani G., Möller P., Fuganti A., Paces T. (2006) Input and fate of
anthropogenic estrogens and gadolinium in surface water and sewage plants in the hydrological basin of Prague. Environmantal Geochemistry and Health, v. 28, 257-264
Morteani G., Möller P., Eichinger L., Preinfalk C., Paces T. (2004)
Bestimmung von Einzelöstrogenen im Oberflächenwasser des Einzugsgebietes der Stadt Prag. Grundwasser v. 9, 248-254.
Olson S. H., Bandera E.V., Orlow I. (2007) Variants in estrogen biosynthesis genes, sex steroid hormone levels, and endometrical cancer: A HuGE review. Amer. Jour. Epidemiology 165, 235-245.
Sato A.M., Chung K.L., Sonnenschein C. (1994) The pesticides endosulfan, toxaphane and dieldrin have estrogenic effects on human estrogen-sensitive cells. Environ. Health Persp. 102, 380-383.
Sonnenschein C., Sato A.M. (1998) An updated review of environmental estrogen and androgen mimics and antagonosts. Jour. Steroid Biochem. Mol. Biol., 65,143-150.


rival - živý člověk
y

telefonovanie bez mobilov

Příspěvek od y »

Nedávno jeden riaditeľ mobilného operátora opisoval pracovnú cestu po Brazílii. Prišli do osady, žena držala strom a rozprávala sa s ním. Pristúpil k nej a pýta sa čo robí. Telefonujem, povedala. Nemám peniaze na riadny telefon, používam tento. Potom vysvetlila. Manžel je v hlavnom meste, vracia sa na víkendy domov, poviem mu čo treba priniesť a prinesie. Tak sa aj stalo, na veľké prekvapenie pána riaditeľa.

Neviem, ľči je po tomto vyhlásení ešte riaditeľom.

A tak mi napadlo, vzhľadm na širokorozcestovaných čitateľov fóra, že by možno bolo dobré otvoriť samostatné vlákno na

Telefónovanie bez telefónu

s výzvou čitateľom na vytvorenie "seriálu" ako nato.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Aká koncentrácia estrogénu v pitnej vode je pre človeka škodlivá a aká životu nebezpečná?


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Estrogen

Příspěvek od Pego »

chiq píše:Aká koncentrácia estrogénu v pitnej vode je pre človeka škodlivá a aká životu nebezpečná?
Vubec nejde o koncentraci - zivotu nebezpecna asi nikde nebude.... De hlavne o dobu primani a tim zvyseni / nabourani hormonalni rovnovahy.

Na Floride napr. se latky typu pesticidu leta dostavala z pudy / poli do prilehlych mocaru. Prednedavnem si vsimli problemu s mnozenim krokodylu. Rozpadove latky pesticidu maji "podobny" hormanalni ucinek na samce, jako estrogen. Samci maj "mensi pipiki" a hladina "muzskych" hormonu u nich je hluboko pod normal - zachranari ted zacali s asistovanym mnozenim, ponevac krokodylum hrozilo vyhynuti....

Takovejhle a podobnej bordel (z DDT a jinych pesticidnich pripravku) je vsude - pak se lidi divi, ze mnozstvi neplodnych muzu (v Evrope i jinde) roste.... Problem je, ze nez se priroda "vycisti" bude to trvat nekolik generaci....

Toz tak,
Pego

PS viz. clanek http://soundwaves.usgs.gov/2005/05/outreach.html
FISC researchers study alligators to determine the effects that bioaccumulation of contaminants has on their reproductive health. Some compounds can mimic natural hormones and alter the normal biological functions of the endocrine, reproductive, and immune systems in wildlife. Although many of the observed effects are sublethal, such problems as impaired hormone production or activity, modified adult sexual behavior, and reduced fertility, hatchability of eggs, and survival of offspring can result in substantial losses in wildlife populations.

