Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

tym

Příspěvek od pista »

keby som replikoval mimuv vyvijec,tak vcetne nadoby/baterka/


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: tym

Příspěvek od belamachina »

pista píše:keby som replikoval mimuv vyvijec,tak vcetne nadoby/baterka/
nemyslim si ze stara baterka je to prave orechove , ale rozmery by mozno bolo dobre dodrzat.
ale kazdemu podla chuti


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

A co dál?

Příspěvek od Mim »

Pokusy nějak váznou, je něco nejasného? Rád poradím. Mim


Však ono to půjde!!!
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

a co dal?

Příspěvek od pista »

no,poradis ak je to zatial len na papieri?
pista


pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

a co dal?

Příspěvek od pista »

rez doskami
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Elektrické zapojení VN elektrod

Příspěvek od rival »

Určitě bychom měli probrat i schéma elektrického zapojení VN elektrod. Takže kdo k tomu má nějaký postřeh nebo nápad.... sem s ním... :)

Dostal jsem pár návrhů, kde a jak, co nejlevněji sehnat plexi. Takže teď se ještě zjišťuje optimální cena nerezu a pak provedeme kalkulaci.

Myslím, že bychom si o podrobnostech mohli pokecat během příštího týdne i na chatu. Jste pro ?


rival - živý člověk
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Elektrické zapojení VN elektrod

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:
Rival píše:Určitě bychom měli probrat i schéma elektrického zapojení VN elektrod. Takže kdo k tomu má nějaký postřeh nebo nápad.... sem s ním... :)
Navrhuji tohleto zapojení
http://www.upramene.cz/forum/files/zapo ... od_193.pdf
Nevím jestli je nejlepší, ale musíme s něčím začít.
MIM sa uz nasiel takze by sa mohol k tomuto bodu vyjadrit najkompetentnejsie . Vyhneme sa tak moznemu zlihaniu v dosledku nedodrzania detailov konstrukcie.
inak vcera som to niekde v nejakom vlakne videl a tam to vravel ako to mal usporiadane. hladam to ale nejako sa mi to nedari najst :-/


Uživatelský avatar
Dodoboys
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14 lis 2006 15:15
Bydliště: Jižní Morava

Shrnutí faktů

Příspěvek od Dodoboys »

Zdravím pánové,

jenom jsem se rozhodl napsat tady takové menší shrnutí co bychom vlastně získaly, kdyby to opravdu fungovalo tak jak udává MIM.

Co víme: Hustota kyslíku je 1,429kg/m3
Hustota vodíku je 0,0899kg/m3

V 1L vody je 0,11112kg vodíku (tudíž energie 3,70kW)
V 1L vody je 0,88896kg kyslíku
Z 1L vody je tedy teoreticky možné získat 1865L směsi plynů (621,68L kyslíku a 1243,34L vodíku).Na 1m3 smesi plynů by nám mělo stačit 0,536L vody.

MIMův vyvíječ rozkládá 7L vody za hodinu s příkonem 0,56kW
Ze 7L vody tedy teoreticky získáme 25,9kW energie (viz. výše)
Případná teoretická účinnost (efekt.) by byla přibližně 4530%
Což by bylo úžasné!!!!
Dále ze 7L vody vyrobíme 13,055m3 plynné směsi (13055L) z toho je 8703,38L vodíku.

Závěr: Upřímně řečeno mě vcelku 13-ti kubíkový průtok za hodinu plynné směsi trošku děsí v porovnání s 20-ti kilowatovým plynovým kotlem, který spotřebuje 2,5m3 za hodinu (zemního plynu) + něco kyslíku (přesnou spotřebu neznám).
V každém případě by to bylo docela fajn.To, že to nemůže fungovat netvrdím dokud si to sám nepostavím a pak můžu hodnotit.

Prosím nekamenujte mě za tento příspěvěk.Prostě mě to zajímalo a tak jsem si sedl, vzal tužku a papír a zpočítal jsem to.A byla by škoda se s výsledkem nepodělit.

Tak ať nám to výjde!! :roll:


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Vyvijace

Příspěvek od KEXIK »

Sorry chlapci ze takto otravujem!

Cely cas sa tu pracuje na dvoch vyvijacoch spravne ?

