Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektrody

Příspěvek od jeff »

Takže Ferona zklamala. Prodávali tam titan i nikl, ale před několika lety a dnes už ne. Našel jsem proto další firmy zabývající se prodejem hutního materiálu z neželezných kovů. Na kovodata.cz/fhutmat.htm je takových firem dost. Vybral jsem dvě, které se mi zdály dobré. inkosas.cz a druhá metal-spot.cz Na skladech mají plechy od rozměrů tabule 1x2m a síly od 0,5mm, trubky všech možných průměrů a síly stěny. Cena je ovšem dost dobrá. Titanový plech 155.-Kč/ 1Kg bez dph, niklový plech 160.-Kč/ 1Kg bez dph. Nevím, jestli to někomu poslouží, ale tak to je a těžko s tím něco uděláme.

Jeff


aladin
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 23 úno 2006 12:43

Titan

Příspěvek od aladin »

Titan prodává firma Bibus,kupoval jsem kulatinu o průměru 8mm a metr vyšel asi na 800 kč.is dph. grade č.2. Stačí zadat ve vyhledávači a posílají i poštou na dobírku. Mé zkušenosti s titanovou elektrodou -zatím vyvíjí nejvíce plynu v kombinaci s nerezem.Nikl jsem také zkoušel a je to celkem slušné ale jen na klasický rozklad. na frek.rozklad je nejvhodnější nerez-titan.Pravdou je,že jsem nikl nezkusil v kombinaci s jiným materiálem. Milanovi - pokud budeš měnit frekvence budou se měnit i vlastnosti plynu,ale pozor na skutečnou rezonanci vody,pokud ji dosáhneš-tak to bouchne,naštěstí je to celkem problém,ale náhoda je blbec - tak chlapci postupujme nanejvýš opatrně. Při rezonanci s dostatkem energie se voda rozloží na základní energie a zmizí.


martinq

Zp10

Příspěvek od martinq »

MartinFalcon už to máš postavené ? Zkoušel jsi to ?

Titanzinek se používá na reklamní nápisy, zkusim titanzinkové elektrody.


aladin
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 23 úno 2006 12:43

Titanzinek

Příspěvek od aladin »

Titanzinek moc nefunguje-mám to vyzkoušeno.Na začátku to je celkem funkční
po nějaké době provozu se vývin plynu zmenší-zřejmě vlivem chem.změn v
materiálu.Jeto slitina a titanu v ní,asi moc není.


profesor

zp-10

Příspěvek od profesor »

Konečně se mi dostalo do ruky toto zařízení. Šumí to ihned po připojení ke zdroji, po 120 minutách rozloženo 0,05 l destilované vody nasycené jedlou sodou. Povedlo se mi to nějak zapojit a došlo k varu a uvolnování velkých bublin plynu, ale taky se po 3 vteřinách upekla Transil dioda. Asi jsem něco zkratoval. Po nějaké době mi měděné drátky zoxidují(připojeny k rezonanci) a nebo zčernají, jaký lze použít vodič s malým odporem aby mi nezoxidodoval ? Zkoušel jsem pozinkovaný plech (zelená hladina asi po 30 minutách), hliník (jako rezonanční elektroda uvolnil více plynu než antikoro) a nerez plech z bubnu pračky. Nechám pár fotek v galerii.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vstřik vody

Příspěvek od lajos »

Nějak jsme v útlumu. Jsem si vzpomněl ve spojitosti se vstřikem vody a plasmatického spalování je třeba si uvědomit, když připojíte měnič 12/230V na okruh svíček (VN okruh), tak každá svíčka má v sobě konstrukčně odpor(od 1kohm až 5kohm podle typu), přívodní VN kabel také asi 5kohm. Teplotu plazmy máte šanci dosáhnout v případě že do jiskřiště nacpete nějaký výkon. V případě 10kohm zátěže na 230V se vám to nepovede. Tak že sehnat svíčkys 0 odporem a kabely vyměnit na měď stíněné. Snažil jsem se vydolovat ten odpor ze svíčky-svěrák, vrtačka-ani bohovi, je to tvrdý matroš.
Nejjlepší je vystřihnout elktrody z narezu tak aby měli dlouhý přívod a u přechodu pod víkem nádoby ho napojit na nerez šroub.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Milan Kratochvíl

Příspěvek od lajos »

Mohl by si nám trochu víc přiblížit tvůj systém vyvíječe-obrázky jsme viděli-jakou elektroniku používáš, jak rezonance dosahuješ, co máš za prvky v silovém okruhu vyvíječe? S tím cos fí=1, myslíš že induktivní a kapacitivní reaktance jsou si rovni?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

základní informace

Příspěvek od jeff »

