TOPENÍ ..vodou?

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
kadora j

Příspěvek od kadora j »

ahoj
Ia vdaka za tvoje stanovisko a upozornenie na film
je to naozaj velmi velmi zaujimavy pokus
i ked z diskusii pod filmom som neni
moc mudrejsi ako to funguje a bohuzial
nemam ozvuceny computer tak neviem
ci tam autor pokusu nieco hovori.

Ale este raz - mam tomu rozumiet tak
ze na elektrody sviecky je privedenych 240V DC
a zaroven sa na ne strieka slaby elektrolyt
Tym sa voda rozlozi a zaroven zapali

240V sa mi zda velmi male napatie na preskok iskri
medzi elektrodami .
a preco do zariadenia idu tri rurky my je tiez nevysvetlitelne.

Ia do tohto fora som sa zaregistroval pred rokom
tak preco nemozem dostat od teba karmicku.

vdaka Kadora :lol:


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Anonymní příspěvky

Příspěvek od rival »

kadora j píše:ahoj
...Ia do tohto fora som sa zaregistroval pred rokom
tak preco nemozem dostat od teba karmicku.

vdaka Kadora :lol:
Je sice pravda, že jsi registrován od 30.1.2007, ale své příspěvky jsi napsal bez přihlášení. Takže jsou jako od anonyma. Pokud jsi zapomněl heslo, tak písni. Tvé přihlašovací jméno je: kadora. Teprve potom je možné, abys dostal nějakou karmičku...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

J.kadora

Příspěvek od la »

Citace:
S diskuze pod filmem aspoň tedy pro mě vyplývá, že pro napájení pokusu bylo použito reg .transformátoru, svíčka v druhé části filmu byla upravena odstraněním odrušovacího odporu a napájena DCnapětím 120-150V proud 2-4A a elektrolyt slabý roztok uhličitanu draselného.Při použití svíčky s odporem v první části filmu docházelo k pokovování středového isolátoru a větším energ.ztrátám.Nebylo tady při pokusu použito VN napájení což je bezpečnější,ale bylo použito elektrod svíčky součastně pro vývin i pro zapálení BP.Můj osobní názor je ten že tlakové podmínky nic moc ,chybí uhlík a zbytečně brzy to chladne protože je to příliš otevřené,lze to zdokonalit dávkováním elektrolytu a tím zvýšit stabilitu spalování, ale velmi velmi poučný pokus.

Zdravím.
Pod téměř každým filmem v youtube.com je na té samé straně uveden text diskuze k danému filmu do níž lze dávat otázky a autor na ně opovídá odpověď je na barevném podkladu.

Odpověď na tvou otázku :
Je, že ne 240 V DC ale 120 až 150 V DC přes regulační trafo ,autor píše že přímé spojení se zásuvkou nemá jeho zásuvka ráda. :D Myslím ,že by nebyl rád i autor,koukal sem, že má podivné rukavice :D :spirit:
Každou trubku použil pro jinou část filmu stejně mu v druhé části došel elektrolyt jak též uvedl, protože to vytéká na plano kolem, ale
stejně budiž mu za zveřejnění a sfilmování a za diskuzi dík :bye: la

PS :Domnívám se že u toho zařízení jde o vhodný přenesený výkon na elektrody .
Funguje to asi takto:
Po připojení DC na zaplavené elektrody elektrolytem se vyvíjí BP který začne vytlačovat okolní elektrolyt až po okamžík když přeruší obvod,v okamžiku přerušení přeskočí jiskra napětí není třeba až tak vysoké ,závisí na vodivosti elektrolytu .Protože je použito jako zdroje reg,autotransformátoru ,(používám taky autotrafo a stačí mi jen 80V)tento se zachová jako indukčnost při přerušení ,vytvoří pulz.Právě tento okamžik je podle mého nejdůležitější proto,že je třeba to dovolit ale nesmí trvat příliž dlouho ,když trvá déle dochází k opotřebení elektrod.Děj se neustále opakuje.Horké elektrody jsou zaplavené elektrolytem.Vyvine se vodní pára(podle složení elektrolytu(uhlík třeba) a protože jsou pod napětím opět BP a opět jiskra .Aby došlo k rychlému zaplavení a vychlazení elektrod je třeba využít tvaru nádoby a tlaku elektrolytu.
To by bylo tak stručně.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

....

Příspěvek od la »

Ano Kanarev je v tomto oboru špička :good:
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0


Ševče drž se ....

Re: TOPENÍ ..z vody?

Příspěvek od Ševče drž se .... »

Kazalin píše:Přátelé, napadla mě, v souvislosti s pátráním po volných energiích, myšlenka, využít kyslíkovodíkovou směs ( rozloženou např. Aquasprintem ) k topení v domě. Jsem elektrotechnik, tedy chemiku znám jen povrchně. Uvažoval jsem o upraveném plynovém kotli. Podle informací má vodík větší výhřevnost. Ale jak prakticky na to? Aby nenastal výbuch. V motoru se hydrogen chová přece jen jinak, než při volném hoření.
Uvítám každý názor, i ty negativní, ale seriozně podložené. ( např. zkoušel jsem to a už píši je levou rukou :lol: ).
Jinak jsem rád, že jsem na toto forum doklikal. Začínal jsem u MWM magazínu.
Příjemný den všem!

