Joe Cell a vyvijace vodíka

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

otázečka

Příspěvek od Dvell »

Můžu jen otázečku? nic nestavim a prosim nekamenovat.. já nevim na co je tam N elektroda.. já měl za to že při štěpení je třeba aby ionty "pobíhali" mezi katodou a anodou a vy jim stavíte do cesty překážku.. nebo to má nějaké své opodstatnění?

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: otázečka

Příspěvek od Ilem »

Dvell píše:Můžu jen otázečku? nic nestavim a prosim nekamenovat.. já nevim na co je tam N elektroda.. já měl za to že při štěpení je třeba aby ionty "pobíhali" mezi katodou a anodou a vy jim stavíte do cesty překážku.. nebo to má nějaké své opodstatnění?

S pozdravem

Dvell
N elektroda je neutrální. Slouží jako dělič napětí. Z jedné strany se stává anodou a z druhé katodou. Elektrolýza je nejúčinnější při napětí kolem 2V (záleží ještě na teplotě). Takže pro 12V zdroj potřebuješ 4 N elektrody. Je ale potřeba důsledně dodržet, aby ionty musely jít přes N desky a nemohly to obejít okolo. Lepší je několik buněk v sérii bez N elektrod. Nejsou pak problémy s těsněním. Je ale větší spotřeba desek.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: otázečka

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Dvell píše:Můžu jen otázečku? nic nestavim a prosim nekamenovat.. já nevim na co je tam N elektroda.. já měl za to že při štěpení je třeba aby ionty "pobíhali" mezi katodou a anodou a vy jim stavíte do cesty překážku.. nebo to má nějaké své opodstatnění?

S pozdravem

Dvell
N elektroda je neutrální. Slouží jako dělič napětí. Z jedné strany se stává anodou a z druhé katodou. Elektrolýza je nejúčinnější při napětí kolem 2V (záleží ještě na teplotě). Takže pro 12V zdroj potřebuješ 4 N elektrody. Je ale potřeba důsledně dodržet, aby ionty musely jít přes N desky a nemohly to obejít okolo. Lepší je několik buněk v sérii bez N elektrod. Nejsou pak problémy s těsněním. Je ale větší spotřeba desek.
Místo spotřeby bych volil termín potřeba. Spotřeba se eliminuje změnou polarizace elektrod.
P.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: otázečka

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše:
Místo spotřeby bych volil termín potřeba. Spotřeba se eliminuje změnou polarizace elektrod.
P.
U nás jsme třeba sledovali spotřebu xerografického papíru. Kupodivu šlo o papír, který byl použit (potištěn) a ne o papír, který byl rozpuštěn.
Ale udělá-li ti to radost, tak potřeba. Nemám s tím problém.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: otázečka

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Anonymous píše:
Místo spotřeby bych volil termín potřeba. Spotřeba se eliminuje změnou polarizace elektrod.
P.
U nás jsme třeba sledovali spotřebu xerografického papíru. Kupodivu šlo o papír, který byl použit (potištěn) a ne o papír, který byl rozpuštěn.
Ale udělá-li ti to radost, tak potřeba. Nemám s tím problém.
:D
P.


Návštěvník

Re: qogfuiaf

Příspěvek od Návštěvník »

http://fem7.uniag.sk:8880/kexo/node/7 tu je pisane ze tam mam vyvrtat nejake diery a prevliect nimi polystirenove tycky co je to za kravinu ? aky to mam zmysel ?? :? :?


1220

kravina ne

Příspěvek od 1220 »

Ale di , polystyrén zde není myšlen pěnový, mám za to , že to může být i tafixová tyčka popř. plexi, jde taky o to, aby se povrch tohoto materálu nezanášel vodivými úsadami , které v tom časem vzniknou. Někde jdou koupit i plastové šrouby.


Návštěvník

wwwww

Příspěvek od Návštěvník »

s hlinikovymi platnami ste to skusali niekto? ja som skusal spiralu z hlinika ale velmi sa mi zahrievala tak neviem ci to bude robit aj na platniach.............................................


ceklis
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08 bře 2011 23:20

elektrody z hlinika

Příspěvek od ceklis »

Zdravim nemozem pouzit elektordy z hlinika?

chcem sa opytat co je lepise zavitovi alebo platnovi generator.neviem ktori mam viskusat sprat na zavitovi mam nerezovi drout 1mm jak pisu v manuali


Uživatelský avatar
papa7
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: pon 12 úno 2007 0:44
Bydliště: Lučenec,SK
Kontaktovat uživatele:

Hmm

Příspěvek od papa7 »

Môžeš ale dlho Ti nevydržia...skôr je rozumnejší chromvanadium ...napr.klúčov na šróby ..matice


Pokrok je len v kvalitnej mase ľudí...N.Tesla
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Joe Cell a vyvijace vodíka

Příspěvek od bony1 »

Joe cell není žádný vyvýječ vodíku jak si všichni myslí, na tak malé množství vyrobeného vodíku by se motor v žádném případě nespustil. Jde o generátor protonů (atomů vodíků zbavených elektronů) a v motoru katalizují na plasmu, která prudce ve válci přehřívá vzduch. Sám jsem ji stavěl pro naivní jednoduchost a vše precizně zpracoval podle Alexa Schiffera.Všechny trubky z nerez oceli 316L, stočené na soustruhu chlazeném kapalinou,hrany dokonale ostré,trubky jsou sice svařované,ale tepelně vyžíhané na 1100st.,vyleštěné z obou stran,magneticky zarovnané podle ´mag. pole sever a jih, izolanty z teflonu,precizní kuželové hliníkové víko s hliníkovou trubkou až k motoru,vše vyleštěné jak zrcadlo.Všechny části vyvařené v octu a poskládané v rukavicích kvůli eliminaci otisků.Hotová bunka naplněná předem vybranou a upravenou pramenitou vodou s pH 6,5.Elektrolyt kyselina fosforečná potravinářské kvality s hustotou 1A/12V.Nabíjení v přesných intervalech 2x denně časovacím spínačem.Celá bunka nabíjená ve faradayově kleci kvůli VF odstínění a potenciálního rušení.

A výsledek?
Dál než do první fáze bunka nechtěla jít, myslím že je to velká alchymie tenhle krám zprovoznit a nadlidský výkon.Tím bych chtěl veřejně odradit všechny se stavbou tohoto zařízení co nechtějí ztrácet čas a peníze.Pro zájemce - ještě mi to leží v garáži a brzy to půjde do šrotu


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“