HYDRINO

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

E_man píše:Kdyby se mi chtělo namáhat, tak bych snad našel nějakou zmínku, že i rychlost šíření tepla v kovech je o móóc řádů větší než driftový pohyb elektronů.
O tom žádná.
Nelze zaměnovat rychlost šíření vzruchu a rychlost šíření částice. Když do naplněné hadice začneš pouštět vodu, také začne vytékat mnohem dříve, než až na konec hadice dorazí právě ta voda, kterou jsi tam zrovna dopustil.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

E_man píše: Vodík je pouze proton, proton+neutron jen u deuteria,
Máš pravdu, už mlčím. :oops:


"Dum spiro spero"
Ciceron
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

Právě jsem se vrátil (nikoliv z hradu) ale z pošty. Jak jsem se na podzimním srazu některým účastníkům zmínil, došla mi před dvěma měsíci místo 50 kondensátorů 150M/450V prázdná obálka. Po reklamaci mi Aliexpress vrátil peníze, takže jsem před měsícem hrdinně objednal rovnou stovku kondíků, a dneska mi přišly.
Půjde-li všechno dobře, mohl bych během zimy skusit generovat pulsy několik tisíc až desítek tisíc ampér do pokusných pinčů. Jsem zvědav, jak bude fungovat jádro NANOPERM od MAGNETECu a uvidím, jestli se do příštího srazu dopídím k nějakým výsledkům.
Generování pulsů se snažím naprogramovat do rychlých procesorů řady 8051 od SILABSU. Zatímco ten pomalejší to umí někde od 80ns, ten rychlejší to umí již od 20ns. To je však jen teoretická rychlost, počítám, že výkonové FETy mne nepustí níže než 500nsec.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od E_man »

"Ticho před bouří", tak by se dála charakterizovat situace na poli energie hydrina.
A v tom "tichu" se objevila zajímavá kniha autora Brett Holverstotta s názvem "The Search for Hydrino Energy" který překládám jako "Cesta k energii hydrina" viz odkaz https://xa.yimg.com/kq/groups/16011825/ ... -Draft.pdf .
Na rozdíl od Millsového "mozek vymývajícího" GUT-CP je kniha psána populární formou a umožňuje nám seznámit se čtivou formou s nedávnou historii přerodu farmářského synka z Pensylvanie na člověka, jehož práce bude v brzké době otřásat základy současné fyziky.
Pro nás "rozené perpeťáky" je v této knize snad nejzajímavější kapitola 17 na str. 239 s názvem "Hydrino Home Cooking (A simple, fast recipe for weeknight hydrino experiments) tedy něco jako "Domácí kuchtění s hydrinem aneb návod na rychlé pokusy s hydrinem".

Zajímavá byla diskuse v únoru letošního roku na fóru "Society of Clasical Physics" ve vlákne "Another Critique" (Další kritika) https://groups.yahoo.com/neo/groups/Soc ... opics/4542.
Zde jeden z účastníků fóra píše o tom, jak požádal věhlasného fyzika Dr. Kirk McDonald na Princetonské univerzitě o názor na Millsovu GUT-CP. Pan fyzik obratem poukázal na "směšnou" chybu a takových "fejků" je prý kniha plná !
Cituji:
Caveat emptor!
For example, eqs. (I.61-62) on the p. 17 that you cited together claim that every point on the surface of the shell has (rotational) velocity v = h / m lambda.

Mills omits mentioning that lambda = h / m c, with the implication that v = c is the speed of every point on the shell is moving at the speed of light.

Mills doesn't even notice that such a claim is "silly"....
And so on for hundreds of pages of nonsense, very nicely typeset."
I am scarcely in a position to respond, but thought the group & Dr. Mills might like to see what one mainstream physicist said.

All the best,
Bill


No co bych povídal, chlapci to na fóru probrali a poradili našemu diskutujícímu s panem fyzikem ať mu ukáže jeho chybu a že se těšej na další "fejky". Jen "sem s nimi"!
Jak to dopadlo?
Po krátkém čase přišel náš diskutující s tím, že pan fyzik požádal moderátora o jeho zabanování na fóru cituji:
Kirk asked the list moderator to ban me from the antenna list, since I was obviously not interested in learning anything.
Pozdějí se R.Mills k tomu lakonicky vyjádřil: Oh. It makes perfect sense. McDonald is a quantum aficionado. Classical physics being correct would destroy his career. (Ano, to dává smysl. McDonald je kvantový zastánce. Uznání klasické fyziky likviduje jeho kariéru.)

