Blesk - vyboj

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Blesk - vyboj

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj.Já mám za radiátory už léta obyčejný silný papír potažený vodivou hliníkovou folií a zatím nic podobného.Možný výboj(a je to jen můj názor) může vznikat právě tou izolací a prouděním vzduchu.Na umělé hmotě tady na pěnové může vzniknout náboj a při větší vlhkosti vzduchu při přiblížení se opačně nabitého předmětu přeskočí výboj.Ale jistě to může být i případ co popisuje gewo.Skus obyčejnou klipsou s kablíkem propojit onu podložku s radiátorem,tím by se to mělo uzemnit.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Tomas

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Tomas »

Pěkný kondenzátor :D Dej přes to napříč kus drátu, z rohu do rohu, a ten uzemni. Nebo zastrč kus drátu mezi fólii a stěnu a uzemni. Co je za tou zdí? Nevede tam svod od špatně uzemněného hromosvodu? Kolega měl podobný případ. Pak se zjistilo, že držák svodu hromosvodu se špatnou zemí se ve zdi dotýkal traverzy...
Jedná se o starou chalupu nemající hromosvod, jediné zemění je nulový vodič, který jde asi 2,5m nad hřebenem střechy a který má být zeměn na každém sloupě. Na baráku je umítěna lampa veřejného osvětlení. Takové problémy máme až v tomto roce jinak žádný problém s bleskem uvnitř místnosti nebyl. Je zajímavé, že výboje se objevují na dvou místech. Přitom jedna místnost je v přízemí a druhá je v podkroví.

Zkusím tedy dát drát za folii a přizemnim k topení.
Dík Tomas


Tomas

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Tomas »

Za zdí není žádný zemnič, ve vzdálenosti 80cm od radiatoru není ani žádné elektrické vedení, jenom topení.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Aquarius1 »

Tomas píše:Za zdí není žádný zemnič, ve vzdálenosti 80cm od radiatoru není ani žádné elektrické vedení, jenom topení.
No pokud máš uzemněn vodovod a topení tak už snad jen ta podložka za topením.Skus jí vyndat,teď přes léto jí tam nepotřebuješ a uvidíš zdali to bude i nadále probíjet,pokud ne je to podložkou,pokud ano bude to jinde třeba i vlhkou zdí.Ve starých domech je kolikrát i staré vedení elektřiny a třeba i nefunkční u nás v domě je taky a to by mohl být taky jeden možný důvod.Dobré by bylo aby se k tomu vyjádřil elektrikář.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Tomas

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Tomas »

Ještě k uzemění, uzeměn je kovový stožár lampy, který je na baraku a pak je uzeměna skříň. Oba zemniče jsou ve vzdálenosti 10m od radiátorů.
Blízko je pouze okap (asi 2m) a ten není uzeměn.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Aquarius1 »

Tomas píše:Ještě k uzemění, uzeměn je kovový stožár lampy, který je na baraku a pak je uzeměna skříň. Oba zemniče jsou ve vzdálenosti 10m od radiátorů.
Blízko je pouze okap (asi 2m) a ten není uzeměn.
No uzemněn nebo jen drát do země :D nic ve zlém u nás byli svody uzemnění vedeny snad všude a kopal i kohoutek u vodovodu a pak se přišlo na to že svody byli jen asi 10cm v zemi a bez desky jen kus drátu.Po připojení a zakopání desky(použil jsem starej tál ze sporáku) je klid.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Návštěvník

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Návštěvník »

Aquarius1 píše:
Tomas píše:Za zdí není žádný zemnič, ve vzdálenosti 80cm od radiatoru není ani žádné elektrické vedení, jenom topení.
No pokud máš uzemněn vodovod a topení tak už snad jen ta podložka za topením.Skus jí vyndat,teď přes léto jí tam nepotřebuješ a uvidíš zdali to bude i nadále probíjet,pokud ne je to podložkou,pokud ano bude to jinde třeba i vlhkou zdí.Ve starých domech je kolikrát i staré vedení elektřiny a třeba i nefunkční u nás v domě je taky a to by mohl být taky jeden možný důvod.Dobré by bylo aby se k tomu vyjádřil elektrikář.
Dole v přízemní by zed mokrá byt mohla, ale podkroví je nově stavěno (rok 1972) tam zed určitě mokrá není, vše si spojuji z touto folii, které je přilepená těsnící pěnou kde zdi (používá se např. při výměně oken), takže strhnou to je velice těžšké a asi je to to poslední možné. :cry:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od A(&F) »

Tomas píše:Ještě k uzemění, uzeměn je kovový stožár lampy, který je na baraku a pak je uzeměna skříň. Oba zemniče jsou ve vzdálenosti 10m od radiátorů.
Blízko je pouze okap (asi 2m) a ten není uzeměn.
... tak 10 metrů říkáš ??? ... :ethink:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak to už mne vážně nic nenapadá.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Tomas

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Tomas »

Aquarius1 píše:Tak to už mne vážně nic nenapadá.
Dík za pomoc, něco vyzkouším, alespoň zkusím dát mezi stěnu a folii drát a ten připojit k topení, jak radí gewo.

Tomas


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tady

Příspěvek od Merlin »

má někdo VE až do domu.. a ještě si stěžuje.. tss tss... :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Re: Tady

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše:má někdo VE až do domu.. a ještě si stěžuje.. tss tss... :D
Až nato, že když je podezřele vysoký oběr nebo velká ztráta el. energie tak vám lezou hned do nástřešáku :? Pak přijede komando v černém a už v tom jedete ...

Vítejte
ČEZ REPUBLIK :lol:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tady

Příspěvek od Merlin »

Anonymous píše:
gewo píše:má někdo VE až do domu.. a ještě si stěžuje.. tss tss... :D
Až nato, že když je podezřele vysoký oběr nebo velká ztráta el. energie tak vám lezou hned do nástřešáku :? Pak přijede komando v černém a už v tom jedete ...

Vítejte
ČEZ REPUBLIK :lol:
Řeč je o VE, ne o ČE.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jarop
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: stř 08 lis 2006 12:47
Bydliště: Košice
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od jarop »

Ako vraví gewo, radiátory s uzemnením zrejme vytvárajú kondenzátor so stenami budovy. Budova sama asi nie je dosť uzemnená.
V akej nadmorskej výške je budova ?
Čo takto uzemniť aspoň okap ?
Aj keď je miestnosť hore suchá, ešte stále môže byť odpor steny menší ako stačí na prieraz. Hlavne keď pribudla folia. To že má nevodivý povrch nie je dôležité, vn to preskočí ako nič. Zmeral by som izolačný odpor medzi vonkajškom steny a radiátorom keď je vlhko a tiež medzi vnútrom a radiátorom.
Prípadne napíšte na elektrika.cz .


Jaro
Tomas

Re: Tady

Příspěvek od Tomas »

gewo píše:
Anonymous píše:
gewo píše:má někdo VE až do domu.. a ještě si stěžuje.. tss tss... :D
Až nato, že když je podezřele vysoký oběr nebo velká ztráta el. energie tak vám lezou hned do nástřešáku :? Pak přijede komando v černém a už v tom jedete ...

Vítejte
ČEZ REPUBLIK :lol:
Řeč je o VE, ne o ČE.
Ja si myslím, že žádný černý odběr nestojí za problémy :)


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“