Disociace vody

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
J.K.

Diky :-)

Příspěvek od J.K. »

Gewo, dekuju za postrceni. Ted se mi v hlave rozsvitilo. Jeste bych chtel vedet, kdyz si sam jsi jisty, co a jak udelat aby to jelo - povedlo se Ti to v praxi ? Nebo jen "tusis" ? Vim ze jsi udelal spoustu pokusu, ale nevim jestli jsi zkusil i toto.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diky :-)

Příspěvek od Merlin »

J.K. píše:Gewo, dekuju za postrceni. Ted se mi v hlave rozsvitilo. Jeste bych chtel vedet, kdyz si sam jsi jisty, co a jak udelat aby to jelo - povedlo se Ti to v praxi ? Nebo jen "tusis" ? Vim ze jsi udelal spoustu pokusu, ale nevim jestli jsi zkusil i toto.
Nevidět, neslyšet, nemluvit. Myslet. ;)

VN cívka u auta, tak jak je zapojená, jako na potvoru produkuje negativní pulsy.. Bez kondu jsou to jen ostré krátké špičky, s kondem se výboj prodlouží a je díky proudu teplejší. Proto motor špatně běží při odpojeném kondnzátoru. Nezapomeň, že bojuješ s napětím, ne s proudem. Pár megaohmů mezi vůbec neškodí...

http://www.imfsoft.cz/hardware/produkty ... nition.asp


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro všechny...

Příspěvek od Mim »

Skvělý odkaz od Gewo. Měli byste to prostudovat. Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Diskuse se zastavila?

Příspěvek od Mim »

NIkdo na nic nepřišel? Co bylo dřív.....? Jak do toho? To se mi snad jen zdá..... Mim


Však ono to půjde!!!
J.K.

Nevim jak dal....

Příspěvek od J.K. »

Nee, nikdo na to neprisel. S kamosem si s tim hrajeme, mame za sebou spoustu bezesnych noci, a nic :-( Vypada to, ze male postrceni mi nepomaha, potrebuji asi "nakopnout" vic...


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Další malé nakopnutí.....

Příspěvek od Mim »

Uvedl jsem to už jinde a tak to dám i sem.....
Protože jsem některým poskytl nějaké další informace, uvádím je i zde:
Jsou to citáty, které jsem neupravoval:
Odpovědi: "Nejlepší je titan. Gewo už napsal proč. Používal jsem i nerez, ale 0,5 mm. Je s ním lepší práce. Můj vyvíječ má 150 elektrod, rozdělených do třiceti bipolárních sekcí. Mezi každou sekcí je vysokonapěťová elektroda. Rozměr jedné elektrody je 150 x 100 mm.
Voda je chemicky neupravená. Celé je to zastavěno v kastlíku od autobaterie 88 Ah. Víko je s 10 mm plexi. Nad elektrodami je plastová mřížka, zamezující kolísání hladiny. Toť vše. Ostatní je na tobě. Mim"
"Nerez 0,5 se dá střihat pakovkama, nebo bez problémů i kvalitníma nůžkama na plech. Já preferuji řezání vodním paprskem. Spousta firem to dělá a pokud nevymyslíš nějaké obludné tvary, tak to stojí velice málo.
Výhoda téhle metody je především v tom, že můžeš použít jakoukoliv vodu. O uhlíku a burelu jsem již také na fóru psal. Volný uhlík se polarizuje a nedá se s tím pracovat. Uhlíkové elektrody jsou křehké a špatně tvarovatelné a spojitelné. O titanu a ostatních materiálech napsal Gewo na fóru dost. Zatím. Mim"


Však ono to půjde!!!
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Další malé nakopnutí.....

Příspěvek od kutil »

Mim píše:Uvedl jsem to už jinde a tak to dám i sem.....
Protože jsem některým poskytl nějaké další informace, uvádím je i zde:
Jsou to citáty, které jsem neupravoval:
Odpovědi: "Nejlepší je titan. Gewo už napsal proč. Používal jsem i nerez, ale 0,5 mm. Je s ním lepší práce. Můj vyvíječ má 150 elektrod, rozdělených do třiceti bipolárních sekcí. Mezi každou sekcí je vysokonapěťová elektroda. Rozměr jedné elektrody je 150 x 100 mm.
Voda je chemicky neupravená. Celé je to zastavěno v kastlíku od autobaterie 88 Ah. Víko je s 10 mm plexi. Nad elektrodami je plastová mřížka, zamezující kolísání hladiny. Toť vše. Ostatní je na tobě. Mim"
"Nerez 0,5 se dá střihat pakovkama, nebo bez problémů i kvalitníma nůžkama na plech. Já preferuji řezání vodním paprskem. Spousta firem to dělá a pokud nevymyslíš nějaké obludné tvary, tak to stojí velice málo.
Výhoda téhle metody je především v tom, že můžeš použít jakoukoliv vodu. O uhlíku a burelu jsem již také na fóru psal. Volný uhlík se polarizuje a nedá se s tím pracovat. Uhlíkové elektrody jsou křehké a špatně tvarovatelné a spojitelné. O titanu a ostatních materiálech napsal Gewo na fóru dost. Zatím. Mim"
Ahojky, můžeš prosím Tě také uvést nějaká konkrétní data ať se máme čeho chytit?
Pro info. stačí že to NA PŘÍKLAD: krmíš 12 V při 5 amp. a za hodinu rozebereš 0,15 lt.vody.
To např, je záměrně velkým písmem aby se toho někdo nechyt předem.
Dík za pochopení Honza.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Kutila....

