Alkohol a tabak pre a proti.

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Alkohol a tabak pre a proti.

Příspěvek od pepo.bn »

Je docela mozne , ze tymto novym vlaknom stupim niektorim ludom na tomto fore "na otlak" , no i tak si myslim , ze toto je tiez velmi zaujimava oblast z pohladu zdravia dost casto "pausalizovana". Alebo sa mylim ? PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Alkohol v rozumném množství je možno brát jako lék(cévy a pod)ale je to jako s drogou,kdo mu propadne může propadnout i v životě.A tabák? já osobně kouřím a to dost je to v podstatě taky droga jen legální a státem podporovaná i když se naoko vede boj proti kuřákům (ale je to jedna z velmi výnosných položek státního rozpočtu).Je zajímavé že starší ročníky myslím tím před a po válečné kouřili nebo kouří dodnes a dožívají se vysokého věku alespoň co se týče venkova.Podle mne je to důsledek zdravé stravy a zdravého základu bez všelijakých É-ček a jiných neřádstev které nám dnešní ,,zdravá!!!"strava nabízí.I když kouření krátí dech :evil:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Alkohol podávaný v malých dávkách

Příspěvek od hapalainen »

Neškodí v jakémkoli množství.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Hlavní je vyhrát zápas
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

moj nazor

Příspěvek od Jayo »

Ja si myslim, ze zdravy clovek nema dovod uzit jedno alebo druhe. Pokial to uzije preto, aby sa do tohto stavu dostal, tak je to v poriadku. Napriklad taka cesnakova vodka je dobry priklad, alebo sampanske za ucelom lepsieho vstrebania liekov. Cokolvek ine je prejavom nejakeho vnutorneho komplexu, nedostatku lasky a podobne. Ked milujem svoje telo, viem kto som a mam sa rad, nebudem svojmu telu predsa skodit, smrdiet a zneprijemnovat zivot ostanym, a este za to platit tazke peniaze, ktore mozem investovat na nieco zmysluplnejsie. Samozrejme, aj jedlo je droga a o tom to cele je. Cesta za zdravim je vlastne zbavovanim sa zavislosti, cim menej zavislosti clovek ma, tym je slobodnejsi a stastnejsi.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lihoviny

Příspěvek od 1220 »

a tabák vedou nazpět v jakémkoli množství. Ne,že by to bylo jako většinově uznáváno, ale je to fakt.
Božské věci jsou nám k dispozici , to znamená i tabák a alkoholy jsou nám k dispozici. Úžasné berličky, jsou zde, a můžeme s nimi chodit po celý život.
Zároveń jsou však překážkou k poznání, že je možno jít bez nich.
Z VLASTNÍ SÍLY
:color:
K.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kdepak!

Příspěvek od jeff »

Silné lihoviny moc dobré nejsou, akorát na toho červa, malýho ráno, nejlíp pokud je v něm extrahovaná marjánka. Ale co se týká piva, tak pivo není alkohol, to přece je potravina, ovšem jenom z malých pivovarů bez jakékoliv chemie a za dodržení klasické technologie a bez filtrace. To je pak léčivé pivo, které mají pít i rekonvalescenti.
No a jak to říkají ti páteři? Nějak takhle: "Et špiritus sankty dóminus ámen"
Jinak alkohol se má pít i před praktikování duchovních cvičení, ovšem v takovém tom množství menším, než malé a to může být pro každého jiné, proto je ho lepší při takovýchto činnostech vynechat.

Jeff


Uživatelský avatar
Bulganin
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: pát 16 říj 2009 20:34
Dostal: 1 poděkování

Tak to vidí hospodský, ale Báťuška na to má jiný názor.

Příspěvek od Bulganin »

A to:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tak to vidí hospodský, ale Báťuška na to má jiný názor.

