Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
habana

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od habana »

gewo píše:
habana píše: No dobře. Takže budeme řezat každej svý železo...pak mi to tu připadá jako dost zbytečný prostředí. :roll:
Některé věci se nedají vysvětlit, musí se to ohmatat. Teoretizování bylo dost, je ho plný internet.

Podle toho, co píšeš by to znamenalo, že ionty kovu uvolněné z jedné elektrody by ji při obrácení polarity znovu POKOVILY. A to je blbost! Jestli opravdu děláš se stříbrem, měl by sis toho všimnout. Ten kal je pro zpětnou reakci nepoužitelný.

Za druhé - zapomínáš na "formátování" elektrod. A to je věc, kterou si musíš ohmatat. Ve skutečnosti bys tímto postupem výrazně snížil produkci plynu a opotřebení by bylo skoro dvakrát vyšší, jelikož bys pokaždé musel prorazit ochrannou vrstvu na jedné z elektrod (změnila by se na kal...) a pak by se vytvořila na druhé.

Přemýšlej a zkoušej, než zas začneš radit.

No vidiš, jak to de, když se chce.
Upřímně řečeno, nejsem tak domejšlivej, abych kvůli tomuhle založil nové téma, založilo se samo, jaksi proti mé vůli. Proto bylo téma dvakrát za sebou, protože jsem zjistil, že odpověď do tématu (měla to být původně jen odpověď v tématu elektrolýzy) se mi prostě neuložila, tak sem to zkusil podruhý.
pak sem to objevil jako založená nová témata.
A jinak: nemám bohužel jaksi čas dělat vlastní pokusy, proto se občas vzmůžu na něco, co z tvé pozice (a možná nejen z ní) vypadá jako rady pana chytrýho.
Když se ale domluvíme, klíďo toho nechám. Nemám jaksi potřebu se nahlas někde ventilovat.
Fakt. :roll:


Vlček

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Vlček »

gewo píše:
habana píše:
gewo píše:Dobrá teorie, ale až to zkusíš v praxi zjistíš, že nefunguje. A po čase příjdeš i na to proč.
No nevim, proč bych to měl zkoušetm, když to už má někdo za sebou.
TAK PROČ ??? :roll: :roll:
Neteoretizuj, pořež si svoje železo a vyzkoušej to. Praktik by tohle neradil.
Dobrý den,

zdravím Vás všechny přítomné a velmi Vám držím palce, ať se tato dobrá věc zadaří. Ale přesto mám k Vaší diskuzi určité výhrady. Například pan Wojnar. Pozoruji ho již poměrně dlouho, nejen zde na tomto foru. Dokonce jsem měl možnost se ním setkat i osobně. Musím dodat, že si vždy vážím lidí, kteří dokáží hovořit zcela otevřeně. Tedy i pana Wojnara. Co se mi ale nelíbí, je zvástní styl jeho komunikace.

Takže, milý pane Wojnare. Když už se někdo na něco zeptá v otevřené diskuzi, tak namísto abyste poradil, většinou odpovíte něco hodně suchého, takříkajíc nic neříkajícího. Nehovořím, že vždy a pokaždé, ale při velmi mnoha případech zcela jistě ano. Většina lidí, by ale jistě docenila Vašich dlouholetých znalostí a zkušeností, tj. kdybyste jim raději naznačil směr, kterým se mají ubírat nebo co vlastně dělají popř. uvažují špatně. Konkrétnost je zde na místě. Zamyslete se, prosím, nad sebou, Vážený pane, jestli tedy má i nadále vůbec smysl odpovídat tímto převelice divným způsobem. Protože jinak je Váš předchozí příspěvek, na který tímto reaguji, zcela o ničem.

S pozdravem Mgr. A.Vlček, Praha


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Merlin »

habana píše:Nemám jaksi potřebu se nahlas někde ventilovat.
Fakt. :roll:
Taky to tak nikdo nebere. Prostě sis zapřemýšlel nahlas, a to také neškodí. Alespoň se proventilují některé věci. Ale pokud to děláš, používej více otazníků. ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Merlin »

Vlček píše:... kdybyste jim raději naznačil směr, kterým se mají ubírat nebo co vlastně dělají popř. uvažují špatně. Konkrétnost je zde na místě.

S pozdravem Mgr. A.Vlček, Praha
(Cituji jen relevantní část Vašeho příspěvku.)
Na stránkách tohoto fóra jsou všechny odpovědi. Předpokládám, že člověk, kterého to zajímá si napřed všechno řádně prostuduje a otázky či návrhy vynáší až pak. Nevidím smysl v opakování stále stejných odpovědí na stále stejné otázky. Možná by neškodila rubrika FAQ.

