Elektret - Baterie využívající pole země

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Elektret - Baterie využívající pole země

Příspěvek od MartinFALCON »

vlákno čisté - SDK.

Ahoj všichni, je to už tak rok co jsem kdysi, někde na netu četl patent někdy ze šedesátých let o baterii, která dodává neustále energii a není možno ji vyčerpat, už nevím jak se to jmenovalo a jaké tam byly použity suroviny, jen si pamatuji jednu přísadu a to byl karnaubský vosk.
Myslím si, že jsem si to tenkrát vytiskl, tak bych to snad ještě měl někde mít...
Víte o tom někdo něco?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

baterie

Příspěvek od lajos »

Jasná páka, vzpomeň si na co chceš, cokoli dodáme
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Jo to je přesně ono! Zkoušel to někdo? Kde by se dal sehnat ten karbid wolframu? Karnaubskej vosk se dá normálně koupit...


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak už vím kde vyrábí ten karbid wolframu ve formě prášku, dělá to OSRAM bruntál, ale prodávají to po 100Kg tak nevím kolik by chtěli třeba za 0,5Kg.
Jinak jak se při tuhnutí toho vosku musí polarizovat ta baterie vysokým napětím tak nevíte, kolik to tak může být voltů, jaký proud atd...?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

kolik

Příspěvek od lajos »

Nejdřív by se to muselo vyzkoušet na menším článku, proto že je tam to tuhnutí a bůch vý co to vysoké napětí s tou masou bude provádět. Jaký bude mít svod(odpor) a tak.Byl tady návod na regulovatelný zdroj s VN (do 30 kV) trafem z dyspleje z amatérského rádia a až poprvé osolíš ten zdroj tak uvidíš co to udělá. Tak že kdo má známého(příbuzného) vrátného v osramu bruntál?
Řekneš karnaubský vosk běžně, kde, za kolik? Co to je za sračku?


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

karnaubsky vosk

Příspěvek od roman »

...E 903 je karnaubský vosk


Karnaubský vosk – rastlinný vosk získavaný z palmových listov. Svojím zložením je to vosk tvrdý, typický svojím obsahom živice. Používa sa pri výrobe krémov, vlasovej kozmetiky, rúžov a v potravinárskom priemysle na výrobu poliev a leštenie potravín ako je čokoláda alebo žuvačky, kávové zrná alebo diétne doplnky stravy

http://www.jatagan.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=369
je tam aj obrazok.
Roman


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vlastnosti

Příspěvek od lajos »

Tak chvilka střelby po netu a popis karnaubu http://www.cernovlaska.cz/index.php/eck ... /?cid=2944,
věděli jste že je to E903 a včelí vosk je E901 ? Říkají že je to nejtvrdší přírodní vosk a pěkně drahý s vysokým obsahem pryskyřice. Co takhke použít epoxy, taky pryskyřice a měkne až trochu výš než přírodní pryskřice(90-100 stupňů), je dobrý izolant. Tak už jenom trochu toho karbidu. Jo a co takhle kalafuna přírodní, k pájení s cínem nebo mazání houslovích smyčců?


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Kruci, pořád se zapomínám přihlašovat...
Nejmenší množství toho vosku se dá koupit asi tady jak psal roman: http://www.jatagan.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=369
jinak se dá sehnat ještě v 50Kg balení, ale to fakt nevím kolik stojí...


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Údajně by snad měl stačit jakýkoliv těžký kov, snad třeba i kysličník železa.
No teď mě napadlo co takhle zkusit použít třeba obyč pyryt(nebo jak se to píše) co se běžně vyskytuje v uhlí?
Vzpomínám si, že jako děcka, jsme to vybírali z uhlí, a potom jsem to dal do hliníkové krabičky, došlo u ní k elektrochemické korozi a když si člověk lízl krabičky tak cejtil jak mu brněl jazyk, hrozně se mi to tenkrát líbilo, zajímavá bylo že to vydrželo takhle dělat víc jak deset let, pak sem to kdysi vyhodil... Škoda bejval bych to zkusil rozemlet a použít, kdybych nesehnal ten WCA


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

http://obchod.vytvarnepotreby.cz/
zatial najnizsia cena 20dkg za 120czk.
keby to fungovalo, urcite by sa 50kg oplatilo.
Roman.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Jen menší oprava, je za 155, za 120 je jen arabská guma.


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

Maju teda zverejneny stary cennik. V listopadu 2005 to bolo za 120. V online je to za 155.
Roman.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik

Příspěvek od Waldes »

lajos píše:Nejdřív by se to muselo vyzkoušet na menším článku, proto že je tam to tuhnutí a bůch vý co to vysoké napětí s tou masou bude provádět. Jaký bude mít svod(odpor) a tak.Byl tady návod na regulovatelný zdroj s VN (do 30 kV) trafem z dyspleje z amatérského rádia a až poprvé osolíš ten zdroj tak uvidíš co to udělá. Tak že kdo má známého(příbuzného) vrátného v osramu bruntál?
Řekneš karnaubský vosk běžně, kde, za kolik? Co to je za sračku?
Najprv dik za typ na vytvarnicke potreby, skoda len ze ma to nenapadlo, take mame aj u nas na Slovensku a nemusel som to objednavat z Jataganu, tam to sice nieje o moc drahsie ale spolu so vseliakymi bankovymi poplatkami ma to vyslo na 1054 Sk. No co uz, nabuduce budem mudrejsi.

Teraz praktickejsie veci. Zdroj nieje moc dolezity, pouziva sa napetie tak 1000V na milimeter hrubky a prud by mal byt v podstate nulovy, je to jeden z najlepsich izolantov preto som ho vlaastne aj zhanal, potrebujem zaliat jedno specialne VN trafo. Samozrejme treba dodrzat maximalnu opatrnost to nieje napetie ktore kope ...

Inak ano celkom dobry elektret sa da ziskat z epoxidu, treba len ho "formovat napetim" po celu dobu tuhnutia, teda najmenej 24 hodin. Lahsie je to z plexiskla ...

Pre anglicky zdatnych prikladam subor na stiahnutie, a nebolo by od veci keby to niekto prelozil, aspon podstatne veci a zverejnil ... nenajde sa nik ?
Waldes.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak jsem psal do toho osramu ohledně toho prášku, ještě pro informaci, napsali mi, že jejich šarže jsou minimálně jedna tuna, no tak to se mi fakt objednávat nechce :lol:
Jinak v odpovědi o ceně neřekli ani ň a navíc mě z něj připadalo jak kdyby mě tu tunu už nabalili a poslali.
Takže to asi vidím tak, že by to chtělo někoho kdo v tom podniku dělá a dokázal by sehnat tak 0,5Kg.
Jinak ještě jedna věc, jaká zrnitost toho prášku se má použít, a v jakém poměru se to vůbec míchá?
Možná nakonec nezbyde nic jiného než vyzkoušet nějaký jiný prach.


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

MartinFALCON

Příspěvek od ZeusJuri »

pyryt neni problém vyrobyt, je to sirnik železa


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“