Kyvadlo

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gravitační stroje

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
GRS píše:Ďakujem ži si ma vytrhol z ilúzií o uživateľoch fóra.
Copak Ti tak vadí?
Že to nedostaneš až pod nos úplně všechno?

Stačí se podívat na to, jak tu pravidelně dopadá každý, kdo jenom trochu naznačí nějaký nadějný směr.
Jenom naznačí a třeba jen úplný začátek.
Natož potom kdyby neskončil včas!

Leckdo tu naznačí cestu nebo aspoň směr. Ty zbývající kousky si už holt musíš prošlápnout sám - a když opravdu dojdeš až ke zdárnému konci, pak teprve pochopíš, co to je za dilema - napsat nebo nenapsat?
Proč napsat a proč nenapsat? Co udělá jedno a co druhé?
Až jednou budeš takhle daleko, je mnohem větší pravděpodobnost, že se rozhodneš ty poslední kroky nenapsat, aby si na ně přišli opravdu jenom ti, kdo "na to budou mít". Poradíš, ale tak, aby to pochopili ti, kteří už kousek cesty ušli, dokonce i za tu cenu, že Tě budou ti ostaní ostouzet a zesměšňovat.
A taky přijdeš na to, že třeba "volná energie zadarmo" nemůže být k dispozici zadarmo úplně všem.

Jsi tu už dost dlouho, a pokud i něco sám děláš, nemusí Tě tyhle věci tak překvapovat.
Neber to ve zlém - a smiř se s tím, že tady vždycky budou spíš inspirace, než "návody".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Balistika

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
GRS píše:Prečo nefunguje večné gravitačné zariadenie?
Protože to ještě nedal nikdo pořádně dohromady kromě Besslera. Kde kdo se potí nad převáženým kolem, který je blbost. Dynamicky se to dá zvládnout.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Díky..

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Díky, poota..
Bylo to dneska poprvé, co jsem se o tom vůbec zmínil a musím říct, že jsem nějakou takovou reakci čekal, ale stojí mi to za to, třeba tím někoho podpořit. Stálo mě to dost sil a skoro-zešílení, ale důležité je, že je dokonáno. :-)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Gravitační stroje

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:
GRS píše:Ďakujem ži si ma vytrhol z ilúzií o uživateľoch fóra.
Stačí se podívat na to, jak tu pravidelně dopadá každý, kdo jenom trochu naznačí nějaký nadějný směr.
Jenom naznačí a třeba jen úplný začátek.
Natož potom kdyby neskončil včas!
Musím trochu oponovat-Mim, Benda AxF, Petr610 atd. pak bych musel pokračovat nekonečně ze světa Mayer, Bedini, Bearden.........Tesla atd. Jen my jsme pořád tam kde jsme byly. Hm..ani to nevyčítám, huž jsem si zvykl, vy ostatní také, že jo???
Poučky o dosahování výsledku se nám zrovna vracejí ze žaludku. Někoho to sere míň, někoho víc. Mně zrovna míň. Jasně takhle vlastně přestoupíme z třetího na tu pátou úroveň, která je vlastně již vydlážděná a od poloviny 2011 do toho můžou přestupovat připravené-já už terazky svítím, jen ne všichni to vidějí


