Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Právě je pon 24 zář 2018 4:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1859 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 124  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Efektivní elektrolýza
PříspěvekNapsal: úte 31 led 2006 13:56 
Stálý člen

Registrace: úte 31 led 2006 13:51
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
vlákno čisté - poo.
Na úvod bych Vás tímto chtěl vyzvat, abychom začali užívat fórum místo knihy návštěv. řekl bych, že pro to tady je...

Vize, představy, důvody:
O co mi jde: chci postavit funkční elektrolýzu k pohonu auta, topení baráku, to je jedno, hlavně ať se už něco děje . Návodů na netu jsem našel spoustu, zrovna jako patentů, fotek, videí atd., ale ještě jsem nikde neviděl nic na vlastní oči. Není to divný ? Proč, když to funguje, to už dávno všichni nemáme ??? Pokud někdo z Vás má funkční model ukažte ! Přijedu. (resp. přijet by měl ten někdo, když to má zadara :o ) Jde o peníze na stavbu dalších aplikací? Přispěju prací i penězi. Ale ukažte mi, že to existuje. Chcete na tom vydělat, zbohatnout ? Jak se v tom případě lišíte od těch co nás ždímají za ropu ?

Takže pokud levný zdroj energie někdo nemá, nebo nechce sdílet s ostatními, nezbývá než si jej postavit sami. Kdo jde do toho se mnou ? Pojďme se spojit, sjednotit. Víc lidí víc ví a víc může.

Co jsem zatím dokázal:
Experimenty s mnoha kovy mi vyšlo ideální kombinace titan nerez.
Elektrolíza titan (kulatina20cmx1cm) x nerez plech (20cmx20cm tl.0,5mm smotaný kolem tit.tyče) v roztoku soda a voda 1 litr 12V DC 20A nebo víc? (limit měřáku) výsledek: uvolněno asi 0,2L vodíku a kyslíku/min. motor škoda 100 mi na tohle nejel.
V případě zájmu můžu pořídit video dokumentaci.

Co dál:
dodat více směsi vodík/kyslík... kolik ?
dráty horké, vysoký proud, nutno snížit ?!
použití indukční cívky následně konverze na DC ?
pulsní zdroj alá Mayer a experimentovat s frekvencí ?

Vím, že různé věci už kdovíkde probíhají, nebo proběhly. Jen nevím o tom, že v češtině. Nevím o tom, že s výsledky testů, rady, omyly. Nevím o tom, že bychom se někde scházeli, radili, diskutovali, expermimentovali. Nevím o tom, že bychom organizovaně a hromadně spojovali síly k dosažení cíle. Nebo snad nechceme volnou energii ???
Napište, ozvěte se, nebo vyjádřete podporu...

Profil  ICQ 

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 7:28 
No, ono si myslím, že jde taky o to, že spousta lidí okolo toho třeba jen špekuluje, ale ve skutečnosti se nepokoušejí nic vlastního postavit. No a pak jsou tady další lidi, co něco zkoušejí postavit a mají třeba i výsledky,ale nechtějí nic nikomu ukázat, protože se s tím třeba nadřeli a připadalo by jim, že ti co jen špekulujou by pak téměř bez práce přišli k hotovému. Ale o tomhle by to myslím být nemělo...
Jinak zatím se tady na webu ještě myslím neobjevila jedinná fotka nebo video nějakého zařízení co něco dělá...

Předmět příspěvku: Efektivní elektrolýza
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 8:36 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 25 lis 2005 15:32
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 454
Ziskaná ocenění: 201
Ano zkoušel jsem dost alternativ u vyvíječe -mayera, dingela a jejich různé variace ,cívky, magnety, ferity.Udělal jsem výpočet na rez. frekvenci konkrétní konstrukce-napětí sice šlo i přes 1000V ale impulzi byli strašně úzké a nenaskočil mayerův efekt(nevyplňuje se mezi mezerami pulzů s dalšími pulzi naindukované za trafem nebo diodou).
Postavil jsem všechny možné elektroniky, jsou většinou výborné generátory obd. pulzů. Podle mně u mayera je zakopaný pes u rezonanční cívky u vyvíječe, jeho provedení popř. nevím co. Sere mně děda Dingel, tak dlouho se bude usmívat a hrát si s utajováním až z nějakých důvodů taky půjde pod kytek, a zas se nic nedovíme.
Tak že problém zatím je, že chtít je málo a musí se vědět jakým směrem se vydat ani nevím co bych Vám doporučil nebo na čem bych spolupracoval, abych na něčem dělal - jen abych něco dělal - už se mi nechce. Zatím sleduju Yahoo fóra na vodík a volnou energií (denně asi 50 mailů). Zatím není do čeho zaseknout sekyrku.
:evil:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 11:15 
No jo, je to hrozný, nechápu, proč když někdo příjde na něco co bude mít užitek pro všechny to nemůže hnedka hodit na net s podrobným vysvětlením jak se má co udělat a jak to pracuje.

Předmět příspěvku: Pro Kutz
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 13:20 
Stálý člen

Registrace: pát 30 pro 2005 14:42
Images: 1
Ziskaná ocenění: 2
Je dobré že je tady funkční fórum na toto téma... škodovka ti asi na tohle nepojede, mám takový dojem že to není elektrolýza vody ale rozklad na pěknou směsici prvků. Auto se mi podařilo rozjet zatím pouze na plyn z obloukového reaktorku (oblouk ve vodě) a na vodíkovou směs jelo hodně slabě a nestále. Rád bych zkonstruoval nějaký ucelený dokonalý systém. Jestli ti můžu poradit, na vývoj vodíku a kyslíku v čisté podobě se mi velmi osvědčil 5% roztok hydroxidu draselného, neubývá ho, takže stačí doplnovat destilku a produkce plynu byla při napájení z počítačového zdroje (něco kolem 300W) dostatečná pro autogenní hořák i pro nestabilně, ale pojízdnou škodovku.

