Tepelné čerpadlo

Návrhy konkrétních zařízení.
Odpovědět
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pro gromit. Můj dům by potřeboval podle auditora 2000m krychlových akumulačních nádrží. Jejich zbudování by bylo dražší, než elektrické přímotopy na 20 let...... Bohužel, mám veliký dům a izolace nic moc.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

jarda ovčák svitavy píše: Bohužel, mám veliký dům a izolace nic moc.
Toto by mohlo pomôcť: http://www.peposlovakia.sk/index.php?la ... nu=FixPlus
Neber to ako reklamu, ale ako snahu pomôcť. Ja mám síce malý dom, ale len plná tehla 45cm a v zime je to bieda. Ak sa mi podarí ušetriť, tak to použijem.


neche sa mi prihlasovať

náterové izolanty

Příspěvek od neche sa mi prihlasovať »

Jedným podobným zázrakom , vraj kozmickým, som natrel solárny bojler, odporúčanú hrúbku som 3 x predimenzoval. Bol prioritne určený na rozvodné armatúry. Po odbornej aplikaácii sa vytvoril presne popisovaNý povlak, po naakumulovaní vody sa v miestnosti nedalo vydržať. Rozdiel teploty povrchu oproti obsahu bol iby 10°C. V príbale boli motáky o nemerateľnosti ochrany a nepoužiteľnosti konvenčných meracích zariadení na dôkaz tepelnoizolačných vlastností. Pravda je taká , že 80°C voda za 10 hodín vyrovnala teplotu okolia. Chyba bola asi v tom štetci,ktorým som to natieral, lebo nebol koznický, iba obyčajný drevený so štetinami. Tiež sa to dalo použiť na steny. No rýchlo som vytriezvel.

Skúste to najprv s vlastným bojlerom.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: náterové izolanty

Příspěvek od Elektro »

Predajca udáva 10-25% úsporu tepla. Vzhľadom na veľkosť povrchu boläjlera je to neekonomické. Návratnosť investície neúmerne veľká. Ide hlavne o náter omietky, čo spôsobí vysúšanie múru a tým suché múry oproti polystyrénu. Ďalej nepustí vodu z vonku (dážď) do múru a tiež ochrana omietky pred poveternosťou (len tá cena). Zatepliť chcem 6cm perlitovou omietkou, ktorá je tiež prievzdušná. A navyše odrazí údajne 96% slnečného žiarenia (keď to bude len 60%) podstatne zníži prehrievanie múrov v lete a zlepší vnútornú klímu. Problém sú peniaze...ako z dôchodku ušetriť 250 000 SK?


nechce sa mi prihlásiť

nátery

Příspěvek od nechce sa mi prihlásiť »

v mojom prípade bola lákadlom úspora pracnosti nie cena, a tiež test reklamných vlastností v malom, konečným zámerom mal byť náter stien domu.

Tiež som neveril, že to nefunguje, až kým som nevyskúšal. reklama je sviňa, musíš pozorne čítať a rozmýšľať čo píšu. Vždy majú pravdu!!!! Len pravda nie je nikdy celá.

Odporúčam, vyskúšaj v malom na funkčnom modeli. O uštrené peniaze sa môžeme rozdeliť :-). Aj tak sa dá uľaviť svedomiu, že si urobil všetko, čo sa týka zatepľovacích náterov.

Prešlo mi "cez ruky" niekoľko tisíc domov, dobre čítaš. Z ich keď bolo správne postavených a zrekonštruovaných 10% tak je veľa, ale draho zrekonštruovaných bolo 100%. O tom to je. A aj mňa dostali. Taký je život. Všetci veľmi tvrdo a dôkladne pracujú na tvojej najvyššej percepcii opätovných návštev. Vrátane nehnuteľností. A keďže je to drahý proces, máš to v cene.

