Meg-diskuze

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MEG a KEG

Příspěvek od NAVAR »

poota píše:
NAVAR píše: To je vcelku škoda že při té snaze investicích práci atd. neumí měřit či interpretovat výsledky jak autor, tak i učitel a dokonce celá komise.
To už se stalo víckrát, že když se došlo k "nepovoleným" výsledkům, tak byla chyba v měření.
Skoro to ve mně budí pocit, že je to taková poslední "záchranná brzda", že aby se třeba "nevykolejilo".

Zdravím - poota
Aha, toto mne nenapadlo. Apriorně předpokládám bezelstnost, což se asi do dnešní doby moc nehodí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
ZdeněkF
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: pát 30 pro 2011 14:47
Dostal: 4 poděkování

Re: MEG a KEG

Příspěvek od ZdeněkF »

Palo píše:
ZdeněkF píše:...tam bylo několik školáckých chyb při měření...
Specifikuj.
Šlo o to, že průběh napětí i proudu na výstupu byl výrazně impulsní a ten nešťastník počítal výkon, jako by šlo o běžný střídavý proud.
V takovém případě je jediné správné řešení dokonale synchronně měřit okamžitou hodnotu napětí a proudu a jejich součin integrovat. To vyžaduje nákladné přístrojové vybavení, je to ale možné přibližně vyřešit grafickým synchronním! znázorněním obou veličin a jejich grafickou integrací. O to se autor ani nepokusil.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MEG a KEG

Příspěvek od huhu »

ZdeněkF píše:To vyžaduje nákladné přístrojové vybavení,
sorry. ale pokud stačí osciloskop s logegrem, pak stačí excel
nedávno jsme v magnetických motorech došli ke stejnému výsledku v excelu i v autocadu. Sice mě to překvapilo, ale zřejmě je excel fakt výpočetně dobrý.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MEG a KEG

Příspěvek od Palo »

ZdeněkF píše:Šlo o to, že průběh napětí i proudu na výstupu byl výrazně impulsní a ten nešťastník počítal výkon, jako by šlo o běžný střídavý proud.
Dík za info - může to někdo potvrdit? Já to za do detailu neštudoval...
Nevím, co je složitýho na tom to usměrnit, pak kondík, dát slušnou zátěž a změřit W.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: MEG a KEG

Příspěvek od ťuťu »

Palo píše:
ZdeněkF píše:Šlo o to, že průběh napětí i proudu na výstupu byl výrazně impulsní a ten nešťastník počítal výkon, jako by šlo o běžný střídavý proud.
Dík za info - může to někdo potvrdit? Já to za do detailu neštudoval...
Nevím, co je složitýho na tom to usměrnit, pak kondík, dát slušnou zátěž a změřit W.
Jenže Pavel Horký usměrňovat nechtěl. Jako zátěž byla zářivka.
Jeho vyučující ing. Malý věděl dobře, proč....

http://www.issnp.cz/view.php?cisloclanku=2007120001


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: MEG a KEG

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:
ZdeněkF píše:Šlo o to, že průběh napětí i proudu na výstupu byl výrazně impulsní a ten nešťastník počítal výkon, jako by šlo o běžný střídavý proud.
Dík za info - může to někdo potvrdit? Já to za do detailu neštudoval...
Nevím, co je složitýho na tom to usměrnit, pak kondík, dát slušnou zátěž a změřit W.
Už jsem to jsem kdysi psal zde.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... tart=1035¨
Některé přístroje ten kondík nemají moc rády.

Teprve teď čučím jak (!) z roští že už to jsou 3 roky co jsem to psal.
Doprčic, tohle ve mne evokovalo přísloví indiánského kmene Dakotů:

Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MEG a KEG

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Některé přístroje ten kondík nemají moc rády.
Kondíků jsou desítku druhů, však ty to musíš vědět nejlíp ;) Samozřejmě by se zvolil takový, který by s zařízením měl nejlepší výsledky.
Otázka je, jestli se ta energie opravdu ztrácí nebo jestli tam opravdu žádná není ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: MEG a KEG

Příspěvek od E_man »

