Kavitační Topení - Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Turbulentní ohřev kapkaliny

Příspěvek od poota »

ťuťu píše: Píšu k věci. ...
Sice ne tak úplně, ale budiž.
Pro ty obtížněji chápající se pokusím ještě jednou vysvětlit, o co nám jde.
Nechceme kupovat žádné hotové zařízení, takže nás ani příliš nezajímá, jestli skutečně funguje a nebo je to podvod.
Naopak nás zajímá, kterak je vevnitř utvářené - fotografie, výkresy, slovní informace.
Naším cílem je podobné zařízení vyrobit a vyzkoušet, jestli je pro vytápění výhodnější, než ostatní způsoby.

Doufám, že i naše milé ťuťu dokáže pochopit, že jakékoli informace o funkčnosti či nefunkčnosti zařízení, jehož vnitřní uspořádání neznáme, jsou nám dokonale k ničemu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

schaeffer

Příspěvek od Aquarius1 »

K dírám ve válci,to co zde teď napíšu mám neověřeno takže to neberte jako nějaký návod.
,,Díry by měli být položeny,, 10 až 15° proti směru otáčení,rovná dna hloubka dir pěti násobek průměru díry a ještě vyoseny do strany,zhruba 3 až 5°.Kdo má soustruh frézku s děličkou a zbytečný materiál může laborovat do sytosti.S těsněním to také věda není,existuje už spoustu let keramická ucpávka používaná v tlakových čerpadlech.
Jak jsem napsal na začátku,nemám to ověřeno je to jen souhrn informací co jsem vysosal z netu.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Turbulentní ohřev kapkaliny

Příspěvek od martin11 »

poota píše:
ťuťu píše: Píšu k věci. ...
Sice ne tak úplně, ale budiž.
Pro ty obtížněji chápající se pokusím ještě jednou vysvětlit, o co nám jde.
Nechceme kupovat žádné hotové zařízení, takže nás ani příliš nezajímá, jestli skutečně funguje a nebo je to podvod.
Naopak nás zajímá, kterak je vevnitř utvářené - fotografie, výkresy, slovní informace.
Naším cílem je podobné zařízení vyrobit a vyzkoušet, jestli je pro vytápění výhodnější, než ostatní způsoby.

Doufám, že i naše milé ťuťu dokáže pochopit, že jakékoli informace o funkčnosti či nefunkčnosti zařízení, jehož vnitřní uspořádání neznáme, jsou nám dokonale k ničemu.

Zdravím - poota
...no tak Poota to snad vysvětlil již dokonale, o co nám zde jde....kupovat to nebudem.../ za 75 000.- už vůbec ne...rozmýšlel bych se už u 20 000.- a ani ty nemám :oops: / na certifikáty kašlu, protože vystavit jakejkoliv papír lze v tomto státě na všechno :idea:
skutečně mojí / osobní/ snahou je to zkusit udělat, a to bez ohledu na výsledek. pokud se prokáže COP alespoň 1,2 budu spokojen / kdo vám kde dá "jen tak" slevu 20%...že....
to je ad1
ad2 o duševním stavu ťťu jsem psal s ohledem na tvoji starost o nás, já jen , aby tě to zase tak moc / náš osud a peněženka/ netrápilo, protože jsi nám již asi pojedenácté důrazně oznámil, že to je podvod./ o čemž samozřejmě "jen " diskutuješ, protože jsi to ani z dálky neviděl.../ a mám podezření, že asi ani netušíš o co v principu u tohoto zařízení jde :oops: /...nebo se snad mýlím a už jsi to někdy někde zahlédl pracovat???
ad 3 děkuji Aqarius1 za přínosnou poznámku....kdyby náááhodou jindra chtěl "trochu" zasosat na netu...kde že to vyčetl....já už jsem to hledal, vím, že jsem tyto údaje někde zahlédl, a nemohu to znova najít.../ možná je to již smazáno....jindro od ruky to načrtni, co jsi popisoval, abychom to pochopili jednotně a stejně....děkuji všem zúčastněným martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Turbulentní ohřev kapkaliny