25.ledna t.r. pak náš diskutující uveřejnil dopis panu fyzikovi:
Your *first* denial of Mills' hypothesis was based on an incorrect
*assumption* regarding the model It appears that you have repeated this
action in your subsequent analysis.

.......
.......
ve kterém panu fyzikovi všechno po lopatě vysvětlujou.
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat:
KIRK's REPLY:
Bill,
This has gone too far already,
Mills is an "outsider", with "nonstandard' (nonsense) views. You seem to
be trying to turn the antennex forum in an "outsider" forum, for propagation
of such views.
You do not appear to be trying to understand anything, but rather just
promoting "disruption" by transcribing "controversial" posts from other
forums to this one.
I do not endorse this, but I am not the List moderator, so I will leave
things as they are for now.
--Kirk


Tedy že už to zašlo příliš daleko. Že Mills je "outsider" s nestandadním (nesmyslným) názorem a že si nenechá fórum rozbít "outsiderem" šířením takových názorů.
.....

Tak takhle vypadá současná "věda"!


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od bony1 »

To by mne zajímalo jak donutí vodík ionizovat na nejvyšší energetickou hladinu,museli by se využít všechny formy ionizace a stejně by to nestačilo. Jedině vodík zahřát na několik milionů st a vyvolat termonukleární fůzi, ta je ale pořád i v současné době problém řídit, snadno se totiž převrhne v neřízenou bombu která zničí všechno široko daleko


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od deʒa vy »

Najdi si niečo o transmutácii prvkov v živých organizmoch, snáď i tebe bude dané prísť na to ako sa bez akejkolvek újmi pre daný organizmus z molekulárneho vodíku v ňom z neho stane atomárný. Všetko je ináč...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od bony1 »

Já bych to černé světlo alla Hydrino zas tak nevychvaloval, věřím že uvolněná energie je obrovská ale není šetrná k přírodě a universální k distribuci a spotřebiteli. Za prvé voda se spotřebovává a na 1MWh to sežere cca 280L vody, kdyby se měla pokrýt současná spotřeba světa Hydrinem tak bychom byli za chvílu bez vody a plácali sme se tady jak ryby na suchu. Za druhé generátor vyrábí SS proud a ten není vhodný na distribuci kvůli velkým ztrátám na vedení a nejde ani transformovat, měniče by v tomto odvětví při tak velkých výkonech neuspěly.Samotná domáctnost by měla taky velký problém, nevím co by na SS proud říkala cirkulárka a vůbec všechny asynchronní motory a transformátory, nic z toho by nejelo. Zlatej Tesla, ten pro nás vynalezl alespon smysluplné technologie, které využíváme dodnes a můžeme mu být za to vděčni


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od deʒa vy »

Človeče ty tu splietaš nie hrušky s jablkami ale hrušky s pokazeným mäsom. Kašli už na to, tu si s tým naozaj na špatnéj adrese. A už kol toho tolko nemudruj bo z toho čo k tomu splietaš zjavne je že si to len myslíš a to jest jak je i vo všeobecnosti dobre známe na hony vzdialené od vedieť. Prepáč mi moju úprimnosť no faktom je že v tejto veci nie je ti zatial dané, nechaj ty radšej na každom nech sám sa rozhodne...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