Pane kolego , před nedávnem jsem řešil obdobnou starost. Dopadlo to tak ,že vzhledem k nutnosti rychlé a dostupné realizace bez komplikací v normálních dílenských podmínkách to vyhrála elektrika, H2O2 musí chvíli počkat na později ve stylu plazmová ellýza vody . jste přece z oboru. cenově je to přijatelné a bez průse... automat atd. Někdo tu rozebíral výhřevnosti atd - H2 má nižší výhřevnost než ZP cca je potřeba dvojnás. množství plynu - v mé případě asi 4,5m3 za hodinu- 400w na 1m3 plazmovou ellýzou = generátor okolo 2kW oproti 2,2 m3 ZP - viz třeba strojnické tabulky. ZP má 34,7 až 38,1 MJ na M3 . Jinak je to celkem stejná práce jako 9 kW až 12kW a elektro + minimalizace tepelných ztrát domu , která je z 80 % hotová. Je to Váš obor přece ..... Funkční mag. NdB rotor je okolo 6,5 tis. Kč , generátor dle libosti , přebytky lze také bez potíží uplatnit atd.... Mnoho pro i proti, realizace to rozhoduje


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

zásobník TUV

Příspěvek od la »

Mám zásobník teplé užitkové vody řešený takto .To je zjednodušený náčrtek,bez ochranných ventilů.Má to výhody ,teplá voda je skoro ihned ,jde použít i jiných tepelných zdrojů,koumáci si mohou vybastlit elektronické řízení priority ohřevu,(odkud ,čím,kdy,z čeho).Nevýhodu to ovšem má, :oops: :oops: musí si to člověk ubastlit sám nebo se znalými kamarády.Použil sem na to tlakovou nádobu ležatého boileru.Šetřit se dá i takto.Funguje úspěšně už několik let.Bych řek asi 20.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

zásobník TUV

Příspěvek od la »

Stručný popis rozdílů:
Díky zakřivení v horní části nádoby je velmi malý čas potřebný na ohřátí pohotovostního množství teplé vody.(asi 15min)
Na rozdíl od obvykle komerčně vyráběných ohřívačů ,které mají vedenu teplou vodu ven vnitřkem nádoby poměrně dlouhou trubkou která zajistí částečný pokles pracně dosažené teploty,tento způsob dodá vždy jen nejvyšší teplotu .Je to citelné hlavně při pomalých odběrech.
Pro tři domácnosti stačí v pohodě 125 l zásobník.
Menší elektrochemická koroze zásobníku protože ohřev je mimo zásobník.(hlavně to el.topné těleso dělalo neplechu)
Tudíž větší životnost nádoby.
Oběh jednotlivých větví je gravitační.Topná charakteristika jednotlivých větví je nastavitelná horními ventily .Čištění je jednodušší(propláchne se to i za provozu)
Při poruše jedné větve není nutné odstavení s provozu.A hlavně.
Ženský maj teplou vodu furt tudíž neremcaj, platí menší inkaso a mám tudíž celkem klídek.
:smoke: :bye: :pivko:


Návštěvník

Re: zkušebna

Příspěvek od Návštěvník »

kutil píše: Ahojky, já jsem revizák plynových zařízení a proto vím o čem mluvím. Protože zkušebna nemá normy na spalování vodíkové směsi, tak mu nemůže udělit osvědčení na kotel i kdyby chtěla.
PS- reagoval jsem ještě do fóra o efektivní elektrolýze a tam se mi podařilo přilepit i ten patent USA.
Honza
Honzo, chování plynu tedy znáš. Pokud se podaří zařízení na kyslíkovodík vyvynout, o co tady všeci usilujeme, jak potom tento pálit? Je potřebná jiná tryska, nebo speciální hořák, nebo to napojit rovnou na stávající přívod plynu? (zemního)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: zkušebna

Příspěvek od kutil »

BP (H2+O) má několikanásobnou rychlost hoření než mají uhlovodíkové plyny. Proto musíme zajistit vysokou rychlost proudění v trysce. Např u PB hořáku zvýšením tlaku, tedy rychlosti na trysce se plamen oddálí až se "ustřelí" a zhasne.
Tohoto stavu lze docílit jedině při vyšším provozním tlaku min 60 kPa.
Při tomto tlaku je však třeba móóóc BP za zadkem a to se mi ještě nepodařilo docílit. Pro přímé spalování je to Z a t í m ! utopie, ale pro motor na El.centrálu by to již mohlo stačit........
Bohužel zatím jen pracuji na vytvoření podmínek (vyklizení dílny, zhotovení kompresoru, zhotovení zkušební stolice atd.
Vše potřebuje své a bez potřebného zázemí a měření je to naše bastlení o ničem-grrr
Vydržať H.
PS- přímo v kotli na ZP to spalovat nelze :!: :!: :!:
Pouze jako příměs do ZP a to ještě s citem, max 50/50%, potom by se musel přiškrtit přívod vzduchu a to u některých typů hořáků prostě nejde!