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše:
Peter píše:
Asi hezká ukázka Ampérovy (Lorentzovy) síly.. Tím hlavním drátem protéká proud. Podle směru proudu se visící magnety vychýlí na jednu nebo na druhou stranu..
Pravdu díš. Akorát, že je to jenom malá část pokusnictví popsaném jakýmsi Edem Leedskalninem, který na Floridě vyrubal, otesal a postavil Korálový Zámek (Coral Castle), Sám a sám a bez standartní techniky kromě 3T ručního řetězového zvedáku. Největší opracovaný kámen 29T. Když ho nájemce vyhodil z propůjčeného pozemku, Eda to celé jak to bylo rozebral a do měsíce přestěhoval na valníkách o deset kiláků dál, kde mu zase někdo propůjčil pozemek. Valníky tahaly traktory, ale nakládání a skládání dělal Eda sám, přes noc, co noc to valník mnohatunových opracovaných bloků naložen a složen, nic omláceného, nebo oraubovaného od řetězů. Má v tom kamennou otočnou bránu na kamenných pantech, která ještě stále funguje a bez kolomazi (70 let) a podle pár lidí, se kterými jsem mluvil, se dá otočit prstem. Ten korál je zatraceně měkký, pórovitý nepřeměněný vápenec, který se dá celkem řezat i pilou na dřevo, i když blbě.

Taky měl v tom zámku elektriku bez přípojky a bez "dýzlu".

Těma pokusama se snažil těm chytřejším napovědět, jak na to.

Takže bacha, za tou demonstrací stojí Obrovský malý chlap a samozřejmě čaroděj.

http://www.google.ca/images?hl=en&q=cor ... CDAQsAQwAQ

Kam se sere Ampér s Maxwelem a celá tahle parta.

Jednoho dne zmizel a zůstala po něm na dveřích věže, kde bydlel, noticka, že šel do nemocnice a krátká zprávička, že v nemocnici po třech dnech zemřel na rakovinu. Jinak po něm pes neštěkl.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Coral Castle

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Pravdu díš. Akorát, že je to jenom malá část pokusnictví popsaném jakýmsi Edem Leedskalninem, který na Floridě vyrubal, otesal a postavil Korálový Zámek (Coral Castle), Sám a sám a bez standartní techniky kromě 3T ručního řetězového zvedáku. Největší opracovaný kámen 29T. ...
Viděl jsem ohledně Coral Castle jeden zajímavý dokument, že v zámku jsou skryté numerické údaje tvořící šifru o různých vyšších principech..

Možná trochu fantazíruju, ale byl-li tento člověk takto schopný, možná uměl využít dávnou technologii tachyonů k přemísťování takto extrémně těžkých objektů.. Jen bohužel dneska úplně nevíme, jak to s tachyony přesně je.. Souvislosti v dokumentu Okem Boha Hora - epizoda o chrámu v Sakkáře.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Gravitační stroje

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:... Mně zrovna míň. Jasně takhle vlastně přestoupíme z třetího na tu pátou úroveň, která je vlastně již vydlážděná a od poloviny 2011 do toho můžou přestupovat připravené-já už terazky svítím, jen ne všichni to vidějí
Ale o to tady vůbec nejde, Lajošů, poota to vystihl velice dobře. Je to o zkušenostech z té chvíle, kdy se ti něco takového povede. Já jsem na tohle dřív taky nadával, možná se to tady na fóru dá i někde dohledat... Nevysvětlím ti to tady, ale určitě to taky jednou poznáš sám a třeba se budeš sám divit, kde to všude nakonec (ne)zveřejníš..


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od adam.benda »

Když už jsme ve vláknu o kyvadlech...
James Bond si napne špagát mezi dvěma mrakodrapy. Ze střechy na střechu. Na jednom konci se k provazu uváže i on a provaz za sebou přestřihne, aby mohl s provazem skočit dolů a dostat se principem kyvadla do určitého patra protější budovy... Prostě klasický snímek z akčních filmů. Jakou bude mít rychlost, když takhle přilítne oknem do toho kýženého patra protější budovy? Délka provazu je 50 m, Jamesova hmotnost je 80 kg (i s arzenálem zbraní a vychytávek co má po kapsách). Jde to řešit? Jedním způsobem? Nebo více způsoby? Myslím, že ano a že jedním "trikem" ani není potřeba diferenciální počet...


