GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Y

GEET

Příspěvek od Y »

Eco oko má iný názor. Neúspech je sviňa. Čo keby tam išiel ten fleš pyro?


dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

pyro

Příspěvek od dag »

ale stejně si myslím, že flash pyro se nepodařilo udělat, ta rychlost zahřátí a chlazení je technicky nemožná pro smrtelníky


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

T-VEC

Příspěvek od la »

Zdravím.Výborný nápad :good:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

petr111

Příspěvek od lajos »

Promiň že do toho kecám, jen mně zarazilo tvá poznámka
"Zplyńování delších uhlíkatých řetězců je známé už dost dlouho, za války, když nebyl benzín, to zvládal každý zručnější automechanik.....
To bylo příznačně hezký, zkus ty automechaniky dnes!! ještě jednou omluva


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

....?

Příspěvek od la »

:roll: :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: revize GEET

Příspěvek od Ilem »

petr111 píše:Pročpak nám ten GEET nefunguje, jak nám všichni slibovali ?
Když už jsem tě donutil malovat, tak odpovím. Něco jsem naznačil do SZ, ale teď pro všechny. A aby to nebylo tak jednoduché, odpovím otázkami.:
1) Víte, co je v autě intercoller a k čemu slouží?
2) Víte, jaká je teplota nasáveného vzduchu u GEET?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Hypotéza

Příspěvek od Novák »

Máš chybu v zadání!!Vlakem nejezdím a dřívím taky netopím!! :laugh:


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Zadarmo

Příspěvek od sao »

Pan Horák , lenoch jeden stará , do kotelny nemusí chodit , protože při té jeho lenosti tam pouští " i " splašky z WC . Od rána do večera je vysmátej , protože má zajištěno , že při teplotě nad 1100 °C mu shoří nejenom lejno , ale bude mít spíš problém udržet teplotu na uzdě o miznutí kotle ani nemluvím a do komínu mu pudou tak čistý spaliny , že bych chtěl být jeho sousedem , protože bych si s tím vytápěl svou maštal.
Horák je tak vychcanej a lenošnej , že by se nikdy neobtěžoval propočítávat nějaký ty MJ , protože by se nedopočítal i kdyby chtěl a o Nm³ ? , tak tolik prachu snad je víc v každé domácnosti , než mu vylítne z toho jeho proděravělého kotle .


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: revize GEET

Příspěvek od Ilem »

petr111 píše:
Ilem píše:
petr111 píše:Pročpak nám ten GEET nefunguje, jak nám všichni slibovali ?
Když už jsem tě donutil malovat, tak odpovím. Něco jsem naznačil do SZ, ale teď pro všechny. A aby to nebylo tak jednoduché, odpovím otázkami.:
1) Víte, co je v autě intercoller a k čemu slouží?
2) Víte, jaká je teplota nasáveného vzduchu u GEET?
Na otázky otázkami netřeba.

Snažím se, aby čtenáři přemýšleli......takže se spíš snažím některé věci zjednodušit.

Až na podstatu.

A zde je nutné se soustředit na jeden bod.

Ne někam odskakovat.
Taky se snažím, aby čtenáři přemýšleli, ale nepochopen, odpovím si sám. Proč GEET nefunguje - důvodů je víc. Ty ho vidíš trošku jinde než já a máš to pdpořené mnoha pokusy. Já se pohybuju jen v rovině teoretické, tak ti odpovím, jak to vidím já. Motor funguje tak, že nasává studený vzduch, který se hořením paliva ohřívá a roztahuje a tím tlačí na píst, který potom koná práci (proto moje otázka na chladič stlačeného vzduchu, ale nikdo nezabral). U GEET se do motoru dostává vzduch velmi horký a konstrukční možnosti motoru už nedovolují ho příliš dále ohřívat, tudíž nemůže konat práci, jen zvyšuje nároky na chlazení, aby se motor nezadřel. Tak to je můj důvod.
Tvůj důvod je ten, jak jsem pochopil podle pánů Nováka a Horáka, že výfukové plyny, které mají teplotu 600 - 800 st.C příliš mnoho vody nedisociují, tak, aby se dala nadále spalovat v motoru. Ten kotel je na tom přece jen trochu líp. I když totéž ti vlastně odpověděl Sao a podle reakce nejsi s odpovědí spokojen. Takže teď už nevím a se snažte někdo další.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teploty

