GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
WhileShewrMen
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: pát 09 lis 2007 4:09
Dostal: 1 poděkování

Re: KEXIKU POZOR

Příspěvek od WhileShewrMen »

Novák píše:Nenech se zblbnou a sundej z očí růžové brýle.WSM je dost dobrý provokatér a pokud má za přítele Wojnara,buď ostražitý. Tady na fóru je několik lidí,co ten GEET dělali a provozovali. Nemohu je udat,musí se vyjádřit oni sami,ale dopadli stejně jako já a někteří ještě hůř.
Nebo je tu ještě jedna možnost,udělej to a nestyď se to zveřejnit :laugh:
- přítel Gewo: Bylo to myšleno pouze obrazně, osobně jsem se s ním nikdy nesetkal, ale protože ctím zásady, tak vždy, když už cituji z něčí práce, uvádím ho i jako autora. Nikdy si nepřisvojuji zásluhy ostatních, rozhodně to nemám zapotřebí !!!

- Ti co dělali GETT: Není mi známo, že by se někdo z lidí na zdejším fóru zabýval touto technologií. A jakých výsledků jsi (ne)dosáhl Ty, Lubo, že ji takto zatracuješ ??? Pochlub se. Jsem zvědav. Podotýkám, že nic není bez problémů. Ale pokud to nezkusíš sám, tak na možná úskalí nikdy nepřijdeš. Proto jsem Keximu napsal, jak má postupovat. Od starého motoru. A od starého železa. Ale i přesto ho ve štychu nenechám (až bude řešit porodní problémy).

- nestyď se to zveřejnit: Nevím, co tím konkrétně myslíš (ono se to dá totiž vykládat různě), ale neboj, co se týče mého GETTu a možná i dalších technologií (tedy, pokud jsi myslel zrovna tohle), tak ten čas určitě přijde, ono je to totiž v principu úplně stejné jako s tím vodním pístem, proti kterému stále brojíš. Svůj přístup, již dříve zveřejněný, ze již zásady nikdy neměním. Osvědčilo se to.

Asi budu navždy zatracován, protože se odjakživa snažím nutit lidi přemýšlet a přesvědčit je, aby používali i vlastní hlavu. Aby do toho vložili kus svého vlastního já. A neustále narážím na ty stejné postoje. Protože pokud budou všichni pouze replikovat, nikdy se nikam dál dopředu nepohneme a možné dobré nápady (ke kterým by jinak oni sami konstruktéři dospěli), tak ty potom zcela jistě navždy zapadnou. Myslel jsem, že tohle chápeš.

WSM tzv. Šmíra alias Provokatér (thx za další přezdívku) ;)

Poslouchej Lubo. Myslím, že už jsem Ti dal poměrně dost času, abys mě alespoň trochu poznal. Nebo to(ho) snad bylo málo??? Hele, nechceš zkusit zakopat tu pomyslnou válečnou sekyrku??? Časem u toho možná můžeme vykouřit i dýmku míru. Vážím si Tě za to, jak přistupuješ k technickým problémům. A přečetl jsem si i všechny Tvé příspěvky, co jsi zde napsal. Nekaž to.


WhileShewrMen
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: pát 09 lis 2007 4:09
Dostal: 1 poděkování

Re: GEET - co Ti na tom není jasné ??? Princip snad ???

Příspěvek od WhileShewrMen »

KEXIK píše:
WhileShewrMen píše:Doporučuji dvoucestné řešení dle http://pagesperso-orange.fr/quanthommesuite/ge2.htm , kde se mnohem jednodušeji reguluje poměr vodní páry a těch ostatních hnacích srágor.
No akoze mozem povedat ze ten navod co si sem teraz dal je paradny ... ;) asi bude lepsi ako ten prvy ... akurat ma zaujma ze ake mnozstvo vyparov ide z toho oleja ... z benzinu to je jasne tam ich ide dost sa vyparuje aj sam :D mno uvidime ... ale akurat co som si neni isty ... v tej nadobe kde sa vyparuje voda (uhlovodik) je spravene potrubie cez ktore idu spaliny a tie zohrievaju vodu aby sa vyparovala ze ??? lebo som teraz nasiel jeden taky navod ze tam bola nakreslena len jedna trubka ... a spaliny potom nikam inam nesli jedine do nasavania ... ma to tak zarazilo preto sa pytam. :?

OK mas aj viacej bodov :D
No, na jednu stranu mám radost, že samostatně přemýšlíš, ale na druhou stranu jsi tak trochu (malonko) zklamal. Na ten druhý odkaz se totiž dostaneš pomocí toho prvého. Proto jsem tam dal i tu zmínku o elektrocentrálách (když už se to tak hezky povidlo). Ale je možné, že jsi ten odkaz, schovaný pod mozaikou z obrázků, zkrátka přehlédl. Tady ho máš: http://pagesperso-orange.fr/quanthommes ... antone.htm (jak bys, prosím, přeložil tuto větu "Click on the picture above to visit the PMC replications logbook." ??? :?