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od poota »

Jednoduchým způsobem to jde převést na "polovinu kyvadla", přičemž to okno je zrovna v polovině kyvu. Protože kdyby tam nebylo, tak to Jamese vynese skoro stejně vysoko na druhé straně, dá se říct, že v okamžiku průletu oknem má energii, která je schopná jeho váhu vynést téměř na původní výšku.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od adam.benda »

poota píše:Jednoduchým způsobem to jde převést na "polovinu kyvadla", přičemž to okno je zrovna v polovině kyvu. Protože kdyby tam nebylo, tak to Jamese vynese skoro stejně vysoko na druhé straně, dá se říct, že v okamžiku průletu oknem má energii, která je schopná jeho váhu vynést téměř na původní výšku.

Zdravím - poota
A jakým způsobem bys to na tu "polovinu kyvadla" převedl? ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od poota »

adam.benda píše: A jakým způsobem bys to na tu "polovinu kyvadla" převedl? ;)
Existuje jakýsi vzorec, který definuje vztah mezi délkou kyvadla, jeho váhou a časem jednoho kyvu. Podle něj se ze dvou techto veličin dá naprosto přesně vypočítat ta třetí. Pro půlkyvadlo předpokládám poloviční čas, jinak ten vzorec, který již drahnou dobu ve své lbi nenalézám, jemně naznačuje, že rychlost kyvadla bude uprostřed nejvyšší, takže až do tohoto bodu bude zrychlovat. Druhou věcí, kterou mi vzorec naznačuje, je to, že doba kyvu nezávisí na rozkmitu - bude naprosto stejná, ať již kyvadlo opisuje oblouk dvacet stupňů a nebo devadesát. Dosažená maximální rychlost tedy bude nějak souviset s polohou vypuštění kyvadla - čím bude výše, tím větší dosažená rychlost, protože to musí "stihnout" za tutéž dobu.

A to je asi tak vše, co se Ti ze mně podaří vykřesat. :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od adam.benda »

Výborně, z rozkřesání máme docela hezký plamínek. ;) Až na malou nepřesnost jsi to napsal vše správně. Na hmotnosti kyvadla nezáleží, ale místo toho záleží na tíhovém (gravitačním) zrychlení. Vztah pro výpočet doby kmitu je: 2.pi.odmocnina(DélkaKyvadla/GravitacniZrychleni)

Jenže takhle máš pouze dobu kmitu. Dobře, děleno čtyřmi máš pak dobu letu Jamese. (Děleno čtyřmi, protože je to doba celého kmitu. Děleno dvěma je to doba jednoho kyvu a ještě děleno dvěma je to doba "půlkyvu", tedy doba letu Jamese ze střechy do okna.) Jenže, ptali jsme se na jeho rychlost ve chvíli, kdy vlítne do okna. Ano, bude v tom místě největší, ale jak velká? Svádí to na diferenciální počet, protože v každé chvíli letu má James jinou (stále větší) rychlost, ale myslím, že to jde i jinak, jednoduššeji...

Já vím, že už ty moje hádanky asi celkově nesnášíte :D, ale měl by někdo nějaký tip? ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od martin11 »

...trochu vám to zamotám...a co když výchozí bod pádu kyvadla /bonda/ bude více než 90° třeba 120.. pak to bude pád do urovně 60° a co bude dál ...kývat ..a jakou silou...vždyť tam byla úplně jiná výchozí gravitace....... hm...berte mě s reservou kč :oops: :shock: / rtuťový mozek/


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od poota »

martin11 píše: ...trochu vám to zamotám...a co když výchozí bod pádu kyvadla /bonda/ bude více než 90° třeba 120..
Když bude mít to jeho "kyvadlo" pevnou tyč, tak je to jedno. Na špagátě by padal kousek svisle dolů normálním volným pádem, pak by se napnul špagát a dál už je to stejné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: James Bond a jeho vpád do protější budovy

Příspěvek od martin11 »

...pak je třeba lépe definovat kyvadlo.... :idea: ..aby byla diskuse relevantní :shock::oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“