Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
PETR 95_1
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25 kvě 2010 20:44

Re: napájení

Příspěvek od PETR 95_1 »

Peter píše:
PETR 95_1 píše: Předpokládám, že tento počet elektrod je navržen pro vzdálenost elektrod 2mm od sebe ?
A jak velké by měly být elektrody, aby se dalo rozložit řekněme tak 1l vody za hodinu? Ptám se kvůli tomu jak velké plechy mám nechat vyřezat.
http://www.edisk.cz/stahni/45497/Elektr ... .04KB.html
http://www.edisk.cz/stahni/08672/Elektr ... .47KB.html
Díky za odkazy. Budu to muset vzít do hospody ať mi to někdo pomůže přeložit, protože já a ruština i po tolika letech co mi to cpali do hlavy prostě NEE. Ledaže by tady byl někdo kdo to už má přeloženo a hodil by to sem.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: napájení

Příspěvek od Ilem »

PETR 95_1 píše: nulté elektrody nemusí být perforovány jako je tomu u deskových vyvíječů, které tady na fóru jsou zmiňovány?
Zmiňované elektrody jsou určeny do auta a a probublávají se vzduchem. Tento případ je něco jiného. Tady je perforace kontraproduktivní.


"Dum spiro spero"
Ciceron
PETR 95_1
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25 kvě 2010 20:44

Re: Preklad

Příspěvek od PETR 95_1 »

K čemu tam mají v probublávačce roztok vody + aceton. Je to jako nějaký katalyzátor?


PETR 95_1
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: úte 25 kvě 2010 20:44

Re: napájení

Příspěvek od PETR 95_1 »

Ilem píše:
PETR 95_1 píše: nulté elektrody nemusí být perforovány jako je tomu u deskových vyvíječů, které tady na fóru jsou zmiňovány?
Zmiňované elektrody jsou určeny do auta a a probublávají se vzduchem. Tento případ je něco jiného. Tady je perforace kontraproduktivní.
ELEKTRODY:
Materiál nerez s co nejmenším obsahem železa tudíž potravina-chemie (číslo tu někde na fóru bylo).
Tloušťka materiálu 0,8 - 1mm mohlo by být asi i méně, ale bude problém s konstrukcí, protože to bude mechanicky nestabilní. Bez jakýchkoliv děr.
Velikost elektrod ?? zatím vyjdu z rozměrů svářečky, případně podle počtu ks z jedné tabule plechu.
Počet elektrod asi 115ks, protože těch 162 by se mi líbilo více, ale kondenzátor 1000M/400V vychází na cca 500Kč ještě uvidíme.
Vzdálenost elektrod cca 2mm může být i nižší, ale problém s proplachem - otázka? kolik nějakého kalu se vytvoří a za jakou dobu?- jak často se musí vyvíječ čistit řekněme po kolika provozních hodinách, nebo rozložené vody?

KONSTRUKCE:
Musí být taková, aby elektrony procházely skrz elektrody a ne někde kolem. Což znamená žádná velká nádoba a v ní ponořené desky. Každá elektroda je jako samostatná buňka tak jak je to u svářečky. Takže elektrolyt se dolije po horní hranu desek a to musí stačit, protože jinak by elektrony procházely elektrolytem a ne deskami a toto by snížilo účinnost. Nojo? ale pokud by nějaká buňka (mezi dvěma elektrodama) byla blíže tak se v ní odpaří více vody, tím klesna hladina elektrolytu a bude procházet menší proud. Tím se taky sníží účinnost. Je to totéž jako u baterky v autě. Stačí mít jeden článek bez elektrolytu, a nebo se stářím rozsype uvnitř a už je problém.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

katalyzátor?

Příspěvek od JOVA »

Při rozkladu vody vzniká směs vodíku a kyslíku v nevhodném poměru pro sváření – plamen je příliš oxidační – má přebytek kyslíku a kov díky němu v podstatě shoří. Aby se stal plamen neutrální případně redukční, je třeba přidat další hořlavý prvek, většinou nějaký uhlovodík. Buď se přimíchává plynný – (propan , butan), nebo se vyvinutá směs nechá probublávat přes nějaký kapalný (benzin, aceton …) Pro praktické použití se mi jeví jednodušší míchat dva plyny a mít možnost nastavovat jejich přesný poměr. Nedovedu si představit jak měnit přesně vlastnosti plamene při probublávání.


bobor
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: úte 25 říj 2011 18:16
Dostal: 4 poděkování

Re: ...

Příspěvek od bobor »

Ahojte,

kde sa dá dosiahnuť najlepší podtlak v nasávaní motora??? Mám 1.6MPI Octaviu...