Gusto


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

jarda ovčák svitavy píše:Pro gromit. Můj dům by potřeboval podle auditora 2000m krychlových akumulačních nádrží. Jejich zbudování by bylo dražší, než elektrické přímotopy na 20 let...... Bohužel, mám veliký dům a izolace nic moc.
Ahoj Jardo - zateplovat, zateplovat - my docela nedávno kupovali taky docela velkej barák, docela novej, a už chystám výměnu oken - v zimě tudy utíká hroznýho tepla... cílem není 100% akumulace letního tepla na zimu (i když by to bylo fajn), ale třeba "jen" posunutí denního příkonu o pár hodin a pro akumulaci okamžitých přebytků. Do sklepa nenacpu víc než 10 kubíků...
Jestli máš dobré zkušenosti s tím auditorem, byl bych vděčný za info na email :bye:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: náterové izolanty

Příspěvek od Akord »

Elektro píše:Zatepliť chcem 6cm perlitovou omietkou, ktorá je tiež prievzdušná.
Ja mám už asi 5 rokov odskúšanú omietku čisto z perlitu a unimalty 40 (červená, výrobca Hranice, žltú - menej pevnú s číslom 5 je riziko použiť). Je pevná, teplá, nepraská a voda ju málo poškodzuje. Perlit (stačí najhrubší) miešam s unimaltou v pomere 3:1, objemovo, alebo na lopaty . Žiadny piesok, už malé množstvo piesku zmes značne tepelne pokazí. Pred naberaním perlitu nalejem do balenia papierového mecha s objemom asi 100 litrov vedro vody, aby sa neprášilo. Mieša sa to dobre v miešačke. Nahodiť ide naraz asi 3cm, nahadzuje sa to dobre, treba iba uhádnuť vodu pri krátkej skúške. Nahodil som s tým celý dom zvonku v hrúbke asi tých 3cm+ feinputz na to. Podlahu som robil s rovnakým materiálom, a 15 cm celkovej hrúbky som urobil na 2x, najprv skoro 10 cm, potom zvyšok. Podlahu asi pred 3 rokmi, zatiaľ drží.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: náterové izolanty

Příspěvek od Merlin »

Bezvadné! Díky za post! Zrovna se chystám omítnout severozápadní stěnu a lámal jsem si hlavu čím, nebo jestli zateplit. Tohle vypadá na bezvadné řešení.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Akord, konečne príspevok k téme VE! ;) :good:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: náterové izolanty

Příspěvek od Akord »

gewo píše:Zrovna se chystám omítnout severozápadní stěnu a lámal jsem si hlavu čím, nebo jestli zateplit. Tohle vypadá na bezvadné řešení.
Není to až tak bezvadné. Izolační schopnost je značne vyšší, než bežná omítka, ale pouze subjektivne, na dotyk, nebo na srovnání sousedících objektu. Na podobný účel se prodávají buď perlitové, nebo polystyrenové tepelneizolační malty (Baumit, Hasit...). Omítka je srovnatelná s tou perlitovou, ta polystyrenová izoluje víc, jsou k tomu data tepelné vodivosti. Rešení je zajímavé v prípade dostupnosti zdroje nepríliš drahého perlitu.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chiq píše:Akord, konečne príspevok k téme VE! ;) :good:
Toto není o VE. Zateplení domu je o rozumném uvažování, počítání a volbě vhodného materiálu a technologie.
P.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Z čeho se vyrábí perlit? Nemá to co společného s křemenem?


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jarda ovčák svitavy píše:Z čeho se vyrábí perlit? Nemá to co společného s křemenem?
Povětšině je to SiO2 s částí Al2O3.
P.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

jarda ovčák svitavy píše:Z čeho se vyrábí perlit? Nemá to co společného s křemenem?
Atď. , atď. ... Pepe
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Anonymous píše:
chiq píše:Akord, konečne príspevok k téme VE! ;) :good:
Toto není o VE. Zateplení domu je o rozumném uvažování, počítání a volbě vhodného materiálu a technologie.
P.
Ale je! VE = vhodné a ekonomické :lol:


Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“