Obecné choroby

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
DUSAN79
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29 říj 2011 13:38
Bydliště: Šťáhlavice

Ulcerózní kolitida.

Příspěvek od DUSAN79 »

Dobrý den,s nadšením čtu vaše příspěvky a chtěl bych vás poprosit o radu. Přítelkyni (24let) zjistili před rokem ulcerózní kolitidu,krev a hlen ve stolici,po kolonoskopii stím že je zasaženo 10cm tlustého střeva od konečníku. Léčba Salofalk,účinné asi půl roku,respektive do doby než si přítelkyně vzala ibuprofen,tím se to celé rozhodilo,zase nastaly potíže. Doktorka chtěla nasadit prednison (kortikoidy),což jsme odmítli a začli léčit sami. Naše léčba Chlorella,Schindeleho minerály,mladý ječmen,mochna stříbrná,teď ještě zkoušíme čínskou medicínu. Je poznat drobet zlepšení,ale žádná sláva. Potom jsem narazil tady na to fórum a dočetl jsem se že celá kolitida není asi vlastně nic jinýho než paraziti.
Chtěl bych vás poprosit kdo stímto máte nějaké zkušenosti jak se toho zbavit jestli by jste nám neporadili,je toho tu spoustu,spoustu návodů doporučení,chtěl bych jestli by jste mi někdo neporadil návod jak se stím vypořádat,za případné rady a návody předem moc děkuji. Dušan


Dusan
Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Colitida

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
platí co již bylo napsáno zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=2252

a zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=2247

Zkrátka crohn, proktokolitida, ulcerózní kolitida a bůhvíjakékolitidy jsou dle mého názoru podobné nemoci a zabírat na ně bude principielně to stejné s drobnými individuálními niancemi způsobenými ani né tak názvem choroby, ale spíše konstitucí daného jedince.


bluenite
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 11 lis 2011 1:17

Necitlivost/trnutí nohou

Příspěvek od bluenite »

Můj problém se dost těžko objektivně popisuje. Pokusím se. Hlavní symptom je fyzické oslabení nohou vycházející jakoby z kolenou. Tento pocit mám dlouhodobě, cca 8let s pomalým progresem (jsem ročník 1964). Oslabení se projevuje necitlivostí nohou vůbec (syndrom loutky) a velkou těžkostí při nesení i malé zátěže. Nohy se úplně klepou v kolenou. Praská v nich (to již od mala), nicméně myslím že to svůj podíl mít bude taky - vysychání chrupavky (?) U kolenou to pociťuji hlavně kvůli jejich hybnosti, slabost se ale týká i stehen a také prstů. Stehenní svaly (přední část) je necitlivá na dotek, který cítím jakoby přes nějakou fólii. Byl jsem s tím na neurologii, proběhly testy na roztroušenou sklerózu, evokované potenciály, 2x magnetickou rezonanci, atd. Vše s negativním výsledkem, "všechno je ok".
Před 4lety mi byla bez spojitosti na neurology zjištěna borelióza, nejspíše dlouhodobě zanedbaná. Po jejich seznámení s tímto nálezem se všechno svezlo na ni a podstopil jsem "léčebné postupy" ve spojitosti s ní. Po 2měsících byly ukončeny s informací, že se s tím nedá nic dělat... Sám vím, že se dělat něco dá, nevím ale co. Snažím se o to alternativní cestou, bylinkami, čínskou medicínou, kinezioterapií a jinými postupy. BYl jsem v kontaktu s postupy dr. Jonáše a jinými podobného zaměření. Stav se sice vůbec nezlepšuje, ale ani nezhoršuje, jak jsem byl upozorněn doktory. Kámen úrazu je, že nikdo z ofociálních lékařú neví nic a také neumí poradit, kam se obrátit. Jestli to souvisí s cévním systémem a mám se poradit s hematologem kvůli nedokrvení, nebo s ortopedickým odborníkem přes kosterní systém a klouby? Neurologie je podle mého názoru také pouze částečný obor zájmu v tomto případě. Představa ůspěchu je podle mne v celostní medicíně, t.j. propojení více odborností lékaře nebo jiného odborníka s praxí s podobnými případy.
Má někdo podobné zkušenosti, nebo ví na koho se obrátit s prosbou o radu? Opravdu již nevím, co by mohlo přinést pozitivní obrat, jsem z toho i psychicky nanic.
děkuji za jakoukoliv radu
Petr


