GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ta vysoká teplota

Příspěvek od 1220 »

se mi nezdá, zatím jsem nepokročil, ale není to spíš směr na termický rozklad vody než na štěpení za teploty cca max 200 st C. :?:
Vycházím z toho, že petr 111 tam měl izolant teflon, a ten víc než 200 st C nevydrží. Moje těsnění skončí na 260 st C a vzápětí potom magnety.Měl by být zásadně důležitý spirálový pohyb v mezikruží - vložená spirála z izolantu
uvidíme/doufám - věřím/
K.


Uživatelský avatar
SEDYPETA
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: pon 01 pro 2008 16:58
Bydliště: Daleké Popelice
Dostal: 6 poděkování

TĚSNĚNÍ

Příspěvek od SEDYPETA »

JÁ MĚL NA OBOU KONCÍCH REAKTORU KLNÍKOVÉ TĚSNĚNÍ , TO MI ALE NEVYDRŽELO , TOU TEPLOTOU SE
ROZMAČKALO, PAK JSEM POUŽÍVAL TĚSNĚNÍ ZE ZAPALOVACÍ SVÍČKY.
CO SE TÝČE SPIRÁLNÍHO POHYBU PLYNU , TAK TOHO JSEM NEDOSÁHL. NA REAKTOROVÉ TYČI BYLY VŽDY
PATRNÉ STOPY PO PROUDĚNÍ PLYNU POUZE V PŘÍMÉM SMĚRU


energetik
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 led 2007 12:54
Bydliště: Východní Čechy
Dostal: 1 poděkování

teplota GEETu

Příspěvek od energetik »

Můj průchod plynu okolo prutu nebyl ve spirále, ale spíše turbulentní, prut byl taky izolovaný ale zapuštěnými kuličkami z oxidu zirkonu – tvrdý a pro vysoké teploty, protože mám mezeru jen 0,5mm, tak byly i po trase a nebyly v zákrytu, tak plynu způsobovaly překážky v proudění, který okolo nich musel kličkovat, takže také vlastně prodloužení dráhy okolo prutu jako ve spirále.
U 111 jsem nebyl, ale ten teflon se mi nějak nezdá, protože vezměte si, že teplota výfukových plynů je cca nějakých 800˚C, odečteme chlazení plynem z reaktoru, ale kterého je ale vzhledem k množství výfukových plynů daleko méně, tak teplota v ustáleném stavu musí být velmi značně nad 200˚C, asi tak za měsíc až dva vám tu teplotu řeknu docela přesně ( na teplejším konci prutu ), protože na tom svém stacionárním výtvoru má v prutu zabudovaný termočlánek do 1200˚C od firmy HTH8 http://www.hth8.cz/6451/termoclanky/ , tak bude info.


energetik
kutil000
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29 črc 2008 8:51
Bydliště: Petriho planeta

maly vykon?

Příspěvek od kutil000 »

Problem bude v tom ze zakladna konstrukcia autora vynalezu je dimenzovana na cca 10HP. Cize pri tych ca 2000/min ca 40HP/5000ot motor tolko vykonu aj produkuje. Dajte na kazdy valec samostatny reaktor a spolocny bubbler a malo by to stacit na plny vykon toho stvorvalca.


pipko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 09 čer 2010 11:45

pre kutil000

Příspěvek od pipko »

kutil000,
mas aj nejake prakticke skusenosti, alebo len si myslis, ze by to mohlo byt ono?


sanov
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 06 zář 2010 17:10
Dostal: 1 poděkování

GEET-

Příspěvek od sanov »

s priateľom sme rozbehli GEET na 3,5 kW elektrický generátor. Nejaké fotočky dám neskôr, nemám doma decka, ktoré to vedia s fotošopom.
Po vyskúšaní voľnej verzie, podľa Pantone sme skúšali vlastný návrh reaktoru, ktorý bol malý a dusil najmä výfuk. Reaktor v podstate fungoval ako odparovač.
Dnes máme sľubne fungujúci reaktor, ale neprestajne nám ide do vysokých otáčok. Musíme silne škrtiť plyn.
Mám dva problémy: 1. Ako sa presvedčiť, či reaktor skutočne vytvára plazmu. Či nefunguje len ako odparovač.
2. Ako vytvoriť reguláciu. Najlepšie elektronickú. Ak sa na fóre nájde odborník, tak túto službu zaplatím.

ďakujem

sano


Nemôžeme robiť veľké veci. Môžeme robiť iba malé veci s veľkou láskou. Matka Tereza
kutil000
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 29 črc 2008 8:51
Bydliště: Petriho planeta

doplnujuca otazka

Příspěvek od kutil000 »

Uvazoval uz niekto ako vyriesit mazanie celeho systemu bez ropnych produktov? Podla mna toto je Achillova pata tohto inak genialneho systemu. Budeme mat co spalovat, ale nebudeme to mat cim mazat. Praseci sadlo asi nebude stacit ;) Ak to ma ficat ako generator 24h tak intervaly vymeny oleja budu radovo v dnoch az tyzdnoch... a to je peknych par kokosov oleja :-(


nikihogen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 09 říj 2010 19:06

geet

Příspěvek od nikihogen »

Olej v motoru,běžícím non-stop,má delší životnost.V tom problém nevidím,radši skus spočítat kolik ho spotřebuješ když to poběží nonstop.