Příspěvek od Mim »

Už jsem ti odpověděl v jiné části fóra...Doufám, že to stačí...Ale jinak se klidně ptej...rád odpovím. Mim


Však ono to půjde!!!
kutill

Re: pro Kutila....

Příspěvek od kutill »

Mim píše:Už jsem ti odpověděl v jiné části fóra...Doufám, že to stačí...Ale jinak se klidně ptej...rád odpovím. Mim
Tak toto je perfektní odpověď pro toto fórum nepostradatelná. Fantastická spolupráce :lol:
Já sleduji i ekonomiku provozu a teprve tam kde bude výhodná tak „zaberu špónu“ a nebudu hledět na čas ani finance.
Jestliže dnes vím o funkčním zařízení, které je schopno (když to dotáhnu do konce) vyrobit min. litr směsi/sec. s příkonem do 50 W a ne 3000W tak po tom půjdu jak po uzeným. Jestliže mě tvoje řešení do té doby umožní provozovat EC na vodu, budu vděčný i za jiné informace. Nepotřebuji žádný návod -(stavebnici), vím co mám dělat ale z principu žádné nové informace neodmítám ani předem nezavrhuji. (jen jsem si chtěl udělat obrázek o ekonomice provozu "Mimova" vyvíječe)

Jinak jsem vám ostatním chtěl říct, že teoretická znalost řešení (tzv.pochopení funkce) neznamená, že jste již zvítězili. Vždycky je v tom nějaký malilinký háček proč to nejede tak, aby to bylo prakticky využitelné!!
NO A VO..VO..VO TOM TO JE!
Vydržať Honza


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Kutila....

Příspěvek od Mim »

Ono to jde, když se opravdu chce.....Přeji hodně síly... :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Úvodní článek

Příspěvek od Merlin »

má několik drobných změn a dodatků.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Úvodní článek....

Příspěvek od Mim »

To jsi to tedy spravil....???


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvodní článek....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:To jsi to tedy spravil....???
Mime, tohle vlákno je o disociaci vody, ne o pulsní ani o normální elektrolýze.

Z Dingelova patentu:

Systém produkuje vodíkový a kyslíkový plyn z vody podle potřeby. Voda je separována na vodíkový a kyslíkový plyn použitím unikátního designu, kombinujícího metalurgické a elektrotechnické vynálezy.
Nikde netvrdí, že jde o jeho vynálezy – způsob spočívá v neobvyklé kombinaci obecně známých prostředků. Patentován je tedy jen design!

Obr. jak02.jpg

Separátor – kovová

voština (prostorový útvar...)

Obr. jak01.jpg

Základy v pozadí
-----------------------

H20
Použití voštinového separátoru
& vědět jak elektřina a magnetizmus (při x,xxx Atm) poskytnou palivo k spalování. (Zařízení pracuje s podtlakem, proto tak prosté upevnění víčka elektrolyzéru...)
------------------------

Zbývá ještě zmíněný magnetizmus.

Tady je:

United States Patent 4,014,777
Yul Brown


... Zdokonalení pomocí permanentních nebo elektromagneticky indukovaných magnetických polí použitých v elektrolyzéru umožňuje kontrolovanou separaci jistého množství vytvořených plynů.

... Separace vodíku a kyslíku ze směsi za použití buď permanentního, anebo elektromagneticky vytvořeného, nastavitelného magnetického pole.

FIG. 6 demonstruje uspořádání pro magnetickou separaci kyslíku z kyslíko-vodíkové směsi, přičemž takto získaného kyslíku může být využito např. k řezání plamenem.

Zařízení sestává z komory 60 obsahující magnet 61 umístěný v potrubí 62. Směs vodíku a kyslíku prochází potrubím kolem magnetu 61. Diamagnetický kyslík je magnetickým polem odkloněn do příčného kanálu 63 a do uprostřed zaústěné hadice (nezobrazeno) vedoucí z tohoto kanálu k řezacímu hořáku. Paramagnetický vodík pokračuje potrubím okolo magnetu a může být podle potřeby buď vypuštěn do atmosféry, anebo jímán do zásoby.
------------------------------------------ :!:

Věda, co? :D :D :D

Kontrolní otázky:
1/ Z jakéhopak asi kovu je voštinový separátor?
2/ Kde jsou tyto elektrody umístěny, a jaké napětí jaké polarity je na ně přiváděno?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Merlin dne sob 25 lis 2006 2:36, celkem upraveno 11 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Nó.....

Příspěvek od Mim »

Ale vo....vo...vo...vo...votom to neni. :cry:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nó.....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Ale vo....vo...vo...vo...votom to neni. :cry:
JE!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“