Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
jindřich

Re: auto na vodu jinak

Příspěvek od jindřich »

lajos píše:Co by jsme vyráběli vodík, nacpem tam místo benzínu rovnou vodu.Jestli to vezme přílohu tak se můžete podívat
Hezký,ale tý angličtiny je na mě moc.


martinq

dotaz

Příspěvek od martinq »

mohl bys poskytnout jaké používáš schéma a elektrody ? směs plynu uvolňuješ super rychlou elektrolízou nebo pálením uhlíku ve vodě ? kolikpak bude stát jeden ten "buben" ? Ten povrch na, který se ptáš to je keramický povlak zvaný Teflon nebo něco jiného ?


-MartinFALCON-

Příspěvek od -MartinFALCON- »

Tak ta cena by mě taky fakt zajímala... Hned bych si jeden koupil, pokud by to byla lidová cena pro obyčejného občana...


p.s.To přihlášení mi zas nějak hapruje...


-MartinFALCON-

Přihlášení

Příspěvek od -MartinFALCON- »

Ne, neobsahuje, heslo je jen osm čísel.


badatel

webovka

Příspěvek od badatel »

Nazdar Kutzi a všichni.
S těmi informacemi na netu je to špatný, protože se mi včera stalo že co mám stránky tak nebyly funkční tak jsem napsal tomu co je zřídil, a on mi odpověděl že měl hekra.Mimochodem už je jednou uplně zrušili ale jsou pod jiným názvem........

Hi frend,
Sorry. I had hacker probs so I shut it down for a while.
It's back up now.


martinq

cena

Příspěvek od martinq »

Neodpověděl jsi za kolik se to dá postavit a kolik za to budeš chtít ty, když se rozhodneš ulehčit pár kolegum starosti. K tomu motoru když použiješ jako palivo benzín na posledních 10 minut běhu motoru mělo by to promazat všechny části motoru, aby nekorodoval vlivem vody.


martinq

To se mi nezdá

Příspěvek od martinq »

120 000 se mi zdá moc, vždyť co ty potřebuješ poteflonovat, co vše je v kontaktu s vodou, válce, písty, kliky, ventily, klikovka, ventily se vyrábějí antikoro (kolik stojí nevim), vyndat válce a kliky a nechat poteflonovat nemůže být taková pálka. Co hliníková hlava motoru nebo celohliníkový benzínový motor tam jsou taky potřeba ochranné vrstvy, nebo hliník odolává vodě ? Výfukové potrubí buď zdrsnit a ošetřit šamotovou pastou (vydrží 1500°C) a nebo udělat z antikoro plechu, trubky se bohužel neprodávají je nutné koupit plech, stočit a svařit. Asi nejvhodnějším by byl Wanklův motor, ošetřit komoru a trojuhelníkový píst a hurá s vodíkem do světa.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re Neo

Příspěvek od sano »

Ahoj Neo,

na maďarských stránkach fenykapu.free-energy.hu/pajert8/VizKiserletek.html je popis možných ochrán motora pred koróziou, v Menu klikni na korróziogátlás.

pre tých čo nevedia maďarsky uvádzam v skratke: nerezová oceľ, hliník, keramika, a doporučenie použiť sprej od Heani Industries Inc. Autor uvádza, že z firmy na jeho meil neodpovedali, čo si vysvetľuje tým, že obchodujú iba vo veľkom.

pozdravuje

sano


Quest - Zdenek

Pouziti vodiku

Příspěvek od Quest - Zdenek »

Dobry den vsem dobrym a vynalezavym zde na tomto foru. Jsem v tehle oblasti novacek, tak se zatim nechavam unaset proudem Vasich zkusenosti. Zajimalo by mne, zda po by slo pouzit vyvinuty vodik do "benzinovych" elektrocentral s teflonovym povrchem o vykonu kolem 10kW? Diky Zdenek


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Neo

Příspěvek od sano »

Ahoj neo,
s tým hliníkom máš pravdu,

článok som čítal poobede a potom večer spamäti som písal odpoveď do fóra.