S pozdravom Bobor.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: výpočet

Příspěvek od Slavek Krepelka »

belamachina píše:Peter mi napisal ze Mim Pri plnom zaťažení dokázal rozložiť až 7 litrov vody príkonom 560W ako som kupil tak predavam ;-)) ale ciselko je to pekne
:shock: Ejhle, na co všechno přes veškerá gumování člověk při tom třídění nenarazí :D Toto pochází z vlákna Výroba elektřiny pro domácnost jako plevelný příspěvek který jsem tématicky přesunul sem.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 8280#p8280
Přihlédnu-li k tomu, že informace přichází of nicku Peter, který se velice zasloužil o zapuzení jak Mima, tak Ivana z fóra, tvrdíce že jsou to podvodníci, nezbývá mi než kroutit hlavou nad motivacemi některých lidí.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: výpočet

Příspěvek od poota »

Když už jsi zmínil vyštvání Mima a Iva z fóra pod záminkou, že jejich tvrzení o úspěšnosti byla podvod, tak se plně stavím za oba vyštvané, tedy jak Mima, tak i Iva. Byli napadáni, že jejich informace nejsou natolik úplné, aby stačily k úspěšnému zreplikování. Prošel jsem vše, co na toto téma napsali, většinu ještě před jejich odchodem, a můžu říct, že když tvrdili, že všechno potřebné napsali, tak měli pravdu. Ty podstatné informace tam jsou dokonce ještě dnes, kdy část svých příspěvků smazali. Ovšem zároveň musím přiznat, že jsem to ještě poměrně nedávno taky neviděl - a kdyby se mi víceméně náhodou nepodařilo pokročit v úplně jiné a jen vzdáleně související věci, tápal bych v tom i nadále.
Nemíním se o tom nijak blíže rozepisovat, ale prohlašuji tímto, že nejenže věřím, že byli úspěšní, ale že k tomu i poctivě uvedli vše potřebné. To, že to neučinili formou polopatistického návodu od nich bylo velice moudré a prozíravé.

Tímto se také oběma zmíněným omlouvám nejen za všechno, co si tady museli vytrpět, ale i za mé "dlouhé vedení" - poota

P.S. Původně jsem to chtěl dát jako offtopic, ale mám dojem, že je to přece jen "k věci".


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: výpočet

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: Ty podstatné informace tam jsou dokonce ještě dnes, kdy část svých příspěvků smazali.
Zapoměň na offtopic. Já už to taky tuším, že kdyby si to člověk skutečně vše povybíral, utřídil a poskládal, že se z toho dá velice dobře vyjít. Já jsem sem tedy přišel a než jsem se rozkouklal, bylo vybíleno tak jak to je, ale pochyby jsem zrovna moc neměl, protože mne vítr také pohladil po druhé tváři. :pivko: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
navzdy_skryty
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04 črc 2012 13:47

Re: výpočet

Příspěvek od navzdy_skryty »

Bolo tu povedane uplne vsetko. Ja neviem co je na tom nepochopitelne. Mim spolu s Gewom vysvetlili este aj princip ako to funguje. Vysvetlili preco pouzivame hlinik, preco pouzivame VN, kde sa nam tvoria volne elektrony, ako ich odsajeme, ako separujeme zmes, preco nam hrdzaveli ventily a ako tomu zabranit, aku kapacitu ma mat vyvijac, preco len urceny objem vody, preco mechanicky prerusovac, preco maly prud do vyvijaca. No proste na vsetko tu dali odpoved a ja si viem na tieto otazky aj odpovedat a dokonca ich aj zdôvodnit.

Vedel by som vysvetlit aj cely princip funkcie tohoto zariadenia od uplneho elektropu az po hrdzavenie vyfuku. Vsetko som sa to dozvedel z tohoto fora a preto mi nehovorte ze sa to neda postavit. Staci si precitat 10 krat forum a chat ktory je tu ulozeny. Pri kazdom citani sa vzdy dozviete nieco nove a nakoniec si budete schopni sami odpovedat na vsetky otazky. Potom az clovek pochopi ze dat sem presny navod je hole blaznovstvo. Clovek musi pochopit principu ako to funguje inak nikdy nevyriesi problem ktory mu vznikne pri montovani do auta pripadne o kotla.

Mne to trvalo 5 rokov kym som pochopil ako to vsetko funguje. Nelutujem tych rokov :idea:


Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Re: Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Příspěvek od Eter »

navzdy_skryty ked to vsetko chapes vysvetli to aj nam preco to a hento. Urob taky vytah co si nastudoval s fora a chatu a napis to tu. :)
Dalsia vec je to zreplikovat mas aj to? a funkcne? :)

Tak sa maj K+B v jednom :DDDDDDDDD


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Eter píše:navzdy_skryty ked to vsetko chapes vysvetli to aj nam preco to a hento. Urob taky vytah co si nastudoval s fora a chatu a napis to tu. :)
Nemohu se zbavit neodbytného pocitu Étere, že odpověď na tuto otázku máš zde.
navzdy_skryty píše: Potom az clovek pochopi ze dat sem presny navod je hole blaznovstvo. Clovek musi pochopit principu ako to funguje inak nikdy nevyriesi problem ktory mu vznikne pri montovani do auta pripadne o kotla.
Mne to trvalo 5 rokov kym som pochopil ako to vsetko funguje. Nelutujem tych rokov :idea:
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Re: výpočet

Příspěvek od Eter »

navzdy_skryty píše:Vedel by som vysvetlit aj cely princip funkcie tohoto zariadenia od uplneho elektropu az po hrdzavenie vyfuku.
A co toto krepelka. Nech sa vyjadri sam dotycny.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet

Příspěvek od Iv »

Poota píše:Tímto se také oběma zmíněným omlouvám nejen za všechno, co si tady museli vytrpět, ale i za mé "dlouhé vedení" - poota
P.S. Původně jsem to chtěl dát jako offtopic, ale mám dojem, že je to přece jen "k věci".


Děkuju!

:D Upravena citace. SDK


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Příspěvek od Mim »

Taky děkuji všem, kteří pochopili. Je vidět, že přece jen to nebylo marné!!!! :jump:


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“