Předmět příspěvku: kolik je plynu z vody
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 14:08 
One litre of molecular hydrogen has mass of 0.09 grams, one litre of molecular oxygen has mass of 1.47 grams. It means that from one litre of water it possible to produce 111.1/0.09=1234.44 litres of hydrogen and 888.9/1.47=604.69 litres of oxygen.

(http://guns.connect.fi/innoplaza/energy ... /hydrogen/)

Z jednoho litru vody se uvolní 1234 litrů vodíku a 604 litrů kyslíku. Plyn při této hustotě je nepoužitelný je nutné mít tlak alespoň 0,3MPa při použití plynu jako paliva.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 14:53 
No je, pravda, že se asi vyskytuje dost lidí co tohle vydí neradi...
Jinak by mě zajímalo jak ošetřit motor auta, aby mohl bez problému běžet na tu směs vyrobeného vodíku a kyslíku, jak všichni ví tak kyslík je velice korozivní plyn. Někde jsem četl, že vnitřek válců se dá potáhnout keramickou vrstvou nebo teflonem, tak by mě zajímalo kdo to třeba dělá nebo tak. Jinak mám dojem,že nějaké běžně prodejné malé elektrocentrály mají vnitřek potažen teflonem. Taky by sem někdo mohl dát fotky nebo videa funkčního auta na vodík, pokud tak už někdo jezdí...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 15:00 
Minulí rok jsem měl v autě(1,4 BX) vyvíječ v nádobě vodního filtru podle wmw, pět destiček nerez asi 6x13cm(paralelně). S obyč. vodou + NaOH na zvýšení vodivosti.Proud jsem nastavoval pulzně s NE555 a s výk. Fetem.Na necelý litr plynu( za minutu) bylo třeba asi 25A a celé léto jsem si žádných výrazných účinků nevšiml(spotřeba ,výkon). Jo v nádobě se usadilo rezavé bláto asi 1cm vrstva, po analýza se zjistilo že 70% bláta je železo, elektrody černé jako noc(teda jenom jedna polarita).
Na to chlubení s úspěchem jsem také nikde nenarazil, buď úspěch není, nebo je umazané.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 15:14 
Příspěvek ze 14:00 je lajos. Do odpovědi dám(uživatel) svoje jméno a je mi oznámeno že méno je registrováno(přitom jsem přihlášen).Pořád je něco, asi zůstanu anonym a ještě vrátím diplom.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01 úno 2006 16:00 
Jo, mě to dělá to samý. Taky jsem přihlášen a pak to píše že to uživ.jméno použít nelze...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02 úno 2006 7:04 
Stálý člen

Registrace: stř 01 úno 2006 11:19
Ziskaná ocenění: 0
Tak mě napadá, zkusil třeba taky někdo použít stříbrné elektrody, jak by na tom byly?

Předmět příspěvku: odpoved na ubývanie elektród
PříspěvekNapsal: ned 05 úno 2006 14:52 
Niekde som videl patent, v ktorom autor používal pri elektrolýze výboj, ktorý vznikal medzi vo vode otáčajúcim sa valcom a dotyčnicovo priliehajúcim hliníkovým drôtom. podávanie ubúdajúceho drôtu vyriešil mechanizmom, ktorý sa používa u zváračiek v ochrannej atmosfére.

Nie som odborník na zváranie, takže dúfam, že som to dobre podal.

sano

Předmět příspěvku: auto na vodu jinak
PříspěvekNapsal: pon 06 úno 2006 14:54 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 25 lis 2005 15:32
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 454
Ziskaná ocenění: 201
Co by jsme vyráběli vodík, nacpem tam místo benzínu rovnou vodu.Jestli to vezme přílohu tak se můžete podívat

Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Stří­bro
PříspěvekNapsal: stř 08 úno 2006 10:09 
Elektroservis píše:
No na to jak rychle při elektrolýze ubývá elektrod se mi tohle jeví jako dost nákladné hraní.. Myslím že z toho užitek nebude..

Ale já myslím, že frekvenční rozklad vody je něco naprosto jiného než elektrolýza, nebo se pletu?

Předmět příspěvku: efektívna elektrolýza
PříspěvekNapsal: stř 08 úno 2006 19:11 
Zdravím všetkých,

tak ma napadlo, že pri elektrolýze, alebo frekvenčnej elektrolýze ide o rozbitie molekuly vody. Hľadal som iné technológie, pri ktorých dochádza ku rozbitiu molekuly vody. A v akvaristike som našiel ozonizátor, ktorým sa robíja molekula vzduchu. Ide o sklenenú trubicu, zvnútra a zvonka potiahnutú hliníkovou fóliou. Obe fólie sú napojené na zdroj vysokého napätia.Keď cez trubicu prechádza kyslík, tak sa rozbíja na atomárny kyslík -ozón.

čo tak to skúsiť s vodnou parou? Možno je to blbosť, ale kto vie.

2 admin. Rival stále sa nemôžem prihlásiť, hádže mi to, že moju meilovú adresu už niekto má. Prosím pomôž mi prihlásiť sa.

sano

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1859 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 124  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]