Jaro Kašpar
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 úno 2011 12:27
Bydliště: Nitra

GEET

Příspěvek od Jaro Kašpar »

Zdravím, som na tomto vlákne prvý krát, ale sledujem ho stále.O zapojení GEET v aute sa veľa píše, ale je asi málo takých, komu to aj šlape.Bol by niekto ochotný sa podeliť o svoje skúsenosti? Zapojil som ho na 4- taktnú kosačku, ale moc sa jej nechce.


Uživatelský avatar
baxter
Stálý člen
Příspěvky: 100
Registrován: ned 12 zář 2010 19:49
Bydliště: KRNOV

a

Příspěvek od baxter »

mohl by mi tady nekdo po lopate vysvetlit na co je u pantone reaktoru ta magnetycka tyc vubec ? klidne budu vypadat jako blbec ale chtel bych to vedet


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

...

Příspěvek od la »

Hezký malý Geet tentokrát s Ruska



nikihogen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 09 říj 2010 19:06

geet tyc

Příspěvek od nikihogen »

Ta tyc prave zmagnetizovana byt nema.Ttreba trocha hledat a premyslet nad tim co se cte. ;)

Jeste k tomu videu a jim podobnym:
Motor tam ledva chcipa bez jakekoli regulace natozpak plneho vykonu.Tyto videa o nicem nevypovidaji
snad jen o tom ze nastarovali motor bez karburatoru.Kdyby to nechali dojet az do konce videli byhom
ze v lahvi zmizel benzin a zustala vetsina vody.Benzin se totiz rychle odparuje a motor jede na benzin
plus trocha cakancu z vody.Takhle se to opravdu nedela.Ucinnost je radove horsi jako s karburatorem
na cistej benzin.Vyladenej geet spotrebuje vodu + palivo spolecne,rektor pritom musi produkovat cistej
suchej plyn.Motor jede jako na lpg , musi jit regulovat jak otacky tak vykon.
Vyladit system reaktor-bubler-motor je umeni a veda.Ten kdo se pokousi napodobit geet ruznejma
pokroucenejma svarencama bude sklaman.Uz z principu nemuzou uspet protoze svarovani na reaktoru
je nepripustne.Vsimnete si ze ten kdo alespon trochu uspel ma vsechny soucasti sroubovane. ...


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: geet tyc

Příspěvek od aNONym »

nikihogen píše:Ta tyc prave zmagnetizovana byt nema.Ttreba trocha hledat a premyslet nad tim co se cte...............Ten kdo se pokousi napodobit geet ruznejma pokroucenejma svarencama bude sklaman.Uz z principu nemuzou uspet protoze svarovani na reaktoru je nepripustne.Vsimnete si ze ten kdo alespon trochu uspel ma vsechny soucasti sroubovane. ...
Můžeš ta svá výše uvedená tvrzení něčím podložit či doložit? :| Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

GEET jako vařič

Příspěvek od Palo »

Uvažovali jste někdy nad tím, že by se GEET dal udělat nikoliv do automobilu, ale jako hořák?

Základem by mohl být Tůmův hořák, následně upravený... Už se zde o něm zmiňoval NAVAR.

Dokonce je údajně primitivně jednoduchý...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: GEET jako vařič

Příspěvek od poota »

Palo píše:Uvažovali jste někdy nad tím, že by se GEET dal udělat nikoliv do automobilu, ale jako hořák?
Základem by mohl být Tůmův hořák, následně upravený... Už se zde o něm zmiňoval NAVAR.
Dokonce je údajně primitivně jednoduchý...
Tůmův hořák je skutečně geniálně jednoduchý.
Takže by jenom záleželo na tom, co bychom od něj chtěli.
V původním provedení se vnitřní trubkou přivádí tekuté palivo, které se teplotou spalování odpařuje a následně hoří. Jestliže se má jednat o nahrazení části paliva vodou, pak stačí přidat ještě jednu "palivovou" trubku, do které můžeme pouštět místo paliva vodu. Při ovládání jehlovým ventilem si můžeme nastavovat poměr paliva a přidávané vody.

Osobně předpokládám, že vodu pro skutečné spalování nestačí jenom odpařit. Celý proces je mnohem složitější a úspěšné pokusy dokládají, že je potřebná podstatně vyšší teplota a je třeba splnit i některé další podmínky. Ovšem dosažená teplota výsledného procesu je natolik vysoká, že se nedá prakticky využít.
Z toho usuzuji, že pokud by upravený Tůmův hořák měl být i prakticky použitelný, nemůže se v něm jednat o skutečné spalování vody, ale pouze o dotování procesu přehřátou vodní párou, které může ušetřit (snad!!) nějakou část základního paliva.
Ale za praktický pokus to rozhodně stojí, alespoň tedy někomu, kdo hodlá Tůmův hořák nějak využívat nebo ho již má.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“