Kdysi, před dávnými časy byl člověku neandrtálskému zřejmě pánembohem darován oheň. Člověk tehdy zjistil, že pálí a svítí a že opečené maso maso chutná mnohem lépe. Postupem času přicházel na další možnosti jeho využití. Tohle všichni známe a nemá smysl pokračovat v popisování těchto událostí.
Fyzikální jev, který objevil pan Meyer je svým způsobem nežádoucí převratný vynález, který by při uvedení do praxe velice rychle změnil podobu celého světa tak, jak ho známe. Zkrátka pro současný system představuje reálné nebezpečí, neboť energetická nezávislost samostatných subjektů je pro každý stát nežádoucí. Někde se ale začít musí. Na těchto stránkách je skvělá příležitost realizovat zařízení, které je schopné energeticky osamostatnit zpočátku alespoň jednotlivce. Zastávám názor, že ti z nás, kteří mají nějaké rozumné výsledky by zde měli zveřejnit údaje, které naměřili. (napájecí napětí a proud, oscilogram průběhů napětí a proudů na vyvíječi, vyzkoušené frekvence pro určitý typ a velikost elektrod vyvíječe, spotřebované množství vody za určitý čas) Nejedná se o to, aby byly zveřejňovány konkrétní aplikace, ale aby si každý mohl udělat obrázek jak a při jakých podmínkách k tomuto jevu dochází. Informací je všude plno, některé jsou záměrně zavádějící, proto jsou potřeba znát nějaké praktické výsledky. Žádoucí je, aby tento způsob získávání energie vešel ve známost pro širokou zájmovou veřejnost a stal se samozřejmostí stejně jako třeba destilace.

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

přiblížení

Příspěvek od lajos »

Skusím nadhodit okruhy problémů, co řešit.Generátor je v celku jasný, jako spínací prvek za ním by mel být FET s vysokým Uds(400 a vice voltů), proud by měl stačit do 5A-jsou to přijatelné parametry, jak cenově tak k sehnání Fetu.S tímto tranzistorem by sme měli spínat primár VN trafa z displeje a pod. dává až asi 25kV.Velikost VN napětí se dá regulovat napájecím napětím na primáru (až těch 12V). Hoďte do hledače VN zdroj, mělo by se objevit konstrukce z amatérského rádia s tím VN trafem od displeje. Pak už jsou jen dva problémky.
1.Na VN straně by jsme měli použít usměrňovací diodu-co vydrží původní dioda od VN trafa orig. použitá v displeji?
2.Výpočet rezonance- sekundár VN trafa(také je dělaný asi na 15kHz) má indukčnost několik Henry, nakolik ho započítat do okruhu rezonance při určení rezonanční indukčnosti. Konstanta dielektrika vody je asi 80 a pak se dá spočítat přibližná kapacita vyvíječe podle rozměrů elektrod(při vzálenosti elektrod 3mm mi to dříve vycházelo asi na 2nF).
Jen to sestavit, spočítat- vyzkoušet . Pokud by efekt docházelo až k destrukci (zatím s tím nikdo nepřišel), bylo by to velmi slibné. Atomový reaktor také provozujou pod kritickou mez(0,99).
Koho co ještě napadá?
Našemu matrixmanovi asi nemůžeme mít za zlé že to neservíruje kompletně, příjdem na to postupně o to bude postup jasnější. Minimálně já nic zadržovat nebudu. Tím obejdeme nebezpečí že by ovlivňovali jednoho který to zná, čím víc lidí to bude umět, tím budeme všichni lépe zajištěni proti nějakým zásahům vůči nám. Je lepší myslet na všechno, než říct mně se nemůže nic stát.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příklad výpočtu kapacity

Příspěvek od lajos »

Kapacita deskových elktrod:
C=epsilon0xepsilon rxA/d kde
epsilon0-permeabilita vakua=8,854187 E-12 (As/Vm)
epsilon r-relativní permeabilita vody(25 stup. celsia)=80
A-plocha elektrod(m2)
d-vzdálenost elektrod(m)
Příklad při A=0,01m2 d=0,0015m
C=8,854 E-12x80x0,01/0,0015=4,72 E-9 Farad=4,72nF


martinq

to se mi nezdá

Příspěvek od martinq »

