Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr Meduza
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01 kvě 2006 17:30
Bydliště: Jirkov :-)
Kontaktovat uživatele:

Vodní Třídírna

Příspěvek od Dr Meduza »

k tomu vzorecky by bylo dobry este dodat konstantu pro elektrolizu se 100% ucinnosti, aby bylo na prvni pohled jasne videt, jaka je ucinost pripadne
proste aby vysledek byl ve tvaru
<1 - horsi nez bezna elektroliza
=1 - bezna elektroliza
>1 - ziskavani energie


Obrázek
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

plyn

Příspěvek od jeff »

elektricé veličiny, jako je napětí, proud a z nich vyplývající výkon jsou samozřejmé, i když měření ss proudu v impulsním režimu běžným měřákem je jen přibližné. Největší problém vidím v měření množství vyvinutého plynu a to hlavně měření malých množství. Jak změříme např. 1l plynu s dostatečnou přesností, pokud jeho výroba zabere třeba i 2min.? Plyn má tu vlastnost, že se dá stlačovat, čímž mění svoji hustutu a tím i objem. Napadá mě jen jedna jednoduchá, i když také nepřesná metoda.
Naplňme 2l pet láhev vodou a ponořme ji hrdlem dolů do nádoby částečně naplněné vodou. Do hrdla láhve zasuneme hadičku z vyvíječe a spustíme reakci. Plyn, který se dostane do láhve z ní uvolňuje vodu a zůstává v ní. Až všechna voda vyteče ven, vyrobili jsme 2l plynu.
Nevím, do jaké míry je to přesné, protože kyslík se ve vodě dobře rozpouští, čímž vlastně částečně ubývá množství plynu a hlavně jakého tlaku bychom se měli držet a brát jej jako směrodatný. Zvýšíme-li tlak, vzroste i množství plynu, které se vejde do téhož prostoru.
Popsal jsem jen jeden z myslím si možných způsobů.
Někdo z vás určitě bude mít jiný nápad, nebo zkušenost a bylo by dobré se o ni s ostatními také podělit.

Jeff


Uživatelský avatar
Dr Meduza
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01 kvě 2006 17:30
Bydliště: Jirkov :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Presnejsi na mereni impulzniho proudu je pouziti zarovky(pak bud pres optoclen a nebo porovnanim na jinou zarovku) pripadne mereni teploty rezistoru

v domacich podminkach je mereni pres tu lahev asi nejjednodusi, a kdyz se da hadicka az nahoru, aby neprochazel plyn pres vodu, tak se ho moc do vovy nenajima


Obrázek
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

měření

Příspěvek od martinq »

Měřit 2 litry plynu ? za 2 minuty by se mělo uvolnit více než třetina kubíku, to ti ta lahev odletí a už jí neuvidíš, měřit lze množství vody před připojením a po anebo přesnou váhou, jednuduchým výpočtem kolik plynu je v jednom decimetru krychlovém vody si dopočítáte kolik se uvolnilo, anebo to rovnou zapomeneme a budeme kalkulovat přímo s množstvím "zmizuvší" (miluju češtinu!) vody.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

měření

Příspěvek od jeff »

Až mi při příkonu nějakých 40 - 80W flaška vyletí a nikdy ji už neuvidím, při čemž následná exploze zničí v okruhu 50m vše živé i neživé, půjdu samou radostí vypít na ex sud piva. Pak už žádné takové měření nebude potřeba. Třetina kubíku za minutu, to by měl co dělat i běžný plynoměr, aby to zvládnul změřit. Ale prozatím jsme tam, kde jsme a množství vyvinuté s tímto příkonem je menší, než malé a než se dostanem někam dál, bude asi ta láhev vyhovovat. Líbilo by se mi, kdyby se stal zázrak a někdo sem napsal konečně něco konkrétního, co doopravdy funguje jak má. Přibylo by asi na území ČR záhadných explozí, ale každá vědeckotechnická revoluce si žádá své oběti.