Příspěvek od poota »

Jak to tak v Rusku vypadá, tak spíš alkohol skoncovává se soudruhy a vede Rusko, tedy přesně v duchu slov Leninových, neochvějně ke kapitalizmu. Skoro by se dalo bez velké nadsázky říci, že se tam ke svým světlým zítřkům prochlastávají.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: kdepak!

Příspěvek od aNONym »

jeff píše: Ale co se týká piva, tak pivo není alkohol, to přece je potravina,.........
Jo, mám několik kamarádů, kteří se takto pravidelně "stravují". Je na nich vidno, jak se vlivem této každodenní konzumace mění v někoho jiného. :| Non

Kdysi to byli bezva prímový kluci, kterým to "hodně pálilo". Dnes už mají jenom "vypatláno". A to dost těžce. :?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Ragan

Příspěvek od chiq »

Recept podľa Sváka Ragana:

"Ak si dáš ráno pol litra vareného vína, móžeš celý den bárskolko vína surového!"


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vínečko

Příspěvek od Jim68 »

Asi je to nepříjemné, ale zjistil jsem, že k stáru (40) blbnu a začíná mi ujíždět vlak. Hlavně v technologiích mě začali válcovat zaměstnanci (mladší). Šel jsem do kořenů a odboural věci, které skutečně brzdí mozek (pivaři prominou): alkohol, tuky, negativní emoce, stres. Musím říct, že nejlíp šel dolů stres, alkohol je největší neřád, mám pořád chuť na skleničku vína a taky si ji občas dopřeju. Nikdy jsem nekouřil, k tomu se nemůžu vyjádřit, ale myslím, že s duševním výkonem lezu nahoru, a to podle objektivních měřítek.
Doporučuji každému vyzkoušet homeopatický přístup k alkoholu (stopové množství) - pak zjistíte, že vám vůbec nechybí. Největší neřád je pravidelná konzumace ( znám z vlastní zkušenosti), protože destrukce je plíživá. A pak už zbývá se jen politovat... :shock:


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: kdepak!

Příspěvek od NAVAR »

jeff píše:Silné lihoviny moc dobré nejsou, akorát na toho červa, malýho ráno, nejlíp pokud je v něm extrahovaná marjánka. Ale co se týká piva, tak pivo není alkohol, to přece je potravina, ovšem jenom z malých pivovarů bez jakékoliv chemie a za dodržení klasické technologie a bez filtrace. To je pak léčivé pivo, které mají pít i rekonvalescenti.
No a jak to říkají ti páteři? Nějak takhle: "Et špiritus sankty dóminus ámen"
Jinak alkohol se má pít i před praktikování duchovních cvičení, ovšem v takovém tom množství menším, než malé a to může být pro každého jiné, proto je ho lepší při takovýchto činnostech vynechat.

Jeff
Lepší jedna ráno než celý den nic, jak to říká jeden můj známý. :) Jinak je to spíše jak v Roce ďábla a NTAK (Nohavicova teorie alkoholikova konce). Nikdo neví jak má ten kopec vysoký.
Taky J. London to dobře popsal v knize Démon alkohol.
Já už jsem se dopracoval jenom k nejkvalitnější slivovici, dobrému pivu a suchému vínu.
Vše je otázka množství, pokud je toho moc tak je to decimující.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Modest
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: úte 19 kvě 2009 20:02
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Kouření a sex

Příspěvek od Modest »

Nekouřím a přece se mě scvrkává
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Hmm...

ďakujem...

Příspěvek od Hmm... »

Gewo hovorí ti v tejto súvislosti niečo slovíčko acetaldehyd ? Ak nie , vyhýbaj sa račej tejto téme . P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A.A.

Příspěvek od Merlin »

Je to odpadní produkt metabolizace etanolu. Etanol oxiduje v játrech ve dvou fázích. Napřed na acetaldehyd a ten v druhé fázi na kyselinu octovou, ze které v játrech vzniká, mimo jiné, cholesterol. Oč Ti jde, a proč jsi tady ten plakát vylepil dvakrát?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“