bony1 píše:Já bych to černé světlo alla Hydrino zas tak nevychvaloval, věřím že uvolněná energie je obrovská ale není šetrná k přírodě a universální k distribuci a spotřebiteli. Za prvé voda se spotřebovává a na 1MWh to sežere cca 280L vody, kdyby se měla pokrýt současná spotřeba světa Hydrinem tak bychom byli za chvílu bez vody a plácali sme se tady jak ryby na suchu. Za druhé generátor vyrábí SS proud a ten není vhodný na distribuci kvůli velkým ztrátám na vedení a nejde ani transformovat, měniče by v tomto odvětví při tak velkých výkonech neuspěly.Samotná domáctnost by měla taky velký problém, nevím co by na SS proud říkala cirkulárka a vůbec všechny asynchronní motory a transformátory, nic z toho by nejelo. Zlatej Tesla, ten pro nás vynalezl alespon smysluplné technologie, které využíváme dodnes a můžeme mu být za to vděčni
Človíčku, trochu se zamysli a odpověz si na 2 otázky.:
1. Kam zmizí ta voda?
2. Je problém s tím, že fotovoltaické panely vyrábí SS proud?

A nevím, kde jsi sebral 280 l/MWh. Já jsem četl 1 mikrolitr -1kJ. To odpovídá 1l na 278 kWh. Když dál počítám, vychází mi 3,6 l/MWh

Jen tak pro zajímavost jsem ještě hledal, jak by to vypadalo, kdyby se ta voda opravdu spotřebovávala. Na zemi máme cca 1 385 959 600 000 000 000 000l vody to dodpovídá 3 849 887 777 777 777 777 777 Mwh el. energie. Celosvětová spotřeba el. je cca 10 500 000 000 MWh/rok. Na suchu bychom tedy byli za 36 666 000 000 let. :shock: :bye:


"Dum spiro spero"
Ciceron
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od bony1 »

To co tady píšeš jsou jen teoretické nic neříkající čísla které jsou mimo realitu.Je třeba si uvědomit že hydrino není voda ani vodík, je to stabilní forma vodíkového atomu,který není reaktivní, tudíž se neslučuje s kyslíkem ani s jinou látkou a je pouze odpadem.Je lehčí než vzduch a bylo zjištěno že uniká atmosférou do vesmíru.Nikdo neví jaký by mělo dopad vypouštění takového plynu do ovzduší, myslím tím povětrnostní vlivy, srážky atd.A pořád si nedovedu představit distribuci a transformaci SS proudu, v tom mám velký problém.Chtěl bych vidět elektrárnu produkující 2000MW s měničema napětí, je to úsměvné a bohužel tě zklamu, takové polovodiče v současné době neexistují aby spínaly tak ohromné výnony


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

Možná to nevíš, ale například V-MOSy se dají zapojovat paralelně.
Ani u ostatních polovodičů to není nepřekonatelný problém.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od bony1 »

Vím, právě že vím, pracuju s nejvýkonějšíma polovodičema na pohon tažných lokomotiv s výkonem 4MW. Jsou serioparalelně zapojené přesně spárované a je jich tam tuny.Když dojde k průrazu trakčního motoru jdou většinou srát.Nedovedu si představit to kvantum polovodičů v měničovce v elektrárně a jejich spolehlivost a odolnost


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

OK, když si neumíš představit elektrárnu o výkonu 2 GW, tak si možná umíš představit 100 elektráren o výkonu 20 MW, nebo 1000 o výkonu 2 MW - to už je méně, než ta lokomotiva. Kolik jezdí po světě elektrických lokomotiv?

V Kalifornii mají fotovoltaickou elektrárnu 550 MW. A funguje. http://oenergetice.cz/elektrarny-svet/n ... o-provozu/

Pak, je tu poněkud jiná situace, než při průrazu trakčního motoru. Ke zkratu obvykle nedojde hned na výstupu elektrárny, ale až po mnoha kilometrech. Indukčnost vedení ztlumí zkratovou špičku a zareaguje jištění.
Já si to umím představit docela dobře.
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 13 pro 2016 19:48, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: HYDRINO

Příspěvek od bony1 »

Vidím že ekonomické problémy evidentně neřešíš, energetické společnosti nehledají jiný velký zdroj energie za každou cenu, ale hledá se co nejefektivnější,nejekologičtější a taky nejlevnější zdroj a to z mého pohledu Hydrino z daleka není


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: HYDRINO

Příspěvek od Ilem »

To ukáže čas. Mnoho technologií, které se zdály být utopistické, se po čase dalo pořídit za zlomek původní ceny. Nemusíme chodit daleko. Například solární články.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“