Příspěvek od Ilem »

Nechtěl jsem odbíhat od tématu. odpovídal jsem na tvou otázku podle nejlepšího svědomí. Tadyhle ( http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechan ... ?stranka=6 ) se uvádí teploty ještě o něco vyšší. Pokud je to tak jak píšeš, nemůže GEET nikdy disociovat vodu a vyrábí použe přehřátou páru. Což znamená, že by měl fungovat v podstatě stejně, jako jakékoli jiné doplňování vody do motoru pro zlepšení hoření palivové směsi.
Dobře, oprostím se od Pantone a budu se soustředit jen na Nováka a Horáka. :oops:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

GEET

Příspěvek od Mim »

Promiň, ale tvoje zkoušky byly asi velmi povrchní a ledabylé. GEET funguje a je to jen o dobré práci. To, co jsi napsal jsou bohužel jen bláboly....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Teploty

Příspěvek od Mim »

petr111 píše:
Ilem píše: Pokud je to tak jak píšeš.......
Já tu nebudu předkládat žádné hypotézy ke kritice.
Provádím logickou revizi na základě prověřených a odzkoušenách faktů.
Takže to co tu bude uvedeno, je prostě pravda.
Skládám to tak, aby z toho byly náměty na přemýšlení.
A bude to o vodíku.
T-VEC
Můj předchozí příspěvek se týkal Petr111. Jistě má to svoje mouchy, ale ty se týkají ochlazení směsi na vstupu, to je vše. Všechno ostatní je velice dobré a dá se použít u jakéhokoliv motoru.
Mám vyzkoušeny tři různé varianty. Ani u jedné nebyl problém.
Poslední pokusy se týkaji močoviny a vody. I zde se dá mluvit o úspěšném procesu. Teď řeším něco jiného, ale GEET funguje zcela perfektně....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Hmmm....

Příspěvek od Mim »

Vážený Perře111...Blbečku? to je snad i na tohle pošetilé fórum trochu moc....
Jsi hloupý kluk, který nerozezná, pravdu od reálna...ale nechme to tak...snad rozpozná někdo jiný...
To, co jsi napsal, je "blábol" nemáš pravdu pravdu a ani se o ní nesnažíš.
Prostě, jen plkáš, aby jsi byl....GEET je odzkoušen a běží v mnoha aplikacích.....Mám dvě a proč to zastírat, dává další možnosti...ale ty jsi pouze slepý a hluchý...
Tolik Mim


Však ono to půjde!!!
Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maco »

Pane Mime a čo váš slávny vyvíjač.Nejako nám zanikol. :?:


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Vím , použil trochu silněší slovo , než by se slušelo , žel pravděpodobně ho popudila Tvá velice neadekvátní reakce .
Mime já tam , na tom pomyslném hradě byl . Je to člověk nejenom vzdělaný , ale taky dovede využít zkušeností a svého selského rozumu a věř mě , je dost daleko na to , než aby všechno řekl .
Já mu do toho nebudu nikterak zasahovat , protože je to jeho poctivá práce a jenom on může rozhodnout , komu a komu ne a není to o nějakém rozdávání hostií , tak na to rychle všichni zapomeňte , protože takovej on není.

Jenom si vzpomeň na sebe . Řekl jsi Ty všechno na plnou hubu tady na Fóru jak Ti to funguje ?
Byl jsi pro to tady napadán ze všech možných stran a přesto jsi to neřekl .
Petr byl odhodlán říct po pravdě vše , co si na vlastní kůži odzkoušel a co mu skutečně běží , ale chtěl to podat svým osobitým způsobem .
Nechtěl všechno dát hned , však to znáš sám , ale chtěl , aby se taky zamysleli nad problematikou a sami na to přišli , protože jak já říkám -- na všechno je potřeba řidičák -- a můžu Ti říct , je to vskutku geniální řešení .
Stejně jsi to dělal i Ty a nakonec jsi odešel tak , jak teďka odešel Petr .

Nevím co si o tom mám myslet , ale alternativ se mi na můj selský mozek dere mnoho a snad je to nakonec dobře že odešel , protože snad osud , snad jiná inštance zasáhla pro to , aby nemusel litovat že dal řešení , které by mnohým pomohlo poskočit na žebříčku poznání zase o nějakej ten stupínek vejš.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“