P.S. Vy máte titul z oboru, který nějak souvisí s tímto tématem?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
habana

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od habana »

gewo píše:
habana píše:Nemám jaksi potřebu se nahlas někde ventilovat.
Fakt. :roll:
Taky to tak nikdo nebere. Prostě sis zapřemýšlel nahlas, a to také neškodí. Alespoň se proventilují některé věci. Ale pokud to děláš, používej více otazníků. ;)
Máš fak, že bych měl používat více otazníků. Je to můj problém a všichni, kdo čtou moje blaboly by s tím měli tak trochu počítat (to je přímo výzva: počítejte s tím, kristepane, lidi!)
Ty by jsi ale měl na druhou stranu používat více konstruktivní dialog.
Ať jsi kdo jsi.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Merlin »

habana píše:
gewo píše:
habana píše:Nemám jaksi potřebu se nahlas někde ventilovat.
Fakt. :roll:
Taky to tak nikdo nebere. Prostě sis zapřemýšlel nahlas, a to také neškodí. Alespoň se proventilují některé věci. Ale pokud to děláš, používej více otazníků. ;)
Máš fak, že bych měl používat více otazníků. Je to můj problém a všichni, kdo čtou moje blaboly by s tím měli tak trochu počítat (to je přímo výzva: počítejte s tím, kristepane, lidi!)
Ty by jsi ale měl na druhou stranu používat více konstruktivní dialog.
Ať jsi kdo jsi.
Tohle železo jsem pořezal před třemi lety. Mezitím se objevily nové nápady a já se věnuji jiným věcem. Musel bych tedy hovořit o něčem, co jsem si neohmatal. Pak je těžké být konstruktivní. To tady velmi dobře dělají jiní. Mohu se ale ozvat v momentě kdy vidím, že se někdo pouští do něčeho, co jsem si ověřil a dokázal si, že je to špatné. Drž se toho, co sem píší současní praktici a neuděláš chybu.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Vlček

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Vlček »

gewo píše:
Vlček píše:... kdybyste jim raději naznačil směr, kterým se mají ubírat nebo co vlastně dělají popř. uvažují špatně. Konkrétnost je zde na místě. S pozdravem Mgr. A.Vlček, Praha
Na stránkách tohoto fóra jsou všechny odpovědi. Předpokládám, že člověk, kterého to zjímá si napřed všechno řádně prostuduje a otázky či návrhy vynáší až pak. Nevidím smysl v opakování stále stejných odpovědí na stále stejné otázky. Možná by neškodila rubrika FAQ.
P.S. Vy máte titul z oboru, který nějak souvisí s tímto tématem?
Dobrý den,

jak vidím, Vaší chybu jste si zřejmě uvědomil ještě před přečtěním mé výtky a odpověděl řádným způsobem. Což Vás staví do jiného světla. Zcela jinak ale s Vámi souhlasím, alespoň co se samostudia každého jedince týče. Ale dovolím si Vám oponovati. Na tomto celém foru, které jsem si pečlivě pročetl, k problematice a základům podstaty elektrolysních procesů nic popsáno není. Alespoň ne shrnuto do jedné ucelené kapitoly, která by dala základních informací všem, jenž se chtějí o tomto nového dozvěděti. Před časem to sic někdo přislíbil, ale k vlastnímu sepsání již nedošlo. Tuším to byl ten, co má auto s pohonem vodíku. Vím, že tato problematika jest velmi složitá a je s tím též spojeno mnoho nám dosud neznámých. Toliko o tomto vím z pohledu Magistra Pharmacie, kterýmžto jsem byl povětšinu života. Ano dle nové terminologie jsem lékárník, tč. již na pensi. Budíž Vám toto i odpovědí ohledně mého titulu. Velice rád pomohu alespoň radou co chemie se týče, jenom potud na to budou mé znalosti dostačovati.

S úctou Mgr. A.Vlček


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Merlin »

Každá hlava je vítána. :good:
Rozhodující je zájem.

Ano, chybí tady shrnutí, to jsem myslel tím FAQ (odpovědi na nejčastěji kladené otázky).