Vyzkumnici FISC studuji aligatori aby zjistili efekty. ktere ma bioakumulace znecisteni na jejich reproduktivni zdravi. Nektere slozky (sloceniny) muzou napodobit prirozene hormony a zmenit normalni biologicke funkce endokrinneho, reprodukcniho a imunitniho systemu divokych zvirat. I kdyz mnohe s zjistenych efektu sou "mene nez-zabijejici" (nejsou smrtelne), problemy jako nevyvazena produkce nebo aktivita hormonu, zmena v sexualnim chovani a snizena plodnost ... az po schopnost proziti mladat muze vest k podstatnemu ubytku populaci divociny


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1224
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: telefonovanie bez mobilov

Příspěvek od rival »

y píše:Nedávno jeden riaditeľ mobilného operátora opisoval pracovnú cestu po Brazílii. Prišli do osady, žena držala strom a rozprávala sa s ním. Pristúpil k nej a pýta sa čo robí. Telefonujem, povedala. Nemám peniaze na riadny telefon, používam tento. Potom vysvetlila. Manžel je v hlavnom meste, vracia sa na víkendy domov, poviem mu čo treba priniesť a prinesie. Tak sa aj stalo, na veľké prekvapenie pána riaditeľa.

Neviem, ľči je po tomto vyhlásení ešte riaditeľom.

A tak mi napadlo, vzhľadm na širokorozcestovaných čitateľov fóra, že by možno bolo dobré otvoriť samostatné vlákno na

Telefónovanie bez telefónu

s výzvou čitateľom na vytvorenie "seriálu" ako nato.
Pokud o tom víš něco bližšího, klidně založ takové vlákno a poděl se v něm o své informace ;).


rival - živý člověk
hubert
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: sob 28 říj 2006 16:19
Dal: 1 poděkování

vysokofrekvenční pole

Příspěvek od hubert »

pánové,nejsem přes elektřinu příliš znalý,v podstatě jsem skončil u opravy pojistek výměnou za jinou stejné velikosti a výměny žárovky.Nicméně o zmiňovaných účincich nehodlám pochybovat ani náhodou.Je mezi čtenáři těchto řádek někdo,nebo někteří,kteří by měli chuť (eventuelně) náladu navrhnout zda lze s tímto problém n ěco udělat ve prospěch přežití obyvatele takového bytu,objektu či jak nazvat prostor kde žiju?Přes pokročilou dobu nového dne ,nejsem až tak unavený,že bych věřil v reálné uskutečnění požadavku zrušit tyto zdroje problému.Byť určitě nejúčinějšímu řešení zmiňovaných potíží zdaleka ne jen jednoho člověka.Jinak všem jen "všechno dobré" Hubert :(


hubert
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: sob 28 říj 2006 16:19
Dal: 1 poděkování

je řeč o tomto? estrogeny

Příspěvek od hubert »

Ufff,tak tohle časné ráno se mi opravdu moc nevede.Rivale, ani opakované dávky zatím vždy účinného rozpouštědla stresu s názvem"žankovice"(a že se letos povedlo) nějak nezabírá na tuhle informaci.Stravitelnost je stále velmi nízka (té informace) pokud vůbec nějaká.Má někdo ponětí zda tyhle výdobytky lékařské vědy lze eliminovat nějakým filtrem či jiným zařízebím pro doůpravu pitné vody? A pokud má, dá informaci?Hernajs dokáže mě toho zbavit alespoň obvyklá tři krát opakovaná destilace,bych mohl v klidu ochutnávat "žankovici" či jiné rozpouštědla stresu?Tak "všechno dobré" vespolek Hubert :?:


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: je řeč o tomto? estrogeny

Příspěvek od JiMi »

hubert píše:Hernajs dokáže mě toho zbavit alespoň obvyklá tři krát opakovaná destilace,bych mohl v klidu ochutnávat "žankovici" či jiné rozpouštědla stresu?
Zdravím,
nechci být přehnaně skeptický, ale není úniku. Dnes už ne. Vlastně ani nedokážu říct, kdy v minulosti by to ještě šlo. Ono ten jakoby pokrok je zatraceně příjemná věc, takže nakonec vždy z nějaké blbosti se nakonec stane společenská objednávka. A kdy se mělo říct, že chemický zásah do ženských rozmnožovacích procesů bude v konečných důsledcích natolik škodlivý, že nás to zahubí ? Kdy se mělo říct, že elektromagnetické záření v dlouhodobém procesu a s narůstající intenzitou nás sterilizuje naprosto dokonale ? Vždyť přece všichni prodejci těch blbostí dělají testy třeba pět let, a je jednoznačně prokázáno, že testovaný jedinec pořád žije a žádnou rakovinu nemá.