Please moze mi niekto poslat schemu tych dvoch vyvijacov alebo nieco odkial mozem zacat lebo zatial co som to precital tak som nezistil nic okrem toho co za material pouzit do vyvijaca a akeho tvaru ma byt.
Mam spraveny Ivanov vyvijac a mam aj celkom slusne elektrody teda rezane pieskovacou pilou takze su dost rovne a presne. Preto by som to aj vyskusal ale nieviem co tam mam pripojit.

Ece raz sorry ak niekoho nahnevam

Caffte Kexik.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Shrnutí faktů

Příspěvek od belamachina »

Dodoboys píše:Zdravím pánové,

jenom jsem se rozhodl napsat tady takové menší shrnutí co bychom vlastně získaly, kdyby to opravdu fungovalo tak jak udává MIM.

Co víme: Hustota kyslíku je 1,429kg/m3
Hustota vodíku je 0,0899kg/m3

V 1L vody je 0,11112kg vodíku (tudíž energie 3,70kW)
V 1L vody je 0,88896kg kyslíku
Z 1L vody je tedy teoreticky možné získat 1865L směsi plynů (621,68L kyslíku a 1243,34L vodíku).Na 1m3 smesi plynů by nám mělo stačit 0,536L vody.

MIMův vyvíječ rozkládá 7L vody za hodinu s příkonem 0,56kW
Ze 7L vody tedy teoreticky získáme 25,9kW energie (viz. výše)
Případná teoretická účinnost (efekt.) by byla přibližně 4530%
Což by bylo úžasné!!!!
Dále ze 7L vody vyrobíme 13,055m3 plynné směsi (13055L) z toho je 8703,38L vodíku.

Závěr: Upřímně řečeno mě vcelku 13-ti kubíkový průtok za hodinu plynné směsi trošku děsí v porovnání s 20-ti kilowatovým plynovým kotlem, který spotřebuje 2,5m3 za hodinu (zemního plynu) + něco kyslíku (přesnou spotřebu neznám).
V každém případě by to bylo docela fajn.To, že to nemůže fungovat netvrdím dokud si to sám nepostavím a pak můžu hodnotit.

Prosím nekamenujte mě za tento příspěvěk.Prostě mě to zajímalo a tak jsem si sedl, vzal tužku a papír a zpočítal jsem to.A byla by škoda se s výsledkem nepodělit.

Tak ať nám to výjde!! :roll:
vcera som sa od mima dozvedel ze aktualne rozlozi 1L vody s 50W ;-)
rataj aj separaciu vodika a kyslika . takze toho plynu nebude asi tak vela /spominal ze na dom by to nestacilo.
ako elektrody otestoval namiesto hlinika dural.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Shrnutí faktů

Příspěvek od Mim »

belamachina píše: vcera som sa od mima dozvedel ze aktualne rozlozi 1L vody s 50W ;-)
rataj aj separaciu vodika a kyslika . takze toho plynu nebude asi tak vela /spominal ze na dom by to nestacilo.
ako elektrody otestoval namiesto hlinika dural.
Plácáš páté přes deváté. To jsem nikdy neřekl, co jsi napsal. Další věcí je, že oba sčítáte hrušky a jablka dohromady a za třetí, nejprve pochop a potom se vyjadřuj. Ptát se můžeš, ale s rozumem. Proboha. Toto fakt není základní škola. Určité znalosti člověk musí mít. A když je nemá, musí alespoň pozorně číst, třeba několikrát. Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Vyvijace

Příspěvek od Mim »

KEXIK píše:Sorry chlapci ze takto otravujem!

Cely cas sa tu pracuje na dvoch vyvijacoch spravne ?

Please moze mi niekto poslat schemu tych dvoch vyvijacov alebo nieco odkial mozem zacat lebo zatial co som to precital tak som nezistil nic okrem toho co za material pouzit do vyvijaca a akeho tvaru ma byt.
Mam spraveny Ivanov vyvijac a mam aj celkom slusne elektrody teda rezane pieskovacou pilou takze su dost rovne a presne. Preto by som to aj vyskusal ale nieviem co tam mam pripojit.

