Vodík-Výbušnost

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: exploze & imploze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

JOVA píše: Pokud si za tímto tvrzením stojíš tak mi vysvětli kam se poděje veškerá tepelná energie která vznikla spálením onoho vodíku? U 1,5l petky je to cca 15kJ. U koule o objemu 1m3 je to skoro 10MJ, u koule o objemu 10m3 …. Doposud jsem četl že energii dokáže pohltit jen černá díra a ty mi tu tvdíš že to dokáže i vodíková koule ???
Nazdar Jovo. Že jsem se toho načetl. Kdysi na KeelyNet jsem chytil provděpodobně odkaz, ale možná to bylo (a tím pádem je) v jejich složkách (mezi námi, mám archivovaný téměř kompletní archív složek KeelyNetu z tak někdy kolem roku 2000, kdy ještě kvetl), že kdesi kdosi s tímhle dělal pokus a explodoval H4+O2 směs ve skleněném válci (podle fotky dost úctyhodných rozměrů) s pístem. Výpověď o výsledku šla zhruba takto:
"Zážeh a vyhoření bylo sotva vidět a nebylo hlučné. Píst se vcucnul do válce. Poté jsme chtěli válec znovu nastavit, ale dal nám neuvěřitelný elektrický šok. Stěny válce byly jenom mírně teplé."
Podle tohodle se při hoření vodíku s kyslíkem asi uvolňuje dost vysoký náboj, i když to může záviset na spoustě podmínek. To by taky asi napovědělo, kam se dokáže podít hodně z energie výbuchu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“