GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: GEET

Příspěvek od Mim »

Palo píše:
Mim píše:...to chodí na močovinu ve standardní rozpustném množství...
Já věděl, že se dá jezdit na chcánky! :lol:
Chcanky a močovina není totéž!!!! :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: GEET

Příspěvek od poota »

Mim píše:Chcanky a močovina není totéž!!!! :lol:
Škoda, přeškoda. :(

Vo chcanky by nouze nebyla, třeba na takovém výletě - chčije celá rodina a je vystaráno :D
A zastávky by nemusely být na vyčůrání, ale na dotankování :lol: to by každej řidič rád stavěl každou chvíli.
No tak holt né. ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GEET

Příspěvek od 1220 »

Mim píše: Proč nezačínáte od začátku? Parametry původního návrhu byly pro danná paliva správně....Nesnažte se být hned mazanější než vynálezce...Myslím, že vždycky je co vylepšit, ale bez poznání toho základního to nelze....
Tady Mime kde je národním hrdinou Švejk , tím negativním, a tím rádoby pozitivním Jára Cimrman ?
Tady skoro nikdo asi neví proč musí mít palivo odolnost proti předčasnému zápalu a jak se toho dosáhne...
Tady se i přátelé z nedostatku znalostí raději chytí exkrementů ............, místo aby přemýšleli proč to tam je .........
Ach jo........
jsem protivnej a bude hůř ...... :eliar:
mno ale mně auto s trochou nabitý mlhy dnes zrychlilo o cca 30 km/ hod ......
píšu v ufku dnes..........
:lol:
K.
zde prosím močovinový cyklus,
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mo%C4%8Dov ... C4.8Doviny


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

K tématu...

Příspěvek od Palo »

Možná, že pár lidí káplo na princip GEET Pantone, třebas doma na sporáku... ;)

Všimněte si posledního videa, kde voheň "jde i do plechovky", ve které je jen voda (cca 25. vteřina videa)...

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kit

Příspěvek od huhu »



pepa1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 zář 2011 15:23

JOE PIPE

Příspěvek od pepa1 »

omlouvam se jestli uz to tu nekde bylo,ale nic jsem nenasel



huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jet engine

Příspěvek od huhu »



pepa1
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 29 zář 2011 15:23

JOE PIPE

Příspěvek od pepa1 »

joe pipe by melo byt zalozeno na principu GEET,tedy je spolu s uhlovodikem spalovana i vodni plasma,teda jestli jsem to spravne pochopil


lucx
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08 čer 2010 15:28
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od lucx »

pozrel som si toto vlakno a musim povedat.. okrem 3/4 ludi ktory svoj pokus a usilie aj zdokumentovali fotodokumentaciou tak ostatny su len teoretici a nemaju ani snahu podporit ich v skumani :bhead: .. ba naopak ich odradzaju .. mudry clovek povedal.. iba jednoduuche veci mozu fungovat :enaughty: ..
no a dalsia vec stale nechapem co znamena G E E T ani ako pracuje pretoze nikdo to nema rovnake :ethink:

najviac zo vsetkeho sa mi pozdava drevoplyn a bengalska svieca uz len to nejako skombinovat a vymysliet regulaciu aby sa to dalo vyuzivat na kurenie a ohrev vody .. co ja viem :ethink: na generator by som pouzil bud vodu alebo paru pripadne vietor proste bez piestov najlepsie turbinu ale motor z auta no neviem :dknow: .. tesim sa ked tu da niekto centralu s motorom po mesiaci fungovania a napise o tom svoje poznatky.. domnievam sa ze motor by mal byt inej konstrukcie pretoze toto uz je standart a nikomu sa nic nechce skusat vymyslat co je chyba :? ..na nete su videa ktore umyselne zavadzaju ludi .. tou a tou cestou sa treba uberat.. a pritom tade cesta nevedie .. preco to asi neni problem si domysliet .. :arrow: ak ja nieco vymyslim co sa uplne bude odlisovat a bude funkcne ..budem sa tym chvalit ? asi nie vsak ked si prepocitate cas namahu financie a hlavne nervy .. no a o tom to je je :idea: len par ludi ktory sa podelia o svoje poznatky a tym par ludom vzadam hold ..

a este otazka ,, skusal niekto CEEL generator ? s ultrazvukom ? :|


zdenek.kadula
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28 pro 2011 20:40

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od zdenek.kadula »