Destiluj cokoliv jak chceš, ale z životního prostředí utýct nejde. To nezdestiluješ. Kuřata krmená i růstovými hormony jsou přece tak zdravá, chutná a levná, to fakt není o momentálních a místních koncentracích ničeho. To je jednoduše jeden velký průser a nejen že z něj už nejde vylézt, ale ani není chuť. Nikdo to nechce.

Raději si všichni navzájem lžem, jací jsme to borci, jak všechno krásně zvládáme, jak se nás nic netýká, chudáci američani se svou hypotekární krizí. Ale my jsme v klidu, my jsme za velkou louží, a navíc jsme strašně chytří. Podívej se na jakékoliv zprávy. Nejdůležitější jsou havárky, ožralí politici, komu zas dala která celebrita, a občas jak se zvedají ceny a jaká je to hrůza. Kdo je zvedá ? Češi čechům ? Němci němcům ? Všichni všem ? Doufám že z toho je dostatečně cítit, že nejsme za žádnou vodou. Nic nás neochrání před životním prostředím, společností. Podílíme se na životním prostředí a to destruktivně. Všichni. My jsme společnost.

Jasný, my a naše generace už jsme v klidu. Řekl bych, že i naše děcka ještě budou v klidu. Ale kdepak by si kdo před dvaceti lety řekl, že se z nás stanou stejný konzumní hovada, jak v tehdejším okolním vyspělém kapitalistickém světě. Kdo by tehdy řekl, že dolar půjde ke dnu a že to možná bude na třetí světotovou ? Kdo by v 80-tých letech hospodářských přebytků řekl, že až se z obilí, rýže a kukuřice začne pálit líh, bude z toho zase možná třetí světová, teď ale hladová ?
Destliluj kolikrát chceš a co chceš. Abys byl zdravý a uchráněný od všeho. Postav si svůj byt jako faradayovu klec, abys byl cháněn před elektromagnetickým zářením. Ale ten hořák pod kolonou něco pálit musí.
Jo, a z té klece nevycházej.

Je neděle ráno a jsem zase v práci, abych zajistil konzumní požadavky svých nejbližších. Mám je přece rád a udělám pro ně všechno. Za to jak se hezky učí jim koupíne nové mobile, holce od 16-ti necháme předepsat antikoncepci, aby si a potažmo i nám nezkazila život, nějakou malou chybičkou, měli bysme jim nachystat hnízdečka lásky, ti mladí to teď mají tak těžké, kde by měli až odejdou z domu sehnat byt ? Při dnešních cenách ? Tak je budeme shánět my ? Rodiče ? Stát ? Společnost ?
Depresivní ? Ne, moderní současné, aktuální, reálné.
Buďme dobří.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro JiMi

Příspěvek od Iv »

Výstižné a pravdivé..!
:good:


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kde budou bydlet děti našich dětí

Příspěvek od 1220 »

Pokud vůbec jěště budou, mohly by bydlet v zemljankách
Např http://extrabydleni.finexpert.cz/defaul ... rticle=202
Věřím, že by tošlo i jednodušeji.
K.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

strava

Příspěvek od martin11 »

...nevim kam umístit tuto přílohu....toto vlákno se mi zdá nejblíže...Martin11 :lol: ...tvořitel mag.motoru
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: je řeč o tomto? estrogeny

Příspěvek od NAVAR »

JiMi píše: Zdravím,
nechci být přehnaně skeptický, ale není úniku.
...
Hezky napsané. Uniknout jde ale na 100% se to asi nepodaří. V jistém období života jsem začal jít tak trochu proti době. Skoro si říkám že kdybych měl žít 500let tak se vrátím do středověku. Když naopak vidím co včechno jsou lidé schopni podstoupit jenom proto aby šli z dobou, tak jsem si řekl že to zkusím opačně. Takový ten styl auto za koně. :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“