Čo sa týka spreju od Heani Industries INc, tak ho doporučuje Carl Cella, ktorý so svojim autom na vodík jazdil roky. Akurát škoda, že maďarovi z firmy neodpovedali .

2 Quest:

Ahoj Zdenku, kto je výrobcom tých motorv potiahnutých teflonom?

2 Neo,
Neo ten teflon na motory je ten istý ako na hrncoch, pýtam sa preto, lebo teflonový povrch na varných nádobách je citlivý na poškrabanie. Neviem či by prežil vo valci.

Dík, sano


-MartinFALCON-

Příspěvek od -MartinFALCON- »

Podívejte se na tuhle stránku, je to celkem zajímavej článek o přípravcích co mají vnitřek motoru potáhnout teflonem...

http://www.diopan.cz/citroenbx/tipy_rad ... _maziv.htm


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Přátelé potřebuji poradit.
Ze zásuvky 220v jsem usměrnil diodovým můstem a dal to na zapalovací svíčku v domění že po připojení do sítě vznikne oblouk.Elektrický oblouk nevzniknul ani když jsem elektrody dal co nejblíž k sobě.
Poradíte mi někdo jak se dostat k tomu oblouku? já chci zkusit tímto rozložit vodu.


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Re: teflon a elektrocentrály

Příspěvek od MartinFALCON »

Elektroservis píše: K těm elektrocentrálám.. momentálně je u nás v laborce v provozu nějaká vojenská německá centrála 50kWh, odběr elektriky na rozklad vody je kolem 3kVAh a zatížitelnost centrály byla doposud asi 35-30 kwh. Takže ano, 10kwh centrála by neměla být žádný problém.
Ty elektrocentrály-to mě hodně zajímá. Co to je přesně za typ ta německá, kde se dá sehnat, kolik stála atd... Jak jste ji upravily pro pohon na vodík, nebo žádná úprava potřeba nebyla? Na kolik by vyšla nějaká taková upravená centrála o výkonu 15kWh (trvalé zatížení dejme tomu 10kWh) pro rodinný dům? Bylo by to fajn nebýt závislí na elektřině a plynu. Prostě naprosto ideální. Ještě by mě zajímalo jsou centrály stavěny na to aby vydržely běžet nepřetržitě třeba 10měsíců?
No a ještě k tomu teflonování, takže v motoru se chemickou cestou nějak naváže na povrch teflon? Takže tahle vrstva se asi obnovovat nějak moc nemusí, že? No a pomocí jakého přípravku se tohoto dá dosáhnout?
No to by asi bylo zatím všechno.


Rcskoda

Příspěvek od Rcskoda »

Anonymous píše:Přátelé potřebuji poradit.
Ze zásuvky 220v jsem usměrnil diodovým můstem a dal to na zapalovací svíčku v domění že po připojení do sítě vznikne oblouk.Elektrický oblouk nevzniknul ani když jsem elektrody dal co nejblíž k sobě.
Poradíte mi někdo jak se dostat k tomu oblouku? já chci zkusit tímto rozložit vodu.
Preskokova vzdialenost vo vzduchu pri relativnej vlhkosti priblizne 40% je 1kV na 1mm. Takze 220V tam v nijakom pripade nevytvori obluk bez pridavku VN. Chcelo by to bezdotykove zapalovanie ako pri zvarani.


Rcskoda

Re: teflon a elektrocentrály

Příspěvek od Rcskoda »

Elektroservis píše: K těm elektrocentrálám.. momentálně je u nás v laborce v provozu nějaká vojenská německá centrála 50kWh, odběr elektriky na rozklad vody je kolem 3kVAh a zatížitelnost centrály byla doposud asi 35-30 kwh. Takže ano, 10kwh centrála by neměla být žádný problém.
Rozkladate vodu podla Meyera alebo oblukom vo vode? A neviete poradit aky priebeh prudu vytvorit. Niekde na fore som cital navod, ale neviem co znemena pridat rezonanciu. Ako navrhnut rezonancnu cievku ked platy plechu ponorene v tvrdej vode nefunguju ako kondenzator? Mohol by mi niekto, prosim obsirnejsie vysvetlit meyerovu metodu? Dakujem.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“