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Necitlivost/trnutí nohou

Příspěvek od krovak »

ono myslím že tá čínska medicína (teda solídna diagnostika a následne liečba) by mala ukázať minimálne nejaké výsledky. Podľa toho čo popisujete by som sa zamýšľal nad dvomi smermi. Jednak by asi bolo rozumné nejako pozisťovať či tam tá borelióza nie je ešte niekde zahrabana (jeden liečiteľ radil potieranie jódovou tinktúrou, teda respektíve príslušne zriedeným betadine, respektíve kúpeľmi v takom niečom)
Druhá vec je na doplňujúce otázky:
- píšete o nohách, ako sú na tom ruky - tŕpnutie, necitlivosť alebo nedokrvenosť?
- nebolia Vás náhodou kríže? nemusí ísť práve o bolesť, môže to byť aj taká ubolenosť, stuhnutosť
- ako ste na tom so vzťahom k teplu a zime? Nie ste náhodou zimomrivý?
- nezvyknú nohy aj opuchnúť?


mmmattta
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13 bře 2011 17:14

ked mi odisli hlasivky - stratil sa hlas ? co zabera?

Příspěvek od mmmattta »

ahojte, v sobotu ma zacalo trosku pobolievat hrdlo a v sobotu vecer som chrapcala a viac menej mi odisli hlasivky?
cim ich najrychlejsie vratim spat?
co je vlastne pricina.
viac menej nebyvam vobec chora, zdravo sa stravujem povacsine raw food. nasa dila som si MMS :)
?
vitaminy? kalciovy sirup... este nejake dobre tipy?
dakujem
ps. asi chcem vysledky velmi rychlo ;)


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: ked mi odisli hlasivky - stratil sa hlas ? co zabera?

Příspěvek od pavelv »

Na earthclinic maji 405 pozitivnich zkusenosti s kajenskym paprem (chilli papricky):
http://www.earthclinic.com/CURES/sore_t ... ENNE_67732

Kazdy to dela trochu jinak, ale muzes zkusit lzicku kajenskyho pepre do 2 deci teple vody
a kloktat a kloktat a kloktat:-). Hodne lidi melo vyrazne zlepseni do 15-ti minut.

Pokud to zkusis, dej vedet jestli to k necemu bylo.

Jo, kajensky pepr maji u nas v Bille, je to od Kotanyi (nebo jak se to pise), a nekdo koupil totez v kauflandu.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Necitlivost/trnutí nohou

Příspěvek od abul »

bluenite píše:Můj problém se dost těžko objektivně popisuje. ...
Z oblasti čínské medicíny bych doporučil dr. Wanga, který působí v Praze. Před lety jsem u něj byl. Sice mi nepomohl, ale bylo fajn, že alespoň férově řekl, že mi pomoci neumí a dal mi nějaká doporučení. Má ordinaci v dolní části Karlova nám., myslím, že tam už začíná Vyšehradská. Viz. http://www.patyelement.cz/

Z homeopatů bych asi volil MUDr. Lebenharta z Klatov. Četl jsem jeho knížku "Svlékl jsem bílý plášť". Docela se mi zamlouvá. V ordinaci má ale hroznej nával, podle jeho asistentky je tam tak na půl roku plno, takže to chce naplánovat a objednat se dopředu. Osobně jsem u něj nebyl. Tady je odkaz: http://homeopat.mypage.cz/menu/mudr-tomas-lebenhart

Když se řekne Celostní medicína, hned mně napadne doktor Hnízdil. Snad by stálo za to, zajít i za ním. Bude to ale zřejmě podobná situace jako u dr. Lebenharta, v některým z rozhovorů s Dr. Hnízdilem říkal, že má plno dlouho dopředu, tak nevím. Jaký je doktor, nemůžu soudit, nebyl jsem u něj ani neznám nikoho, koho by léčil. Názory má ale sympatický. Něco lze nalézt tady: http://www.ckp-dobrichovice.cz/lekari/rehabilitacni-lekari/


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Tak jo. záleží na tom, jak hodně chceš.
Já bych to řešil tak, že bych se objednal v Kelči u pana Cindlera a v termínu bych tam zajel, nebo se nechal dovézt.
Až to uděláš, dej vědět. jsou bloky mezi nebem a zemí...........Viz etikoterapie.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: ked mi odisli hlasivky - stratil sa hlas ? co zabera?

Příspěvek od jani »

mmmattta píše:ahojte, v sobotu ma zacalo trosku pobolievat hrdlo a v sobotu vecer som chrapcala a viac menej mi odisli hlasivky?
cim ich najrychlejsie vratim spat?
co je vlastne pricina.
viac menej nebyvam vobec chora, zdravo sa stravujem povacsine raw food. nasa dila som si MMS :)
?
vitaminy? kalciovy sirup... este nejake dobre tipy?
dakujem
ps. asi chcem vysledky velmi rychlo ;)
Kalciový sirup - pozor na cukr!