Zdravím všechny výzkumníky vodíku a podobného zařízení.
Obracím se na Vás s prosbou o radu, jak postupovat dále při zprovozňování vyvíječe GEET-Pantone. Mým cílem je topení v RD pomocí kogenerační jednotky . Než však koupím spalovací motor z auta/ Škoda-Favorit myslíte, že bude dobrý?/, tak jsem vše chtěl vyžkoušet v malém.
Mám 4. takt ze sekačky- BRIX, dle doporučení ze stránek quanthome od pana M.Davida jsem si zhotovil vyvíječ GEET viz : vypařování ze vzduchu /druhý způsob zapojení -jen dva ventilý bez přívodu vyfukových plynů do BUBLERU. / Zde se píše , že tento typ zapojení je výhodnější
v tom, že je snadnější regulace než zapojení se čtyřmi kulovými ventily.Což je pravda.
Samotný vyvíječ jsem si vylepšil ? ještě předehřevem nasávaného vzduchu do bubleru.
/ v podstatě třetí trubka na plášti vyvíječe, kde vzduch je ohříván vyfukovými plyny.Po nastartování je hadice přívodního vzduchu teplá, ale samotné palivo se nestačí ohřát, tepla je málo,vzduch rychle proletí. Z toho zřejmě pramení problémy o kterých Vám chci psát a poprosit o radu někoho, kterému už systém jede.
Po prvém nastartování bylo nadšení obrovské, ale netrvalo dlouho. Jednak motor nejde do
otáček a zadruhé výkon i otáčky klesají až uplně motor zhasne. Zkoušel jsem i holý benzín, zde se po zahřátí taky motor začal dusit. Pak jsem zkoušel originál palivo ETANOL s vodou,
motor s pomocí boží klepal, ale taky otáčky klesají až do úplného zadušení.
Zřejmě to vypadá tak. že se vypálí lehké uhlovodíky a voda se neodpařuje /nebo se špatně váže s palivem/?
Nevím jak moc velký vliv má svařovaná konstrukce před šroubovanou.Povídání o důležitosti šroubovaných spojů jsem objevil ,jak naschvál ,až po sváření trubek.Kulatinu uvnitř
1/2" trubky nemám svařovánou /zvolil jsem technologii konců rozřezaných flexkou a roztažených podle průměru trubky /.Někteří mají použité skleněné kuličky - může se kulatina na koncích bodově dotýkat 1/2" trubky, aby nedošlo k zmaření magnetismu?
Myslíte, si že problém je v nedostatečné teplotě vody?
Motor má mít výkon 2,7kW při 3000ot. Chtěl jsem už kupovat asynchronní motor 2,2kW a použít ho jako asynchronní generátor do sítě, ale když mi nepojede perfektně motor, tak s
koupením motoru počkám.
Pokud se mi někdo ozve a poradí budu velice rád, dodá to člověku zase novou energii.
Děkuji s pozdravem Zdeněk.
PS:Přiložil jsem fotky, ale stále je nevidím ,nevím jestli to dělám spávně? Procházet - Otevřít a pak všechno odeslat?Nevím?


Mirun
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28 úno 2012 11:10

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Mirun »

Neposlal by si nějaký plánek a návod pracuji na učilišti mohli bychom s dětma něco zkusit sestrojit..Míra


jahod
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03 dub 2012 23:58

Oxidace

Příspěvek od jahod »

Sem slysel, ze motor napajeny GEETem velmi vydatne oxiduje, nemate s tim nejake zkusenosti???


bobor
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25 říj 2011 18:16
Dostal: 4 poděkování

Palivo pre GEET

Příspěvek od bobor »

Co vsetko sa da pouzit ako palivo pre GEET? Teda okrem Benzinu, nafty, olejov?

Mim tu raz spominal nieco o močovine. Neviete niekto o tom blizsie informacie?


"Kapacita a indukcia, Páni- alebo laicky povedané, rezonancia. To sú zákony ovládajúce strunu na husliach aj zemetrasenie!" Nikola Tesla (1856 -1943)
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od Aquarius1 »

Toto video není primárně o Pantone Geet ale něco přeci.Ve 14 minutě videa je tato věc hezky vidět a to i v provozu. :)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
veny33
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11 srp 2013 18:32

Re: GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Příspěvek od veny33 »

Pěný den

Chtěl jsem se optat komu se podařil geet rozběhnout ? Je tu někdo kdo se tím opravdu zabýval ? Mě to fičí na sekačce ale nedokážu říci jaká je tam úspora paliva ,teď něco podobného stavím do felicie dám to místo katu jezdím na lpg takže stáhnu bohatost na reduktoru . Díky za odpověď


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“