Mayer nepoužíval vyoké napětí a 5A semi taky zdá moc, jemu to jelo na stovky miliampár a 12V popřípadě 24V. Určitě je to v ploše elektrod, co jsem viděl na videu tak meyer vůbec rezonanci nepouští do objemu nádoby, pouští jí pouze do elektrody uvnitř trubičky takže ta rezonance se dál než k trubce nedostane nevznikají tedy odezvy od nádoby, elektrod a navzájem se neruší ani nenásobí (jako kruhy na hladině), určitě setrvačnost vody snižuje učinnost, jako zvuková vlna se odráží od zdi a dokud se norezptýlí tak se odráží (ikdyž ji už neslyšíme) v té vodě to bude mít asi 4x větší setrvačnost než ve vzduchu. Jo a průběh "pila" prý není takový problém jak jsem četl tady na foru.


MatrixMan prej :D

Pila

Příspěvek od MatrixMan prej :D »

Průběh pila je velmi jednoduchý... zdroj konstantního proudu (tranzistor spojená báze a kolektor, zenerka, výstup hradla apod.), přiváděno do kolektoru tranzistoru, emitor na kostru, do báze přes diodu a trimr komparátor, který se po dosažení max. napětí překlopí a zavře tranzistor. mezi kolektor a emitor kondík cca 10-100nF, mezi bázi a emitor kondík cca 100nF-10uF, trimrem si můžete nastavovat prodlevu mezi impulzy. trimrem na komparátoru pak amplitudu.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pokračování

Příspěvek od lajos »

martinq- těch 5A jsem myslel jako povolený proud spínacího prvku Ids a ne co by tam mělo téct-Mayer měl napájecí napětí 26V(nebo 36V,to je jedno) a převodní toroid 1:3 a za ním indukčnost a vyvíječ.Vyzkoušej to - na sekundáru díky indukčnosti vznikají napěťové špičky přes 1000V a to jsem neměl rezonanci.
Sériový rezonanční obvod tvořící indukčnost a kondenzátor(vyvíječ), nerozdělíš , nemůžeš jeho prvky posuzovat zvlášť-jsou v sérií a jedno kde se nacházejí-měli by být ale blýzko u sebe (ne moc dlouhé dráty), jinak bude nestabilní a bude si dělat co bude chtít.Tlumící vlastnosti vody se projeví při výpočtu kapacity(relativní permeabilita vody=80).
Mayer měl mezeru mezi trubkami 1mm a na nich přes 1kV. Také se pak mluvilo o 10kV a více. Otázka jak sestavíš vyvíječ, mate tam že používal obyč vodu, což asi nemohla být pravda.
Včera jsem upravil svůj starý vyvíječ ve vodním filtru(autonavoduIII), jsou tam dvě nerezové destičky 66x151mm vzdálenost 18-19mm. Včera po sestavění bylo na svorkách odpor 480kohm, ráno už 380kohm, asi se nějaká usazenina rozpustila.Použil jsem demi vodu.Kapacita dle výpočtu by měla být 380pF a indukčnost výpočtem na rezonanci by měl mít hodnotu 296mH, musím ho dát ještě dohromady.
Odpoledne skusím to vysoké napětí.
Koukám Milanovi se zalíbila nová přezdívka.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

voda

Příspěvek od jeff »

Voda je k dispozici obyčejná z vodovodu, ze studny, destilovaná, demineralizovaná, ale jak u ní dosáhnout odporu, který zde byl výše několikrát popsán? Na zkoušku stačí 2 proužky nerez plechu, plastový kelímek a raději více přístrojů (použil jsem analogový rlc můstek, který měří ss i st proudem a běžný digitál). Voda z vodovodu je na nějakých stovkách ohmů, ale upravená voda ať demi, nebo destilka se dostane na nějakých 30komů při ss proudu a 5kohmů při st proudu. Stačí do ní namočit prst a její odpor o nějakých pár set ohmů klesne. Kdybych zvětšil plochu elektrod, bude samozřejmě odpor ještě menší. Jakou vodu tedy použít? běžně prodávaná voda má vodivost 0,5mikrosimensů/cm.

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

odpor vody

Příspěvek od lajos »

Těžko odhadnout kde máš chybu s tím odporem vody. Jak jsem psal před tím-rozměry nerez destiček 100cm2 vzdálenost asi 20mm, demi vodu jsem bral v práci (máme tady stanici) a napoprvé byla hodnota řádově stovky kohm. Jedině kvalita destilky bych řekl že bude rozhodující, skus koupit novou nebo sehnat demi vodu i když destilka by měla mít ještě menší vodivost než demi voda, když tak do toho nestrkej ani prsty!


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“