Příspěvek od Aquarius1 »

Pro názornost Martine ;) JE TO BEZ ZÁRUKY, jak jsem psal v předchozím příspěvku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Válce

Příspěvek od Aquarius1 »

Pečlivý pozorovalet si jistě všimnul...........
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

vortex

Příspěvek od martin11 »

The exact shape of a vortex is a hyperboloid or hyperbola of rotation. From elementary geometry we may recall the formula of a Hyperbola.
to je / jako tvarem/ ten roh toho zvířete :idea: jak popisuje Schauberger

....je to odsud http://www.ultralightamerica.com/edav.htm / klik zde ....click here for EDAV Project Part lV/

zaslal SANO :good:

všeobecný dotaz :!: :!: :!: zkoušel někdo Vortex s vodou ? potřeboval bych nějaké info abych se nemusel zdržovat zbytečným experimentování s vortexem - specielně mě jde o rozdělení teplé a studené složky. prosím aby se ozvali jen skuteční experimentátoři, kteří "něco" sestrojili....teoretických článků / i odborných je dostatek/ :idea: zdraví m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: vortex

Příspěvek od ťuťu »

martin11 píše: všeobecný dotaz :!: :!: :!: zkoušel někdo Vortex s vodou ? potřeboval bych nějaké info abych se nemusel zdržovat zbytečným experimentování s vortexem - specielně mě jde o rozdělení teplé a studené složky. prosím aby se ozvali jen skuteční experimentátoři, kteří "něco" sestrojili....teoretických článků / i odborných je dostatek/ :idea: zdraví m11 :lol:
Jo, zkoušel. Komora má na délku 45 cm. Vstupem jsem pouštěl 5 atmosfér. Konce jsem zkoušel jak ponořené, tak i neponořené. A dotykovým teploměrem jsem měřil kapalinu v nádobě, stěny trubice, prostor kolem a tak.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: vortex

Příspěvek od martin11 »

ťuťu píše:
martin11 píše: všeobecný dotaz :!: :!: :!: zkoušel někdo Vortex s vodou ? potřeboval bych nějaké info abych se nemusel zdržovat zbytečným experimentování s vortexem - specielně mě jde o rozdělení teplé a studené složky. prosím aby se ozvali jen skuteční experimentátoři, kteří "něco" sestrojili....teoretických článků / i odborných je dostatek/ :idea: zdraví m11 :lol:
Jo, zkoušel. Komora má na délku 45 cm. Vstupem jsem pouštěl 5 atmosfér. Konce jsem zkoušel jak ponořené, tak i neponořené. A dotykovým teploměrem jsem měřil kapalinu v nádobě, stěny trubice, prostor kolem a tak.


...no vidíš... :eclap: ...snad to bude k nějakému užitku....pošli prosím sem nějakou fotku a jednoduchý nákres, kde jsi měřil / měřák/ těch 5 atm, konečně z nákresu to bude patrné....doufám, že jsi 45 cm záhy po pokusu neodnesl do sběrny :? a pak ještě prosím , co jsi naměřil teploměrem..na výstupech z trubice / a jasně že i teplotu na vstupu, aby se vědělo, v jakém teplotním rozdílu se můžeme pohybovat :idea: /
zatím dík m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: vortex

Příspěvek od ťuťu »

martin11 píše:
ťuťu píše:
martin11 píše: všeobecný dotaz :!: :!: :!: zkoušel někdo Vortex s vodou ? potřeboval bych nějaké info abych se nemusel zdržovat zbytečným experimentování s vortexem - specielně mě jde o rozdělení teplé a studené složky. prosím aby se ozvali jen skuteční experimentátoři, kteří "něco" sestrojili....teoretických článků / i odborných je dostatek/ :idea: zdraví m11 :lol:
Jo, zkoušel. Komora má na délku 45 cm. Vstupem jsem pouštěl 5 atmosfér. Konce jsem zkoušel jak ponořené, tak i neponořené. A dotykovým teploměrem jsem měřil kapalinu v nádobě, stěny trubice, prostor kolem a tak.