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
habana

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od habana »

gewo píše:
habana píše:
gewo píše:
Taky to tak nikdo nebere. Prostě sis zapřemýšlel nahlas, a to také neškodí. Alespoň se proventilují některé věci. Ale pokud to děláš, používej více otazníků. ;)
Máš fak, že bych měl používat více otazníků. Je to můj problém a všichni, kdo čtou moje blaboly by s tím měli tak trochu počítat (to je přímo výzva: počítejte s tím, kristepane, lidi!)
Ty by jsi ale měl na druhou stranu používat více konstruktivní dialog.
Ať jsi kdo jsi.
Tohle železo jsem pořezal před třemi lety. Mezitím se objevily nové
nápady a já se věnuji jiným věcem. Musel bych tedy hovořit o něčem, co jsem si neohmatal. Pak je těžké být konstruktivní. To tady velmi dobře dělají jiní. Mohu se ale ozvat v momentě kdy vidím, že se někdo pouští do něčeho, co jsem si ověřil a dokázal si, že je to špatné. Drž se toho, co sem píší současní praktici a neuděláš chybu.
SLÁVA!
HOSANA!
GEWO TO UDĚLAL!!!
(A NEŘIKEJ MI, ŽE SI TO NEDOKÁZAL A UTEK VOD NEDODĚLANÝHO JAK MALEJ KLUK K JINEJM PROBLÉMŮM, TO BY SE MI SNAD NECHTĚLO ANI VĚŘIT).
Tak nám teda pěkně pověz vo čem to je, když to máš udělaný :roll:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od Merlin »

habana píše:A NEŘIKEJ MI, ŽE SI TO NEDOKÁZAL A UTEK VOD NEDODĚLANÝHO JAK MALEJ KLUK K JINEJM PROBLÉMŮM, TO BY SE MI SNAD NECHTĚLO ANI VĚŘIT
Malý je ten, kdo se snaží provokovat. A stejně se nic nedozví.
Ano, zabývám se jinými věcmi. Navíc zabíjím "volný čas" překlady aby si lidi, co neumí cizí jazyk mohli něco přečíst a udělat si úsudek. Zdarma k dispozici. Mimo jiné dělám v one man show časopis jménem WM magazín. Copak tě sem přivedlo?
Kromě toho mám rodinu, 4 děti a dům v přestavbě, kterou si dělám prakticky sám, atd.

Tak. A co děláš TY?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Hezká diskuse.....

Příspěvek od Mim »

No, škoda, že nemám čas se zapojit. Dnes mi trochu ujel vlak a asi ještě kousek ujede. Přeji to Gewo pevné nervy. Ozvu se ti zítra na mail. Mim


Však ono to půjde!!!
habana

Re: Předmět: OPOTŘEBENÍ ELEKTROD PŘI ELEKTROLÝZE

Příspěvek od habana »

gewo píše:
habana píše:A NEŘIKEJ MI, ŽE SI TO NEDOKÁZAL A UTEK VOD NEDODĚLANÝHO JAK MALEJ KLUK K JINEJM PROBLÉMŮM, TO BY SE MI SNAD NECHTĚLO ANI VĚŘIT
Malý je ten, kdo se snaží provokovat. A stejně se nic nedozví.
Ano, zabývám se jinými věcmi. Navíc zabíjím "volný čas" překlady aby si lidi, co neumí cizí jazyk mohli něco přečíst a udělat si úsudek. Zdarma k dispozici. Mimo jiné dělám v one man show časopis jménem WM magazín. Copak tě sem přivedlo?
Kromě toho mám rodinu, 4 děti a dům v přestavbě, kterou si dělám prakticky sám, atd.

Tak. A co děláš TY?
Poslyš, gewo, tvůj projev je opravdu poněkud svérázný.
A opravdu nemám ani čas ani náladu se zabývat tvým postojem.
A podle toho co píšeš, seš FAK MOC A MOC DOBREJ.
Stačí?
A co dělám já? Promiň, ale o tom se za prvé nebavím na veřejnosti a jednak výhradně s přáteli.


Kexo

Aquasprint

Příspěvek od Kexo »

Cafte lidi ake mate skusenosti z qauasprintom lebo ja dost zle. Ten co som postavil vyraba vodiku mozno tak na kosacku aj to ece neviem a akonahle sa s tym snazim nieco spravit alebo ho naladit tak dioda transil zhory a uz som zufaly neviem co mam spravit rozmyslal som ze zacnem chladit tu diodu ale ponorim ju do ortude a vidrzi to len chvilocku no proste nic moc a favoritka pred domom stale papa benzin uz som zufaly poradite daco??? :cry: kexo@zoznam.sk


VladoG
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13 říj 2006 19:32
Bydliště: SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladoG »

Keby si si najskôr niečo prečítal napr. Ivanov vyvíjač, alebo efektívnu elektrolýzu, alebo najnovšie disociáciu vody, nemusel si vôbec zakladať toto vlákno.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

HYDROGENIUM

Příspěvek od Merlin »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“