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: zkušebna

Příspěvek od pepo.bn »

Kutil zdravím ťa . Priznám sa ti , som rád že ako odborník od ,,fachu'' si uviedol ludí tu na fóre ,,do obrazu'' a dúfam , že aspoň niektorí ,,humoristi'' si budú teraz už dávať ovela vedší pozor minimálne o ,,strechu nad hlavov'' keď už im na zdraví a živote svojom a svojích blýzkých nezáleží a sú ochotný len pre tých ,,pár drobných'', ktoré sa im touto cestov možno (velmi velký ,,otáznik'') podarí ušetriť , toto všetko zatratiť . Za tento velavravný a velmi hodnotný príspevok máš odomňa bodík . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: zkušebna

Příspěvek od kutil »

Ahojky pc příteli.
O bodíky tu vůbec nejde. Jsem na fóru téměř od jeho založení a zjistil sem že všechno je jinak :!: Už mě přešlo to prvotní nadšení že rozkmitám frekvencí vodu a budu topit vodó ......Zjistil sem že se spousta lidí dokáže bavit tím jak móóc toužíme po VE a že někteří tu naši touhu dokáží dokonce i zneužít jako např. Milan z Elabsu Vracov. Ten hodil na trh obyč. generátor pulzů, sice vymakaný že se kdykoliv můžeš vrátit k nalezené rezonanční frekvenci, ale přemrštil cenu na 47 500,- Kč- no nekup si to když je ti to k ničemu-grrr Ale bylo mi řečno že prý v americe se běžně prodávají funkční věci k nefunkčním zařízením............... :?:
Fórum je pro mě obrovská škola života. Dnes již vím že se vodou opravdu dá topit, ale že nic není zadara a že musíš hodně umět a hodně znát a že komerčně se to využít nedá. Kdo tohle nepochopí tak může žít jen ve světě iluzí a ono je tak krásné snít ;)
Tak se měj a vydržať
H.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Kutil zdravím ťa . I Já to mám overené že sa dá priamo s ,,upravenou vodou'' kúriť . No vo svojom príspevku som narážal na tých ,,humoristou'' , ktori uplne vážne uvažujú nad spalovaním BP/ZP doma pod vlastnou strechou . Pokjal ide o ekonomiku v prípade BP (elektrolýza) , tak tá je hlboko v mýnuse už len keď porovname množstvom energie na jeho produkciu vynaloženj s množstvom energie jeho spálením získanéj speť a to aj bez započítania ostatných nákladov Podla mňa , ak už niekto chce silomocou obohacovat ZP nejakým ,,domácim'' piynom a to s minimálným rizikom , tak nech je to len H2 prípadne ešte O3 , no aj tie nikdy nevyrábať do zásoby a nikdy to nemiešať do kopi pred horákom . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Návštěvník

inspiracia po x-te

Příspěvek od Návštěvník »

Momentalny flash som si dovolil zverejnit: Co tak elektrolyzu v externom zariadeni nahradit pyrolyzou priamo v ohnisku? Ocakavam burlivu diskusiu :-)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: inspiracia po x-te

Příspěvek od A(&F) »

Anonymous píše:Momentalny flash som si dovolil zverejnit: Co tak elektrolyzu v externom zariadeni nahradit pyrolyzou priamo v ohnisku? Ocakavam burlivu diskusiu :-)
Citace z http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=2901#2901

PPS: ... a než BFRko, kde Qapem velmi rychle ubývají elektrody, je částečným řešením rozklad vody pomocí vysoké teploty, např. pomocí rožhaveného železa nebo žhavého uhlí. A to, že lze dotáhnout až k dokonalosti, je možno shlédnout v "Přemkově týdeníku" ... viz http://www.iprima.cz/tvarchiframe/video/?video=5308 ... se závěrem "pana odborníka" nelze jinak než nesouhlasit ... automatika pro dávkování "přehřáté páry" je poměrně jednoduchou (a spolehlivou) záležitostí ... zkoušeli jsme to propočítat a v ideálním případě by postačilo topit zhruba 15-25ti % pevného paliva (uhlí), popř. 20-50% dřeva ... a zbytek tepla získáme z vody => úspora značná, neboli dobrý poměr cena/výkon ... metoda je to velmi stará a hlavně vyzkoušená, já sám ji používám ve své "mini metalurgické peci", pouze s tím rozdílem, že teplou vodní mlhu vytvářím pomocí dvou až tří ultrazvukových zvlhčovačů a vháním jí do ohniště pomocí proudu vzduchu (potřebuji dosáhnout především vysokých teplot) ... jako palivo používám "brikety na grilování" + "surový" rostlinný olej (z ekon. důvodů) ... voda se po rozkladu (na H2+O2) slučuje s uhlíkatými složkami a vzniká tam navíc i další hořlavé plyny, jako např. CO ... výsledná směs je velmi podobná jako u PCMka ... po dosažení pracovní fáze to i přes částečné použití oleje téměř nekouří, snad i díky "dokonalému" spálení za poměrně velmi vysokých teplot ... a výsledných pevných částic popela je naprosté minimum ... tag ňák tak ...


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“