Jinak osvědčený recepis na hlasivky je žužlání SLUNEČNICOVÉHO OLEJE, asi jedna lžíce do pusy - množství, aby to šlo jakoby cedit mezi zubama, to dělat 20 minut, vyplivnout - je to bílé a hustší a poté důklaně propláchnout usta teplou vodou a vyčistit zuby. Minimálně jednou denně, lepší vícekrát.
VINCENTKA !!!
Můj strýc každý den "pil" jedno celé SYROVÉ VEJCE ještě za tepla snesené od pipky domácí ( kupované vejce není vejcetem, ale směsí umělin ) a říkával, že to má na hlasivky, měl překrásný hlas, to je fakt...


jaro.52
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07 lis 2012 11:44

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jaro.52 »

Má někdo zkušenosti s léčením šedého anebo zeleného zákalu oka? Mám tchána 82 rokú a už skoro nevidí ani světlo! Rád bych mu pomohl!!! Za každou radu budu vděčný.


brano
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: stř 07 lis 2012 22:09
Dostal: 1 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od brano »

jaro.52 píše:Má někdo zkušenosti s léčením šedého anebo zeleného zákalu oka? Mám tchána 82 rokú a už skoro nevidí ani světlo! Rád bych mu pomohl!!! Za každou radu budu vděčný.
tak to je na operaciu. MOj otec to podstupil pred mesiacom. Cena cca 1000e. Jednodnova zalezitost, 2 hodiny kvapkaju do oka a potom za 30 minut odoperovane. O tyzden druhe oko. Otec spokojny.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jaro.52 píše:Má někdo zkušenosti s léčením šedého anebo zeleného zákalu oka? Mám tchána 82 rokú a už skoro nevidí ani světlo! Rád bych mu pomohl!!! Za každou radu budu vděčný.
Podívaol bych se na autohemoterapi. Nicéně, někde tu někdo něco o snad zeleném zákalu něco zmiňoval, ale kde, to si nepamatuju. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od cimirek »

jaro.52 píše:....léčením šedého anebo zeleného zákalu oka....
Zmínka je v souboru "jednoduchy_navod.doc"

viz.:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3&start=60

palo 01.12.2012, v22.15hod


viktoria
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19 bře 2013 12:45
Bydliště: Slovakia
Dal: 32 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Brucelóza

Příspěvek od viktoria »

Ahojte všetci,
čítam Vaše príspevky na fóre už 4 mesiace, vlastne odvtedy čo som ochorela, pretože hľadám ako si vylepšiť zdrvotný stav svojpomocne, keďže naši lekári to nevedia, resp. nechcú. V testoch u obvodnej lekárky mi vyšli prítomné protilátky na brucelu abortus, ktoré boli potvrdené aj kontrolným odberom. Všetky ostatné výsledky boli v krvi negatívne. Avšak na moje počudovanie ich infektologička zmietla zo stola, že to neexistuje, že by sa táto choroba vyskytovala na území nášho štátu, že bola zlikvidovaná v 70tych rokoch a keďže som nenavštívila krajiny 3 sveta, tak mi túto diagnózu neuznala. Pohadzujú si ma medzi sebou infektológ, kardiológ, endokrinológ, internista, hematológ, stomatológ, gastroenterológ, pneumoftizeológ, neurológ, ešte ma čaká imunológ... ani neviem, kam by som ešte išla, ale ba: obvodná sa zmienila ešte o psychiatrovi. To že mám v kuse kolísavé zvýšené teploty, na CT našli zväčšenú pečeň, uzliny, že sa neskutočne potím, mám bolesti všetkých kĺbov a svalov a že som z toho všetkého už skoro aj na nervy... každý len myká plecom. Píšem preto, lebo možno tu nájdem niekoho, kto sa s rovnakou diagnózou stretol, teda s brucelou, pretože väčšinou sa to tu týka skôr borelky... symptómy sú podobné u obidvoch diagnóz a možno nejaká dobrá duša, mi poradí na koho sa obrátiť, pretože psychiatra chcem navštíviť, až ako poslednú štáciu :-).
Vrelá vďaka za každý komentár...
Vikina

:idea: Založila jsi nové vlákno, příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


V.
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Obecné choroby

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj Viktorie
Být Tebou, tak bych zkusil kontaktovat ing. Bláhovou z Brna, o své zkušenosti s Brucellou abortus píše ve své knize Deník poradce. Doporučovala informační preparáty na zooinfekce a zapper. Pokud ho vlastníš, tak CAFL doporučuje frekvenci 1423 Hz.


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“