Jeff
Naposledy upravil(a) jeff dne čtv 25 kvě 2006 21:31, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
SUMEC
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01 dub 2006 23:18

Měření

Příspěvek od SUMEC »

Dovoluji si přidat tip na měření.
Nejjednodušší je asi změřit úbytek vody v čase, např. za již uvedené 2 min.
Jednoduše dolít z cejchované nádoby množství přeměněné vody (to lze změřit snadno ve velkém rozsahu).
Takový způsob je schopný snadno akceptovat velký rozsah efektivity elektrolýzy.
Přílohu přikládám pouze pro odlehčení.
Administrátor promine.
SUMEC
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření

Příspěvek od Waldes »

SUMEC píše:Dovoluji si přidat tip na měření.
Nejjednodušší je asi změřit úbytek vody v čase, např. za již uvedené 2 min.
SUMEC
Osobne aj napriek tomu, ze zatial sa nevenujem aktivne rozkladu vody, pripájam sa k navrhu lebo sa mi to zdá popri jednoduchosti zaroven najpresnejsie, lebo naozaj treba ratat s rozpustanim plynov vo vode.
Waldes.


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Meranie

Příspěvek od jeden »

Tak nova a zrejme ojedinela sekcia sa rozbehla a myslim,ze uz je aj po zabehu. Len dufam, ze tu časom bude aj co merat a ze aj mne sa podari prispiet :D Zatial sa zial este stale nedokazem vysomáriť z doposial publikovanych dostupnych patentovych polopravd. :cry:


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

vycházejme z toho co víme že je funkční

Příspěvek od kutil »

Ahoj chlapi,
nemoh jsem sem protože jsem bordelář a ztratil jsem heslo.
Pokud chceme něčeho dosáhnout, tak musíme postupovat systematicky.
Můj kolega mě s prominutím sere protože již 2x měl bouřlivou rezonanci na stole a protože nic neměří tak jsme zase na začátku. Proto se zatím nemám čím chlubit.
Když jsem si více pročet tento web, jsou tu prokazatelně dva lidé kterým to funguje. Nějaký Milan, který to dotáhl tak daleko že dokonce šel s funkčním kotlem do Státní zkušebny a poslední dobou nový člen co byl 5 roků mimo ČR a zdá se že má jiné řešení s LC obvody. Zaměřme se na ně ať alespoň dají do placu začátek řešení aby bylo čeho se chytit.
Dnes jsem dal do fóra příspěvek o tom, že rezonance vody je patentově chráněna a to co děláme musíme opravdu dělat jak partyáni, a to se mi na tom právě líbí.
Tak ať se daří Honza


anonym

Měření plynu

Příspěvek od anonym »

Zabývám se rozkladem vody již delší čas.
proto Vám mohu poradit jak měřit množství plynu.

-měření pomocí mnozství vody v žádným případě nejde použít,protože
nejlepší výsledky by byly když se začne voda vařit.-vím o čem mluvím.

Vyzkoušel jsem spoustu měření. nejjednodušší a nejpřesnější pro naše
účely je použití litrové kádinky ponořené do poloviny ve vodě ,ze které se vysaje vzduch.
Vodík se pouští do kádinky spodem probublaváním vodou.
Nemusíte mít strach,že se pohltí kyslík-i tak je to přesná metoda.

V každým případě si natáhněte hadičku z místností ven kudy budete pouštět vodík pokud nebudete měřit.

Pokud chcete zapalovat směs (hořák) , musíte plyn probublávat vodou.
Nyní vyrábím Brovnův plyn, má tak velkou rachlost hoření,že žádný zpětný ventil nebo drátěnka to nezastaví.

Kádinkou můžete měřit pohodlně do deseti litrů za ninutu.
pro větší množství je dobrý použít starý plynoměr.

Co se týče porovnání s elektrolýzou já porovnávám příkon a mnozství
plynu.
BP je normální elektrolýza , dobrý výsledky jsou okolo 3wh/litr
Pokud dosáhnete lepších výsledků jste nad jednotkou (100%)

K rezonančímu rozkladu se ještě v budoucnu vrátím - času je málo.

Držím Vám palce.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

měření plynu

Příspěvek od jeff »

Způsob měření množství vyvinutého plynu je závislý od rychlosti vyvíjení. Pro praktické využití je zajímavé množství měřitelné běžným plynoměrem (dá se koupit, nový stojí cca 1800.-Kč).
Na konci příspěvku mě zaujala jedna věc: " k rezonančnímu rozkladu se ještě v budoucnu vrátím - času je málo"
Šlo by to s tím časem prosím nějak blíže specifikovat?