...no vidíš... :eclap: ...snad to bude k nějakému užitku....pošli prosím sem nějakou fotku a jednoduchý nákres, kde jsi měřil / měřák/ těch 5 atm, konečně z nákresu to bude patrné....doufám, že jsi 45 cm záhy po pokusu neodnesl do sběrny :? a pak ještě prosím , co jsi naměřil teploměrem..na výstupech z trubice / a jasně že i teplotu na vstupu, aby se vědělo, v jakém teplotním rozdílu se můžeme pohybovat :idea: /
zatím dík m11 :lol:
5 atm ukazoval manometr na vstupu vodovodu do objektu, za ním byl vodoměr, kohouty, otevřený kohout odbočky kam jsem se připojoval a hadice.
Do sběrny jsem nic nenesl, trubice nebyla moje.
Voda měla 15 - 16°C.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: vortex

Příspěvek od martin11 »

ťuťu píše:
martin11 píše:
ťuťu píše:Jo, zkoušel. Komora má na délku 45 cm. Vstupem jsem pouštěl 5 atmosfér. Konce jsem zkoušel jak ponořené, tak i neponořené. A dotykovým teploměrem jsem měřil kapalinu v nádobě, stěny trubice, prostor kolem a tak.
...no vidíš... :eclap: ...snad to bude k nějakému užitku....pošli prosím sem nějakou fotku a jednoduchý nákres, kde jsi měřil / měřák/ těch 5 atm, konečně z nákresu to bude patrné....doufám, že jsi 45 cm záhy po pokusu neodnesl do sběrny :? a pak ještě prosím , co jsi naměřil teploměrem..na výstupech z trubice / a jasně že i teplotu na vstupu, aby se vědělo, v jakém teplotním rozdílu se můžeme pohybovat :idea: /
zatím dík m11 :lol:
5 atm ukazoval manometr na vstupu vodovodu do objektu, za ním byl vodoměr, kohouty, otevřený kohout odbočky kam jsem se připojoval a hadice.
Do sběrny jsem nic nenesl, trubice nebyla moje.
Voda měla 15 - 16°C.
...cituju celou korespondenci, aby čtoucí byli v obrazu, protože to asi bude zajímat více lidí....

...dobře....vodovodní řád měl 5atm...teplota vstupní vody15-16°C...a co dál....jestli trubka byla tvoje nebo ne je jedno.....prosím namaluj-náčrtek od ruky, jak "asi" byla trubka tvarovaná, jak tam byl připojen přívod vody/ nepopisuj 1" šroubení...na tom vůbec nesejde...jde o to jestli přívod byl do trubky45cm kolmo nebo pod nějakým úhlem a v jaké vzdálenosti od konců- uprostřed či ihned zkraje a náčrtek přibližně okotuj /, co bylo v trubce vloženo za jinou trubku - průměry čelíček prostě co si vzpomeneš... teploty vody na obou koncích.../ teplém a studeném /....moc mě tím pomůžeš, protože už jsem viděl leccos, ale vždy jen na fotce a neznám nikoho, kdo to měl v ruce...../ nešla by ta trubka od někoho půjčit??? díííík předem :idea: zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
talmar
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: sob 24 bře 2007 13:09
Bydliště: Frýdlant n.O.
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Kvitace

Příspěvek od talmar »