Dobrá tedy, na prvý pohled je všem nad slunce jasné, že ze studeného oleje prostým probubláváním výpary nenaděláš (ani pokud by ses rozkrájel na samé malé mrňavé kousíčky). Což ale takto zkombinovat oba (tři) zmíněné principy ??? Možností, jak to řešit a přistupovat k danému problému, je mnoho. Teď jsi na tahu zase Ty. Zkus se však také zamyslet také nad tím, co Ti poleze z výfuku spalováním oleje. Např.: Proč se např. tolik nerozšířil Wankelův motor. Má to hodně co dělat s ekologickými výzkumy kolem roku 1970. :(

A k tomu už jsem se vyjádřil dříve. ;) Víš, nejsem sběratel trofejí, beru to spíše tak, že něco z toho, co jsem napsal, i někoho oslovilo. Ale jsem jenom člověk a navíc "jenom chlap". Občas to malé plusko docela hodně pomůže a dodá i chuti do dalšího psaní. Protože času je málo. Tak neskutečně hrozně málo. WSM


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

WhileShewrMen

Příspěvek od Novák »

Sekyra zakopána.Pokud někdy budeme diskutovat o technologii GEET,tak bych rád probral rotační křídlo se středovým sáním a náporovými tryskami
na koncích křídla.Ten motor měl průměr 150cm a výkon 160koní při 300otáčkách.Jestli o tom něco víš,jsem ochoten přijet,popovídat si a vyrobit to.


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

Re: Geet

Příspěvek od Edvin »

Peter píše:Našel jsem v archívu tabulku pro pøibližný výpoèet délky jádra reaktoru dle výkonu motoru. Kdyby to nìkdo pøeložil do èeštiny byl bych rád.
nevie niekto, preco napr. pre 5 kW motor vychadza dlzka reaktorovej tyce priemeru 14mm dlzka cez 30,5 cm a u 50 kW iba 17,3 cm?


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

moj geet

Příspěvek od Edvin »

tak uz mi benzin v bubleri bubla :-)
Naposledy upravil(a) Edvin dne ned 29 bře 2009 10:53, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: GEET frčí....

Příspěvek od la »

petr111 píše:500 ml vody + 500 ml syntetického lihu
motor Š136 L
GEET L 300 mm 15/13
otáčky 2200 min-1, bez zátěže
start : propan-butan
doba běhu : 20 minut (do ukončení spotřeby náplně paliva)

šlape jako hodinky ! :D
Blahobřeji. :D :good:


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Petr111 :arrow: GRATULUJEM !!! :jump:


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: GEET frčí....

Příspěvek od chiq »

petr111 píše:500 ml vody + 500 ml syntetického lihu
motor Š136 L
GEET L 300 mm 15/13
otáčky 2200 min-1, bez zátěže
start : propan-butan
doba běhu : 20 minut (do ukončení spotřeby náplně paliva)

šlape jako hodinky ! :D
To znamená spotrebu 3 l zmesi na hodinu. Celkom zaujímavé.. Konkrétna konštrukcia je tajná, alebo môžeš zverejniť fotky, príp. schému?


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: GEET frčí....

Příspěvek od tbest »

petr111 píše:500 ml vody + 500 ml syntetického lihu
motor Š136 L
GEET L 300 mm 15/13
otáčky 2200 min-1, bez zátěže
start : propan-butan
doba běhu : 20 minut (do ukončení spotřeby náplně paliva)

šlape jako hodinky ! :D
Gratuluju! Ať se daří i nadále. :good:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petrovi 111

Příspěvek od 1220 »

Jsem přidal bod za dobrou zprávu, Jenom nevím , jestli některým neuniklo, že v hlavě motoru jsou v každém válci platinové plíšky o rozměru cca 10 x 10 mm, které zlepšují coby katalyzátor proces spalování, a ještě mne napadlo, že by stejnou službu možná udělaly, tzv platinové svíčky, a SS zapalování od firmy BOSCH, někde na to jsem dával odkaz v sekci replika mim vyvíječe.
K.


oko-elektronik

reaktorova tyc

Příspěvek od oko-elektronik »

ja pouzivam v reakcnej komore tyc priemer 20mm, dlzka cca 50cm s medzerou 1mm.instalovane to mam na elektrocentrale motor fiat 903ccm s generatorom 18Kw.Ako palivo pouzivam spaleny olej z auta a vodu v pomere 7:3 ,po spaleni zostane v nadrzi asi 0,5 litra kalnej vody.
10l tejto zmesi vyda energiu zhruba ako 8l benzinu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


OKO-elektronik

este foto nadrze

Příspěvek od OKO-elektronik »

pre ohrev prechadza vyfuk nadrzou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


oko-elektronik

geet

Příspěvek od oko-elektronik »

do nadrze idu spaliny cez dierkovanu trubku nad ktorou je este dirkovany
plech kvoli lepsiemu rozkladu bublin.


OKO-ELEKTRONIK

FOTO

Příspěvek od OKO-ELEKTRONIK »

A ESTE JEDNO FOTO
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


OKO-ELEKTRONIK

GEET

Příspěvek od OKO-ELEKTRONIK »

Pretoze to bol moj prvy pokus o stavbu a v tej dobe som nemal
k dispozicii sustruh,tak som pouzil standardne trubky a priemer
gulatiny som prizposobil trubke.Mimo to sa mi javi objemnejsia
tyc lepsia kvoli stabilnejsej teplote a teda stabilnejsej vyrobe plynu
pri vysokom zatazeni centraly.

Mmomentalne staviam uz 5 centralu s motorom mitsubishi 2.4l
a generatorom 27kw.Riadene je to cele cez PC. 4 reakcne tyce pre
kazdy valec zvlast ovladane ihlovymi ventilami mikroprocesorom.
priemer tyce 12mm meď medzera 0.6mm dlzka 254mm.Bubler
s regulaciou teploty na 90'C vyhrievany vyfukovym plynom.
fotky momentalne nemam lebo som v praci,snad len pohlad na
riadiacu jednotku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“