Ece raz sorry ak niekoho nahnevam

Caffte Kexik.
Kexíku, to je děs. Buď se na to vykašli, nebo začni číst. Příteli, vyvíječ ti nepostavím, ač jsi mě o to několikrát v SZ žádal. Tohle tak nefunguje. Není to na prodej. Musíš chtít a pochopit. Že si necháš udělat jednotlivé komponenty u subdodavatelů není na závadu, ale jinak to fakt nejde. Jsem teď docela chudý, ale tohle bych pro peníze nedokázal. Doufám, že to pochopíš. Mim


Však ono to půjde!!!
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Shrnutí faktů

Příspěvek od belamachina »

Mim píše:
belamachina píše: vcera som sa od mima dozvedel ze aktualne rozlozi 1L vody s 50W ;-)
rataj aj separaciu vodika a kyslika . takze toho plynu nebude asi tak vela /spominal ze na dom by to nestacilo.
ako elektrody otestoval namiesto hlinika dural.
Plácáš páté přes deváté. To jsem nikdy neřekl, co jsi napsal. Další věcí je,
že oba sčítáte hrušky a jablka dohromady a za třetí, nejprve pochop a potom se vyjadřuj. Ptát se můžeš, ale s rozumem. Proboha. Toto fakt není základní škola. Určité znalosti člověk musí mít. A když je nemá, musí alespoň pozorně číst, třeba několikrát. Mim
Prepac s tim domom som si to asi vymyslel , ospravedlnujem sa Ti ale mozno je to jemnostou jazyka a kedze som slovak mozem si veci vilozit inak ako v skutocnosti su. Nebudem sa s tebou skriepit ze som sprosty, tak som si to precital este raz a pre istotu, kedze som taky sprosty som to sem radsej prekopiroval.

22:20:59 [Mim] Duralové elektrody ubývají relativně pomalu. Odhaduji, že vydrží 250-300 hodin provozu. Ještě ale dělám na procentu perforace. Je to důležité

22:26:36 [Mim] Ještě jsem zvětšil plochu VN elektrod. Teď jsou z 7mm duralu. Hned se projevil ten výsledek.

22:45:23 [Iv] Mim> Jak jsi přišel na dural?Ten obsahuje ještě jiné slitiny

22:46:56[Mim] Chlapci, nedohadujte se....Já se snažím jak nahradit dural, tak provést úplnou separaci, ale není to jen tak...Zatím musím vystačit s tím, co mám osahané. A když zatím zmenším počet duralových elektrod a dořeším separaci, budu rád. Jinak to není problém, vyměnit po 300 hodinách duralové elektrody

22:19:02[Mim] Trochu jsem to vylepšil a myslím,že vás to bude zajímat. Přibližuji se hodnotě 50 Watů na litr rozložené vody.

Cely zaznam vcerajsej diskusie s ktorej pochadzaju tieto citacie ma napr. aj Rival.

Este raz sa vsetkym ospravedlnujem ze som ich uviedol mojou nepozornostou do omylu . fakt je mi to strasne luto a uz to nikdy viac neurobim.
MIM este raz mi prepac a prosim nehnevaj sa.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

průhledné trubky

Příspěvek od la »

Zdravím.V Brně mají průhledné trubky .Délka 2m průměr 150mm venkovní. tl.stěny cca 4mm.cena s dph 2000kč,průměr120mm délka 2m.1500kč s daní.viděl jsem tam i průměr 300mm.neřežou .http://www.omniplast.eu/index2p.html


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: průhledné trubky

Příspěvek od belamachina »

la píše:Zdravím.V Brně mají průhledné trubky .Délka 2m průměr 150mm venkovní. tl.stěny cca 4mm.cena s dph 2000kč,průměr120mm délka 2m.1500kč s daní.viděl jsem tam i průměr 300mm.neřežou .http://www.omniplast.eu/index2p.html
ja by som kupil vonkajsi priemer 120mm hrubka steny 5mm. takze vnutorny je 110mm a na to pasuje zaslepka s odpadu MARLEY HTM DN 110.
http://www.zenit.sk to ma na objednavku za 3162Sk bez dph . dovaza sa to z nemecka cez cechy http://www.zenit.cz. mne staci 0.5m ak sa niekto prida budem rad.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“