Elbafino píše:.....
Viděl jsem to funkční a jede to. Od té doby jsou jistě značná zlepšení. Takže prosím nevěřící HomoPštrosy aby nepsali pochybvoačné odpovědi o funkčnosti. Ptám se jen těch co mají positivní přístup = zodpovědný přístup. Děkuji za respekt.
ELbafino
Zdravím Elbafino
Jako velmi, velmi skeptický technik jsem se dostal na toto fórum teprve az v září tohoto roku. Vždy, když se někde, někdo chystal předvést zařízení na VE, tak to z "nějakých" důvodů nevyšlo. Už ani nedoufám, že to uvidím na vlastní oči, tak prosím, můžeš uvést jaké zařízení jsi viděl na vlastní oči a za jakých okolností? Nesnese-li odpověď zraky fóra, prosím odpověď na SZ, hrob je proti mne učiněná klepna.
Díky a zdraví E_man


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: výtah ze 2 e-mailu

Příspěvek od Waldes »

Prepáč, neviem či ti môžem vstúpiť do tvojho vlákna ale zaujala má táto veta
Akord píše:.....Príkon MEG lze jednoduše merit tak, že se MEG bude napájet z filtračního kondenzátoru o kapacite pár tisíc milifaradu, .....
Zdá sa mi to nejako neprimerane moc, pár tisíc milifaratov je vlastne pár faratov, nemalo to byť pár tisíc mikrofaratov teda pár milifaratov ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výzva !!!

Příspěvek od Waldes »

Už som to tu pred pár rokmi skúšal ale po rokoch skúsim znovu napriek tomu, že vtedy som okrem vyhrážok od istých osôb a ticha všetkých tých, ktorí sa tu predtým vystatovali, postavil som to a nefunguje to, nič iné nedosiahol. Všetci čušali ako voš pod chrastou. Výzva pre všetkých ktorí skonštruovali MEG, príďte na zraz aj s prístrojom a tam spoločne nad tým pobádame ! Čo poviete mohlo by vám to zato stáť ... Buď presvedčím ja vás alebo vy mňa, nič iné sa nemôže stať !

Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meg-diskuze

Příspěvek od lajos »

Hele Waldesi, je to zajímavá výzva-zřejmě chceš vyprovokovat obecenstvo. Okolnosti tvého neůspěchu s MEG si už nepamatuji ale s tvojí výzvou si nás rozdělil na štváče a sráče, já si tě vážím, ne že bys urážel ale važ svá slova. Proč by ti kdo vyhrožoval, popřípadě za to můžem že si neuspěl? Tak a hned se přiznej jaký si měl materiál jádra trafa?


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meg-diskuze

Příspěvek od Waldes »

Lajoši, Lajoši, vôbec si nepochopil o čom tam píšem. Je to len zopakovanie výzvy z 27.apríla.2010 ak si to chceš pozrieť pre oživenie pamäti tak je to na stránke 3 tohto vlákna príspevok http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 219#p64219 a je tam aj tvoja reakcia a ďalšie reakcie sú na stránke 4. Čo sa týka toho vyhrážania, bolo to cestou sz a ako inak brať napríklad " Kamarádsky a důrazně Tě žádám, zdrž se neopodstatněných rad MEGistům. Mohl bych si to brát osobně " No presne ako som predpokladal nik tam nič nedoniesol a presne tak dopadnú moje výzvy aj teraz.
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: poznámky k merení MEG

Příspěvek od Akord »

aha... dík za upozornenie, pravdaže stačí pár milifaradov, alebo pár tisíc mikrofaradov...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meg-diskuze

Příspěvek od lajos »

No jasně Waldesi, bylo to dávno, tak jsem to pročetl znovu, vlastně nemam co do toho kecat neb jsem nikdy neměl přijatelné jádro, tak že jsem zůstal při úvaháh nad principem z patentu a konečný hardwer vypadal jako dobrý měnič, jen trochu na vysoké napětí.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Meg-diskuze

Příspěvek od Akord »

Z fakulty mám spolužáka, dobre se známe, nedelalo mu potíže objednat si doporučený materiál jádra z ameriky, s elektronikou podobne jako já nemíval problém, a samozrejme mu to nefungovalo.

Základní princip v elektromagnetismu totiž je, že všechno, co funguje s jádrem musí fungovat i bez nej, akorát velikost, hmotnost a proporce budou nesrovnatelne jiné.

Na materiálu jádra samozrejme nemá jak funkce záviset, minimálne by se projevil aspoň částečný úspech, protože plechy i ferity už za dob sociku byly už pomerne kvalitní a nízkoztrátové.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“