Jak na VN

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Návštěvník

Re: .?

Příspěvek od Návštěvník »

la píše:
Anonymous píše:K čemu je to dobré, když máme jenom vodu a vzduch?
P.
Takže je to ultrasonický přístroj,krásně jsme se s kavitací potkali :D . :good: :pivko:
:good: P.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

martin dotaz

Příspěvek od martin11 »

ultrasonický.....to je jako ultrasonická čistička na brejle....co maj v optice....nebo se v tom čistěj...v ruznejch kapalinách součástky.....???....za dotaz mě nekamenujte....znáte mě...martin11 :lol:
s profi přístrojem....čističkou jsem trochu laboroval....ale byla drahá tak mi ji pujčili jen na 2 dny...a teďuž ne ...znamej tam nedělá... :cry:
...pkusy byly....jestli je to to samý pokusy popíšu....jestli né je to jedno.....


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: martin dotaz

Příspěvek od la »

martin11 píše:ultrasonický.....to je jako ultrasonická čistička na brejle....co maj v optice....nebo se v tom čistěj...v ruznejch kapalinách součástky.....???....za dotaz mě nekamenujte....znáte mě...martin11 :lol:
s profi přístrojem....čističkou jsem trochu laboroval....ale byla drahá tak mi ji pujčili jen na 2 dny...a teďuž ne ...znamej tam nedělá... :cry:
...pkusy byly....jestli je to to samý pokusy popíšu....jestli né je to jedno.....
Ano martine ta čístička taky pracuje na principu kavitace,že je to drahý, to zas neznamená že je to nějak složitý,v principu je to vf reproduktorek s hodně tuhou membránou (bývá součástí dna nebo stěny nádoby) a jeho kmitočet se najde v rezonanci s tuhou nádobou a jejím obsahem.Smutné je ,že podkávávám na ulici mladé jak si podobným způsobem ,volkmenem pucují mozek. :D Ultrasonický(vyšší kmitočet než slyšitelný kmitočet)to si na hlavu nikdo nenarazí ,používají sonický(slyšitelný kmitočet),ale kavitaci je to zhruba fuk,akorát ji to déle trvá než ten objem vyčistí a odmastí a zionizuje.Japonci kdysi na podobném principu vymysleli pračku na prádlo ,vypadala stejně ale do bubnu se vháněli bublinky vzduchu plus ultrasonický kmitočet a pak to skoro zmizlo s trhu ,nepotřebovala totiž skoro prášek na praní. :D říkalo se tomu bublinková pračka.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: martin dotaz

Příspěvek od chiq »

la píše:...Smutné je ,že podkávávám na ulici mladé jak si podobným způsobem ,volkmenem pucují mozek. :D Ultrasonický(vyšší kmitočet než slyšitelný kmitočet)to si na hlavu nikdo nenarazí ,používají sonický(slyšitelný kmitočet)...
neviem, či dobrovoľne, ale kvalitnejšie slúchadlá, i tie prťavé do ucha, majú rozsah až do 40 kHz a keď k tomu namiesto mp3 počúva wav, tak to je čistička lebene ako od Matela :D


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Krach

Příspěvek od puch »

Konecne se ke me dostal od (Jak jsem zjistil RADOBY)ELEKTRONIKA plosak Iv vyvijec 3.Decka HRUZA!!TO ZPRACOVANI-KALAMITA!!!No nic.Po zapnuti to trosicku piskalo a zarovka se trosicku nazhavila,ale muj dotaz- pri pripojeni VN z auto civky na volne 2plechy se asi neco spalilo a na Ampermetr vidim zkrat.Mohl jsem tim VN odpravit ty spinaci RFP50N06?Mohl by mi nekdo prosim pomoct s tou elektronikou?Na tenhle paskvil jsem cekal 3mesice a HRUZA :evil: :bhead: :bad:


Zabili Kenyho!!!PARCHANTI!!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krach

Příspěvek od Iv »

puch píše:Konecne se ke me dostal od (Jak jsem zjistil RADOBY)ELEKTRONIKA plosak Iv vyvijec 3.Decka HRUZA!!TO ZPRACOVANI-KALAMITA!!!No nic.Po zapnuti to trosicku piskalo a zarovka se trosicku nazhavila,ale muj dotaz- pri pripojeni VN z auto civky na volne 2plechy se asi neco spalilo a na Ampermetr vidim zkrat.Mohl jsem tim VN odpravit ty spinaci RFP50N06?Mohl by mi nekdo prosim pomoct s tou elektronikou?Na tenhle paskvil jsem cekal 3mesice a HRUZA :evil: :bhead: :bad:
Ty poslouchej,náhodou jsem to tady objevil a jímá mě hrůza a to jsem strášně moc slušnej,kdybych Tě měl po ruce......Tranzistor RFP50N06 má přibližné parametry tyto 60V/50A.Pokud vidíš dobře a četl jsi něco v mém seriálu o čerpání VE třeba z cívek,tak ti mohu zaručit, že když jsi toto použil na automobilovou cívku(kde máš ještě dokonce VN vinutí jedním koncem spojeno s primárním a to raději se ještě nezmiňuji o kmitočtu,který tam byl nad 10kHz,jak říkáš pískání..),kde se ti zpětně indukuje rozhodně větší napětí než 60V,tak si můžeš být jistý,že kluci šli do Křemíkového nebe,nechceš raději pěstovat žampiony? :bhead: :devil: :devil: :devil:


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Asi zampiony

Příspěvek od puch »

7 plechu,kraje -,stred +,samost. zdroj + Iv 3. Na 2 ze 4 nezapojenych plechu napojeno z dalsiho samost. zdroje VN.
Ja tusil,ze az to budes cist tak vystriknes :roll:


Zabili Kenyho!!!PARCHANTI!!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi zampiony

Příspěvek od Iv »

puch píše:7 plechu,kraje -,stred +,samost. zdroj + Iv 3. Na 2 ze 4 nezapojenych plechu napojeno z dalsiho samost. zdroje VN.
Ja tusil,ze az to budes cist tak vystriknes :roll:
az to budes cist tak vystriknes.....to je jako co........pane Puch??????


Uživatelský avatar
puch
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pon 11 úno 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od puch »

ze jsem asi neco zkonil a az uvidis co jsem proved tak to psychycky nevydrzis a serves me.Vse mysleno v dobrem


Zabili Kenyho!!!PARCHANTI!!!!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No Nevím

Příspěvek od 1220 »

ale firma Daimler- Puch byla dobrá ......
Kdo nic nedělá, nic nezkazí ....... ;)


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: No Nevím

Příspěvek od Iv »

Karel m píše:ale firma Daimler- Puch byla dobrá ......
Kdo nic nedělá, nic nezkazí ....... ;)
Seřvat,zprdnout co nejdříve a pak pochválit,tak se nejlíp naučí.Americkej způsob výchovy neberu!!! :D


Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MIM

Příspěvek od Maco »

Vie niekto prosím ako má vyzerať iskra a iskrisko pred Mimovým vyvíjačom?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


tutonc

klamstvá

Příspěvek od tutonc »

myslíš že ti niečo mim povie? kašle na každého a len všetkých tahá za nos a robí si z nás rit !!!!


Smal
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 19 zář 2012 19:28

Experimenty s VN. Kam by Tesla směřoval, být mezi námi?

Příspěvek od Smal »

Na úvod musím uvést něco jednoduchého. Experimenty, při kterých lítaly pětimetrové blesky, posunuly Teslovo uvažování výše, než kam dosahuje dnešní věda. Nemůžeme ale začít pětimetry; a můžeme ustoupit od blesků, pro počátek. Tesla usiloval o stroj, který by energii nás obklopující přetvořil v čistou energii.
Náš první experiment nemůže sahat tak vysoko. Spokojíme se s panem Coulombem?

VN napětí nemusíte brát z Teslova transformátoru. Stačí starší televizor. Na černobílém TVP jsem naměřil 21kV, dálkáčem se dá zvyšovat jas a tím i toto napětí. Kabel VN by měl mít průměr aspoň 3,5mm. Máme-li o něco tenčí, lze jej vložit do silikonové bužírky, nebo umělohmotné tlustostěnné hadičky. Mezi vývod obrazovky a kabel jsem dal do série 35ks odporů 1M2/0,6W. V GM jsou po koruně. Mám ověřeno, na vlastní kůži, že s touto ochranou nevede nebezpečný dotyk k ukončení životní poutě. Ale jiskry tu jistě existují, na to pozor!

Sílu změří zlatnické váhy. Ty mé mají rozlišitelnost 0,01 gramu pro předměty do váhy 100g. 0,1 pro váhu až 500g. To akorát stačí, a lze na internetu dostat za pakatel. Dvě koule, třeba míčky stolní tennis obarvené lakem aspoň trochu vodivým. Sto Megaohm tu není žádnou mírou. Použil jsem také kuličku ze staré myši, ale příliš se neosvědčila.
Asi vás napadne, jak jednu kouli izolovaně upevnit nad miskou vah, druhou napnout mezi dva nosníky upnuté na masivní základovou desku.
Jestli se najde nějaký ohlas, mohli bychom se posunout dál.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Jak na VN

Příspěvek od martin11 »

zdravím....jsem nepochopil výše popsané. jaký má mít účel vážení koulí nabitých na X kw? osobně, jak jsem psal jinde připravuji experiment ku zvážení energie vložené do setrvačníku :oops:
přesné váhy mám / laboratorní / prosím popiš , nebo lépe namaluj jak si experiment představuješ...??? zdraví m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“