Jdu do toho taky.Kavitační turbína bude mít následující rozměry.Průměr rotoru-170.Průměr děr-9,hloubka-10.Délka rotoru-140.Podařilo se mi na šroťáku sehnat tlustostěnnou válcovou rouru.Ve Feroně to stojí majlant kolem 3000kč metr.Nevím jak silný motor použít,typuju minimálně 2kW,2700ot.Myslím že otácěk to bude potřebovat více.Chtělo by to frekvenční měnič a jet na 80-100Hz.Ten je ale drahý.Neválí se někomu ve sklepě na zapůjčení? :lol:


Uživatelský avatar
talmar
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: sob 24 bře 2007 13:09
Bydliště: Frýdlant n.O.
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Kavitace

Příspěvek od talmar »

Myslím že pro dosažení kavitace je důležitá určitá obvodová rychlost válce.Ta je dána průměrem válce a otáčkami motoru.Otázka je zda bude tato rychlost při průměru 170mm a 2700 otáčkách dostatečná.Pokud budou otáčky nízké je nutno použít buď převodovku nebo měnič.Vliv teploty vody na kavitaci je možný,větší vliv bude mít ale spíše tlak.Pokud turbínu mírně přetlakujem,teorecky by měla být kavitace vyšší.Do měsíce bych mohl mít nějaké výsledky-pokud se bude dařit. :D Jestli má někdo nějaké praktické poznatky ať to sem hodí.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kavitace

Příspěvek od martin11 »

zdravím čtoucí a zajímající se o problem kavitace a topení z kavitace vzniklé.
v příloze posílám kopii textu z prospektu fy TOP-TOPENÍ....vyjmul jsem jen popis zařízení...porovnávací tabulku o ceně zařízení jsem pominul, v tomo případě je nepodstatná.
prosím čtoucí, napište sem nebo na moji SZ co si myslíte o tomto textu, jeho technickém vysvětlení zařízení a o celém zařízení jako celku.
ve dnech 22-26 listopad je na Letňany PVA výstava Pragoterm a dle info výrobce Top-topení zde budou tento kavitátor vystavovat. osobně na výstavu pojedu 22.11 úterý/takže bychom mohli ...zájemci o problem se na výstavišti Letňany sejít a podniknout společnou exkurzi. Chtělo by to ihned ráno...t.j v 10oo když se otevře, aby zařízení bylo nenahřáté, tudíž v klidu. Pokud by někdo měl měřák na měření proudu/ klešťový ampermetr, tak vzít sebou :idea: /. výstava je za měsíc...tak napište kdo by přijel. zdraví martin11 :lol:
předpokládám na výstavě účast Jeffa :pivko:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kavitace

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. co si myslíte o tomto textu, jeho technickém vysvětlení zařízení ..
Text je dle mého názoru povšechný blábol, stažený nejspíš ze stránek nějakého zahraničního výrobce podobného zařízení a část nejspíš cituje Wikipedii - oboje vypadá na strojový překlad a navíc bez převedení do správné češtiny mluvnicky i technicky.
Rozhodně takhle si nepředstavuji solidní propagační materiál české firmy!
Pokud odpovídá i výrobek stylu tohoto textu, tak je to jenom bouda, která má vylákat z lidí peníze. Přitom vůbec nezáleží na tom, jestli se obchoduje s technickým zařízením a nebo akciemi diamantových dolů.

Zdravím - poota
P.S. Za povšimnutí stojí i perlička - opotřebení rotoru kavitací je eliminováno pružností hliníku?!


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
talmar
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: sob 24 bře 2007 13:09
Bydliště: Frýdlant n.O.
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Kavitace

Příspěvek od talmar »

Dobře to omrkněte.Taky se zaměřte na motor.Předpokládám že bude vícepolový 6 nebo 8 polový.Základní otáčky na 50Hz bude mít tedy nízké.Bude buzen přes frekvenční měnič na vyšší otáčky.Motor asi pojede honě přes 100Hz,možna i 200-300Hz.Tímto se hodně zvýší účinnost motoru a tím i celého systému.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“