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Netříděný odpad

Příspěvek od lajos »

I tento fórum je pln dychtivých lidí po vědomosti a každý startuje z vlastních zásob v hlavě, prostě o spoustě věcí nemají tušení, někdy ani o základech. Jestli již teď jsi otráven, tak je to smůla, po zveřejnění tvých dat to bude o dost horší. Máš jedinou šanci, základních (popř. hloupích) otázek si nevšímej a při tom pár někomu z nás se povede zopakovat tvůj úspěch a bude nás víc kteří to budou vysvětlovat. Odlechčíme tě.
Skeptiků a nadávačů si nevšímej vůbec, většinou lidé kterým se nepovede napoprvé sestavit základní věc, často ani nevědí co stavějí, pak jim nezbývá nic jiného než dokolečka se ptát nebo nadávat.
Bylo by škoda, kdyby každý kdo něčeho dosáhne, skončí znechucen a zrovna když na to přišel-zvláštní schoda okolností?


Uživatelský avatar
Kazalin
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: úte 04 dub 2006 8:51
Bydliště: Na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: Iv

Příspěvek od Kazalin »

lajos píše:I tento fórum je pln dychtivých lidí po vědomosti a každý startuje z vlastních zásob v hlavě, prostě o spoustě věcí nemají tušení, někdy ani o základech. Jestli již teď jsi otráven, tak je to smůla, po zveřejnění tvých dat to bude o dost horší. Máš jedinou šanci, základních (popř. hloupích) otázek si nevšímej a při tom pár někomu z nás se povede zopakovat tvůj úspěch a bude nás víc kteří to budou vysvětlovat. Odlechčíme tě.
Skeptiků a nadávačů si nevšímej vůbec, většinou lidé kterým se nepovede napoprvé sestavit základní věc, často ani nevědí co stavějí, pak jim nezbývá nic jiného než dokolečka se ptát nebo nadávat.
Bylo by škoda, kdyby každý kdo něčeho dosáhne, skončí znechucen a zrovna když na to přišel-zvláštní schoda okolností?
Pravda pravda. Škoda že lidí, kteří by řekli: "To je jednoduché, to musíš udělat tak a tak", je jako šafránu. Buď to říci nechtějí, nebo nemohou. :(


Hledám, zkoumám,poznávám.
miso

..nIn.

Příspěvek od miso »

Presne je to tu ako u vysluchu ale pytam sa aj lajosa naco nieco vymyslat ked uz nieco je vymyslene a odskusane???
Prosim nepisat dlhe prispevky o tych "neschopnych co sa len stale pytaju"
Pytat sa je ludske ked ty nieco nevies tak sa asi nepytas ze.....
S pozdravom nech nam to bublá.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pre IV

Příspěvek od sano »

Ivan, za sociku som za zaoberal vedením tvorivých kolektívov. Bola to práca o držku, lebo až po páde sociku som priešiel na to, že vlastne tvorivý človek mu bol na závadu.Bol príliš samostatný, nezávislý v úsudkoch a bol často aj mimo kolektívu. Som rád, že vďaka Rivalovi, tu vzniklo tvorivé fórum, ktoré má sily riešiť nekaždodenné problémy, a ktoré priťahuje čoraz viac premýšľavých ľudí, ktoré si kladie čoraz vyššie ciele.
K tým cieľom. Súčasná spoločnosť je v štádiu experimentovania. Ľudstvo urobilo pred desaťročiami nejaké voľby a ich dôsledky začína pociťovať až teraz. Nie každý, kto je v bankách, veľkých korporáciách, je nepriateľ ľudstva. Nie sme rozdelený na tých chudákov dole a tých vykorisťovateľov hore. Všetci sme na jednej lodi. A domnievam sa, že príde doba, ktorá nás všetkých združí okolo riešenia problémov, ktoré ako,celok máme. Pevne v to verím.
Preto aj vodíkový pohon, ak sa odhodláš ho zverejniť, bude určite na prospech všetkých, a to je pre tvorivého človeka často tá najvyššia motivácia. Poznám jedného človeka, ktorý lieči zadarmo, podľa hesla: zachránený život je tou najlepšou odmenou.
Pri vodíkovom hospodárstve najväčšou odmenou by som videl niekoľko ľudí, ktorí sa vzchopili a začali riešiť veci tvorivým spôsobom,( ostatní sa to učia). A aj to, že sa odľahčí napr. trápenej zemi.
Výsledky takýchto tímov, skôr či neskôr budú použité tvorivým, ľudstvo zjednocujúcim spôsobom. A byť pri tom bolo stále podnetné a vzrušujúce.
sano


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“